0   

miha @mihaaa 9. Avg 2007, 21:46

pozdravljen, to s carino in racunom je sigurno tako,.. ceprav glede casa pa ne vem koliko traja,.. najboljse da poklices na brnik oz carinsko upravo slovenije in vprasas,.. po moje traja samo toliko da ti iz skladisca prinesejo inti obracunajo,.. je pa res da mi je nekdo govoril da ce letis preko npr frankfurta potem je tam carina,.. ker moje info so se iz ne EU casov
lp
 0   

Jan @haklc2 10. Avg 2007, 08:58

Zdravo!

Če potuješ z vrednejšo elektroniko je najbolje, da jo prijaviš na carini, ko greš iz države. Oni ti dajo en list in ti na njega napišeš nazive artiklov in serijske številke. S tem se izogneš komplikacijam. Jaz sem ta list kazal tudi v Parizu na carini, ko sem prišel iz Kanade pa so me takoj spustili naprej.
Če pa ne prijaviš stvari, ko greš iz slovenije oz. EU imaš pa lahko probleme.
Odvisno je potem kako potuješ, če prideš iz države, ki ni v EU in imaš prtlago čekrirano direktno v Slo (kar pomeni da boš ostal v mednarodnih prostorih letališč) potem boš carino videl šele v Lju, če pa imaš prtlago čekirano do nekega vmesnega letališča in jo moraš tam vzet in čekitar na let za Lju, potem boš pa že na tistem letališču šel čez carino.

Drugače pa naši cariniki na Brniku ne komplicirajo kaj dosti, če boš imel ravno to nesrečo, da ti bojo torbe dali skozi rentgen in ti hoteli carinit zadeve boš dobil tisti trenutek, ko se boš na Brniku prikazal z računi vse nazaj.

LP
 0   

Jessie @Jessie 10. Avg 2007, 10:30

jst sm dobil objektiva canon 70-200 2.8 L, in 85 1.8 iz www.digitalliquidators.com
Cene so taksne, kot tam pise na njihovi strani...to so cene z davkom...prnesu mi jih je kolega, american...torej, ni blo nobene carine ali dodatnih davkov... thumbsup
 0   

miha @mihaaa 10. Avg 2007, 11:29

cariniki na brniku so PASJI... meni so dali torbe cez rentgen in sledilo je polurno "veselje".. tako da s tem kar si rekel hakic da so kul se pa NE strinjam grin
 0   

Janez Šturm @jj65 10. Avg 2007, 11:37

Računajte, da se pripravljajo na shengensko območje in da bo naša država predsedovala EU v naslednjem letu. Letališče je že bolj polno, še bolj bo. Cariniki bodo bolj papeški od papeža. Pričakujem, da se bodo dogajale največje bedarije od možnih. Adijo pamet. Lep dan J
 0   

Jan @haklc2 10. Avg 2007, 12:07

Jaz delam na Adriji na prihodih zraven carinikov in vidim vsak dan kako delajo. Mihaaa, ti pač nisi imel sreče, ker res večino ljudi spustijo mimo brez da bi jih pregledovali. Je pa tudi odvisno od posameznega carinika, če ti bo kaj zatežiu.

LP
 0   

Rotto Router @Router 12. Avg 2007, 10:27

Jaz sem izvedel Fotokajevo varianto. v LAju nabavil 70-200/2.8 IS pa se neke wacom tablice, vse skupaj vrgel v osebno prtljago (poleg fotoaparata ki sem ga nesel s sabo iz slovenije), pa me nihce ni povohal. Letel sem LA-London-Munchen, potem pa z kombijem v slovenijo.
Glede prijave - ko sem odhajal, sem hotel v munchnu prijaviti opremo, pa so rekli da je ne morem, niti je ni treba, isti odgovor sem dobil, ko sem priletel v LA. As easy as that.
 0   

Janez Šturm @jj65 12. Avg 2007, 15:51

V kaki k... državi živim. Cariniki si z mojga davkplačevalskega denarja colnge talajo, pol pa še zaj.....! Pa to svet ni videl.
Lp J
 0   

Matjaz @mbbirdy 12. Avg 2007, 21:55

Ste mi vi eni novodobni Krpani. Kupite v Nemčiji prek ineta in to je to.
 0   

andrej ondracka @a8o6 18. Okt 2007, 20:07

OK, kaj pa mislite o varianti, da v ZDA kupis fotoaparat, in ga na letalo normalno neses v torbi kot bi bil ze uporabljan (recimo, naredis kako nedolzno praskico ali gor nalepis kako nalepko)? ko sem hodil na potovanja (s kompaktnim fotoaparatom) mi recimo nikoli niso tezili na letaliscu, ce je ocitno izgledalo, da je fotoaparat ze rabljen.
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 19. Okt 2007, 08:34

Jaz osebno ne bi NIKOLI švercal opremo skozi Brnik. Prijatlja sta šla v Boston, let je pa bil LJ-Munchen-Boston. Ko sta se vračala sta bila EDINA slovenca ki sta začena pot v Bostonu. Oba sta morala it na detalni pregled, kolegu so zaplenl Caonon 400D in videokamero, vse skupaj je kupil pred časom v SLO. Oprema je zgledala rabljena. Moral je iti domov po račune in potem so mu opremo vrnili.

Raje vzet karto iz Nemčije, tako je riziko zelo zelo majhen. Ne podcenjevat SLO carinikov itak poznajo vse fore.

Preko pošte pa blaga ne bi naročal saj na koncu pride razlika zelo zelo majhna, splača se edino če je res ornk cnej artikel.

Se mi pa milo stori ko gledam ZDA cene po sedanje tečaju $.
 0   

Andraz Blaznik @photoenigma 19. Okt 2007, 10:51

Nakupi v ZDA so res lahko ugodni, najvecji problem jest vidm ce se ti zadeva pokvari in moras uveljavlati garancijo. K pol moras pa zadevo lepo spakirat pa nazaj v ZDA posilat, k kle ti jo noben servis v okviru garancije ne bo hotu popravljat, pa ceprav zakon EU pravi malo drugace.Sam eno je teorija, eno pa praksa. Ce pa zadeva dela je pa kool, ne.
 0   

andrej ondracka @a8o6 20. Okt 2007, 13:32

a je res tako z garancijo? se res ne da uveljavljat garancije v sloveniji?
 0   

Tomaž Velechovsky @Tomazv 20. Okt 2007, 15:11

Glede www.digitalliquidators.com si imel očitno srečo.

Poglej kaj se najde na webu:
http://blogs.mercurynews.com/consumeractionline/2007/07/broadway_photo_scam_artists.html

Sicer, če sem prav razumel, želijo čimveč strank pripraviti do nakupa dodatkov, pa morda tisti izven ZDA nismo tako zanimivi.

Vsekakor pa pred nakupom uporabite google, ime spletne trgovine in besedo fraud ali scam. Potem se pa odločite, ali se splača ali ne.
 0   

Andrej @blur 20. Okt 2007, 16:41

ziga je napisal/a:
Nikonašem se pa očitno splača:

adorama:
Nikon SB-800=309,98 $ / 1,3=238,45 EUR

ceneje.si:
Nikon SB-800=491,98 EUR

Tukaj je pa razlike celih 253,53 EUR!!!!

p.s.: Če sem kaj narobe izračunal je to zato, ker se bliža konec službe.... Bye

ja pol pa se poglej 70-200 vr pri nas in pri BH video. coldshower
 0   

Andraz Blaznik @photoenigma 20. Okt 2007, 18:35

Ja garancije za nakupe izven SLO ne mores al pa izredno, izredno tezko uveljavlas pri nas, kr lepo dobis racun za popravilo. Al pa posilas nazaj, tja ker si kupu.
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 20. Okt 2007, 21:18

Z cenami je še tako, objavljene cena v ZDA so brez davka. Praviloma je davek v ZDa med 5-7%

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati