0   

poldi @poldi 2. Sep 2007, 16:59

Zdravo,

znanec me je prosil da bi mu poslikal zbirko fotografij, katere ima uokvirjene na stenah. Gre za približno vsaj 100+ fotografij katere so uokvirjene (steklo + okvir).

Na hodniku ter v sobi kjer visijo sem poskusil narediti par fotografij, vendar je vedno prišlo do tega da se je v sliki videl moj odsev.

Probal sem sledeče:
- z lučjo/brez luči
- brez flasha / z flashem (z flashem je itak bil obupen rezultat).

glede na to da fotografiram zelo zelo malo, me zanima a ma kdo od vas kaj izkušenj z tem, ter kaj predlagate ?

... al je res edina varianta (no vsaj najboljša je verjetno), da slike vzamemo iz okvirjev ter jih nato poslikamo nekje na svetlem (da ne bo preslabe osvetlitve) oz. jih poskeniramo (vkolikor niso zalepljene). ... če je le možno bi se rad temu izognil, ker gre za starejše slike & okvirje, pa se malo bojim da bi se okvir uničil.

Hvala za pomoč

Lp, Poldi
 0   

rey_ @rey_ 2. Sep 2007, 17:16

probaj uporabit polarizacijski filter! yes
 0   

Hakan @Hakan 2. Sep 2007, 17:36

probaj stativ in dolg cajt. Če te luč moti, probaj brez luči in pač dolg cajt.
 0   

Matej @OKO 2. Sep 2007, 17:56

reci znancu da ce rabi mu uredim zadevo.
čas ki bo namenjen fotkanju teh slik ter seveda obdelava nebo kratek.
je znanec pripravljen odšteti kaksen evro za tole delo?

prosil si za nasvet:
umakni se ispred slike, tako nebo viden odsev tebe itd..
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Jure Dobelšek @JD23 6. Sep 2007, 20:52

Probaj sliko osvetliti čimbolj iz strani ter uporabi kakšen tele objektiv. (sveda, če imaš možnost, da daš fleš iz aparata. Pa še kakšen difuzor daj na fleš, ali pa pred njega postavi navaden a4 print papir.

LP, Jure
 0   

noname @xpr0ject 6. Sep 2007, 22:11

Seveda te resi samo polarizator(dodobra izcisti odseve) in pa difuzna svetloba (v senci).

OKO; ti pa si podal popolnoma amterski nasvet.

LP
Xpr0

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati