0   

Mateja @felidae 6. Nov 2008, 18:54

Lepo pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu makro objektiva. Prebrala sem par strani kjer večina priporoča malo šparanja (če je potrebno) in nakup 100mm objektiva. Zdaj pa sem naletela na dva 100mm objektiva z malo razliko v ceni in me zanima vaše mnenje o teh dveh objektivih in katerega bi mi priporočili. Objektiv bi bil v 80% uporabljen za makro in zato mi ef-s 60mm in manjši ne dišijo preveč. upset

Pomagajte prosim! biggrin
 0   

Primož @Primoz78 7. Nov 2008, 13:13

Canon sem imel moznost preizkusit od frenda pa je OK zadeva, oster, tiho ostrenje (USM)...je pa to makro objektiv v pravem pomenu besede...pocasno ostrenje. Ce bos 80% samo makro posnetke delala je to idealno zate....Sigme pa nisem niti videl, ima pa malo cuden nacin fokusiranja...mislim prednji del precej izstopi...Najboljse bo, da gres v kako stacuno pa si oba ogledas in malo preizskusis, pa vidis kaj ti najbolj ustreza....

Lp Primoz
 0   

M_M @M_M 7. Nov 2008, 13:19

Uporabljam Sigmo 105, ki je super. Če imaš na izbiro, pa vzami Canona. Zaradi USM-ja. Nekoliko hitrejše ostrenje. Razlika v ceni je zanemarljiva.
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

Miha @mauss 7. Nov 2008, 15:21

imam Canona 100, pred nakupom sprobal se Sigmo 105 in Tamrona 90, ostrina primerljiva, Canon ima dalec najhitrejse (in najtisje) ostrenje, se ne razteguje med ostrenjem, lahko komot gor narobe obrnjeno 50-ko nalimas:) ...
pa se problemov s frontfokusom&co ni.
...
 0   

Mateja @felidae 7. Nov 2008, 21:32

Torej bom vzela Canona. Najlepša hvala vsem za odgovore! thumbsup
 0   

iztok @izo 7. Nov 2008, 21:54

dobra odločitev, čeprav ni noben od obeh slab.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 8. Nov 2008, 08:55

felidae je napisal/a:
Torej bom vzela Canona. Najlepša hvala vsem za odgovore! thumbsup

Jaz sem izbral Tamrona 90 in sem res zadovoljen!! Preozkusi še tega, potem se pa odloči. yes
 0   

Olaf @Olaf 8. Nov 2008, 10:04

Je v bistvu že vse napisano....

Optično bi težko rekel da je kateri slab. Oba sta (oz. vsi so, če štejemo še Tamrona) vrhunski!
Ima pa Canon edini USM ostrenje (najhitrejši in najtišji AF med naštetimi) in pa notranje ostrenje (med fokusiranjem se dolžina objektiva ne spreminja). Ponavadi bi rad makro objektiv uporabljal tudi še za kaj drugega (teleobjektiv, portreti, ipd.) in ravno zaradi USM ostrenja je Canon najbolj primeren za kaj takega. Navaden AF motorček pač pomeni počasen AF....
 0   

Mateja @felidae 8. Nov 2008, 11:18

Čeprav se nagibam h Canonu bi res rada še sigmo in tamrona sprobala. A pri Beseničarju pustijo da objektive na body natakneš?

Hvala še enkrat za odgovore! thumbsup
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 8. Nov 2008, 11:46

no problem, samo da prodajo... pa s ceno se tudi da marsikaj uredit grin

lp in dobro odločitev ti želim
 0   

Tanja @Seipai 8. Nov 2008, 16:26

Jaz sem izbirala med Sigmo in Canonom in kot so rekli ostali - sta si po ostrini blizu, Canon pa je hitrejši in bolj tih.

Meni Sigma ni bila všeč, ker se med fokusiranjem razteguje. Z objektivom hitro nehote zadaneš ob subjekt, vržeš senco nanj... Če ne drugega ti pa kakšen žužek pobegne, ker se pač preveč dogaja.

Imam Canona in ga toplo priporočam.
If you´re going trough hell, keep going.
 0   

misfits @misfits 11. Nov 2008, 13:13

Za Canon sploh ni treba razmišljati o čem drugem kot o Canonu 100 ali 60 (se mi še dosti bolj dopade kot 100tka).
Po kvaliteti slike se sicer lahko tudi ostale firme kosajo s Canonom, ampak to, da Canon med ostrenjem ne spreminja dolžine in malo večja razdalja ostrenja od prednje leče pri 1:1 se mi zdi zelo velik +.
 0   

Ivan Petrič @aivan 12. Nov 2008, 13:49

Mogoče to glih ni vprašanje za to temo, al pa tud ...

Trenutno se odločam med Canonom 60 in 100 . A se poleg osnovnih tehničnih lastnosti (goriščnica, teža, filter) pri praktični rabi kažejo še kake bistvene razlike? A 60 tud ne spreminja dolžine?
Pri 100 se menda že malo pogreša IS, pa za v manjših prostorih je tud že kar (pre)dolg, kolikor sem bral komentarje. Rabim ga za makro in portrete.
Hvala za kakršen koli odgovor!
LP
 0   

misfits @misfits 12. Nov 2008, 14:04

to, da je 100 EF, 60 pa EF-S najbrž veš, pa da pri pri 100tki zaradi večje goriščnice lahko dobiš malo bolj zamegljeno ozadje.
pri povečavi 1:1 ima 100tka razdaljo ostrenja od prednje leče približno 14,5 cm, 60ka pa 9 cm.
Drgač sta oba USM, ne spreminjata dolžine.
 0   

Ivan Petrič @aivan 12. Nov 2008, 14:50

Hvala misfits!
Tole o zamegljenem ozadju razumem. 'S' pa sem spregledal in mi trenutno tud ne pove kaj več kot razliko v dolžini oz. teži. Vejetno pa označuje še kaj (saj je npr. 55-250 tud EF-S).
LP
 0   

Jernej @Horse 12. Nov 2008, 15:05

aivan je napisal/a:
Hvala misfits!
Tole o zamegljenem ozadju razumem. 'S' pa sem spregledal in mi trenutno tud ne pove kaj več kot razliko v dolžini oz. teži. Vejetno pa označuje še kaj (saj je npr. 55-250 tud EF-S).
LP

Glavna oz. edina razlika med EF in EF-S objektivi je v kompatibilnosti z modeli fotoaparata glede na crop factor njegovega senzorja. EF-S objektivi so primerni samo za EOS 1000D, 450D in 50D (in seveda njihove predhodnike), med tem ko EF objektive lahko uporabljaš TUDI na 5D, 1D in 1Ds.

Se pravi, da če nimaš 5D, 1D oz. 1Ds, lahko uporabljaš oba sistema (tako EF, kot tudi EF-S).

Ko sem uporabljal še fotoaparat s crop faktorjem sem kljub vsemu preferiral EF objektive, saj v tem primeru s senzorjem zajameš samo sredinski del slike, ki jo meče objektiv, le-ta pa načeloma predstavlja ostrejši del slike.
 0   

Mateja @felidae 12. Nov 2008, 15:18

EF-S paše na 20D in višje (na 10D ne paše).

Lp
 0   

Jernej @Horse 12. Nov 2008, 15:21

thumbsup
 0   

Ivan Petrič @aivan 12. Nov 2008, 15:45

Hvala vsem!
Zdaj bo odločitev za 100-tko dosti lažja. Trenutno imam sicer 400d, nekega dne pa morda . . .
LP in dobro luč!
 0   

LarixDecidua @LarixDecidua 7. Maj 2010, 18:28

zdravo,
koliko pa se da ta objektiv uporabljati za druge namene (portreti, pokrajina ipd.)?
hvala

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati