0   

andyz @andyz 7. Jun 2008, 07:27

Pod fotkami v čakalnici je sedaj možnost glasovanja za galerijo.
Ali sem zgrešil obvestilo o tem ali pa ga še ni bilo?
A to pomeni, da smo zdaj vsi "komisija"? Kaj je z dosedanjo komisijo?
Če je to kje že pojasnjeno, se oproščam.
 0   

andyz @andyz 7. Jun 2008, 07:29

Joj, se oproščam, sem šele sedaj prebral obvestilo.
Novost vsekakor pozdravljam. Bomo videli, kako se bo obneslo.
 0   

Robert @Robert1975 28. Jun 2008, 11:32

Žal se z možnostjo glasovanja ni spremenilo nič na boljše, ampak na krepko slabše. Mislim, da je bilo bolje prej, ko je o tem, katera fotografija bo prišla v galerijo odločala komisija, ker folk sploh ne glasuje in veliko zelo kvalitetnih fotk ostaja zunej. Slike, ki na drugih portalih dobivajo veliko komentarjev in dobrih ocen, mislim tudi na svetovnem merilu in ne samo v Slo grin

Pustit glasovati nam "amaterjem" se mi zdi brezveze. Res smo referenca za odločanje kdo gre naprej cool

Lp!

Robert
 0   

andyz @andyz 28. Jun 2008, 15:27

Ja, po enem mesecu lahko tudi jaz rečem, da kakšnega očitnega rezultata ni. Se kar pridružujem mnenju predhodnika.
andyz
 0   

Peter Bernik @Noob 29. Jun 2008, 18:07

Namesto da jamrate, se spravite na delo. Fotke ne pridejo v galerijo zaradi vas samih. Tokrat ni izgovora na komisijo itd. Sami si "krojite" galerijo grin
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

M_M @M_M 29. Jun 2008, 19:45

Hej

Po dooolgem času se še jaz oglasim tukaj. Ne vem sicer točno, kaj se dogaja s portalom, z novostmi sem bežno seznanjen, a mislim da ne prinašajo nič dobrega. Vsaj enkrat tedensko sicer uspem pogledati na forum - galerijo, kjer pa so vidne vedno ene in iste fotke... skratka brezzveze. Očitno je, da sistem ne deluje, kar bo počasi pokopalo portal.

Uporabniki ves čas podajajo svoja mnenja, izražajo nezadovoljstvo s trenutno situacijo, nekateri celo podajo odlične predloge za izboljšave, pristojni pa le trmasto vztrajate pri svojem. Slišal sem celo, da so nekateri, ki so na težave opozarjali že dalj časa dobili celo omejen dostop (prepoved uporabe vriskača) - če ta informacija ne drži, jo preslišite. S svojo arogantnostjo in "če ti na portalu kaj ne paše, pa pojdi drugam", ste (smo) žal izgubili premnogo dobrih članov, kar na žalost vseh počasi a vztrajno "ubija" portal.

Noob je napisal/a:
Namesto da jamrate, se spravite na delo. Fotke ne pridejo v galerijo zaradi vas samih. Tokrat ni izgovora na komisijo itd. Sami si "krojite" galerijo grin

To je ravno to o čemer govorim. Pristojni venomer krivdo valite na člane. Kako so člani tisti, ki so krivi za malo dogajanja na portalu, sami pa ne prisluhnete željam in predlogom uporabnikov.

Uspešnost podjetja je odvisna od dobrega vodstva, enako je na portalu. Najebe pa vedno uboga raja, v tem primeru uporabniki, ki so gradniki dobrega, uspešnega portala, kakršnega poznam izpred par let ko sem se tudi sam včlanil.
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

Andrej @fotokaj 29. Jun 2008, 20:41

'nough said!
Sam na tem portalu že odkar sem se sploh včlanil sodelujem izključno na forumu, v galeriji nisem, niti ne nameravam objavljat fotografij, zato o tem tud svojih mnenj ne bom pisal. Se pa v marsičem strinjam z M_M - ne vem če bi lahko odnos administracije do članov označil kot "aroganten", vsekakor se pa ne strinjam z različnimi oblikami blokiranja članov.
Sosedskega portala ne spremljam ravno zarad tega, ker "urednik" oz. "general" nonstop sere po portalu, posega v vsebino tem in postov ter dejansko fura neko obliko cenzure ali blažje rečeno filtra.

Live and let live, to je to.
 0   

Marko @piloot 29. Jun 2008, 22:09

Mene pa moti še ena stvar. Vem da portal ima kar nekaj težev z gostovanjem na strežnikih in sem že 2x opozoril in dobil odgovor da sem nepoterpežljiv. Vandar na tako počasnem strežniku nimam volje pogledat sliko in potem se odločit in dat komentar in seveda odat glas za galerijo. Ni počasna moja linija oz moj računalnik. Imam linijo eno nahitrejših kar jih primore Slovenija vendar hitrost?
Brez zamere.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 29. Jun 2008, 22:51

M_M ne vem kaj točno si slišal, ampak uzp je že nekajkrat presegel mojo mejo razumevanja in ne samo preko vriskača...

Tudi ne vem katerim željam nisem prisluhnil, je pa sigurno da ne morem upoštevati želje vsakega člana. Enkrat je enemu nekaj dobro a drugemu spet ni. Če se le da, je potrebno upoštevati zlato sredino.

Se strinjam s pilootom, da je počasnost portala postal velik problem. Problem je v tem, da je težava s tem presegla moje zmožnosti programiranja in edina rešitev bi bila, da se poišče "strokovnjaka" na tem področju, kar pa je zame trenutno prevelik finančni zalogaj. Dvomim, da bi s kakšnim predlogom o donacijah dobil potreben odziv.

Vsaj po izkušnjah vidim, da v poletnih mesecih, ko nastopijo dopusti in počitnice obisk na portalu upade, kar se da opaziti tako na forumu kot v galeriji.
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 29. Jun 2008, 23:04

Mnja... kajjstvem...

Meni se zdi, da je zadnje čase stil fotografij, ki prihajajo v galerijo precej predvidljiv. Zdi se mi, da je bilo še dobre pol leta nazaj veliko bolj raznolikih fotografij v galeriji, sedaj pa se fura neka zelo "umetniška" scena. Če res grobo usečem; notri so stvari v stilu Mozeta in Deeja, živali (muhe, ptiči), konji od elfota in tu pa tam kaka bejba. Večji del teh slik ima prenavite kontraste in modificirano saturacijo (bodisi gor, bodisi dol). Glavnina ostaja zunaj. Pa ne mi rečt, da zdej par modelov pwna celo galerijo, in da ostali nimamo ne pojma ne okusa. (ne pravim, da so ti ljudje slabi, pravim samo, da je še kdo drugi dober)

Pred kratkim sem dal gor dve (še kar dobri) koncertni (https://www.slo-foto.net/galerija_slika-40180.html in https://www.slo-foto.net/galerija_slika-41092.html ali naravoslovno-reportažna https://www.slo-foto.net/galerija_slika-38116.html) ampak mi je tako z odsotnostjo komentarjev kot neuvrstitvijo postalo pač jasno, da takšna "ne-macro-ne-bejba-fotka", ki je v aparatu dobro narjena in recimo ni hiper-realno predelana, tu nima šans.

Pa to ni niti užaljenost, niti sodba - zgolj opazovanje.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Peter Bernik @Noob 30. Jun 2008, 00:26

M_M je napisal/a:
Vsaj enkrat tedensko sicer uspem pogledati na forum - galerijo, kjer pa so vidne vedno ene in iste fotke...

Noob je napisal/a:

To je ravno to o čemer govorim. Pristojni venomer krivdo valite na člane. Kako so člani tisti, ki so krivi za malo dogajanja na portalu, sami pa ne prisluhnete željam in predlogom uporabnikov.

Ok, zgleda da ni vsem jasno če ne napišeš čisto direktno (torej nič med vrsticami). Si pa lepo vse sam povedal. Prideš kdaj pa kdaj in to je to. Jasno je da potem stvar ne deluje. Je treba aktivno sodelovat. Pa saj to ste hoteli, da sami odločate. Zdaj spet ni prav. Itak nikoli ni prav.

Ljudje se vedno samo pritožujejo, ko je pa kaj dobrega narejenega, pa komaj kdo kaj pripomne. Jasno te potem mine, če dobivaš feedback samo takrat, ko kaj ni v redu.

In vedno par ljudi samo ***, sami pa čisto nič ne naredijo oz ne pripomorejo k izboljšanju stanja. Kot sem že napisal prvič, pridi vsak dan parkrat na portal in glasuj za fotke. Aja nisi administracija in ni tvoje delo, kajne grin .

Priročne izgovore se itak vedno najde.

Pa kakšen konkreten predlog lahko date na dan, ne polno praznega o tem kaj in zakaj ni v redu. Kako bi izboljšali. In ali bi vi za to kaj naredili. Ne sprašujte kaj lahko portal naredi za vas, ampak kaj lahko vi za portal grin (prirejen Kennedyev izrek).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Andrej @fotokaj 30. Jun 2008, 06:52

fotokaj je napisal/a:
...ne vem če bi lahko odnos administracije do članov označil kot "aroganten"...

Sorry za tole, vzamem nazaj.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 30. Jun 2008, 06:59

fotokaj je napisal/a:
fotokaj je napisal/a:

A če kdo od administracije pove svoje mnenje, smo pa kar hitro postali arogantni? Bomo raj tihi kot miške... aja potem bomo pa spet krivi, da ne poslušamo oz. argumentiramo mnenja članov coffee
 0   

Stane Crnjak @staneC 30. Jun 2008, 08:35

Saj smo nekateri nekaj migali, pa potem "ni bilo več volje", ker je nekdo iz administracije "povedal svoje mnenje", a ne de coldshower
 0   

Stane Crnjak @staneC 30. Jun 2008, 08:40

Aja, pa še to. Takega portala se ne vodi tako, da probaš ustreči željam uporabnikov, ki želijo enkrat to drugič tisto, ampak imaš svojo vizijo in če v to vizijo nekaj paše, dodaš, če ne, pač ne. beatnik
 0   

Andrej @fotokaj 30. Jun 2008, 12:39

Lucifix je napisal/a:
fotokaj je napisal/a:
fotokaj je napisal/a:

A če kdo od administracije pove svoje mnenje, smo pa kar hitro postali arogantni? Bomo raj tihi kot miške... aja potem bomo pa spet krivi, da ne poslušamo oz. argumentiramo mnenja članov coffee

Ah, Luc, ne jamraj; veš, da je gornji stavek letel na Nooba in kar se mene tiče, "osebnostno" ločim med Lucifixom, Noobom in administracijo. In ne, Luc, nisi aroganten, tudi nikdar nisi bil. Da pa ti bo jasneje, na kaj sem namigoval, dajva mal razčlenit zadevo:

Noob: "Ok, zgleda da ni vsem jasno če ne napišeš čisto direktno (torej nič med vrsticami). "
- Jap, bo kar držalo. Tisto, kar maš za povedat, povej kot je treba, sicer pa sploh ne.

Noob: "Pa saj to ste hoteli, da sami odločate. Zdaj spet ni prav. Itak nikoli ni prav."
-Vsem se ne da nikdar ustreči, to je dejstvo. StaneC ne bi moral imeti bolj prav, ko pravi, da se "...takega portala ne vodi tako, da probaš ustreči željam uporabnikov ki želijo enkrat to, drugič tisto, ampak imaš svojo vizijo in če v to vizijo nekaj paše, dodaš, če ne, pač ne." Vizijo imate, administracija? Al čakate da folk začne težit, nekaj spremenite in pol čakate odziv; če ni v redu, pol kaj - spreminjate, popravljate, prilagajate znova?
Itak nikoli ni prav? Ja in čigav problem je pol to? Če se pod nosom namažem z drekom, ne morem pol naokrog skakat in ***, da vse smrdi!?

Noob: "Ljudje se vedno samo pritožujejo, ko je pa kaj dobrega narejenega, pa komaj kdo kaj pripomne. Jasno te potem mine, če dobivaš feedback samo takrat, ko kaj ni v redu."
-Nakladanje, čisto nakladanje; sam vedno pohvalim pozitivne spremembe, pa tudi mnogo drugih članov! Je pa jasno, da spremembe na bolje na dojemanje nimajo takega efekta kot negativnosti. Da pa ne dobivate pohval... čisto sprenevedanje. Tale tema se je začela s pohvalo, ki si jo, ti, Noob, povozil v stilu "pa daj sam, če kej ne gre"!

Noob: "In vedno par ljudi samo ***, sami pa čisto nič ne naredijo oz ne pripomorejo k izboljšanju stanja... Pa kakšen konkreten predlog lahko date na dan, ne polno praznega o tem kaj in zakaj ni v redu. Kako bi izboljšali. In ali bi vi za to kaj naredili."
-Sam imam popolnoma drugačen pogled na to stvar - ni ne boljši, ne slabši od Noobovega, je pa vsekakor drugačen.
Ja, folk ***, itak...in? Mislite, da *** samo zato, da vam dneve kvarijo? Pa kaj, a zdaj ste že vsi Janše; cele dneve delat za narodov blagor, folk pa še zmer nehvaležno ***? A za ogledalo ste že slišal?
Člani predloge dajajo ves čas, in to ne malo, le skoz vaše filtre ne gredo - lep dokaz je tale tema. Tud uzp...ja, tečen je bil, predloge je mel pa skoz... in kje je zdaj?

Razčistimo pa bistvo tega citata: "Ne sprašujte kaj lahko portal naredi za vas, ampak kaj lahko vi za portal..."
-A so se vam zarad vročine čist možgani skisal? Slo-foto je lahko še tako "domač in prijateljski" ter ne vem kakšen še vse, a v končno fazi je le ena izmed mnogih internetnih storitev, prostor za virtualno druženje. Nič več. Portal za funkcioniranje potrebuje sredstva, sredstva dobi z oglaševanjem, brez številnega obiska ni oglaševalcev, brez oglaševalcev pa ni sredstev. Evo, kdo koga rabi?
Ne mi slučajno jamrat s prostovoljnim delom, okvire prostovoljstva je tale portal prerasel že zdavnaj in če ni kadra in keša za upravljanje s portalom, pol pa jebiga - ga ukinte in fertik.
Nismo nobeno društvo, nismo noben klub, kjer bi vsi skupaj "prispevali" - če odmislim tematiko, je tole čisto navaden spletni portal, kakršnih je na spletu pešnajst miljard in fertik, zato člani "sodelujejo" in ne "prispevajo".
Administracija mora skrbet, da vse funkcionira nemoteno in po njenih lastnih usmeritvah, če usmeritve, vizije ni, potem kot pravim - rečte "zadeva ne špila, zaprimo". Če pa pričakujete da vam bomo člani delal portal, pa veste kaj - malo morgen!
Valit krivdo za karkoli, ampak res karkoli, na člane, pa ni arogantno, je nadarogantno!

Noob: "Kot sem že napisal prvič, pridi vsak dan parkrat na portal in glasuj za fotke. Aja nisi administracija in ni tvoje delo, kajne"
-Po mojem se je treba vprašat, zakaj glasovanja članov špilajo drugje, tu pa ne, a odgovore na ta vprašanja je treba iskat pri sebi, med administratorji, ne med člani. Zakaj nekdo glasuje pri sosedih, tu pa noče? Kaj je tam boljšega oz. kaj je tu slabšega?
Komisija je bila dobra ideja; administracija, zakaj komisija ni špilala?

Noob: "Priročne izgovore se itak vedno najde!"
-Ja, predvsem izgovore rabi administracija, članom se ni treba izgovarjat.

Noob: "Si pa lepo vse sam povedal. Prideš kdaj pa kdaj in to je to. Jasno je da potem stvar ne deluje. Je treba aktivno sodelovat."
-Kaj je bilo prej; kura ali jajce? V današnjem času, ko je ponudbe za kratkočasenje na spletu kot dreka, mora bit nekaj dovolj zanimivo, da folk sploh sodeluje. Tako da... naredite zanimivo, pol bo pa folk sodeloval. Če opažate upad angažiranosti, članstva, sodelovanja, obiska... smo krivi člani? Ne, nismo!

Če se še malo vrnem k viziji; kaj bi sploh radi naredili iz tega portala? A mate plan za letošnje leto, naslednja tri leta? Mate plan, kakšen naj bi Slo-foto izgledal čez pet let? Obstaja kaka razvojna strategija? A je portal Lucov hobi, al je namenjen uporabnikom? Če je namenjen uporabnikom, pol naj tako deluje, če je to Lucov hobi, potem, Luc, to povej in folk ne bo več kompliciral - naredi društvo, raztalaj članske izkaznice, zaračunaj letno članarino in basta, delaj kar hočeš in zahtevaj aktivno udeležbo pri razvoju portala tudi od članov.
Dokler se greste pa neke vrste "javni servis" pa pač priznajte, da zadeve ne špilajo kot namazane, bodite odprti za kritike, preidite z defenzive v ofenzivo in zrihtajte portal, da bo ultra carski.

Da ne bo vse skupaj prev grobo izpadlo; men je Slo-foto blazno všeč, res. Jaz res rad sodelujem na forumu in ne mine dan, da ne bi mal prečekiral in kaj napisal, včasih tud sam kako foro, nima veze. Portala nikdar nisem smatral kot pomanjkljivega, kaj šele slabega. Ravno nasprotno. Zato mislim da vem, zakaj je v zadnjem času več "težav" - zaradi dobrega dela v preteklosti je portal eksplodiral in kar naenkrat je ratalo vsega preveč, najbrž tudi dela in potrebe po času; tega je itak vedno premalo.
V bistvu me tudi moti (v pravem smislu besede) ne nič, administracija pa gotovo rabi par dni za en globok razmislek in eno podrobno samoanalizo.

Ampak ponavljam; niti za eno samo zadevo NE KRIVITE ČLANOV!!!

PS: Luc, kdo sploh je administracija, kdo "fura" ta portal? Sta to z Noobom sama?
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 30. Jun 2008, 13:07

"V bistvu me tudi moti (v pravem smislu besede) ne nič, administracija pa gotovo rabi par dni za en globok razmislek in eno podrobno samoanalizo"

Bi samo tale zadnji odstavek komentiral. Sam nimam več toliko časa, kot sem ga imel v začetku... imam službo, punco in še nekaj prostega časa. S finančnega vidika se upravljanje takšnega portala ne izplača. Je pa zato veselje, ki ga imam do portala veliko večje.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 30. Jun 2008, 13:09

"PS: Luc, kdo sploh je administracija, kdo "fura" ta portal? Sta to z Noobom sama?"

Skoraj sama... izo še pomaga pri različnih stvareh in heretic pri lektoriranju člankov.
 0   

Andrej @fotokaj 30. Jun 2008, 13:16

Kakšno punco? Saj ni nič čudnega... pol smo mi zarad ene babe na slabšem, al kaj?!
Zajebavam...

Slo-Foto zakon
 0   

M_M @M_M 30. Jun 2008, 14:35

Se popolnoma podpišem pod fotokajev post.

Luc: samo razmisli kdo ti pomeni več: portal ali noob.

Sam sem mu že izrazil mnenje prek ZS (ker sem bil neposredno izzvan) - kaj ti bo povedal in kako bo moje besede obrnil, je njegova stvar. Sam se s te teme in začasno tudi s portala umikam, vsaj dokler bo pod noobovo diktaturo. Razrešitev moderatorskih pravic pa mi je kar hitro ponudil že sam, ker očitno ni prav, da sem na strani "tlačanov" in z njegovim predlogom se strinjam. Tako ali tako baje nisem v nobeno korist portalu grin

imejte se skrajno lepo
[url]http://matjazmercnik.net[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati