0 

Pele @Pele 31. Dec 2004, 17:24

Kateri tiskalnik do 100.000 se vam zdi vreden denarja in zakaj? Različna mnenja zelo dobrodošla. Hvala
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 8. Jan 2005, 00:24

Uf šele po 7 dneh sem videl to temo sad

V kakšen namen boš potreboval tiskalnik?
   0 

Pele @Pele 8. Jan 2005, 11:52

Za tiskanje fotografij do formata A4? Sublimacijski ne pride v poštev grin
   0 

kjask @kjask 8. Jan 2005, 12:30

jaz ti vsekakor priporočam enega iz canon pixma serije...
canon je v zadnjem času na področju tiskalnikov v prednosti pred konkurenco - zaradi kvalitete, hitrosti in cene tiska...

Če rabiš vrhunsko kvaliteto (8 barv):
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?dept%5Fid=237&pf%5Fid=411093

Če rabiš zadovoljivo kvaliteto (5 barv):
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?dept%5Fid=237&pf%5Fid=411091
ali
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?dept%5Fid=237&pf%5Fid=409089

Slednjega imam jaz - se spomniš fotk od *istDSja? S pixmo ip4000 sem jih printal. Za moje pojme so fotke super stiskane.
Za eno fotko 10x15 rabi cca 50 sek časa. Za A4 malo pod 2 minuti... ip8500 je še malo hitrejši...
Seveda rabiš foto glossy papir... ki pa ni poceni... sad 10x15 foto papir je bil pred časom v akciji, 100 kosov za 3000 sit... kar je v Avstriji kar pogosta cena.
Poleg ostalega je pa še zelo uporaben in hiter za tiskanje navadnega besedila, grafike... Kar je pri nekaterih namenskih foto printerjih problem...

Sicer si pa teste lahko ogledaš tukaj:
http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/canon_ip8500.html
http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/canon_ip4000.html

http://www.photo-i.co.uk/Reviews/interactive/Canon%20ip8500/page_1.htm
   0 

Pele @Pele 8. Jan 2005, 12:33

Hvala za razlago. Kaj pa Epson? Zaostaja za Canonom?
   0 

kjask @kjask 8. Jan 2005, 12:58

Epsoni foto tiskalniki so zelo v redu, kar se kvalitete tiče. Ko pa pogledaš ceno tiskalnika in sploh ceno kartuš, se pa malo zgroziš... Pa še glave se rade sušijo in tudi to je lahko strošek... In hitrost... smešno počasi, če vidiš pixmo na delu... hehe

Pred leti so bili Epsoni zakon, Canon pa še za pogledat ne... grin pa so v Canonu namenili v razvoj tiskalnikov ogromno denarja - in se jim je končno obrestovalo...

Canonove prednosti: cena tiskalnika, cena tiska (kartuše), hitrost
V vseh teh stvareh prednjačijo.
No, tudi v kvaliteti, ampak to so lahko že subjektivna mnenja... grin

Če rabiš tiskalnik za osebne namene, ti priporočam ip4000 ali 5000 (razlika je le v velikosti najmanjše sprintane pike: 2pikoliter proti 1pikoliter) Za to ceno dobiš neverjetno kvaliteto!
Če si bolj zahteven in rabiš več nians v printu (koža, prehodi...), pa je ip8500 izbira zate. Razlika je tudi v ceni (skoraj 3x več) + še 3 kartuše več... Ampak koža ima več nians... smile
   0 

Matej Herbst @matto 9. Jan 2005, 13:04

Čeprav za črno belo fotografijo je HP malo spredaj saj so naredili foto kartušo za ČB print, na photokini sem videl slike in, da po pravici povem dosti boljše kot v foto studiu in za ta namen tudi jaz razmišljam o tiskalniku samo za A4 ČB, za barvni izpis pa je še vedno predrago in na foto papir boljše.

A ima Canon kakšnega usmerjenega na ČB fotografijo?
   0 

kjask @kjask 9. Jan 2005, 20:22

ja, za čb je pa hp boljši! S tisto posebno kartušo...
   0 

Pele @Pele 9. Jan 2005, 21:27

Kaj pa Fuji? Nekaj novih njihovih tiskalnikov sem videl pa so bile odlične slike. Samo cena je od 400.000 naprej sad
   0 

kjask @kjask 9. Jan 2005, 21:44

ja, samo cena je od 400.000 naprej sad :wink:
   0 

Pele @Pele 10. Jan 2005, 15:25

Res je samo, ko sem videl formate v velikosti A3 in A2 so se mi začele bigrazz smile
   0 

Matej Herbst @matto 11. Jan 2005, 12:27

Ni kej v suhem printu je prihodnost.
Pele kaj praviš lahko bi dali par kartuš pa papir, da bi naredili kakšen test z Fujijevimi stroji. malo za hec - Ne slike so pa res bomba, samo če pogledaš niti ni drago za takšno kvaliteto.
   0 

Pele @Pele 11. Jan 2005, 16:47

Matto z veseljem. Samo omenjene stroje, ki sem jih videl v Lj je potrebno dobit. :?
   0 

Matej Herbst @matto 12. Jan 2005, 09:59

Bomo, kaj vprašali, če kaknega posodijo :roll:
   0 

Gregor Gomboc @George 13. Mar 2006, 17:57

Priporočam nakup poceni tiskalnika do 25.000 SIT za splošno uporabo, ter razvijanje fotografij v studiju. Fotke bodo IMHO bioljše, stroški pa nižji.
   0 

Aleksander @discom 13. Mar 2006, 18:43

Za vsako domače delanje fotografij te pride cena fotke absolutno predrago,če uporabljaš originalne kartuše (ne glede na znamko printerja).Tako da,kar se tega tiče,se strinjam z George-om.
Zato bo treba razmisliti o drugačnih (neoriginalnih) nadomestkih kartuš ali druge variante (polnjenje z barvo).K stroškom je treba prišteti še foto papir.
Drugače pa kolega uporablja (službeno-za job) Epson-a z petimi kartušami.Ker veliko printa (predvsem na printable CD-je , DVD-je in ovitke) si je nabavil sistem s posodami,ki so s cevkami povezane na neoriginalne kartuše.To za Epsona (in še nekatere druge znamke) delajo kitajske firme in je to možno kupiti (lahko preverim kje,če bo potrebno).Mogoče vse skupaj ne izgleda lepo,se pa cena printa močno zniža in kvaliteta ne trpi.Frend je ful pohvalil zadevo.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
   0 

stlux @stlux 13. Mar 2006, 18:47

Objavljeno: 31 Dec 2004 18:24 Naslov sporočila: Tiskalnik do 100.000
indian2 indian
   0 

iztok @izo 13. Mar 2006, 18:51

jst tudi navijam za pixmo serijo. tisklaniki delajo tiho, so lepi na pogled, kvaliteta tiska je super, in pa original kartuše so skoraj pol cenejše od hp/epson. aja, tudi kartuše so ločene, kar pomeni optimalen ikoristek, pa tudi raznih čipov za datum ipd neumnostu nimajo vgrajenih (čip ti prepreči, da kartuše uporabiš po nekem datumu).
za domačega uporabnika bo recimo pixma 3000 več kot dovolj (to imam jst), za dobrih 20k teško boljše dobiš.
pele, za 100k pa morda dobiš že boljši a3 printer.
   0 

Aleksander @discom 13. Mar 2006, 18:53

bigeek Hja,našel sem ga med zadnjih 24 ur,resda zaradi George-a - za nazaj pa nisem gledal datumov.Shet happens..... upset grin

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
   0 

iztok @izo 13. Mar 2006, 18:53

uf, pa res, 2004. confused

Pojdi na:   
©2014 Slo-Foto.net. Vse pravice pridržane | PHP-Nuke Copyright