0   

ales @ales 31. Jul 2004, 18:52

Pozdravljeni !

Zanima me, kaksna je razlika me 300D in 10D modelom (razen 200k v ceni). Po primerjavi na dpreview.com ima 10D edino 3200 ISO vec.

lp
Ales
 0   

Gozdar @Gozdar 31. Jul 2004, 19:01

Razlika je še marsikje. Samo ohišje je precej drugačno, odvisno česa si navajen, ampak kakorkoli, 10D je višji rang. Potem imaš pri 10D 17 Custom funkcij z 61 nastavitvami (delovanje fotoaparata si prilagodiš sebi, npr. zaklop zrcala, prilagoditev gumbov, RAW+JPG nastavitve...), sam si izbereš način fokusiranja (AI Focus, AI Servo,...). Potem je razlika v pentaprizmi/pentamirrorju, kjer naj bi imel 300D rahlo slabše iskalo (v praksi bolj ali manj neopazno)... Itd, kameri sta namenjeni pravzaprav različnim uporabnikom.

Cena 10D je ugodna, če kupiš rabljenega, ki ga trenutno jaz prodajam.
 0   

rado @rado 31. Jul 2004, 19:07

Razlika v ceni je dobrih 400 eu , kar je okoli 100.000 in ne 200.
Boljše ohišje več možnosti nastavitev, verjetno vzdržljivejša mehanika zaklopa .....,če ne bi bil boljši bi verjetno težko upravičeval višjo ceno, koliko uporabnikov bo pa dejansko iskoristilo razlike je pa drugo vprašanje , če se splača vsakomur invenstirat.

Razlika je pa takšna kot , da kupiš osnovno verzijo avta ali pa z tisto z dodatno opremo , z obema se pelješ samo slednji ti nudi nekaj več.
 0   

andrejb @andrejb 31. Jul 2004, 21:28

razlika je kot dan in noc. 300D je dosti bolj plasticen, in po mojih izkusnjah nekoliko pocasnejsi, kar se tice fokusa. V celoti je 10D dosti bolj robusten.

seveda pa je odvisno od tebe ali rabis 10D ali je 300 cisto dovolj. Zase vem, da 300D sploh ne pride v postev. Predlagam ti, da si podrobno preberes oba clanka na dpreview, ce resno razmisljas o nakupu.
 0   

odi7850 @odi7850 31. Jul 2004, 23:46

Razlike so, da jih sploh ne nastevam......

Poglej na link in primerjaj:

http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/10d.html

in

http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/300d.html

Lp. Odi.
.
. Dobro luc vsem......
 0   

ales @ales 1. Avg 2004, 05:13

Gozdar je napisal/a:
Razlika je še marsikje. Samo ohišje je precej drugačno, odvisno česa si navajen, ampak kakorkoli, 10D je višji rang. Potem imaš pri 10D 17 Custom funkcij z 61 nastavitvami (delovanje fotoaparata si prilagodiš sebi, npr. zaklop zrcala, prilagoditev gumbov, RAW+JPG nastavitve...), sam si izbereš način fokusiranja (AI Focus, AI Servo,...). Potem je razlika v pentaprizmi/pentamirrorju, kjer naj bi imel 300D rahlo slabše iskalo (v praksi bolj ali manj neopazno)... Itd, kameri sta namenjeni pravzaprav različnim uporabnikom.

Cena 10D je ugodna, če kupiš rabljenega, ki ga trenutno jaz prodajam.

No, nisem rekel da razlik ni, valjda da so. Mi je pa zadnjic kolega ki se profi s fotografijo ukvarja, da obstaja skrekani firmware za 300D, ki odklene (ali vklopi) vecino funkcij, ki jih 10D ima, tako da to verjetno se zmanjsa razliko.

In tvoja cena ?
 0   

Gozdar @Gozdar 1. Avg 2004, 08:33

Moj oglas je objavljen tule: https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1039

Res ti tisti hack odklene marsikatero funkcijo, vendar če se ne motim, ti zaradi tega gre garancija. Konec koncev je pa zame ena pomembnejših stvari prav predpomnilnik (buffer), ki je pri 10D več kot dvakrat večji, tega pa se ne da skrekati zgolj s firmwarom. Tako da kljub vsemu, sta si fotoaparata različna če ju samo primeš v roke. Pa ne me narobe razumet, 300D je povsem spodobna kamera in za začetnika zelo primerna. Odvisno pač od izkušenosti in zahtevnosti uporabnika.
 0   

Bojan Fatur @drbojan 1. Avg 2004, 09:57

O...sami profesionalci 8O
Po vseh testih dajeta eden in drugi iste rezultate..profi aparat pa ni nobeden biggrin
 0   

Pele @Pele 1. Avg 2004, 10:59

Se podpišem pod Bojanov post. Pomembna je kvaliteta slike in pri obeh je enaka. :wink: Sicer pa CANON šteje oba aparata pod Pro razred grin
 0   

abo01 @abo01 1. Avg 2004, 11:05

Za tistih 100k razlike si lahko kupiš spodoben objektiv, ki prinese bistveno več, kot nekaj dodatnih funkcij. Poleg tega kar se tiče ohišja ... se to pozna na kvaliteti slike?

LP, A.
 0   

Gozdar @Gozdar 1. Avg 2004, 11:13

Vsak si kupi tisto, kar rabi. Nekatere funkcije so za nekoga pomembne, za drugega pač ne. Nima smisla kupovati nekaj kar ne rabiš. Če te recimo buffer na 300D zadovolji, potem ne boš kupoval 10D samo zato, ker naredi 9 slik v seriji. Kaj je pri tem čudnega, saj je vse "kul", ni tako?
 0   

andrejb @andrejb 1. Avg 2004, 12:10

drbojan: drzi, da noben ni profi aparat. drzi tudi, da je kvaliteta slik skoraj enaka. Za navadnega uporabnika je razlika nezaznavna.
Vendar je 10D po izdelavi bistveno rubustnejsi. Po delovanju je hitrejsi, ima vecji buffer, kar je se posebej pomembno, ce slikas sportne dogodke, kjer so rafali pomembni. Da glupih omejitev v stilu AI Servo mode je na 300D na voljo samo v sportnem nacinu. ups, v sportnem nacinu pa je na voljo samo ISO 400 niti ne nastevam.

Ceprav se v dolocenih okoliscinah da naredit cisto isto fotko z obema aparatoma, v dolocenih okoliscinah 300D sploh ne pride v postev.

Sama kvaliteta koncne slike velikokrat ni najbolj pomembna. Bolj pomemenbe so se druge stvari...

pele:
osebno se ne strinjam. Kvaliteta slike NI tako pomembna? Zakaj. Poglej, danaslji DSLR aparati imajo zelo primerljivo kvaliteto, da skoraj da ne recem skoraj isto. Seveda so razlike, vendar so te razlike bistveno manjse, kot pa razlike pri drugih dejavnikih. 300D je odlicen primer. Njegova kvaliteta slike je skoraj ista kot tista na 10D. Ce bi imel isti fotki z obeh aparatov se grem stavit, da ciljna publika teh aparatov ne bi locila razlike. Po drugi strani, pa ima 10D kup funkcionalnosti, ki ga loci od 300D. Ravno zato samo kvaliteta slike ni pomembna, ker imajo dandanes ze vsi drazji aparati kvaliteto slike na visokem nivoju.

Na koncu pride do odlocitve, ali ti je tistik 100k razlike vredno dodatnih funkcionalnosti, ki ti jih 10D ponuja. Ce ja potem kupis 10D. Kvaliteta koncne slike, oz. bolje povedano razlika v kvaliteti slike tukaj sploh nima vpliva, ker je razlika tak skoraj 0.
 0   

Pele @Pele 1. Avg 2004, 12:29

Citiram:
Zakaj. Poglej, danaslji DSLR aparati imajo zelo primerljivo kvaliteto, da skoraj da ne recem skoraj isto

Sama kvaliteta je 80% odvisna od samega objektiva grin Še vedno sem enakega menenje glede kvalitete slike. Pri meni igra to odločilno vlogo.
 0   

andrejb @andrejb 1. Avg 2004, 12:34

pri meni pa so pomembnejsi drugi dejavniki smile
 0   

Pele @Pele 1. Avg 2004, 12:45

Sej te razumem. Pri DSLR je tako kot praviš, pri kompaktih pa je to drugače. Vsi imajo podobno ohišje, enake nastavitve, enaka tipala in različne obejktive. Tam pa je zame pomembna kvaliteta slike.
Vidim, da si bolj tehnični človek smile
 0   

andrejb @andrejb 1. Avg 2004, 12:53

ja, pri kompaktih je vec odstopanj smile
okey, sem bolj tehnicen clovek, vendar to ni razlog, zakaj pravim, da kvaliteta ni najbolj pomembna smile
Narava mojega "dela" je pac taksna, da sama kvaliteta pride do izraza sele na koncu. Prej moras imet aparat s katerim objekt sploh "ujames" grin In z hitrejsim je to dosti laze...
 0   

Bojan Fatur @drbojan 1. Avg 2004, 12:56

Lahko poveš s čim se ukvarjaš,nam bo bolj jasno.Sicer imaš pa popolnoma prav,pač ze 100X prežvečena debata.LPB biggrin
 0   

andrejb @andrejb 1. Avg 2004, 13:02

ukvarjam se z vec stvarmi, fotografija pa je moj hobi. Privlaci me predvsem sportna fotografija, avti, nogomet, rokomet, boks, itd. 300D sem sprobal v taksnih okoliscinah ampak za taksne zadeve je 300D samo igracka v primerjavi z 10D, ki tudi ni profi aparat, vendar je dosti boljsi za taksno fotografijo. Omejitev 4 slik v bufferju je smesno nizka za taksno pocetje, da o drugih umetnih omejitvah niti ne govorimo.

drugace pa je 300D zelo dober za amaterske fotografe, ceprav nekateri pravijo, da je nikon D70 boljsi grin ampak kdo bi to vedo...
 0   

Pele @Pele 1. Avg 2004, 13:06

Tako bi prej rekel. Potem pa na Mark II navali. :lol:
 0   

andrejb @andrejb 1. Avg 2004, 13:13

ah Mark II. to je nekje dalec nad oblaki... zal je Mark II za amaterskega fotografa, ceprav bolj resnega prevelik strosek. ce bi bil direktor in bi imel pare bi ga nabavil, tako pa... cakam za zlato ribico, ki bi mi izpolnila 3 zelje grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati