0   

Alenka @Ally00r 15. Avg 2008, 17:42

Zanima me, koliko časa se baterije lahko polnijo najdlje? Namreč, zgodilo se mi je, da sem dala polnit 4 baterije, vendar so se mi začele "topiti" v polnilcu. Verjetno sem jih predolgo "cvrla".
Najlepši del lepote je tisti, ki ga slika ne more izraziti....
 0   

chips @chips 15. Avg 2008, 20:28

Pa so ble sploh polnilne baterije?
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Alien @Alien 15. Avg 2008, 20:46

Če polnilec sam nima avtomatike, da se izključi, ko so baterije polne, potem moraš sama izračunati čas polnenja.
S kakšnim tokom polnilec polni ponavadi piše na njemu. Če je to recimo ta tok (ponavadi piše Output Current) 400mA in polniš štiri baterije (to pomeni 100mA za vsako), potem ti recimo 2000mAh baterije napolni v 20 urah. Če je polnilni tok 2000mAh pa ti bo vse štiri napolnil v 4 urah. Pa če se v prvem primeru polni eno uro dlje ni nič narobe, v drugem primeru je pa najbrž že.
Ti časi so teoretični, brez upoštevanja izgub. Po mojem jim lahko dodaš kakšnih 10%, da bodo baterije povsem napolnjene. Bi najbrž znal kak elektronik bolj natančno povedati.
 0   

nejc @nejce 2. Dec 2008, 15:12

Jaz jih vedno pustim dlje kot je drugače predpisano in se mi ni tega še nikoli zgodilo...prvič slišim! smile
:)Mens sana in corpore sano:)
 0   

brane4 @brane4 2. Dec 2008, 16:24

niso vse baterije za polnit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 0   

Luka @Luka111 2. Dec 2008, 18:09

Dobr brane, najprej nej dama pove katere baterije in kater polnilec uporablja, pol pa lahko pamet soliš. Sodobni polnilci so narejeni tako, da pri doseženi napetosti celic prekinejo polnenje baterij in le vzdržujejo napetost baterij, dokler jih ne izklopiš iz toka.. Tega starejši polnilci ne delajo in so zmožni vsako celico prekurt.

@Ally: Komplet eneloop baterij z hitrim polnilcem (4 ure) stane 25.90€. Dober nakup.
 0   

Primož Govekar @gokky 3. Dec 2008, 08:24

Za NiCd/NiMh velja splošno pravilo, da se polnijo 12 do 14 ur z nazivnim tokom 10% kapacitete (če je kapaciteta 2700mAh se polnijo s tokom 270mA). Pred polnjenjem jih je priporočljivo izprazniti zaradi spominskega efekta.
 0   

Simke @Simke 8. Dec 2008, 16:27

Mene tud zanima baterija za 40D sem pri prvem praznenju. Zanima me ali naj jo spraznim celo ali lahko kr filam čeprav me eno črtico. Ma ta spominski efekt. Je pa LI-ON baterija.

Kakšen nasvet?
 0   

Primož Govekar @gokky 8. Dec 2008, 17:54

Li-ion (pa tudi Li-poly) baterije imajo ravno tako svoje težave. Predvsem je pri njih problem, da tipično preživijo precej manj ciklov polnjenja praznjenja (cca. 500 proti 1000+ pri NiMh/NiCd). So tudi precej občutljive na popolno praznjenje (jim škodi, zaradi česar ima večina naprav zaščito in se pravočasno izklopi) in hitreje izgubljajo naboj (samopraznjenje).

Sam v 40D polnim baterije približno 100-200 posnetkov po tistem, ko mi pokaže eno črtico (imam pa dve bateriji v gripu). Li-ion baterij iz 40D ne uporabljam za bliskavico (ima svoje baterije).
 0   

tjasa93 @tjasa93 21. Nov 2009, 15:55

Živjo, mam eno podobno vprašanje - zgodilo se mi je, da sem pozabla baterije v polnilcu in jih je tk k je Ally rekla stopil. Pa me zdej zanima a je polnilec vsejen ok za polnit, ker baterije so bile čist fuč in tud na polnilcu se pozna mal stopljen? Je kej narobe če kipnem notr nove baterije?
Pa še to - nek sem brala da nej bi se čas polnjejna baterij zračunal po tej formuli: (kapaciteta baterij x faktor polnjenja) / polnilni tok - kk veš kojk je polnilni tok, baje nej bi na tele nalepkici na polnilcu pisalo, sam pr men ful čudno piše, kero je sploh polnilni tok?:

PRI: 230V - 50Hz 3.8 W
SEC: 1.12VA(max)
2x(2.8V --- 200mA) AA
2x(2.8V --- 100mA) AAA
 0   

Aleš @lial 21. Nov 2009, 18:11

Piše vse kakor mora:
-primarni tok 220V, 50Hz poraba 3.8W
-Izhod (sekundar) 1.12VA
-polnilni tok za AA 200mA pri napetost 2.8V
-polnilni tok za AAA 100mA pri napetosti 2.8V

Glede na to, da je zadeva stopila akumulatorske baterije, je bolj pametno, da se posloviš od nje.

Nov komplet stane premalo (Sanyo eneloop od 30-40€) da bi se splačalo videti ali bo požar, ali ne grin grin
Razen, seveda, če te to res zanima, potem bo morda naslednjič tudi kaj zagorelo.
Meni je, na srečo sem v delavnico prišel pravočasno.
 0   

tjasa93 @tjasa93 21. Nov 2009, 19:04

O madonca sm pa že glih dns mislna dat baterije filat. Ja ki pa se pol kupi nov polnilec?
Pa še zmer ne zastopim kojk je polnilni tok? Kva je tisto AA pa AAA?
 0   

Aleš @lial 21. Nov 2009, 19:24

Velikost baterij, sem mislil, da to poznaš.
za nakup pa - ceneje.si pa potem kjer ti je blizu
 0   

tjasa93 @tjasa93 21. Nov 2009, 19:37

Hvala.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati