Zgleda mi kot tehnično šibek snapshot. Ne razumem naslova, prav tako ga ne uspem povezati s tem ukrivljenim kosom kovine in betona. Nekako ne uspem izluščit sporočilnosti, zgodbe, feelinga oz česarkoli iz njenega breizraznega obraza.
urka že snapshot bi blo zadosti.. ampak če je še tehnično šibek, potem moram replicirat no recimo, da naslov res ni vrhunec kreativnosti.. za ostalo pa se ne strinjam.. meni je kompozicijsko in tehnično res dobra.. tako da tudi če za njim (portretom) nebi stala neka globoka zgodba, še vedno ne pomeni da je snapshot ali da zasluži 1.
sicer pa je zadnja stvar za katero bi se sekiral, slaba ocena na portalu - še posebej če je ta utemeljena. tako da go for it.. no hard feelings
Ah kakšna 1ka hehe. No meni zgleda kot da je obraz iz fokusa oz da je fotka rahlo stresena (če pogledaš predel oči, trepalnic). Recimo napis adidas je pa čisto oster. Poleg tega me pa moti, kot sem že napisal, nedorečenost fotke.
Tistih jeklenih delov tudi jaz ne razumem kaj preveč, ampak neostrina in desaturiranost pa posvoje celo pašeta. Izzemavši jeklo je prav prijetna fotka.
kot pravim, na srečo (al pa ne), niso ocene iz portala/ov tiste, ki me motivirajo in spodbujajo ali obratno pri fotografiji.. no, če sem pa odkrit, te dosti bolj zbode 1 enka, kot te razveseli 20 petic.. problem je mogoče tudi v stilu komentiranja.. ker če bi prebral samo npr. tvoj post noob, brez da bi videl fotke, bi bil siguren da gre za nek zmazek iz rojstnega dneva, narejen z Nokjo iz leta 2002 OK, pustimo to zdaj
da odgovorim na druge stvari.. mene stresenost, desaturiranost in mogoče še kakšna druga "pomankljivost" sploh ne motita. pa zdej ne rečem, da imam prav ali ne. če bi videl streseno makro muho bi se sigurno spotaknil ob to, ampak tukaj ne vidim razloga.. isto punco sem fotkal večkrat in ločim in vidim kdaj je fotka stresena in kdaj ostra. ta ni ostra. samo ni vedno point v tem da so oči super ostre in da noben del na fotki ni bolj bel od bele. iz iste serije bom objavil še fotk, tudi - ostre in brez betona -.
osebno mi je všeč kontrast med nežnim pogledom in tem trdim betonsko/železnim delom. všeč mi je stresenost in njena rdeča adidas trenirka, ki dajo tak retro` pridih.. prav zato tudi taka obdelava. pa ne iščem izgovorov, ampak dejansko sem to u fotki videl, jo tako obdelal in namerno objavil.
tnx za mnenja.. verjetno jih niti ni dosti , ki bi se sploh spustili v neko diskusijo. appreciate that!
No ampak vseeno je obraz bolj bistven za fotko kot napis adidas, kaj ne ? Kot si sam napisal, si hotel prikazati kontrast med nežnim pogledom in trdim betonsko/železnim delom. Da bodo vsi razumeli bom še to dodal: torej bi bilo zagotovo bolje, da bi namesto napisa adidas imel na fotki oster obraz, ker ta "kontrira" trdemu železobetonu.
Pokaži še ostale, da vidimo pač serijo. Čeprav če sem iskren, mi tudi prejšnja fotka iz te serije ni bila všeč...
Glede stila komentiranja, je pa tako. Vemo da zmoreš veliko več. Tale fotka še do kolen ne seže tvojim najboljšim. Pač zato tak stil, pa saj tudi ti, kot jaz sam, vedno poveš direkt. Od nekega vljudnega hvaljenja res nihče nima nič.
da še jaz napišem par besed...ko sem zagledal fotko, takrat še skritega avtorja, ji namenim samo par sekund, tehnično slaba, presvetla - eto, to sem pomislil. Danes pa presenetljiv avtor. Ne samo, da ni tvoj stil, to nima veze, ampak vse drugo. Ne vem zakaj imam občutek da kljub vsemu ta fotka želi biti v smislu klasičnega portreta, tehnično klasičnega, torej tehnično dobrega. Še vedno se mi zdi presvetla in s temi bledimi barvami nemočna, čudni sivi štihi,...in ja, stresena. Tako deluje. aja. še šumi. Vsaj kar se tiče ene strani možganov je to moje mnenje. druga stran, če gledaš malo dlje, fak, pa mi postaja všeč. Se mi zdi da včasih kje v fashion revijah vidiš kaj takega in zgleda prekleto dobro. Ne vem no, sem jo uvozil v PS, mi ni dalo miru. Histogram zgleda dokaj zdrav, a vseeno, kakorkoli gledam, temnejša, bolj barvna verzija mi je bolj prava. Ostalo pa je ok. Super pogled, oči, svetloba. Kar se ambienta tiče, vse je dovoljeno, vse se da interpretirat. dokaj brezveze razpravljat.
Meni pa ta in prejšnja (http://www.slo-foto.net/galerija_slika-38708.html), ki sta desaturirani, veliko bolje potegneta, kot pa "lippijeve najboljše", na katere cilja noob. Tistih "najboljših" imaš v revijah na tone, po takih portalih pa še več. In u bistvu so ena drugi enake.
Kar bom povedal, povem izzemavši dejstvo, da je avtor lippi. To bi napisal (in tudi deloma že sem), tudi ko je avtor bil anonimen.
Ravno te dni sem se na forumu na široko razpisal o teh stvareh; ni napak! Desaturiranost in stresenost nista napaki sami po sebi. Napaki sta šele tedaj, ko stojita napoti celotnemu kontekstu oz. vsebini. Ravno tako so lahko v nekih drugih primerih popolna ostrina, globoke barve in naciljan dof totalno napačne, ker morda sploh ne sodijo na fotografijo.
Če se vrnem h konkretni fotki; jekla res ne razumem, in me še vedno moti; ampak desaturiranost pa paše. En tak nežen, dekliški "street" filing mi daje. Noob: to ni glamur modna fotografija. Tam bi v večini primerov to bila napaka, tu pa ni. Tu tak efekt celo oplemeniti sliko. Sploh pa je desaturiranost v lepi harmoniji z njenim obrazom, diskretnim make-upom in zasanjanim pogledom.
Ob tej priliki sem šel skozi cel lippijev opus na tem portalu, in roko na srce, ti dve fotografiji se mi zdita daleč najbolj zreli. Prestopata prag povprečja in klišejev. Minimalne tehnične napake ali nedoslednosti (tisto jeklo) lahko mirno odmislimo. A kljub vsemu to ne zmanjša vrednosti dvema fotografijama tedna, ki sta prav tako mojstrovini, a drugačne vrste, kajti na teh dveh (o katerih je govora) je avtor te tehnične "nedovršenosti" napravil namenoma in z vidnim razlogom.
@noob še vedno ni delano z 85mm na 1.8, da bi bla razlika med napisom in očmi tako očitna.. sicer pa niti nima smisla, da zagovarjam vsak milimeter fotke, da bi si ti premislil, ker najbrž ni niti v temu problem.. in zato, kot sem rekel že prej, ni panike.. vsak ima lahko svoje mnenje.
kar se komentiranja tiče.. meni bi bilo sanjsko, da bi sploh obstajal portal kjer bi res lahko pri vsaki fotki dobil vsaj eno konstruktivno mnenje!! in to si želim zdaj bolj kot kadarkoli! kar se ne strinjam je to, da (KARIKIRAM!!!) mi ob komentarju nekdo "pohvali" celo familjo in s tem misli, da je kritika / predlog bolj intenziven, bolj strokoven itd.. sploh pa upam in verjamem, da tvoj prvi post ni imel veze z mojim komentarjem pod Brinino fotko na blogu..
kar se pa tiče splošne debate.. že nekaj časa gledam malo drugače na vse skupaj. fotografijo imamo možnost deliti po kategorijah, zvrsteh.. stresen makro, šum pri studijskem beauty shotu, prežgani landscapi.. neka osnovna pravila verjetno obstajajo.. ne moreš pa tistih nekaj "zakonov" tlačit vse povsod. če bo nekdo objavu hudo idejno, koncept, sporočilno fotko, se sigurno ne bom spotikal ob barve ali šum, če bo nekdo objavil nekaj hudo emotivnega, mi bo ostrina ostala v tretjem planu..
jaz nisem naštimal 1/15tinke zato da bi namerno dobil streseno fotografijo. sem jo pa zavestno fotkal, izbral, obdelal in objavil. tukaj prilagam še drugo varianto, ki je bila na CF takoj za objavljeno.. z drugačno obdelavo.. lahko, da bo komu bolj všeč:
http://img132.imageshack.us/img132/124/img3921sov0.jpg
Jaz pa se malo strinjam z noob glede same fotke. Takoj ko sem jo pogledal in potem prebral noobov komentar sem se strinjal. Naslovi pa take zadeve mene ne zanimajo in jih nikoli ne komentiram.
Zdej sem pogledal še to fotko ''drugačno obdelano'' in mi je bolj všeč.
Je pa res kar si napisal šumov, prežganin in malo drugačnih konceptov. Se totalno strinjam. Hvala bogu..
Karkoli drugačnega objaviš na tem portalu, ni skoraj nobenega odziva. Pa ne mislim na sebe ker itak ''nič posebnega''. Vas je pa kar nekaj takih..
Te razumem in upam da greš v tisto smer..
Itak se nam pa iz dneva v dan vrtijo druge zamisli in občutki.
Kdaj si poln idej, na trenutke pa čisto brez. ''Vsaj jaz''...
Zgleda, da pipetkarstvo se kar nekaj casa ne bo slo iz mode. To fotko sem zal spregledal in hvala Nikiotu, da jo je linkal v forumu.
Nevem kaj ljudje vidijo zgresena na tej fotki, saj poleg tega, da je tehnicno dovrsena, ima tudi zgodbo, katera se mi je prikazala ze na prvi pogled na fotko: zivljenje v tej betonski dzungli ni vedno lahko, niti za tiste, kateri zgledajo najmocnejsi. Obdelava mi je tudi top, saj je ta retro toning danes precej v modi (prav tako predhodno objavljena fotka) in avtorj se tega zaveda in pridno uporablja - jasno, vedno v dobro meri in pravem kontekstu. Ostalo je pa ze povedal Nikio.
Zal nekateri, predvsem tisti najbolj glasni, niso sposobni narediti niti priblizek take fotke, vendar najdejo se tako skrito napako in se obesajo nanjo. Bosta Bizovicar in Zrnec imela kar prav, ko receta, "na vrsti je vasa najbolj priljubljena oddaja: slovenski koticek".
mne jedino smeta malo ova armatura pored glave, osim toga, dovoljno je ostra ima finu atmosferu i predobar kolorit, svida mi se taj isprani tonalitet na zadnjim fotkama koj furas. Sto se tice ostrine, da si ju i htio ovako neostru bila bi cisa petica posto je slucajno malo neostra evo ti minus 5