0   

Martin Peca @mPECA 15. Jul 2007, 18:06

no words... idea

(tega smeška sm uporabil ker je edini ki lahko prikaže moje trenutno stanje na obrazu biggrin - admini zrihtajte enga za take odlične poste...)

aja še nekaj... ta objektiv uporablja sam CHUCK NORRIS grin bigrazz

buahahahahahahahaha biggrin LOL biggrin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Jul 2007, 18:27

Temo puščam še malo odprto. Od vas pa pričakujem, da se bo vseeno debata odvijala v pravo smer...
 0   

Tilen @Tilen20 15. Jul 2007, 18:34

Focus, jaz bi rad da objaviš kakšne fotke ko si jih naredo s tem objektivom thumbsup
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Martin Peca @mPECA 15. Jul 2007, 18:36

če lahko še enkrat se oglasim... prej sem pozabil napisat...

da prosim pokaži nam primere fotografij ki si jim ti lastno zadal ta L pečat s tem vrhunskim objektivom kateri enostavno nima konkurence in je preprost dragulj v današnji digitalni dobi fotografije...

pokaži amaterjem in poznavalcem te prekrasne fotografije ki lahko nastanejo samo če poseduješ objektiv 17-40L... tisti... z rdečo črto grin

LP grin
 0   

Oracle @Oracle 15. Jul 2007, 19:11

tale tema je svetovna.... devilish

ok, je vredu objektiv, ampak wtf? škoda ker ni še bel po vrhu, da bi se že na daleč videlo razkošje...
 0   

Andrej @fotokaj 15. Jul 2007, 19:20

Everybody just sit back and enjoy the show laugh
 0   

Bostjan @Archie 15. Jul 2007, 19:34

Jst mam pa leče, ki odpravljajo astigmatizem, nudijo UV zaščito, s kvalitetnim premazom, pa neslišen in zelo hiter AF, pa zadnjič, ko sem se po nesreči z nožem, sem mel rdečo črto. A to tudi kej velja?

Rofl Rofl
 0   

Andrej @fotokaj 15. Jul 2007, 19:38

Ne, nisi L
 0   

Peter @Focus 15. Jul 2007, 20:14

Ko enkrat vstopiš na voz, ki se mo reče objektiv Canon serija L se šele začneš čuditi s kakimi bicikli si se do sedaj vozil. Ko pogledaš fotografijo narejeno z objektivom serije L misliš, da si dejansko na lokaciji, tako ostro je vse skupaj, tako realne so barve, še meglice razbereš v zraku.
Skratka pri nas rdečih (Canon) je L zakon! cool
 0   

Oracle @Oracle 15. Jul 2007, 20:41

focus si mogoče kdaj probal še kak drug objektiv profesionalne klase? no, mogoče bi moral stopiti do kakšnega hassyja, da bi videl čemu se resno reče dober objektiv...sicer pa...uniorjeva kladiva so tudi najboljša, kar jih dobiš, pa so še vedno samo za zabijanje žebljev...

pokaži nam kakšno fotko, drugače ne verjamem!
 0   

Peter Atanackov @Geo 15. Jul 2007, 20:42

Rofl Rofl To postaja vedno boljse! biggrin
 0   

Jure @J_d 15. Jul 2007, 20:51

jaz sem si ravnokar kupil 30D in 17-40 f4 L objektiv. v primerjavi z 17-55 f2.8 IS je manj oster, ampak še vedno zadosti za moje potrebe.

sem zadovoljen, bi pa seveda raje imel 17-55 2.8 IS objektiv, vendar sanjam tudi o 5D za prihodnost, torej mi bo 17-40 bolj prav prišel.

lp
 0   

Zelod @flambirana_oFca 15. Jul 2007, 20:55

Poleg takega hvaljenja bom dobil manjvrednostni kompleks, ker ne posedujem L serije in moje načeloma ostre fotke, dejansko sploh niso ostre. cry
V primerjavi s 17-40 L seveda.

Že dve uri konstantno osvežujem, da vidim slike, pa nič.
A jih bluraš, da ne bi bile preostre za naše oči al kaj? bigeek
 0   

Bostjan @Archie 15. Jul 2007, 20:59

Dragi Focus, dne 30.08.2006 si zapisal (citiram): deal

Objavljeno: 2006-08-30, 13:35:57 Naslov sporočila:

--------------------------------------------------------------------------------

Canon EF 4/17-40mm L USM je dobra alternativa, vendar z tremi pomankljivostmi: mali zoom razpon, relativno visok F4, daje nekoliko preveč mehkobe na sliki. Cena pa je čez 700 €. Pri izbiri tega objektiva pa se postavlja vprašanje ali ni boljša izbira Tamron AF 2,8-4/17-35mm SP DI LD Aspherical (IF), ki stane cca 470 € !

Dej se že enkrat odloči, kaj je zdej s tem objektivom???? Negiraš sam sebe!
Šit, poglej poglej..... razpon je še vedno od 17-40, blenda gre samo do 4.0 in daje preveč mehkobe (ki baje naenkrat kar reže) na sliki...... Ali ga takrat še nisi € zmogel in si govoril malo na pamet, zdej se ti je pa idea ! No zgleda, da ti je to malo prišlo v navado in sodeč po reakcijah tlele....se ljudje zabavajo in to je glavno. laugh laugh
 0   

Martin Peca @mPECA 15. Jul 2007, 21:01

focus... če si nas želel nasmejat in ironizirat na račun tvoje kredibilnosti... ti je to izvrstno uspelo... grin

če pa je tvoje postanje tu izključno hvalnica temu objektivu (še partizanom so bolj skromne spomenike in napise postavljali) brez nobenega konkretnega dokaza... mislim da te noben ne bo jemal več resno na tem forumu...

zrasti... pa ne fizično grin

predvsem pa želimo fotke thumbsup
 0   

noname @xpr0ject 15. Jul 2007, 21:31

smile
Xpr0
 0   

Bojan Fatur @drbojan 15. Jul 2007, 22:30

Res da je zelo vroče...kljub temu najvišja ocena za canonnavdušenca. sunny Rofl stars biere
Z objektivom pa ni čisto tako...sem imel tudi jaz podobne halucinacije,ko sem ga kupil. confused
 0   

dusan @galop 15. Jul 2007, 22:33

Uau! Rofl
 0   

Matej Galič @NeoN 15. Jul 2007, 23:05

Sem na 18-55 KIT enkrat nategnil rdečo gumico, mater sm bil pro. biggrin
 0   

dusan @galop 15. Jul 2007, 23:12

Če bi na roli od skret papirja z dvema lečama in canon mountom pisalo Canon L in bi mela rola rdečo črto bi to bil najbrž eden najboljših objektivov al kaj? idea

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati