0   

iztok @izo 7. Nov 2007, 16:27

ma ti wd so čudni, hehe, meni se kr sam vžiga, pa četudi ni vštekan na comp biggrin
drgač pa je kul, ja. samo na tisto fat-ntfs zadevo sploh nisem pomislu do zdej. bi znalo bit tečno, če bi se recimo z kakšnimi video posentki igral ipd, drugje ne vidim stavri, ki bi bla večaj od recimo 4gb fajla v enem kosu.

p.s.
firewire res dela v dveh brzinah, sem že večrat omenil to, je treba pazit, da predvsem comp podpira hitrejšo verzijo (so a in b verzije ene s cirka 400mbs druga z 800), s katero se najbrž res pozna razlika od usb2 (tam do 2x hitrejš naj bi blo, čeprav v praksi najbrž ne).
 0   

S @futzy 7. Nov 2007, 22:18

Misfit: Ja! Normalno.. Jst imam eno starejso 250Gb varianto, kjer je gumb/lucka v funkciji vklopa in izklopa.

In pa se pred kratkim kupil 500Gb, ki zgleda enako in tudi lucka sveti. Ni pa gumba - ne da se pritisnit. Samo gori in to je to.
So zgleda umaknili gumb in pustili sam lucko.

Edino kar zamerim disku je dolg "zagonski" cas. Torej da ga rac. prepozna traja in traja. Tako PC (2 masini) kot MAC. USB varianta.
 0   

Simon Koležnik @simonkoleznik 8. Nov 2007, 12:08

misfits, tudi mojga se ne da smile

Lahko ga zapakiras in posljes nazaj, velika verjetnost je, da istega vec ne bos dobil nazaj, ampak novega, zato si naredi backup.

Sam sem se odlocil, da ga zaenkrat obdrzim, ampak je noro, da moras pocakat, da se sam izkljuci in ga sele nato izklopis, da slucajno ne sfrederbas kaksnih podatkov.

Sicer pa se da iz FAT v NTFS kovertirat tudi s Command Promptom. Mislim, da je CONVERT.exe za to, ki je v Windowsu.
simon[b:3393b3079c]koležnik[/b:3393b3079c]
[url]http://www.koleznik.net/blog[/url]
 0   

misfits @misfits 8. Nov 2007, 12:35

simonkoleznik je napisal/a:
ampak je noro, da moras pocakat, da se sam izkljuci in ga sele nato izklopis, da slucajno ne sfrederbas kaksnih podatkov.

a mu kaj škoduje, če samo iztaknem kabel, ko je prižgan (sj, ko se ne prenašajo podatki)?
 0   

Stane Crnjak @staneC 8. Nov 2007, 12:48

Pa koliko fotk imate bigeek ? A "delete" gumba noben ne pozna ali same dobre fotke škljocate? Letos sem naredil 20.000 posnetkov, arhiviranih pa imam 16 giga fotk. Ostalo je šlo vse v smeti.
 0   

misfits @misfits 8. Nov 2007, 12:54

samo 16 giga? bigeek , jaz mam že RAW od 30D se mi zdi da čez 40. Vseh slik imam pa za skoraj 180 giga, ampak imam disk za vse podatke, ne samo za slike.

P.S. 500 giga se trenutno splača kupit v leklerku, 120 €, z njihovo kartico dobiš 13,8 € popusta pri naslednjem nakupu.
 0   

Andrej @fotokaj 8. Nov 2007, 14:20

Jaz od januarja fotografiram izključno v RAW načinu; mesečno mam cirka 10.000 škljocev (po cirka 15.5MB), če arhiviram polovico, to letno znese recimo 60.000 posnetkov X 15.5 MB = 930GB - brez konvertiranih fotografij v JPEG formatu, ki jih prav tako arhiviram. 930GB ustreza pa natanko dvema 500GB My Book diskoma, saj je dejanska velikost teh diskov 465GB!
Se pravi 2 diska po 500GB letno oz 4 diske po 500GB, če hočem vse podatke za rezervo hranit na dveh ločenih lokacijah. OK; to so resda precej "grobe" cifre, a vseeno - hočem le pokazat, da nekemu resnemu fotografu ni problem zafilat 1TB (oz 2TB) letno. So še druge variante, denimo spletni strežniki, a cenovno gledano niso nič kaj bolj prizanesljive od kupovanja diskov.
Vsekakor pa vsakemu priporočam, da podatke hrani na vsaj dveh lokacijah; peezdareeja se bo zgodila samo enkrat, jeza in sekiranje bosta trajala pa dolgo!
 0   

Stane Crnjak @staneC 8. Nov 2007, 14:55

fotokaj je napisal/a:
Jaz od januarja fotografiram izključno v RAW načinu; mesečno mam cirka 10.000 škljocev (po cirka 15.5MB), če arhiviram polovico, to letno znese recimo 60.000 posnetkov X 15.5 MB = 930GB - brez konvertiranih fotografij v JPEG formatu, ki jih prav tako arhiviram. 930GB ustreza pa natanko dvema 500GB My Book diskoma, saj je dejanska velikost teh diskov 465GB!
Se pravi 2 diska po 500GB letno oz 4 diske po 500GB, če hočem vse podatke za rezervo hranit na dveh ločenih lokacijah. OK; to so resda precej "grobe" cifre, a vseeno - hočem le pokazat, da nekemu resnemu fotografu ni problem zafilat 1TB (oz 2TB) letno. So še druge variante, denimo spletni strežniki, a cenovno gledano niso nič kaj bolj prizanesljive od kupovanja diskov.
Vsekakor pa vsakemu priporočam, da podatke hrani na vsaj dveh lokacijah; peezdareeja se bo zgodila samo enkrat, jeza in sekiranje bosta trajala pa dolgo!

Razlika med pro in hobijašem (Misfits je pro hobijašdevilish ).
Mislim, da imam 5 DVD-jev polnih z RAW in narejenih 20.000 škljocev, kar znese, da imam cca 12% izplen. Bom doma točno preveril, mislim pa, da je tako nekako. Meni se zdi škoda sharnjevati "kr' neki" fotke. Jih je že sedaj preveč. V mapi " ta bulše" imam cca 40 fotk od 20.000 šklocev bigeek Imam pa RAW fotke arhivirane na dveh DVD-jih.

PS
Kako se preveri število šklocev na D80?
 0   

Alien @Alien 8. Nov 2007, 15:22

staneC je napisal/a:

Imaš v exif-u vsake slike zapisan "Total Number of Shutter Releases for Camera".
 0   

Stane Crnjak @staneC 9. Nov 2007, 08:19

Bom pogledal, takoj ko bo čas. Ne moreš verjet, kako ga ni zadnje 3 dni. mad
 0   

iztok @izo 9. Nov 2007, 08:54

Alien je napisal/a:
staneC je napisal/a:

Imaš v exif-u vsake slike zapisan "Total Number of Shutter Releases for Camera".

pa je res to pravi "total count", al samo dokler ne resetiraš štetje na fotiču oz ali zamenjaš kartico ipd?
pr canonu se da samo pr nekaterih pro fotičih res pravo cifro ven dobit (vsaj navaden folk, na servisih se da mogoče ven potegnit tudi za ostale modele), za nikon pa ne poznam.
 0   

Alien @Alien 9. Nov 2007, 09:15

Je kar pravi "count". Se ga ne da (kar tako) resetirat.
 0   

Miha @Fantocci 9. Nov 2007, 10:02

Gumb na mojem se da pritisnit in disk se tudi shutdowna s tem gumbom. Kljub temu raje uporabim klik z miško za safe remove.

Imam 500GB z USB+FireWire (to pa zato, ker imam na notebooku samo USB 1.1 in tam mi FireWire zelo prav pride).

Tudi jaz ga lahko pohvalim. Je sicer počasnejši od mojih diskov v namizni mašini, a preko FireWire je hitrejši od diska v notebooku (Dell Inspiron 8200). Diski v prenosnikih so pač počasni.
 0   

iztok @izo 9. Nov 2007, 11:33

Alien je napisal/a:
Je kar pravi "count". Se ga ne da (kar tako) resetirat.

ja, ampa point je v tem, da ga lahko. tako, da nisi nikol ziher, al fotič ma res tolk škljocev ali ne. kot pravim, pr canon 1 seriji (se mi zdi) lahko sicer uporabnik res pogleda št. posnetkov, ki jih je nardil zaklop odkar je narjen, spreminjat/resetirat pa tega ne moreš (kar je edino prav, edino serviser resetira takrat, ko se menja zaklop). to zaproedno štetje je pa itak bl tako, če ga lahko vsak da na nulo kadarkoli, al pa se spremeni, ko vtakneš kartico, ki je bila sformatirana na drugem fotiču ipd.
ok, malce sem preveč v ot zabredel, se oprvičujem.
 0   

Alien @Alien 9. Nov 2007, 11:45

Če misliš, da tisto "(kar tako)" pomeni, da ga lahko jaz resetiram, si me narobe razumel. S tem sem imel v mislih ruske hekerje, mogoče servis (težko verjamem da beseničar grin )in ne običajnega uporabnika.
 0   

ogabe @ogabe 9. Nov 2007, 11:50

izo je napisal/a:
pr canon 1 seriji (se mi zdi) lahko sicer uporabnik res pogleda št. posnetkov, ki jih je nardil zaklop odkar je narjen, spreminjat/resetirat pa tega ne moreš

Counter na 1d lahko spreminjas grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

iztok @izo 9. Nov 2007, 11:50

aha, potem pa ok. če je exif vezan na to štetje, je prav, ker pri večini teh bl amaterskih/polprofi modelih pr canonih ni (razen omenjene pro serije, pa še to ne vseh, se mi zdi). zato pravim, da tisto štetje, ki ga exif prebere, ni ziher (v večini primerov).
te ruski hekerji pa imajo očitno servisni softwer doma in potrebno mašinerijo ipd.
 0   

ogabe @ogabe 9. Nov 2007, 12:20

Stevec, katerega lahko vidi navaden uporabnik ima pri Canonu zgolj 1d. Ostali ga nimajo in stevilke v exif-u niso realni posnetki ampak vse kaj drugega. "Tezava" pri 1d je zgolj ta, da sicer stevec steje ok, da se ga pa manipulirat. Ce ga pustis pri miru in ce po nesreci ne naredis dolocene stvari, ti fotoaparat kaze realno stevilo posnetkov, ne glede na kartice, resetiranje prvega stevca (ta kaze frame # od 0 do 9999) itd..
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Tomaž @lazarus 18. Nov 2007, 17:52

Pozdravljeni!

A mogoče kdo ve če se splača kupit WD MyBook 500Gb in sicer tega ki ima poleg USB priklopa tut ESATA priklop. Ker mi USB-jev počas zmankuje pa nebi želel nekatere kable vedno znova izklapljat tak da mam vedno vse vtaknjeno v comp.
 0   

Andrej @fotokaj 18. Nov 2007, 19:24

lazarus je napisal/a:
A mogoče kdo ve če se splača kupit WD MyBook 500Gb in sicer tega ki ima poleg USB priklopa tut ESATA priklop. Ker mi USB-jev počas zmankuje pa nebi želel nekatere kable vedno znova izklapljat tak da mam vedno vse vtaknjeno v comp.

Morda bi se lahko poslužil USB razdelilca? Namreč, tudi ta 500Gb disk bo enkrat poln. Jaz sem denimo pred kratkim kupil tole napravco - poleg čitalca kartic je obenem še USB razdelilec, nudi 3 dodatne USB vhode:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?dept_id=1897&pf_id=IN2532

Simpl, pocen in... dela!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati