0   

abo01 @abo01 1. Avg 2004, 13:45

Jaz še vedno stojim za 300D kljub omejitvam. Dokler sem amater, ne rabim več. Včasih je že ixus čisto dovolj. In še enkrat povem, to kar je tudi pele že povedal - sliko rišejo objektivi, ne ohišja. Sem slišal že za več primerov, da so si ljudje kupili EOSa 3 in potem dali gor 28-80 f3.5-5.6 objektiv. Kot če bi kupil Ferrarija in ga obul v Tigar gume ...

A.
 0   

Bojan Fatur @drbojan 1. Avg 2004, 14:12

Končno nekdo z zdravim razumom... :wink:
 0   

ales @ales 1. Avg 2004, 14:36

andrejb je napisal/a:
ukvarjam se z vec stvarmi, fotografija pa je moj hobi. Privlaci me predvsem sportna fotografija, avti, nogomet, rokomet, boks, itd. 300D sem sprobal v taksnih okoliscinah ampak za taksne zadeve je 300D samo igracka v primerjavi z 10D, ki tudi ni profi aparat, vendar je dosti boljsi za taksno fotografijo. Omejitev 4 slik v bufferju je smesno nizka za taksno pocetje, da o drugih umetnih omejitvah niti ne govorimo.

drugace pa je 300D zelo dober za amaterske fotografe, ceprav nekateri pravijo, da je nikon D70 boljsi grin ampak kdo bi to vedo...

Sem tudi Nikona gledu, ampak me moti, da se ISO pri njem zacne pri 200.
Resda sem amater, ampak pri svojem slikanju z A80 imam 90% na ISO50, razlika proti ISO100 pa se opazi. Ali ima ze cip kako foro, da naredi pri ISO200 manj granulasto fotko ?
 0   

ales @ales 1. Avg 2004, 14:44

abo01 je napisal/a:
Jaz še vedno stojim za 300D kljub omejitvam. Dokler sem amater, ne rabim več. Včasih je že ixus čisto dovolj. In še enkrat povem, to kar je tudi pele že povedal - sliko rišejo objektivi, ne ohišja. Sem slišal že za več primerov, da so si ljudje kupili EOSa 3 in potem dali gor 28-80 f3.5-5.6 objektiv. Kot če bi kupil Ferrarija in ga obul v Tigar gume ...

A.

Jaz sem kot amater tudi s svojim A80 zelo zadovoljem. Rad pa bi presel na SLR zaradi sledecih treh stvari (v tem casu sem spoznal da me macro fotografija najbolj osrecuje in bi se malo bolj s tem ukvarjal):
1. Pri makrotu se na LCD-ju izostritev (vecinoma jo stelam rocno) zelo tezko
nastavi (seveda je tudi minimalna razdalja do objekta problem, pri SLR pa lahko menjas objektiv)
2. Pri soncnem vremenu mi kljub temu, da se pri A80 lahko LCD obraca to nic ne pomaga, ker mi svetloba pada na LCD (in si moram venomer z roko senco delati)
3. In kot sem ze v prvi tocki rekel, menjava objektiva.

(Hm, a mogoce kdo ve, ali je tisti default objektiv, ki zraven pride uporaben tudi za macro) in pa, ali je 600mm fixed Sigma objektiv primeren samo za slikanje oddaljenih predmetov (npr. ptic) ali bi se ga lahko tudi kot macro uporabilo (z dolocene razdalje seveda) ?
 0   

abo01 @abo01 1. Avg 2004, 16:29

Kit objektiv je delno uporaben za makro, prideš blizu, ampak ne na razmerje 1:1. 600mm Sigma ima kolikor se spomnim makro 1:3, ampak ti takoj povem, da zaradi majhne globinske ostrine ni uporabna. Za makro imaš dve možnosti, ali kupiš makro objektiv (100mm, 50mm, čeprav je prvi bolj uporaben), druga pa makro obročki in recimo en zoom 70-300mm.

LP, A.
 0   

Borut Hočevar @bot-sub 1. Avg 2004, 16:33

http://www.photo.net/equipment/canon/10dvs300d.html
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.
 0   

andrejb @andrejb 1. Avg 2004, 16:52

ales: ce gres na DSLR zaradi makra se pripravi na visoke stroske. Dobri makro objektivi namrec niso poceni! Zanje bos odstel priblizno toliko kot za dober kompaktni aparat.
sum pri ISO 200 ni tak problem. poglej si kaksno fotko pa bos videl. ce pa te ze moti pa uporabis recimo NeatImage za odpravljanje suma. Jaz sem z njim zadovoljen, kadar delam na ISO 800. mislim, da se danes prevec ubadamo s sumom. poglejte fotke izpred recimo 10 let. Imajo veliko suma, pa se nihce ne pritozuje da so slabe.
poglej si primerjavo med D70 in 300d:
http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/page15.asp

abo01: hehe, jaz sem tudi amater in vem, da rabim vec grin se strinjam, da so objektivi zelo pomembni za koncno kvaliteto, vendar pri pogoju, da aparat zmore nalogo, pred katero si ga postavil. ce se obrnemo na sportno fotografijo, ti nic ne pomaga Canon L objektiv na 300D ce aparat ni zmozen dobre sportne fotografije - to pomeni, da ni zmozen hitrega fokusiranja, rafalov, itd. To je kot da bi dal najboljse sportne gume na ficota. Se vedno ga bo ferrari z tiger gumami spico grin Naj objektiv nic ne pomaga, ce fotke niti ne ujames z aparatom.

Vse je odvisno od tega kaj fotografiras. Ce fotografiras pocasne ali pa staticne motive je 300D cisto dovolj. Ce pa zelis pofotkat kaksno stvar, ki se giblje z vec kot 5 km/h pa bos z 300D zelo tezko shajal. To ne pomeni, da ne bos dobil nic. Nekaj bos ze dobil, samo bo to dales od tistega, kar bi recimo naredil z 10D pa se zafrustriran bos zraven grin Sprobaj, pa bos vido...
 0   

Bojan Fatur @drbojan 1. Avg 2004, 17:37

Ok..se vdam..čakam na 10D Mark II :wink:
 0   

Mare @weatherphotos 1. Avg 2004, 18:17

Gozdar je napisal/a:
Res ti tisti hack odklene marsikatero funkcijo, vendar če se ne motim, ti zaradi tega gre garancija..

8O zihr? :oops:
Gozdar je napisal/a:
Konec koncev je pa zame ena pomembnejših stvari prav predpomnilnik (buffer), ki je pri 10D več kot dvakrat večji...

se strinjam. imam 300d in tale bogi buffer mi zivce zre...kaj bi dal da bi mel 10d v tistih trenutkih, ko mi ga zafila cry

drgac pa za 10d se ne interesiram, ker je "podoben" in itk nism nek profi da bi vse tiste fukncije rabu. Ubijam samo za "bulb" biggrin

LP :wink:
 0   

abo01 @abo01 1. Avg 2004, 21:51

Ahm, kje naj začnem ... še ne tako dolgo nazaj, se je večina fotografov matrala z ročnim ostrenjem. Malo dlje nazaj je bilo ročno previjanje filma čisto normalna stvar. Še korak nazaj je bil svetlomer v fotoaparatu pravi luksuz. Pa so fotografi vseeno opravljali svoje delo. Ok, morda pretiravam, ampak 10D se mi za amaterja zdi v večini primerov overkill. In še ena stvar, rafal ... tam, kjer ga rabiš je tudi 10 posnetkov premalo. Ko veš, kje so omejtive fotoaparata, se jim pač prilagodiš in fotografiraš.

A.
 0   

andrejb @andrejb 1. Avg 2004, 21:56

Citiram:
Ko veš, kje so omejtive fotoaparata, se jim pač prilagodiš in fotografiraš.

To ti pa dam absolutno prav. Ce si kdaj uporabljal 1D potem je 10D zate igracka smile
 0   

ogabe @ogabe 1. Avg 2004, 22:36

Pele Canon teh dveh igrack ne steje kot pro fotoaparate... saj ni Olympus :lol: Pri Canonu imajo pro fotoaparati eno mestne stevilke smile
Drugace pa je za normalno uporabo (veliko vecino vsega razen sporta), tako ali tako dovolj dober 300d. Pa se sport se da v dolocenih primerih slikati tudi z EOS 300 (pre-focus in ostale stvari). Drugace pa sporta (sploh ne kaksnega rokometa, odbojke itd.) zares ne bos slikal ne s 300d in ne z 10d. Oba sta krepko krepko prepocasna. Ce si kdaj imel v rokah kaksno pravo stvar (EOS 1v/1d/3) potem bos vedel o cem govorim. Je pa res, da poleg pro fotoaparata rabis se spodoben objektiv, ker s kaksnim 28-90 ti tudi EOS 1 ne bo naredil kaj prida, medtem pa po drugi strani to ne velja. Torej 10D ti tudi s kaksno 400/2.8 ne bo naredil kaj vec, kot pa s kaksnim 75-300/4.0-5.6. Vecina hitrosti AF je se vedno odvisna od bodya in ne 10d ne 300d nista namenjena tem stvarem. Iz kje 300d izhaja se ve in komu je namenjen tudi. 10d pa je EOS 33 s senzorjem namesto filmom (ter sesutim AF sistemom), in EOS 30/33 je bil namenjen malo bolj resnim amaterjem ne pa pro fotografom. Ce pa 10D stane vec kot 1v pa se vedno ne pomeni, da je pro fotoaparat.
 0   

slowenien @slowenien 1. Avg 2004, 22:44

Eh pa tud ni take sile kak pa Zoky dela vse z nikon D70 pa dela samo sport pa se jaz ene slabe njegove nisem vido pa tud objektive ma tikitiki :wink:
 0   

Bojan Fatur @drbojan 1. Avg 2004, 22:57

http://www.35mm.freeserve.co.uk/mug/rd175.html
Da ne bo kdo rekel,da Minolta ni v klubu DSLR. biggrin
 0   

rado @rado 2. Avg 2004, 08:13

To je že precej stara minoltina zadeva v letu 1999 so imeli še model RD-300 prihaja pa jeseni nov ki pa bo verjetno precej drag saj so uporabili profi body

http://dp-now.com/archives/000568.html
 0   

Pele @Pele 2. Avg 2004, 09:52

Citiram:
Pele Canon teh dveh igrack ne steje kot pro fotoaparate.

Am če se včlaniš v PRO razred potrebuješ dva dslr in Canon šteje oba v tem primeru. Saj tako sem jaz slišal nekje na forumu.
 0   

ogabe @ogabe 2. Avg 2004, 12:20

Tisto ni pro razred ali ne vem kaj ampak CPS. In po novem je dovolj ze 300D (se vedno pa rabis vsaj 2) pa kot sem zadnjic opazil namesto L objektivov ze plastik fantastik EF-S junk. Vprasanje pa je kaj od tega CPSa s taksno listo opreme imas... prav veliko najbrz ne, ker CPS je namenjen resnim uporabnikom, ki od tega zivijo in ki izgubijo toliko in toliko sit/$/... ce jim stvar ne dela. Ti pa nimajo raznih 300d in podobnih igrac. In zato po moje tudi Canon, ce ze po novem sprejme vsakogar v svoj CPS naredi eno selekcijo, kaj dobis ce imas listo opreme za $500 ali za $50.000. smile
 0   

tim @tim 15. Avg 2004, 22:56

Evo pa nekaj tipsov pa trickov za EOS 300D, nisem vedo pod kero temo naj dam, dam pac pod to...

http://www.bahneman.com/liem/photos/tricks/digital-rebel-tricks.html
 0   

Borut Hočevar @bot-sub 16. Avg 2004, 09:54

pele je napisal/a:
Citiram:
Pele Canon teh dveh igrack ne steje kot pro fotoaparate.

Am če se včlaniš v PRO razred potrebuješ dva dslr in Canon šteje oba v tem primeru. Saj tako sem jaz slišal nekje na forumu.

Da ne bo prevelikega brcanja v temo, kdo je lahko in kdo ne član CPS. Saj vse piše na njihovih straneh... bigrazz

http://www.cps.canon-europe.com/membership/apply.do

nekje pa je tudi spisek "potrebne" opreme 8)
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati