0   

nejc @jetforce 7. Dec 2007, 22:43

rokin_ je napisal/a:
sipro je napisal/a:
Ma men se najbolj zanimivo zdi dejstvo, da v bistvu ni kakšne konkretne oz. WOW razlike med kvaliteto slikovnega zapisa med 2008 super duper tralala hopsasa D300 in 1994 20D (pa ne delat zdej kanon vs.nikon ****). Človek je upravičeno pričakoval ob pogledu na ekran WOW zdej pa vem zakaj sem kupu fotiča za .......€ no pa ga je mal drugače ruknlo ane.

Ma men se zdi da nas vse potrošnike pošteno nategujejo, resno imam takšen občutek.

LP

To je zelo relativno kaj je za nekoga "WOW razlika" v kvaliteti slike, kaj nekdo opazi. Če že nič drugega lahko opaziš, da ima D300 za 50% večjo sliko, iz enako velikega senzorja, ob vsaj enaki kvaliteti. Temu bi se lahko reklo napredek. ...Pa točnost WB in AF.
Konec koncev je tudi 1ds markIII nateg, ker lahko iz D300 dobiš skoraj enako sliko, brez "wow razlike".

Iz forumov iz Dpreviewa!
Se mi je zdelo zelo konstruktivno in stremi k neki pametni logiki.. Če je še po tem ne vidite bog vam pomagaj( tisti ki navijate za "svoje firme" oni pa se samo cedijo ker vedo da boste kupili še več)

Enough of this bullshit!

No da ne bom še sam preveč nakladal!

Citiram:
Enough with the comparsions, or rather enough with the trolls who feel the need to defend their camera brand at all costs. Lets just agree on the following.
1. Both the Nikon and Canon make excellent cameras.

2. The Nikon D300 and the Canon 40D are both excellent cameras.

3. Both put out excellent images, especially if the photographer knows what he or she is doing.
4. Both cameras have their flaws.

5. The Nikon costs about $600 dollars more and has more features than the Canon 40D.

6. Some people who have or will purchase either camera will get a lemon and have to take it back. This does not mean that the camera sucks. It just means they had bad luck (unless of course a major flaw comes up in the camera and the equipment starts failing at an exponential rate)

7. If you are a Nikon owner and are happy with your camera, go back to the Nikon forum and help the people over there learn how to take better pictures.

8. If you are a Canon owner (like me), be happy and confident in your purchase and stop responding to the trolls who draw you into superfluous arguments that really amount to being someone's anecdotal opinion.

If you agree with me and are sick of this garbage, pledge along with me the following:

"I, (your name here), do pledge to not participate in these stupid comparisons and to help to return this forum to its normal mode of a community of Canon photogs and shutter bugs who are 1) trying to get better at their hobby/craft, 2)helping other users by sharing their experiences, both positive and negative, with their Canon EOS Camera.
(please excuse any spelling errors)

Gremo raje na

thumbsup
 0   

Andrej @fotokaj 8. Dec 2007, 12:04

rokin_ je napisal/a:
... Če že nič drugega lahko opaziš, da ima D300 za 50% večjo sliko, iz enako velikega senzorja, ob vsaj enaki kvaliteti ...

Ne drži.
20D ima 8.18 Mpix, D300 pa 12.21, kar je v samem številu pikslov resda nekako cca 50% več, 'slika' je pa zgolj 33% večja; saj vemo - 2:3 format, diagonala ...
Da bo dejanska razlika v "velikosti slike" še manjša, je daljša stranica slike, posnete z D300 in natisnjena pri 300dpi, od tiste, posnete z 20D le za 22.4% večja - 36.3 cm proti 29.7 cm.

Dejansko je razlika v velikosti slike med 20D in D300 zgolj dobrih 22% ...!

Do zdaj bi se že res lahko navadili, da so piksli od vsega najmanj pomembni ... thumbsup
 0   

Bostjan @Archie 8. Dec 2007, 14:01

Hja.. lahko pa tudi drži ...samo zmenimo se najprej kaj je mera za velikost..površina ali dolžina stranice (ali dolžina diagonale)? Po površini je res 1.5x večja, po dolžini stranice pa 1,224x večja in imata vsak na svoj način prav.

Če bi kupil parcelo 200m2 in 300 m2 najbrž ne bi noben rekel, da je ta druga 1,224x večja, ali pač? Ampak v fotografiji imamo svoje mere, za to da nam je bolj luštno laugh.
 0   

rokin_ @rokin_ 8. Dec 2007, 14:16

Kot sem že enkart rekel: še dobro, da imamo Archie-a, da razčisti zadeve. laugh

Za mene je fotografija večja za nek del, če gledam celotno fotografijo in ne samo njeno dolžino ali višino.
 0   

Stane Crnjak @staneC 8. Dec 2007, 14:18

Fotokaj, o treba ene par stvari razčistit. Stranica je stranica, diagonala je diagonala , površina je površina in število pikslov je število pikslov. D300 ima 50% več pikslov kot 30D(20D) in 20%več kot 40D. Ima pa D300 samo 10,5% večjo površino senzorja kot 20D,30D ali 40D. Imajo pa 20D,30D in 40D enako dolge stranice, s tem tudi diagonalo in površino senzorja. Glede velikosti natisnjene fotke. Razlika v površini natisnjene fotke je 50%!!! Z drugimi besedami, fotka iz D300 je 50% večja kot fotka iz D20/D30. Je pa res, da ima samo 22,2% daljšo stranico. Ker je pa fotografija dvodimenzionalna in ne enodimenzionalna, je treba računati površino. To se lepo pozna v denarnici, pri kaširanju in izdelavi paspartuja za fotografijo.
Še račun:
Nikon D300 36,3 x 24,2 = 878,46 cm2
Canon D20/30 29,7 x 19,8 = 588,06 cm2
878,45:588,06 = 1,49 = cca 50% več.

PS
Piksli so važni. Večja kot je razlika v številu pikslov, bolj so važni.
 0   

Aleš @lial 8. Dec 2007, 14:30

Zdaj ko je Stane lepo matematično seciral problem, ga ne bom še jaz.

Me pa pri vsej zadevi nekaj muči: kako dopovedati policaju, da je prekoračitev omejitve hitrosti na 80 km/h do izmerjenih 120, le 22%? bigeek
idea idea
Mogoče po logiki, da ima avto štiri kolesa in je šel vsak le 10 km/h preveč? Kar ni niti 22%, le dobrih 12, ampak malo popusti policaj, malo jaz...

Mislim...
 0   

iztok @izo 8. Dec 2007, 14:41

kaj, si fasal položnico, hehe? tudi jst sem ne dolgo nazaj dobil eno "razglednico iz tunela" in je šlo cirka 160€ al kolk že (namesto 100 sem šel okrog 120, do 103 je toleranca, se mi zdi).
je kr prav, da začnejo talat kazni, kr drgač pr nas ne gre, prekleto paziš, ko te enkrat fseka (pa ne norim glih). samo kaj, ko ni kontinuitete, enkrat na leto malo bl začnejo colat in to je to.
ok, pustimo zdej te zadeve. pixli, pixli, ali jih je preveč ali premalo, hehe.
 0   

Andrej @fotokaj 8. Dec 2007, 15:18

Vi kar računajte kolikor hočete; tip je rekel "slika je 50% večja" in to ne drži. Slika je dobrih 22% večja in fertik.
Vse ostalo so izgovori za pravilnost oz nepravilnost.
 0   

Stane Crnjak @staneC 8. Dec 2007, 15:47

fotokaj je napisal/a:
Vi kar računajte kolikor hočete; tip je rekel "slika je 50% večja" in to ne drži. Slika je dobrih 22% večja in fertik.

A potem zemlja ni okrogla? idea Rofl
 0   

Aleš @lial 8. Dec 2007, 17:42

fotokaj je napisal/a:

Vem kaj te moti, fotokaj, ves čas imam opravka s to vrsto napačnega razmišljanja, zato je tvoja napaka precej običajna.
V teh primerih, je risanje po tabli edini način, da se sporazumemo:

Se sedaj vidi, da je rumenega polja 'viška' v razmerju do oranžnega za polovico?

LP

Aleš
 0   

Andrej @fotokaj 8. Dec 2007, 18:16

Kolikšna je razlika med 36.3 in 29.7 cm? Dobrih 22%, to je vse kar sem hotel izpostavit v prvotnem postu, nič drugega; nobenih matematičnih formul, računanja površine, korenjenja in cepljnenja drv. To je vse, plain & simple. Jaz sodelujem na fotografskem, ne matematičnem forumu. Ja, vem, da je površina za 50 posto večja, to sem tudi napisal v prvotnem postu; 50% več pikslov je 50% več površine. A mene zanimajo stranice; te so določene s strani tiskarjev, te so določene s strani organizatorjev natečajev, te so pomembne za objavo v časopisu, ne piksli, ne kvadratura fotografij ... Hotel sem le izpostavit majhno razliko v stranicah; da sta oba aparata pri najvišji resoluciji zgolj za en konkreten A4 print in to je to.

Madona, sej nisem glup, samo pragmatičen. Če hočete, da ima 20D za 50 posto večjo sliko, prav, so be it, saj jo ima res.

In Stane, ja, zemlja je ravna. Če držita tvoja stavka, da "Ima pa D300 samo 10,5% večjo površino senzorja kot 20D,30D ali 40D. Imajo pa 20D,30D in 40D enako dolge stranice, s tem tudi diagonalo in površino senzorja", potem tudi Zemlja ni okrogla. No, tvoja "zemlja" je raznoraznih oblik, moja Zemlja je pa vendarle okrogla.
 0   

Stane Crnjak @staneC 8. Dec 2007, 18:22

Lapsus. Se zgodi. Zemlja je okrogla. biggrin
 0   

Andrej @fotokaj 8. Dec 2007, 18:30

Pa tudi 20/30D in 40D nimajo enako velikih tipal - D300 ima 13.5% in ne 10.5% večjo površino tipala kot 40D, kateri ima obenem za 2.65% manjšo površino tipala od 20/30D.
Mater, v hude matematične sfere smo zašli; a bomo počas nehal in vrnil temo nazaj v prvotne tirnice, al čmo še mal?
yes
 0   

Aleš @lial 8. Dec 2007, 18:34

Ne vem fotokaj, z matematiko si začel ti... procenti pa to, ali je to iz kakšne druge znanosti'
Jaz sem poskusil z geometrijo, ki je fotografiji bližje, pa ne verjameš.

Bo res bolje odnehati.

LP

Aleš
 0   

Andrej @fotokaj 8. Dec 2007, 18:53

Verjamem, verjamem, Aleš, tudi nikdar nisem v to dvomil. Le bolj po kmečko si vse vkup razlagam, da lažje spravim v v svoje micene, a na normalno fizično velikost otekle možgane.
Se pa najbrž strinjava v tem, da je pomemna (pomembnejša?) stranica natisnjene fotografije in ne površina tipala v aparatu, al kaj?
 0   

Aleš @lial 8. Dec 2007, 18:58

Glede stranice se seveda strinjava, to se lepo vidi tudi iz grafike zgoraj.
Pri porabi črnila pa bi se morda spet razvnela debata, pa je bolje odnehati, ne?

Nisem pa te nameraval kakorkoli užaliti (ko si že omenjal sive celice), se opravičujem, če je bilo morda tako videti...

LP
 0   

Samo @executor 8. Dec 2007, 19:21

Nekaj linkov

LP
 0   

Andrej @blur 13. Dec 2007, 15:31

še ena dost ok cena:

http://shop.multimedia.de/digitale-kameras/nikon-d300-digital-kamera-body.html
 0   

Stane Crnjak @staneC 27. Dec 2007, 10:50

A je pri sosedovih že kdo prebral test B.Furlana, kjer je naredil primerjavo med D200, D300 in D2Xs? Meni se zdi zelo zanimiv. Če se prav razumel, je D2Xs še vedno pred D300 kot aparat. Šuma imata pa enako veliko(malo) s tem, da ima D300 močnejše odpravljanje šuma, največ detajlov pa dobiš pri D"Xs pri ISO 100. Tisti, ki ste pa prodali D200 pod 1200€ in ste kupili D300, ste pa ... no laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati