0   

Stane Crnjak @staneC 8. Dec 2007, 21:31

ogabe je napisal/a:
staneC je napisal/a:
* Sistem Supersonic Wave Drive AF: ultrahitri AF .

Glede na tisto, kar sem od Olympusa videl do sedaj, niso prisli se niti do crke H pri Hitrem af, kaj sele do ultrahitrega af biggrin

Sem danes malo po rokah valjal E3. Ne da so pri črki H pri Hiterm AF, ampak je D300 počasne. Z objektivom 12-60 SWF je raketa! Svetloba v trgovini ni bila najboljša, pa je ostril trenutno. Na blizu, na daleč,... D300 opere tudi pri zaporednem fotkanju. Iskalo je svetlo in veliko. S prejšnjim ni primerjave. V roki leži fajn, razporeditev komand in upravljanje pa je kot iz drugega planeta. Z bliskavico je precej težek. Precej. Kakšna je pa kakovost fotk pri visokem ISO pa ne vem. Sva pa s kolegom naredila nekaj fotk pri ISO 800 in jih objavim takoj, ko jih dobim. Je pa po moje "too little too late". Bi ga Oly moral predstavit kakšne mesec-dva prej. Sedaj je v globoki senci Nikona D300. Po moje neupravičeno....
 0   

johnny b bad @Apolixis 8. Dec 2007, 22:51

staneC je napisal/a:
ogabe je napisal/a:
staneC je napisal/a:
* Sistem Supersonic Wave Drive AF: ultrahitri AF .

Glede na tisto, kar sem od Olympusa videl do sedaj, niso prisli se niti do crke H pri Hitrem af, kaj sele do ultrahitrega af biggrin

Sem danes malo po rokah valjal E3. Ne da so pri črki H pri Hiterm AF, ampak je D300 počasne. Z objektivom 12-60 SWF je raketa! Svetloba v trgovini ni bila najboljša, pa je ostril trenutno. Na blizu, na daleč,... D300 opere tudi pri zaporednem fotkanju. Iskalo je svetlo in veliko. S prejšnjim ni primerjave. V roki leži fajn, razporeditev komand in upravljanje pa je kot iz drugega planeta. Z bliskavico je precej težek. Precej. Kakšna je pa kakovost fotk pri visokem ISO pa ne vem. Sva pa s kolegom naredila nekaj fotk pri ISO 800 in jih objavim takoj, ko jih dobim. Je pa po moje "too little too late". Bi ga Oly moral predstavit kakšne mesec-dva prej. Sedaj je v globoki senci Nikona D300. Po moje neupravičeno....

iso 800...a mata kakšne fotke pri 1600, 3200 pa 6400, to je vsaj zanimivo. pa btw, sta kolega primerjala Hitrost af E3 pa D80, pa je pri 80-ki boljši. To ve tut Intihar, pa noče priznat ( zakaj le?)....
 0   

Stane Crnjak @staneC 9. Dec 2007, 12:33

Imam sam D80. E3 ima hitrjši AF. Precej hitrejši. Vsaj z omenjenim objektivom.
 0   

Andrej @fotokaj 9. Dec 2007, 13:16

Za hitrost AF na E-3 sem tud jaz že slišal da zares trga gate, probal še nisem.
S kakimi D80 in D200 jaz tega niti ne bi primerjal - imata soliden AF, a daleč od hitrega.

OT: Zadnjič sem denimo primerjal D200 s 17-55 in Pentaxov K10D z novim 16-50/2.8 SDM objektivom; Pentax je občutno hitrejši!
 0   

Bostjan @Archie 9. Dec 2007, 14:06

Sej se spodobi, da kao profesinalni aparat premika s faktorjem 2x cropano lečje hitro. Me pa prav zanima, če bi bil s sistem na kakšnem težkem FF objektivu še vedno tako hiter.
 0   

Stane Crnjak @staneC 9. Dec 2007, 14:34

Archie, saj to naj bi bila ena izmed prednosti 4/3 sistema. Lažji, bolj kompaktni objektivi, z lažjimi lečami,... Saj ne rabi premikat FF lečovja. Je narejen za 4/3 sistem . FF aparat tudi ne rabi premikat lečovje teleskopa iz observatorija... grin
 0   

Bostjan @Archie 9. Dec 2007, 14:49

staneC je napisal/a:
Saj ne rabi premikat FF lečovja. Je narejen za 4/3 sistem . FF aparat tudi ne rabi premikat lečovje teleskopa iz observatorija... grin

Aaa, to ti v primerjavi E3 in D3 laugh ...

Sej je res grozno.. samo ena črka, pa taka razlika v ceni... cry !
 0   

Andrej @blur 9. Dec 2007, 22:01

staneC je napisal/a:
Imam sam D80. E3 ima hitrjši AF. Precej hitrejši. Vsaj z omenjenim objektivom.

ah dej no.
 0   

Andrej @blur 9. Dec 2007, 22:33

fotokaj je napisal/a:

OT: Zadnjič sem denimo primerjal D200 s 17-55 in Pentaxov K10D z novim 16-50/2.8 SDM objektivom; Pentax je občutno hitrejši!

sej to se že ve da nikon nima nekej hitrega AF, saj na D200 v primerjavi z tem rangom kamer.. Canon ga je že dolgo pustil zadaj. pa kot praviš tudi k10d.

samo oly pa res no... Rofl
 0   

Andrej @blur 9. Dec 2007, 22:36

staneC hitr se te da podkupit da lepo pises o Olyju.

konco imas tudi ti dragulj upset devilish
 0   

Stane Crnjak @staneC 10. Dec 2007, 08:03

Blur, a te vročina meče? Aja, D200 prodajaš, pa ne sme nihče nič rečt proti D200. Si s Focusom kar roko dajta. Ti ne vidiš dlje od Nikona, tako kot Fokus ne dlje od dragulja. Najlažja je pa naslednja pot. Greš v trgovino kjer prodajajo E3. S seboj vzameš D200 in probaš AF na obeh. Potem še pogledaš, če fokus na D200 sploh dela laugh
 0   

nejc @eskiker 10. Dec 2007, 08:08

to ja!!! bravo stane biere
 0   

Andrej @blur 10. Dec 2007, 09:33

staneC je napisal/a:
Blur, a te vročina meče? Aja, D200 prodajaš, pa ne sme nihče nič rečt proti D200. Si s Focusom kar roko dajta. Ti ne vidiš dlje od Nikona, tako kot Fokus ne dlje od dragulja. Najlažja je pa naslednja pot. Greš v trgovino kjer prodajajo E3. S seboj vzameš D200 in probaš AF na obeh. Potem še pogledaš, če fokus na D200 sploh dela laugh

prijatelj moj ne skrbi sem probal vse še predno si ti prišel do trgovine...

na d200 tolk hitro dela fokus da misliš da ne dela ker sploh ne vidiš kdaj ostri. Rofl
 0   

Andrej @fotokaj 10. Dec 2007, 10:30

blur je napisal/a:
fotokaj je napisal/a:

sej to se že ve da nikon nima nekej hitrega AF, saj na D200 v primerjavi z tem rangom kamer.. Canon ga je že dolgo pustil zadaj. pa kot praviš tudi k10d.

samo oly pa res no... Rofl

No, da te ne bo preveč zaneslo - vse pa tud ni "boljše" od D200; Canonova 30D ali 5D nimata ne hitrejšega, ne natančnejšega AF od D200; s primerljivimi USM/SWM objektivi se Nikonov pol-pro razred izkaže bolje. Tu sploh ni debate, zato tisti, ki bi jo iz tega radi naredili, prej preberite primerjave in sami probajte, potem bomo pa debatiral.
Kar se tiče pro razreda, pa tud mislim da ni treba po nepotrebnem izgubljat besed. Ja, Canon je na AF področju že DOLGO NAZAJ pustil Nikona zadaj, MALO NAZAJ je pa Nikon spet Canona. Pa tudi sicer je med "starodobniki" splošno znano, da katerakoli firmaa še ni naredila tako zmogljivega AF modula za D-SLR, kot ga ima (oz je imel) Nikonov F5!
 0   

abo01 @abo01 10. Dec 2007, 13:29

E-3 je v primerjavi z prejšnimi fotoaparati iz serije E čisto druga zgodba. Res čisto druga, kot da bi ga naredili pri Canonu ali Nikonu in ne pri Olympusu. Iskalo je tako svetlo in dobro narejeno, da celo omogoča ročno ostrenje, o čem lahko pri 5D ali 40D samo sanjaš. Mene moti le globinska ostrina 4/3 sistema, ampak za reportersko delo je E-3 že čisto primerna zverinica.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati