Objavljeno: 17. April 2007 23:42 Naslov sporočila:
Rdečih oči pa nikjer ne vidim .
No, vsekakor pohvalno... DIY je zanimiva reč. Sam se bom v kratkem spravil narediti podoben softbox (dva), ampak s stroboskopsko žarnico. Če rata... napišem kaj podobnega.
Objavljeno: 18. April 2007 07:24 Naslov sporočila:
Kaj pa EXIF podatki? Kaksne cajte in blende si lahko uporabljal? _________________ "Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)
http://blog.deniszupan.com/strobist-slovenia/
Objavljeno: 18. April 2007 07:52 Naslov sporočila:
@chips: po mojih izkušnjah s takimi rečmi, bolj dolge cajte in bolj odprte blende.
Jaz sem v tako škatlo zaprl 500W žarnico, pa še sem bil na 1/60 f2.8 na 100 ISO. In lahko povem, da je bilo premalo, ker sem moral precej delat v temnici, da sem prifural do spodobne tonalitete. (tle poglej: http://www.photo.net/photodb/folder?folder_id=553600) Za resno delo se splača kupit resno opremo... jebat ga. _________________ Blog - Portfolio[/size
Objavljeno: 18. April 2007 08:04 Naslov sporočila:
Vse čestitke za idejo!
Imam pa eno pripombo: žarnice so direktno privite preko alu-folije na grlo, kar bi ob nepazljivosti lahko omogočilo električni kontakt.
Prijemanje folije, čeprav le manjšega roba na zunanji strani, kjer je prisotna faza, pa bi znalo dodati še posebne efekte recimo, podobne stroboskopski fotki
Tako da bi sam pri izdelavi pazil na nekoliko večjo luknjo pri žarnici. Previdnost ni nikoli odveč
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu