0   

Miha Grgic @_mihA_ 27. Maj 2007, 20:41

Mene neki zanima, pa bo morda čist butasto uprašanje glede sončnih zaslonk. Kako vem ali bo šla na moj objektiv? Ali moram vedeti le proizvajalca ( Cannon ) ali še kaj drugega?

lp
Miha
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 27. Maj 2007, 21:34

a to rabš za nakup v trgovini?

najbolj je da veš cifro od te sončne zaslonke ki paše na objektiv... sicer pa če poveš kater objektiv je to... se najde potem cifra te sončne zaslonke
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Hakan @Hakan 27. Maj 2007, 21:35

Prvo kot prvo, zaslonka mora bit enakega premera kot objektiv,ampak vsak objektiv ima svojo zaslonko. Preglej si v navodilih oz. papirjih, ki si jih dobil zraven in poglej ime sončne zaslonke za tvoj objektiv. Za ker objektiv pa gre?

bigrazz
 0   

Miha Grgic @_mihA_ 27. Maj 2007, 21:58

Objektiv: 18-55
Prosim če mi predlagate kera bi bla prava, ampak vseeno bi rad vedel kako se to določa... upset
 0   

Hakan @Hakan 27. Maj 2007, 22:04

Vsak objektiv ima svojo sončno zaslonko, zatorej moraš najti ime s. zaslonke za ta bojektiv. Nevem pa kašna je s. zaslonka ker je sploh še nisem videl.
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 28. Maj 2007, 05:30

Kaiser ima gumijaste, ki jih ni potrebno snemati z objektiva, ampak jih enostavno stisneš - pomečkaš na objektiv, kadar jih ne potrebuješ. So okrogle oblike in v dveh izvedbah, za normalne in širokokotne objektive. Prava bo tista, ki ne bo temnila - vinjetirala na vogalih slike. Poglej v trgovinah in preizkusi.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

Tomaž Velechovsky @Tomazv 28. Maj 2007, 07:41

Če misliš objektiv Canon EF-S 18-55, potem se po moje nakup te zaslonke ne izplača.
Sam se jo seveda naročil in kasneje pa ugotovil, da je zelo majhna (zaradi 18 mm).
Za informacijo o velikosti - imam jo kar stalno na objektivu in je snemam ali obračam, ker sploh ni v napoto. Sega cca 10 mm čez objektiv.

Za tak objektiv (18 mm) bi morala biti izrezana ne pa navaden valj oz. stožec.
 0   

matej brezovšek @brincelj 28. Maj 2007, 09:45

Vsaka sončna blenda ima svojo oznako in vsak objektiv ima svojo sončno blendo - nekateri si celo delijo isto (pri Nikonu)... preveri oznako svoje blende preko objektiv in našel boš oznako senčila....

nekaj je tukaj: http://www.bristolcameras.co.uk/page404.htm
ostalo pa mr. GUGL...

Edino, če misliš na kopije, gumjaste, itd....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati