0   

jukk @jukk 24. Jul 2008, 21:18

Torej zanimajo me vaša mnenja o omenjenem objektivu. Potreboval bi ga predvsem na prostem za naravoslovno in športno fotografijo. Za AF sem slišal da nekateri pravijo, da je ekstremno počasen ostali pravijo, da je soliden. Bi bil primeren za športno fotografijo? Od 350-400mm naj bi postal precej mehek vendar z zaslonko f8 naj bi bil kar soliden. Hvala za komentarje...
 0   

bockorek @bockorek 25. Jul 2008, 07:53

Nisi povedal na katerem aparatu ga nameravaš uporabljati, namreč od le-tega je tudi odvisna sama hitrost AF. Sem ga uporabljal nekaj časa na Nikon D70 in AF je res bil bolj tak-tak napram ostalim objektivom. Na kakšni D1 seriji, ki med digitalnimi nikoni še najhitreje obračajo objektive na kardan bi AF bil seveda boljši, seveda pa D2 in D3 serija dela to boljše od nižjih serij.
Optično...za tak velik razpon ne moreš pričakovati bisera. Na nezahtevnem D70 mi je bila ostrina še zadovoljiva, na 10MP in več bi bil za moj okus premehek. Na f/8 je ostrina dobra ja, vendar na katerem objektivu pa na f/8 ni? 400mm celo na crop aparatu pri f/8 in za športni akcijo... ob zelo lepem sončnem vremenu je še ok.
Na tele območju ima zelo ogaben bokeh, kar je tudi "značilno" za zoome z velikim razponom, no.. današnji so že boljši. CA na 6MP ni bil tak problematičen, sploh če fotkaš v RAW ni problema.
Guma na zoom obroču je narezana tak poševno...mene so prsti boleli od tega po dolgotrajnejši uporabi. Ohišje je drugače kot tank.

Zaključek oz. nasvet: Če dobiš res ugodno ta objektiv ga vzami, vsekakor pa prej sprobaj, da boš videl, če boš zadovoljen. Odvisno spet kako resno boš rabil tele območje. Poglej še za drugimi objektivi, kot so Bigma - Sigma 50-500, Sigma 80-400 OS...itd. Bojo še drugi znali kaj več povedat.
Jaz sem v glavnem objektiv prodal pred nekaj leti zaradi nakupa 2.8 tele objektiva in razlika je seveda kot noč in dan, ampak za prvi tele objektiv je bila ta Tokina čist ok... ko pa začneš komplicirat z objektivi pa itak ni konca smile

lp
Aleš
 0   

jukk @jukk 25. Jul 2008, 11:30

Uporabljat ga mislm na canonu 30d, 50-500, 80-400 so izven budgeta. To tokino dobim za 380 eur.
 0   

viktor gerkman @gevi 2. Avg 2008, 06:36

Imel sem na probi več primerkov tokine 80-400, staro in novo verzijo, pa sem bil nad vsemi razočaran. Na tele območju je objektiv pod vsako kritiko. Je sicer dobro grajen, a zelo težak. Jaz bi premislil, če ni bolje vzeti Nikona, Sigmo ali Tamrona 70-300. Sem že videl rabljeno Nikon VR verzijo za okoli 400 Eur. Čisto druga pesem. Rabljena Tokina po mojem ni vredna tega denarja.
 0   

Janez Šturm @jj65 2. Avg 2008, 08:41

Če dobiš Nikona 80-400VR za 400eur, ga kupi takoj. Rabljeni dosegajo ceno tudi do 1300eur. Glede na omejitve budgeta je mogoče za pogledat tudi sigma 100-300/4. Sicer ni 400 a ima dobre ocene. Lp j
 0   

viktor gerkman @gevi 3. Avg 2008, 06:52

Za 400 Eur sem videl Nikkor 70-300 VR, ne pa 80-400 VR. Ta objektiv imam tudi sam in je presenetljivo dober. In veliko veliko lažji in manjši od Nikona, sploh pa Sigme, ki ju omenjaš. Ko nekaj ur nosiš težak objektiv, se še kako začneš zavedati, koliko je vreden lahak objektiv. V Nemčiji nov Nikkor 80-400 VR stane 1230 Eur. Torej za rabljenega ne gre dajati več. Na e-bayu rabljeni dosegajo ceno do 800 Eur. Sigma 100-300 je sicer izjemno dober objektiv, a ga redkokdo še kupi, ker nima redukcije tresenja, pa tudi zelo drag je. Ozreti se velja tudi po novi Sigmi 120-400 OS (OS pomeni stabilizator), ki v Nemčiji stane 720 Eur. Na MTF testu sem videl, da praktično ni nič slabši od verzije 80-400 OS, ki je priznano dobra.
 0   

Alien @Alien 3. Avg 2008, 07:40

Pri nas pa Sigma 120-400 pride 704 EUR.
 0   

Janez Šturm @jj65 3. Avg 2008, 07:47

Tudi 800 eur za 80-400vr je ugodna cena (seveda, če ni stumpan). Na ebay nisem zasledil, da bi se v zadnjih mesecih kak primerek prodal za to ceno. Najnižje cene imajo navadno kakšen droben tisk ali je kaj drugega narobe. Tudi v ZDA so cene preračunano nižje. Imajo pa še prometni davek, ki se ga lahko v določenih primerih izogneš in poštnino. Suma sumarom prideš na višje številke, ki pa so večinoma nižje kot v EU (pika).
Kaj pa fiksna sigma 400/5.6. Optično je sigurno zanimiva? Ali pa kakšen 500mm (npr.: Pentacon 500/5.6-tudi za exacto6x6)?
Lp j

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati