0   

anonimnez @scano 13. Jul 2007, 08:20

Še en nasvet predno kupiš:
Pojdi na stran http://www.dpreview.com/ (http://www.dpreview.com/learn/?/) in si vzami kan dan in se nauči pomebnejše pojme. Na tej strani imaš tudi veliko odličnih testov fotoaparatov in tako boš vedel kaj kaj pomenijo vsi ti testi in se boš lažje odločil ker boš lahko fotoaparate primerjal po lastnostih ki jih boš opazil za pomembne.
 0   

Damir @dnovak24 13. Jul 2007, 13:32

hvala bom pregledal use kar je potrebno ko bo čas.
 0   

Damir @dnovak24 15. Jul 2007, 22:43

Po dolgem prebiranju in pregledu vseh testov sem se odločil za S5 is. Sedaj me pa zanima katera kartica je najhitrejša oz. zlo dobra, ker opažam da jih je toliko vrst da adijo. Katero predlagate? Tele xtreme 3 so dobre 20 mega na sekundo gor in dol, druge imajo 10 mega na sekundo ali malo dražje 40 mega na sekundo.

LP
 0   

anonimnez @scano 16. Jul 2007, 06:26

Ni vse odvisno od kartice. Da ti povem primer: Trgovine prodajajo Canon DSLR 400D fotoaparate v kompletih z SanDisc Extreme 4 karticami ki so sposobne prenašati podatke z 40MB/sec (se mi zdi). Sam imam Extreme III kartico (20MB/sec) vendar so testi pokazali, da fotoaparat ni sposobn pisat na karto hitreje od 6MB/sec. Torej bi bilo čisto vseeno če bi pri nakupu kupil pol cenejšo Ultra 2 kartico.
Torej težko ti svetujem, katero karto. Probaj najti kakšen test kako hitro shranjuje S5 na kartico. Sam pa močno dvomim da bi brzina cenejše Ultra II kartice bila prenizka.
Glede velikosti kartice pač naredi preprost izračun: velikost kartice / povprečna velikost slike in dobiš koliko slik boš lahko shranil na kartico.
 0   

Damir @dnovak24 16. Jul 2007, 07:22

potem tale g5 sigurno ne premore 20 mega na sekundo, hm hm. Potem bo pa 10 mega čist zadosti. Če najde kdo koliko premore S5 naj pove.

LP Damir
 0   

Martin Peca @mPECA 16. Jul 2007, 08:21

lani sem fotkal eno zadevo z S2is... pa sem za štos upalil rafalno fotkanje v maximalni ločljivosti in fotoaparat je fotkal do konca kartice... prožilec sem držal kakšo minuto... in se ni niti enkrat zaustavil vmes, oziroma niti tempo rafala se ni zmanjšal... kartica pa je bila ultra II od sandiska (10MB/s)...

mislim da ti bo ta čisto dovolj...
 0   

Damir @dnovak24 16. Jul 2007, 08:40

Torej naročil sem http://www.enaa.com/oddelki/foto/product.asp?pf_id=CAN538&dept_id=1086

Upam na čimprejšnjo dostavo, kajti imajo probleme z dobavitelji.

Thats it.

Hvala vsem za odgovore.

LP Damir
 0   

anonimnez @scano 16. Jul 2007, 09:49

mislim da si se za začetnika dobro odločil. Kar se pa kartic tiče, pa malo keri fotoaparat zna izkoristiti kartice hitrejše od Ultra II. Sigurn sem da ti bo več kot zadoščala.

Novejši fotoaparati imajo vsi buffer kamor gre slika ko slikaš in zato brzina kartice, če ne slikaš v burst načinu (več zaporednih posnetkov) sploh ni pomembna. Brzina kartice pride do izraza samo kadar se buffer že zapolni (oz. da se kasneje). canon 400d zmore menda 27JPEG slik shranit v buffer.
 0   

Damir @dnovak24 16. Jul 2007, 13:02

Sprva sm hotel 2 gb kartico, samo je pa v ceni med 2 in 4 gb tako mala razlika da ni kaj za razmišljat, 8 je že pa too much. Ampak vedno bolje več kot premalo. Upam da dobim omenjeni komplet kar najhitreje na vrata.

LP
 0   

Oracle @Oracle 16. Jul 2007, 14:46

hitrost kartice je pomembna če uporabljaš FW čitalec kartic, drugače je to bullshit.

dober nakup, naj ti dolgo služi!
 0   

anonimnez @scano 16. Jul 2007, 17:25

Glede na to, da ne boš ravno vsak dan prenašal giga slik, mislim da ti enkrat na 14 dni ko boš praznu kartico ne bo problem počakat par minut.
 0   

Damir @dnovak24 17. Jul 2007, 19:55

Eto komplet sm dobil zjutraj ob 8ih, se pravi prej kot v 24 urah sm dobil sunny

Prvi vtisi so čudoviti, najbolj me navdušuje macro(super) posnetki, nekaj mi jih je uspelo, počasi bo.

Dobra stvar je tale S5 IS. Toliko zaenkrat.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati