0   

Andrej @blur 28. Avg 2008, 09:45

pslovsa je napisal/a:

Seveda igra vlogo... Cena vsaki stvari na polici pade, predvsem zato, ker po določenem času velja za zastarelo, čeprav to ni... Čez eno leto bo 50D najverjetneje opazno cenejši kot D300... Ali pa že prej...

ja potem pa kupi D300 po ceni ko se je začel prodajat 1800e če zate igra vlogo.

izgleda da ti še vedno primerjaš aparate po ceni takrat ko so prišli na trg. glej trenutno ponudbo (cene) in primerjaj funkcije ali kar koli že hočeš ter ceno aparatov.

kaj je tukaj tebi težko razumet? stars
 0   

Andrej @blur 28. Avg 2008, 09:46

pslovsa je napisal/a:

Moje osebno mnenje: Nikon D90 bo bolj igračka

zakaj že?
 0   

Peter Slovša @pslovsa 28. Avg 2008, 10:58

Ker preprosto moraš upoštevat starost izdelka, "zastarelost" tehnologije itd. Plus nate****** prodajalcev pri novem izdelku, ki je na začetku prodaje precenjen... Mogoče mislim tako, ker nisem tak navdušenec, da bi stvar kupil takoj, ko pride ven... Se pa strinjam, da je dejansko stanje denarcev, ki jih je treba dati iz denarnice enako, če tako pravi listek... Dejanska vrednost nakupa (ne samo finančna) pa ne nujno... In to jaz upoštevam pri nakupu...

Greva primerjat ceno... D300 stane pri nas okrog 1450 evrov (nisem našel cenejše variante za ohišje), predvidena cena za 50D je cca. 1200 evrov... Torej po ceni nista enaka... Zame je 250 evrov še zmeraj dobra razlika... Ki pa bo čez nekaj časa še večja...

Zakaj je D90 zame igračka? Zame je dovolj dober razlog že video... Če so hoteli dodati nekaj takega, bi lahko to naredili kot je treba... Zdaj imaš pa mono zvok in glede na sample na njihovi strani, kvaliteta ni dobra... Ker so naredili fotič za otroke, ki bodo staršem težili, da hočejo met ta fotič, saj snema filmčke...

Da pa se razumeva: nimam nič proti Nikonu, niti nisem nek strasten privrženec Canona... D300 se mi npr. zdi ena boljših stvari na tržišču, po razmeroma ugodni ceni.

p.s. pa da ne smetiva te teme, mi lahko odgovoriš (če čutiš potrebo) na ZS...
 0   

rokin_ @rokin_ 28. Avg 2008, 11:29

A si pomislu mogoče, da je D90 zate igračka ker pač nimaš pojma o teh stvareh?
 0   

Artist @Artist 28. Avg 2008, 11:32

Mislim, da so naredili istočasno dober fotkič in dobro igračo. Zelo primeren aparat za vse ki želijo vstopiti v svet DSLR z mnogo tehnologije iz D300, istočasno pa zelo primerna igrača za mladino, ki snema scene in jih nalaga na youtube...
V bistvu uporaben in marketinško zanimiv prodkukt. thumbsup thumbsup
 0   

rokin_ @rokin_ 28. Avg 2008, 12:28

Naprava s katero lahko snemaš v HD resoluciji (in avi formatu) in se zmišljušeš kateri profesionalni objektiv boš pri tem uporabil zame ni igrača.

Najverjetneje je to igrača za tiste, ki imajo Powershot.
 0   

Peter Slovša @pslovsa 28. Avg 2008, 12:33

rokin_ je napisal/a:
Naprava s katero lahko snemaš v HD resoluciji (in avi formatu) in se zmišljušeš kateri profesionalni objektiv boš pri tem uporabil zame ni igrača.

Najverjetneje je to igrača za tiste, ki imajo Powershot.

Ti bom odgovoril na ZS, ker tole ni ne tema o D90, ne o snemanju filmčkov na DSLR kamerah itd.

Vračam nazaj na temo:

http://cweb.canon.jp/camera/50d/index.html
 0   

Andrej @blur 28. Avg 2008, 12:34

pslovsa je napisal/a:

Zakaj je D90 zame igračka? Zame je dovolj dober razlog že video... Če so hoteli dodati nekaj takega, bi lahko to naredili kot je treba... Zdaj imaš pa mono zvok in glede na sample na njihovi strani, kvaliteta ni dobra... Ker so naredili fotič za otroke, ki bodo staršem težili, da hočejo met ta fotič, saj snema filmčke....

Me zanima če bodo zate razni novi 5D , D3x in top modeli , ki prihajajo zate tud igrače ko bodo dobili film mode v aparatih.

No me pa tudi zanima če bo zate ala 50d tud igrača ko bo dobil notri film mode.
 0   

črt @mici 28. Avg 2008, 12:34

kulj! Pa ste se začel strelat. Zadnje čase imam na voljo dostikrat tudi Nikona d300, drugače pa slikam s Canonom 40d. Oba naredita super fotke v slabih svetlobnih pogojih. Res. S strani novinarskega dela kakor s strani poročne fotografije pa lahko povem da, ima Nikon d300 boljši WB in sinhronizacijo s flešem.
Canon 40d: je hitrejši (občutno) in ima malo manj šuma pri iso 3200, kot d300.
Oba aparata imata ISTO ne enako, ISTO kartico, ki sem jo deval iz enega v drugega in obratno (namerno).

Najbolje je, da se zadeva sproba.

Se pa ne strinjam, da je 50d ali nikon d90 igrača. Če je moment pravi pa pro optika gor, se z vsakim jajcem naredi piščanec!!!

Nekateri tule gor pišejo pa še sploh niso sprobal enega ali pa drugega sistema!!
Najbolje je, da če je varianta, da nekje dobite oba aparata in zadevo stestirate.

Pa obilo fajnih fotk.
 0   

Andrej @blur 28. Avg 2008, 12:38

mici je napisal/a:

Oba aparata imata ISTO ne enako, ISTO kartico, ki sem jo deval iz enega v drugega in obratno (namerno).

a dej no a res?

povej kej pa kdaj se dobiva da ti razširim obzorje glede D300?

ponavadi je v kameri kup nastavitev , ki jih je potrebno upoštevat pri takih primerjavah (govorim za ISO primerjavo in AF primerjavo). če si ti samo vzel aparat in primerjal šum na LCD-ju kateri je na 40d mnogo slabši in seveda prikaže tudi manj šuma bigrazz pol pa res ne vem.

AF nastavitve , ki jih je v D300 10x več je tudi treba nastaviti tako da bo AF v D300 padel na nivo pradavnega AF v 40d.

no se dobimo nekje pa mal testiramo, če bi rad videl D300 z manj šuma in z več mpix kot pa 40d. cool
 0   

misfits @misfits 28. Avg 2008, 12:49

blur, da se ne boš še zjokal, ker D300 ni najboljši cry
 0   

Andrej @blur 28. Avg 2008, 12:56

misfits je napisal/a:
blur, da se ne boš še zjokal, ker D300 ni najboljši cry

ma ne gre za to. gre se za princip ko nekdo resno fotka z 40d in je navajen aparata v nulo. pol mu pa sosedov franci posodi druge znamke aparat in na hitro proba kartico notr vtaknit in potem na forumu bluzi da canon to nikon to,...

dejansko je pa v vsakem aparatu tolk nastavitev ki jih je potrebno nastavit da sploh lahko primerjaš aparate med sabo.

nikjer nisem napisal da je D300 najboljši ali pa da bi se mogel zaradi tega jokat. boli me kurac kdo je boljši. meni je nikon še vedno zakon, teb je verjetno Canon samo ne vem zakaj potem spet prodajas canon šaro bigrazz .

ampak da berem buče da je primerjal in to po možnosti še na LCD-ju (kar ni napisal sicer) me pa pogreje.

pa mi je že žal da sploh kaj pišem v to temo ker potem moram takim kot si ti razlagat. laugh

lp

p.s. ej čestitam za foto tedna!
 0   

Anže @AlienW 28. Avg 2008, 12:59

Ni najboljši, je pa boljši od 40D.
 0   

Artist @Artist 28. Avg 2008, 21:31

AlienW je napisal/a:
Ni najboljši, je pa boljši od 40D.

Star pregovor pravi: "više para, više muzike... ".

thumbsup
 0   

Peter Atanackov @Geo 28. Avg 2008, 21:36

tudi od 50D IMO... ceprav je se mal prezhodaj za govorit.

Mater spet se vam je uspelo skregat. laugh
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 28. Avg 2008, 22:48

Pa dobro, kolk ste stari... 13 let? First time on teh internets?
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

črt @mici 29. Avg 2008, 11:57

blur je napisal/a:
mici je napisal/a:

a dej no a res?

povej kej pa kdaj se dobiva da ti razširim obzorje glede D300?

ponavadi je v kameri kup nastavitev , ki jih je potrebno upoštevat pri takih primerjavah (govorim za ISO primerjavo in AF primerjavo). če si ti samo vzel aparat in primerjal šum na LCD-ju kateri je na 40d mnogo slabši in seveda prikaže tudi manj šuma bigrazz pol pa res ne vem.

AF nastavitve , ki jih je v D300 10x več je tudi treba nastaviti tako da bo AF v D300 padel na nivo pradavnega AF v 40d.

no se dobimo nekje pa mal testiramo, če bi rad videl D300 z manj šuma in z več mpix kot pa 40d. cool

hehehehehe
Testirajmo, testirajmo, pixli, šumijo gozdovi domači, af, is, dk, ff....

A slikaš kaj, blur!

Obožujem takšne kot je blur! Takoj so not. Lej, men se ni treba z nikomer dobit. Sem povedal + in - mojih izkušenj, seveda pa nisem primerjal nastalih slikc na lcdjih aparatov, temveč lepo doma na LCD in CRT. Ne moreš "verjamit". Ja pa enake nastavitve sem imel (ISO, Tv, Av)!
Ja d300 je super aparat. 40d super prav tako. Z obema se dela fantastične slikce. Aja pa še to na obeh sem mel 50mm 1.4 objektivčka!
Pa nič nisem nastavljal v njih. Nič. Popolnoma nič. Še vedno so osnovne tovarniške nastavitve.

Pa obilo dobrih fotk ali s Canonom ali Nikonom ali Pentaxom.... Take, kot je npr. blur imajo trgovci neizmerno radi, saj ni lepšega kot, da stranka komaj čaka, da vidi kak bombonček bo spet lahko kupla. Če mene vprašaš nisi dorasel d300. Probi s kakim Nikon d50! Odličen aparat za učit. Seveda če si Nikonaš. Lahko pa tud probaš 300d od Canona. Tud fajna mala šola!

Pjebi, dejte mal več prtiskat pa manj tipkat, a ne, blur?!
 0   

Andrej @blur 30. Avg 2008, 11:15

mici je napisal/a:

hehehehehe
Testirajmo, testirajmo, pixli, šumijo gozdovi domači, af, is, dk, ff....

A slikaš kaj, blur!

Obožujem takšne kot je blur! Takoj so not. Lej, men se ni treba z nikomer dobit. Sem povedal + in - mojih izkušenj, seveda pa nisem primerjal nastalih slikc na lcdjih aparatov, temveč lepo doma na LCD in CRT. Ne moreš "verjamit". Ja pa enake nastavitve sem imel (ISO, Tv, Av)!
Ja d300 je super aparat. 40d super prav tako. Z obema se dela fantastične slikce. Aja pa še to na obeh sem mel 50mm 1.4 objektivčka!
Pa nič nisem nastavljal v njih. Nič. Popolnoma nič. Še vedno so osnovne tovarniške nastavitve.

Pa obilo dobrih fotk ali s Canonom ali Nikonom ali Pentaxom.... Take, kot je npr. blur imajo trgovci neizmerno radi, saj ni lepšega kot, da stranka komaj čaka, da vidi kak bombonček bo spet lahko kupla. Če mene vprašaš nisi dorasel d300. Probi s kakim Nikon d50! Odličen aparat za učit. Seveda če si Nikonaš. Lahko pa tud probaš 300d od Canona. Tud fajna mala šola!

Pjebi, dejte mal več prtiskat pa manj tipkat, a ne, blur?!

ne saj mas prov. D300 sem kupil zato da ga kolegi vidijo ko pridejo na obisk v vetrini zraven kozarcev, objektivi pa so na omari tam ko se čevlje sezujejo , namesto pokalov, ki sem jih dobil v metanju balinčkov.

a Nikon D50 je kaksen nov aparat , ki se pride al kako?

beatnik

p.s. aja pa se to ravno zato ker si uporabil osnovne tovarniške nastavitve v obeh aparatih si dokazal da si ti nesposoben za delo z testi, če jih že hočeš delati pošteno. NAstavi D300 na nivo 40d in obratno in potem primerjaj in govori buče kot si jih.

ne vem zakaj se potem pri formula 1 sploh trudijo z nastavitvami, naj se vsi vozijo z tovarniškimi nastavitvami, haloooo

zdej pa morm jit ker me stranka za slikanje čaka
grin

lep pozdrav micki iz Celja!!!
 0   

Peter Bernik @Noob 30. Avg 2008, 12:41

blur, a ti pa si fotkal s 40D? Očitaš miciju, da on ni prav nastavil, ampak kolikor lahko razberem iz tvojih postov, ti sploh nisi fotkal s 40D.

Konec koncev pa itak ne gre samo za AF in kvaliteto slike. So še uporabnost, ergonomija, razpored knofov. Meni recimo Nikon nikoli ni odgovarjal (ja 3/4 leta sem ga vsakodnevno uporabljal, D200 in D2Xs), recimo poglej D3, mene blazno moti 1001 gumb, kolešček itd. Zakaj za vraga je vsa ta navlaka gor ne vem, niti ne vem, kako lahko nek reporter pozimi v rokavicah pritisne nekatere od teh gumbov. Živce žre playback mode, nastavitev WB, predpotopno upravljanje s smernimi tipkami namesto s koleščkom itd.

Glede kvalitete slike in AF pa je trenutno Nikon klasa zase. Pa tudi glede šuma, na D3 in D700. Za končni izdelek je to itak najbolj pomembno, čeprav marsikomu sicer greni uporabniško izkušnjo.

Seveda, lahko za Canon napišemo vse obratno, da ne bo pomote. Ali kako drugače seveda, vsak gleda na to drugače in mnanja kot je moje ali od koga drugega je v takih debatah seveda popolnoma subjektivno.

Zgleda, da Canon počasi dojema, da ne more več pokvečit nižje modele, za to da ne bo v zelje skakal višjim. Zato se govori o 21 mpix 5D2, s HD videom, 3.2" hi-res ekrančkom, zatesnitvijo, novim AF modulom itd. Torej bo v marsičem boljši od 1Ds3. Za tretjino cene. Vseeno je pač bolje da ti lastni model krade tržni delež, kot da to počne konkurenca. No vsaj zaradi te špekulacije in čudne predčasne najave 50D lahko to sklepam.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Andrej @fotokaj 30. Avg 2008, 13:27

Noob je napisal/a:
... Živce žre playback mode, nastavitev WB, predpotopno upravljanje s smernimi tipkami namesto s koleščkom itd ...

Gor in dol po meniju se lahko pomikaš s smernimi tipkami ali koleščkom. Kakor želiš.

V playback načinu se lahko med fotografijami naprej in/ali nazaj pomikaš s smernimi tipkami ali koleščkom. Kakor želiš.

Med željenimi AF točkami lahko izbiraš s smernimi tipkami ali koleščkom. Kakor želiš.

Torej maš na izbiro oboje. Pri playbacku in meniju celo istočasno.

Smerne tipke niso predpotopne, Noob, so le drugačen način od Canonovega - kar je drugačno in česar ne poznaš, ni nujno "predpotopno". Pravzaprav meni tipke bolj ustrezajo - zato, ker mi omogočajo gibanje v šestih smereh; gor/dol, L/D in še v smereh dveh diagonal, kar pa krasno špila pri izbiri AF točk. S koleščkom to ne gre in zato je pri Canonu na ohišje dodan še joystick, medtem ko je pri Nikonu v ta namen en in isti "gumb".
In blazno te moti 1001 gumb na ohišju, resnica je pa taka, da ima denimo 1D MkIII na ohišju 30 gumbov/stikal, Nikon D3 pa 31 ...

Ko berem vaše poste za nazaj, je prav očitno, da vas večina ve največ ravno o tistih aparatih, ki jih sploh ne uporabljate. Postavitev gumbov in upravljanje z aparatom je stvar vsakega posameznika. Nikon in Canon ne postavljata gumbov kar tja nekam v tri p... materne; kje bo stal kak gumb ali stikalo in a bo to tipka, biciklček al knofk ni kar neka 5-minutna odločitev; o tem odločajo desetletja uporabniških feedbackov, izkušenj, testov... Govorim s fotografi, ki so pred leti menjal sistem in šli z Nikona na Canona; še danes pogrešajo to ali ono in še danes se počutijo "doma", ko primejo v roko kateregakoli Nikona. Stvar je 100% enaka v obratni situaciji.
In to večno spotikanje ob smerne tipke ali biciklček; who cares, oboje špila enakovredno, oboje uspešno opravlja to, za kar je bilo na ohišje postavljeno, zakaj za kur.. je pomembno, a je to knof al bicikl ...?

Men denimo je Nikon ali Pentaxov način postavitve ON/OFF gumba genialen; če držim ugasnjen aparat z eno samo roko, lahko aparat pržgem, izberem med načinom fotografiranja (P, A, S, M), nastavim kompenzacijo osvetlitve (-/+ EV), izberem željeno točko ostrenja, način AF-ja (3D tracking, Auto ali posamezno) in začnem fotkat; vse z desno roko, medtem ko z levo šlatam kako bejbo za jošk ... Zdaj, lahko napišem da se mi zdi debilno, ker se pri Canonu tega ne da, lahko pa ne. Dejstvo je, da nikdar ne fotkam samo z desno roko (ker mi nobena bejba ne da joškov za šlatat ...) in mi to nič ne pomeni. Z gotovostjo pa lahko trdim, da je postavitev ON/OFF stikala pri Canonu nepraktična; in s tem se je doslej strinjal vsak Canonov uporabnik, s katerim sem o tem rekel kako besedo ali dve.
Jasno, ne boste se pa z mano strinjal tisti, ki mate aparate za drkat po forumih, ne pa za delat. Za vas je to boljše od Nikonovega sistema, ker se tako aparata ne da pomotoma prižgat in obenem pomotoma sprožit ...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati