0   

Peter @Focus 20. Jul 2007, 12:39

Zanimiv je pogled na levi spodnji in desni zgornji kot pri obeh testnih fotografijah ista bela površine se različno obarva, to je ob predpostavki, da je ostrina v redu drugi problem "dobrega primerka". grin
 0   

Martin Peca @mPECA 20. Jul 2007, 12:52

focus... na drugi fotki ki si jo postal... kakšna je bila zaslonka?
 0   

Peter @Focus 20. Jul 2007, 13:13

mPECA je napisal/a:
focus... na drugi fotki ki si jo postal... kakšna je bila zaslonka?

Mislim (fotke sem izbrisl) da je bila f/4, kot pa je bil 18mm (APS-C 27mm).

Evo naredil sem še eno f/4 na 40mm (povem še enkrat, kar sem povedal že v prejšnjih postih Canonova L serija je kvalitetna).

0   

kras @kras 20. Jul 2007, 19:12

Focus: različna obarvanost na vogalih je posledica tega da sem med flashem in testnim listom držal en bel list, ki ni bil ne poravnan in niti ne ravno lepe oblike smile
Mimogrede še to... kot se meri v stopinjah in ne v mm.

Zraven prilagam še eno sliko, ki sem jo naredil brez flash-a in tokrat tudi bolj poravnal.

F2.8
 0   

Peter @Focus 20. Jul 2007, 19:22

RE kras
Zdej si naredil za deset. thumbsup
Glede kota, si me pravilno upozoril, vsi pa vemo kaj sem mislil. Preseneča pa me nihanje v kvaliteti objetivov pri Sigmi, kot da nimajo končne kontrole. Tudi pri tebi kras, se mi zdi, da ni čist oster v sredini (kot bi bila neka blaga medlica), mogoče bi bilo bolj jasno če bi bila fotka nekoliko povečana v izrezu.
 0   

misfits @misfits 20. Jul 2007, 23:16

Focus je napisal/a:
Preseneča pa me nihanje v kvaliteti objetivov pri Sigmi, kot da nimajo končne kontrole.

tud mene in to zelo coldshower
 0   

kras @kras 21. Jul 2007, 09:33

Očitno so res razlike v kvaliteti istih modelov objektivov. Jaz imam poleg Canona še 3 objektive znamke Sigma, med temi sem z dvema zelo zadovoljen, z enim pa ne preveč. Vsi trije pa so prišli iz Nemčije. Poleg tega 24-70mm F2.8 imam še Sigmo 10-20mm, s katerim sem res zadovoljen. Malo manj pa s Sigmo 105mm F2.8 Macro.
Glede na odlične makro fotografije, ki jih je naredil misfits, bo znal verjetno tudi bolje povedati glede razlik med Sigmo 105 Macro in Canon 100 Macro.
 0   

misfits @misfits 21. Jul 2007, 09:38

Jaz Sigme 105 nisem imel. Kaj natančno te pa moti na njej? sem slišal same pohvale o tej Sigmi. Glavna razlika je, da ima Canon USM.
 0   

kras @kras 21. Jul 2007, 09:56

Moje trenutno mnenje je verjetno povezano s tem da sem mogoče imel prevelika pričakovanja. Tudi pri zelo zaprti zaslonki težko naredim ostro sliko (seveda ne celo). Zelo pa manjka USM, kar si že sam omenil.
Kakšne prave ocene o objektivu niti ne morem dajati, saj je za začetek pomanjkljivo že moje znanje o tej vrsti fotografiranja.
 0   

misfits @misfits 21. Jul 2007, 10:01

men USM ne pomeni kaj dosti pri makro objektivu.

kras je napisal/a:
Tudi pri zelo zaprti zaslonki težko naredim ostro sliko (seveda ne celo).

ne celo? a misliš ostro ali da je vse znotraj dofa?
Če preveč zapiraš zaslonko se izgubi ostrina zaradi difrakcije. Jaz s 100 makro ne grem čez f20, nekje do f16 se mi zdi še kr ostro.
 0   

kras @kras 21. Jul 2007, 10:19

jaz sem slikal nekje do f16, čez nisem niti poskušal. Glede ostrine pa sem mislil to, da imajo slike zelo zelo majhen dof. Večina slike je meglena, majhen delček pa je oster. Vem da je to pri makru normalno, vendar se je meni zdelo da je vseeno dof malce premajhen. To vse govorim za povečave 1:1, pri manjših je precej bolje.
 0   

misfits @misfits 21. Jul 2007, 10:48

ja to pa pač tko je in ni objektiv nič kriv. Sedaj si lahko spet zadovoljen z objektivom
 0   

Sebastjan @Sebastjan 4. Sep 2007, 10:48

Ker je minilo že kar nekaj časa in sem medtem menjal fotoaparat, me je zanimalo kako izgleda ta test na 30D.

Meni se zdi boljše oz. dosti boljše... deal

[img]http://img241.imageshack.us/my.php?image=mg0719gm8.jpg[/img]

Kaj pravite, je delno kriv tudi 300D?
 0   

luka @luzdi 5. Sep 2007, 18:28

uff in isti objektiv? bigeek
Ne morem verjet da je taka razlika na ostrini z ISTIM objektivom na različnem bodyu smile Ker tista od takrat je res zanič, tole je pa še kar solidno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati