0   

iztok @izo 29. Feb 2008, 11:47

majki je napisal/a:
Hvala,da ste mi to dilemo razrešili. Sedaj bi pa prosil končna mnenja kaj naj sedaj kupim. Hvala!

ups, pardon: ti sprašuješ za kompakte- ti nimajo mehanskega zaklopa. tukaj nimaš kaj, če gre za kakšno bolj resno okvaro, ponavadi crkne senzor in je v tem primeru je največkrat diagnoza to, da boš dal za popravilo več kot za nov fotič. na žalost. ampak pr kompaktih ni tolk problem v številu škljocev, kot samo rokovanje in pa kolk trefiš izdelavo.
tisto o zaklopu velja za dslr kamere, ki imajo mehanski zaklop (pa še to ne vse oz kambinacijo).
 0   

Miha @majki 29. Feb 2008, 15:05

Še mi kdo pomaga keterega vzeti? Lepo prosim še za mnenja!
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 29. Feb 2008, 15:21

Majki, mislim, da boš sedaj samo še ti najbolje vedel katerega vzeti. Če boš v trgovini oba vzel v roke, ti bo verjetno veliko bolj jasno. Panasonic je fajn, ker imaš široki kot in ti bo to zelo prav prišlo pri kakšnih družinskih srečanjih v zaprtih prostorih, za šport ni kakšne razlike. Sem pa videl na sosednjem forumu, da še vseeno premišluješ o DSLR. Kaj pa vem, če boš nabavil samo osnovni objektiv, ti bi znalo biti kmalu prekmalu, ker boš brez makro funkcije, brez kake dolge goriščnice oz. zooma, kompakt pa ti praktično vse, ampak na račun kvalitete fotke in še kaj.
 0   

Miha @majki 29. Feb 2008, 20:32

Še vas prosim za nasvete, katerega kupiti. Prosim za čim več mnenj! smile
 0   

Miha @majki 4. Mar 2008, 12:58

Vsem se iskreno zahvaljujem. Vendar prosil bi še vas za zadnji kamenček, ki prevaga tehtnico Smile
Glede DSLR-jev bi me zanimalo še tole. Nekje drugje na forumu sem bral, da eni priporočajo, da ne vstopiš ravno v vstopni razred ampak v srednjega in,da prej raje s kompaktom delaš. Kot utemeljitev navajajo, da to svetujejo zato, ker je potem boljša kvaliteta fotk več objektivov itd... Ker jaz (če kupim dslr) ne kupujem za 2leti ampak za najmanj 3 do 4 leta ali pa še več ne bi rad, da bi mogel čez leto ali 2 body že zamenjat. Kako pa je sedaj s vstopnim razredom? Našel sem namreč zelo dobre ponudbe olympusa 410, Nikona 40d in Pentaxa. Ampak koliko sem prebral, da sta d40 in 410 to že stara modela. Pri Nikonu bi mogoče vseeno mel več ko 6 mio točk. Kako pa je s tem novim Nikon 60d? No tukaj vam bom navedel nekaj ponudb z ugodno ceno:

Olympus E-410 (SLR) mit Objektiv 14-42mm 373 EUR
Olympus E-410 (SLR) mit Objektiv 14-42mm 3.5-5.6 und 40-150mm 478EUR

Nikon D40 (SLR) schwarz mit Objektiv AF-S DX 18-55mm 390EUR
Nikon D40 (SLR) schwarz mit Objektiv AF-S DX 18-55mm und 55-200mm 448 EUR

Pentax K100D (SLR) mit Objektiv DA 18-55mm 468EUR
Pentax K100D Super (SLR) mit Objektiv DA 18-55mm 443EUR (s poštnino)

Sony Alpha 100 (SLR) schwarz mit Objektiv AF 18-70mm 475EUR

Canon EOS 400D (SLR) schwarz mit Objektiv EF-S 18-55mm 516,50EUR
Canon EOS 350D (SLR) schwarz mit Objektiv EF-S 18-55mm 479EUR

Kateri ponuja največ in dober objektiv od navedenih?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati