0   

Peter @perom 6. Jul 2007, 20:46

Pozdravljeni!

Odlocam se za nakup torbe ali nahrbtnika za DSLR. Nekako se ne znam odlocit med nekaj izdelki, zato vas prosim za pomoc, glede izkusenj.
Dam vam linke da stvar tudi vidite in ocenite grin

http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=88&start=198&product_id=1380036122

http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=2980018634&orderby=pricedesc

http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1130108418&orderby=pricedesc

Hvala za mnenje in pomoc

Lp Peter
 0   

Bostjan @Archie 6. Jul 2007, 22:28

Najprej povej kaj vse misliš nosit in kakšni so načrti glede novih nabav foto opreme. Sam ugotavljam, da je sčasoma vse premajhno in pretesno.

Nahrbtnik ima svoje prednosti in slabosti. Super je za prenašanje, neroden za hitro menjavo objektivov, baterij in ostalega. Stalno je treba paziti na zapiranje zadrg in varoval, da ne pride do nepričakovangea izpada robe. Če ga človek odloži v vertikalni legi ni najbolj stabilen, za varno odpiranje potebuje nekoliko večjo horizontalno površino, kar zna biti nerodno v gneči. Stalno snemanje s hrbta in na hrbet postane moteče, če so menjave objektivov pogoste. Pri nahrbtniku imaš obe roki prosti le, če ga odložiš horizontalno na podlago in odpreš in pogosto rabiš pri tem obe roki da odpreš vse zadrge in varovala.

Pri torbi sta roki med menjavami prosti, ko torba vidi na rami in z odpiranjem je manj posla. Za popotništvo, za slikanej na lokaciji, ko lahko varno odložiš opremo in je ni treba imet na očeh in ko imaš čas, je nahrbtnik OK in ko fotografiraš je manj v napoto, ker ne vleče le ene rame kot torba.

Torbe so slabše za nosit pa priročnejše za hitro menjavo objektivov, manjša je nevarnost izpadanja objektivov, hitrejši dostop do aparata ter lažje in varnejše odlaganje. Večjo torbo, ko recimo počepneš na koleno med fotografiranjem, odložiš z rame na tla z jermenom okoli roke, nahrbtnik bo pa verjetno ostal na hrbtu. Če se med lokacijami premikaš pretežno z avtom je torba boljša rešitev, če veliko hodiš peš ali greš tudi s kolesom pa najbrž nahrbtnik.

Mislim, da s Tamracom in Loweprojem ne moreš zgrešit, le poglej katera ti je bolj všeč. Sam ima nahrbtnik Tamrac Expedition 4 in sem z njim zadovoljen, a je postal rahlo premajhen. Poleg pa še eno manjšo torbo Crumpler za trenutke, ko hočem it naokrog "lahek". Se mi pa zdu, da bom verjetno šel pogledat še Lowepro Reporter 550 (ali 650)...

Sam ugotavljam, da idelane foto prenašalke ni in se nič ne čudim, da nekateri ljudje z leti pridelajo kar čedno število torb, nahrbtnikov, slingshotov, itd...
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 7. Jul 2007, 10:52

jaz bi ti pripoporočal Lowepro SlingShot 100 AW link
res da je malo manjši je pa zelo praktičen.
 0   

Peter @perom 7. Jul 2007, 11:53

Archie hvala za izcrpno svetovanje thumbsup

Sedaj imam torbo, in je postala premajhna. Za nahrtnik se odločam predusem zaradi hoje po gozdu, pa zdej ko grem an dopust, mi je torba iz izkusenj kar precej moteca, predusem zaradi nosenja. Je pa res da je hitrejsa menjava objektiva in roke so bolj proste.

Tako kot je svetoval NwA mi tudi ta lowepro SligShot nekako ustreza a je premajhen.

Res sem v dilemi kaj narediti, torba am svoje prednosti in slabosti kot nahrbtnik, je pa tudi res da je vedno vec foto opreme.

Najboljs potovalko na kolescih grin
 0   

Andrej @enageM 7. Jul 2007, 12:56

Sam sem bil pred kakšnim mesecem ali več, pred enako dilemo. Da se ne bom ponavljal, prilagam link:

https://www.slo-foto.net/ftopict-8050-.html
Na koncu sem kupil nahrbtnik Lowepro Micro trekker 200, sicer iz druge roke, vendar je bil kot nov in sem (zaenkrat) zelo zadovoljen, seveda glede na moje želje in potrebe. Sam sem pred dokončno odločitvijo, vse nahrbtnike tudi te iz tvojega povpraševanja, pregledal v trgovini, da sem se prepričal o dejanski velikosti in prostornini, glede na količino moje opreme in se potem odločil.
LP
 0   

Peter Atanackov @Geo 7. Jul 2007, 13:04

Imam mini trekkerja in je super, ker je cist prav velik, notri spravis veliko, hkrati pa nimas obcutka, da nosis na hrbtu vso opremo za ekspidicijo na Himalajo.
 0   

Žan @K_F 7. Jul 2007, 15:23

js mam Tamrac 5549 Adventure 9. Foto plac ni velik, ma za kar js rabim je super. 70-200, body z namontiranim kit 18-55, fleš, pa še en objektiv lepo na komot in par drobnarije (kartice, leče, baterije) gre. Fajn pa mi je k ima na hrbtni strani žep za laptop. Do ene ure je testiran tudi na dežju Ne zamenjam ga. bigrazz
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 7. Jul 2007, 18:47

glej jaz nevem kolko placa rabiš, komot spraviš noter fotoaparat z objektivom pa 2 objektiva, šlo bi pa še kam tretjega dat, več pa dvomim da rabiš.
 0   

Sebastjan Penko @sebastjanp 11. Jul 2007, 16:05

Če ti je prejšni slingshot premajhen je tale večji:
LINK
Če imaš kaj časa
http://seba.hrastje.net/

"Linux is the future! Remember that."
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 11. Jul 2007, 19:11

sebastjanp kaj 200 je dosti večja ko 100?
 0   

Sebastjan Penko @sebastjanp 11. Jul 2007, 20:08

Ja v opisu piše za 100-tico da lahko sprejme 1 do 2 dodatna objektiva za 200 pa 3 do 4. Verjetno je večja še kako drugače a to mi je padlo takoj v oči.
Če imaš kaj časa

0   

Peter Atanackov @Geo 11. Jul 2007, 20:24

Imas se 300 ce rabis fuul prostora biggrin.
 0   

Peter @perom 11. Jul 2007, 23:26

Verjetno bom uzel kar 200. Najbolj uporabna se mi zdi, tako da upam da se nebom nategnil grin
 0   

Aljaz @duc 11. Jul 2007, 23:39

200 je super zadeva. Stestriano. 100 je nekoliko premajhen, 200 pa komot daš notr fotkic velikosti npr. 350d+grip + objektiv srednje velikega ranga (recimo kakšna sigma 70-300) + 2-3 objektive velikosti cca. 85 (1.8grin + še plac za čistilne sete ali pa fleš, filtre...

Zlo priročna zadeva, nosiš kot ruzak, ko kaj potrebuješ preprosto pomakneš pred sabo (brez snemanja) odpreš zadrgo in voila, fotkič je tam grin

lp, duc

p.s. 300 je ogromna biggrin
 0   

Peter @perom 12. Jul 2007, 12:43

Hvala duc thumbsup
 0   

Pavel Veider @Protoncek 12. Jul 2007, 13:18

duc-->a za 30D z gripom, 17-85, 70-300, 30f2, 430EX, sončne zaslonke in ostalo šaro bi tudi šlo? Ker tudi jaz rabim večjo torbo ker je zdajšnja Tamrac-ova postala premajhna cry
 0   

Aljaz @duc 12. Jul 2007, 14:57

najbrž bi šlo, oglas se v mixiju, bomo probal grin

lp, duc

p.s. če ne gre v 200, gre v 300 100% biggrin
 0   

Pavel Veider @Protoncek 12. Jul 2007, 15:42

aha...upam, da lahko v ljubljani...a moram robo s sabo imet ali se to na "uč" vidi? Ne bi rad da bo zadeva preglomazna (ja, saj---vsi bi radi čim manjše, a čim bolj kvalitetno cry )
 0   

Sebastjan Penko @sebastjanp 12. Jul 2007, 18:52

Danes sem nabavil 200-ko in se mi zdi ogromna smile
K10D in oba kit objektiva in stari Helios-44-2 se kar zgubi noter. Pa še full ostalega prostora. Res zelo uporabna in praktična zadeva ta slingshoot.
Če imaš kaj časa

0   

Pavel Veider @Protoncek 12. Jul 2007, 19:42

grem koj jutri to v živo pogledat...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati