0   

rokin_ @rokin_ 3. Avg 2008, 12:52

Mogoče kdo ve, če se da kje v SLO kupiti ND grad filtre (ne navojne), kakšne solidne firme kot npr. Lee, Hi-tech ipd. Pri nas nisem zasledil drugih kot od firme Cokin (ki so pravzaprav neutral gray in ne neutral density), se pravi pri nas ne moreš kupiti pravih nd grad filtrov bigeek

Kar težko je verjet, da tega, od vseh naših "bajnih" foto trgovcev nihče ne prodaja. Povsod samo ta k.... Cokin (ja izbrali so najslabšo možno firmo) če pa komu omeniš kakšno drugo firmo te pa gledajo kot žaba jajc... nevem a prodajajo krompir al foto opremo.

Skratka, se da kje pri nas kupiti ?
 0   

iztok @izo 3. Avg 2008, 19:23

ja, pr nas so več ali manj cokin v "ne-navoj" verziji, kolkr sem gledal, jih tudi sam iščem.
in meni gre tudi cokin na organ..
 0   

Tadej @Neptune 3. Avg 2008, 20:59

ebay, geizhals...
 0   

canonndale @canonndale 3. Avg 2008, 21:13

Lee filtre prodaja cumulus, če so le na zalogi, ker drugače boš čakaaaaaaal....

Priporočam pa tudi predlog, ki ga je že omenil Neptun! yes
 0   

bockorek @bockorek 4. Avg 2008, 00:19

rokin_ je napisal/a:

Skratka, težko, sploh vse kaj boš hotel kupit, tudi na e-bay takrat nisem nič pametnega našel ko sem kupoval, geizhals pa tudi nič ne najde. Res čudno, da jih je težko po evropi dobit, edino direkt iz anglije.

Jaz sem svoje Lee naročil tukaj: http://www.morco.uk.com/latest/leefilters.htm

Sicer sem tudi čakal na vse skupaj dober mesec, saj najprej oni sami pošljejo naročilo, kar traja en teden da dobijo, potem enega filtra ni blo in spet en teden čakanja, potem sem že pa jaz odšel v tujino vmes in spremenil naslov, tak da je bil mesec naokoli. Koliko bi čakal, da bi ti preko kranjskega oblaka poslali pa nevem...kaj dosti manj dvomim.
Je pa pravi brainstorming pri sami izbiri filtrov, katere boš kupil, edino če ne boš vseh kombinacij kupil smile

lp
 0   

rokin_ @rokin_ 4. Avg 2008, 08:26

bockorek je napisal/a:
rokin_ je napisal/a:

Je pa pravi brainstorming pri sami izbiri filtrov, katere boš kupil, edino če ne boš vseh kombinacij kupil smile

lp

Se strinjam laugh . Glede na ceno je problem še toliko večji hehe.
Kakšen predlog?
 0   

bockorek @bockorek 4. Avg 2008, 11:11

0.3 (1 blenda) jaz nisem nobenega nabavljal, saj je razlika premajhna. Nekako najbolj uporaben je soft grad 0.6, pri večjih kontrastih tudi 0.9 ali celo kombinacija obeh. Hard grad je bolj uporaben pri ravnem horizontu, kot je morje in pa tudi pri nas v Prekmurju smile
Odvisno kaj misliš, da boš najbolj rabil, na koncu boš pa na terenu itak ugotovil, da ti en (recimo hard grad) manjka, če boš kupil recimo samo soft smile
 0   

Tomaz @zappa 8. Avg 2008, 08:41

rokin_ je napisal/a:
Mogoče kdo ve, če se da kje v SLO kupiti ND grad filtre (ne navojne), kakšne solidne firme kot npr. Lee, Hi-tech ipd. Pri nas nisem zasledil drugih kot od firme Cokin (ki so pravzaprav neutral gray in ne neutral density), se pravi pri nas ne moreš kupiti pravih nd grad filtrov bigeek

Kar težko je verjet, da tega, od vseh naših "bajnih" foto trgovcev nihče ne prodaja. Povsod samo ta k.... Cokin (ja izbrali so najslabšo možno firmo) če pa komu omeniš kakšno drugo firmo te pa gledajo kot žaba jajc... nevem a prodajajo krompir al foto opremo.

V čem pa je razlika med ND in neutral gray? A ni to dvoje po definiciji isto, vsaj za vidni del spektra?
 0   

miha @mihaaa 8. Avg 2008, 09:26

Hi-tech mislim da ima fotodiskont, vsekakor pa ga nekdo v slo uvaza..
 0   

rokin_ @rokin_ 8. Avg 2008, 13:57

zappa je napisal/a:
rokin_ je napisal/a:

V čem pa je razlika med ND in neutral gray? A ni to dvoje po definiciji isto, vsaj za vidni del spektra?

Mogoče je res isto po definiciji, v praksi pa na žalost ni, vsaj kar se tiče Cokin.
 0   

rokin_ @rokin_ 8. Avg 2008, 13:58

mihaaa je napisal/a:
Hi-tech mislim da ima fotodiskont, vsekakor pa ga nekdo v slo uvaza..

Hmm, na njihovi strani nimajo navedne te firme....mogoče jih imajo pod pultom.
 0   

miha @mihaaa 8. Avg 2008, 14:33

sem se pozanimal in sem se zmotil,.. se oproscam... imajo jih pri mixiju,..preverjeno
 0   

rokin_ @rokin_ 8. Avg 2008, 20:51

mihaaa je napisal/a:
sem se pozanimal in sem se zmotil,.. se oproscam... imajo jih pri mixiju,..preverjeno

Na spletni strani jih ni, a jih majo mogoče samo v navadni trgovini?
 0   

miha @mihaaa 8. Avg 2008, 23:37

ja po moje najboljse da jih poklices,.. jih je pa kolega prav tam kupil,.. koliko jih imajo na zalogi pa ne vem

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati