0   

Matic @_matic_ 2. Dec 2008, 10:30

Mene pa zanima kako da v spletnih trgvinah prodajajo kamero D90 s kit objektivoma 18-105mm in 70-300mm. Na strani od Nikona so kit objetivi samo 18-105mm, 18-200mm in 16-85mm. 70-300mm objektiva med njimi ni.

Lp
 0   

Miha @cedo 2. Dec 2008, 10:47

Vsak objektiv postane kit takrat, ko ga trgovec ponudi skupaj z bodijem. Pač odločitev trgovca. Lahko je kit tudi Sigma ali Tamron...
 0   

Matic @_matic_ 2. Dec 2008, 16:45

OK, hvala
 0   

Danijel @GRIZLI77 17. Dec 2008, 17:07

Mislim,da tole ravno ne paše v to temo.
Zanima me,če kdo ve če je možno kje v SLO dobit ta komad,ki je v linku

http://www.camera-shop.co.nz/camera-lens-adapters/af-confirm-nikon-lens-to-canon
 0   

Miha @cedo 17. Dec 2008, 17:17

@GRIZLI77

Kaj pa je s tem narobe?

Podobnega, vendar brez "elektronike" dobiš npr. na Bolhi:

http://www.bolha.com/oglas3473205/objektivi-filtri-voigtlander-nikon-lens-canon-eos-camera-adapter
 0   

Danijel @GRIZLI77 17. Dec 2008, 17:22

cedo je napisal/a:
@GRIZLI77

Kaj pa je s tem narobe?

Podobnega, vendar brez "elektronike" dobiš npr. na Bolhi:

http://www.bolha.com/oglas3473205/objektivi-filtri-voigtlander-nikon-lens-canon-eos-camera-adapter

Hvala za informacijo cedo,če bi vebel da se da dobit sigurno nebi spraševal,saj elektronike tako skoraj ne uporabljam,ker ponavadi ne ostri tam kjer bi želel.
 0   

Danilo @TAubi 27. Dec 2008, 17:45

Ali ima kdo izkušnjo z nakupi preko www.globalmediapro.com. Oproščam se, če je bilo že kje govora o tem. Hvala in lep pozdrav.
 0   

Luka @lukas123 27. Dec 2008, 19:47

kakor sm gledal ta www.globalmediapro.com, so cene zlo mikavne, ampak še vseeno niso prenizke tko, da se vrjetn splača nabavt, samo nism pa nč vido s kod je ta zadeva, ker če je že fejk je pa tud v celovcu podobna vrjanta thumbsup .
Tko, da tudi mene zanima, če j že kdo kej kupoval tam???
 0   

Danilo @TAubi 28. Dec 2008, 20:53

V začetku tega tednu ali pa kar po praznikih, pričakujem pošiljko??, pa ti javim kako je s to internet trgovino. Lp
 0   

Luka @lukas123 28. Dec 2008, 21:40

super, ker predvsem me zanima kko je s carino, k pravjo da moraš od tam plačat carino od koder roba prihaja(npr. ce je made in taiwan, morš od tam plačat carino), sam močno dvomim.
KKo je pa z plačilom, sej si to vrjetn mogu že v naprej plačat?
LP, Luka
 0   

Primož Fideršek @piXi 28. Dec 2008, 22:20

carino pa to plačaš slovenskim oblastem grin
 0   

Danilo @TAubi 29. Dec 2008, 13:58

Kako bo s carino še ne vem, popravici povedano, o tem nisem niti mislil, čeravno bi moral!!. D90+Sigma 18-200=1107EUR (od tega 95 EUR poštnina /zavarovanje). Če prežim novega leta dan biere sporičim posledice enega in dugega. Lp
 0   

Maj @magnezij 6. Jan 2009, 15:35

http://www.warehouseexpress.com/home/default.aspx

pozna kdo to? bi rad naročil nikona d90 ki je dosti cenejši kot pri nas pa me zanima če ima kdo s tem izkušnje...
 0   

heroj @heroj 6. Jan 2009, 16:40

Poznam, a žal ne pošiljajo trenutno :S

Citiram:
Dear Matic,

Thank you for your email. Unfortunately we are currently not able to
deliver to Slovenia. Please accept our apologies for any inconvenience
this may cause. We only deliver to locations we can guarantee a cost
effective and reliable service. We hope to be of service to you in the
future.

Kind Regards

Martin

Customer Service

Warehouse Express
 0   

Andrej @Pophotnik 6. Jan 2009, 18:13

TAubi je napisal/a:
Kako bo s carino še ne vem, popravici povedano, o tem nisem niti mislil, čeravno bi moral!!. D90+Sigma 18-200=1107EUR (od tega 95 EUR poštnina /zavarovanje). Če prežim novega leta dan biere sporičim posledice enega in dugega. Lp

Carine ni. Smo v EU oni pa imajo svoj sedež v Londonu (sicer pa imajo tudi enega v Aucklandu, NZ). Torej, nobenih dajatev za kupce v skladu z načelom prostega pretoka blaga v EU.
 0   

Danilo @TAubi 6. Jan 2009, 20:30

Pophotnik, ne vem če bo to držalo. FeDEX in carinska služba me obveščata o 20% DDV-ju + dajatvah. Odsvetujem nakupe izven EU. Ne zaradi cene ali česar drugega, marveč zaradi procedure in in dodatnih stroškov v Sloveniji. Pozdrav.
 0   

Andrej @Pophotnik 6. Jan 2009, 20:44

TAubi je napisal/a:
Pophotnik, ne vem če bo to držalo. FeDEX in carinska služba me obveščata o 20% DDV-ju + dajatvah. Odsvetujem nakupe izven EU. Ne zaradi cene ali česar drugega, marveč zaradi procedure in in dodatnih stroškov v Sloveniji. Pozdrav.

Seveda bo držalo. Če so v Londonu?! Velika Britanije je v EU, po EU pa je itak prost pretok svega i svašta. Na itnernetni strani imajo omenjena dva sedeža iz katerih leti roba in na ista sedeža se robo vrača, če je fauš. Eden je v EU ( London), drug pa na Novi Zelandiji (Auckland). Če pa je glavni samo eden, se pravi ta na NZ pa je s carino drugače. Ampak ne vem zakaj bi torej omenjali dva sedeža?
 0   

Matic @_matic_ 7. Jan 2009, 17:27

Pozdravljeni!

Zanima me ali moram biti pri nakupu preko spletne trgovine na kaj še posebej pozoren (npr. na garancijo,... ) in kakšne so vaše izkušnje z nakupovanjem na "mimovrste".

Lp
 0   

Danilo @TAubi 7. Jan 2009, 20:18

Pophotnik, držalo ne bo zaradi tega, ker sem za D90 doplačal z vsemi stroški 147 EUR. Za objektiv pa še čakam. Očitno se odvija ta zgodba preko NZ, zato mojo opozorilo za vse morebitne kupce preko globalmediapro - dodatni stroški so!!
 0   

Andrej @Pophotnik 7. Jan 2009, 21:26

TAubi je napisal/a:
Pophotnik, držalo ne bo zaradi tega, ker sem za D90 doplačal z vsemi stroški 147 EUR. Za objektiv pa še čakam. Očitno se odvija ta zgodba preko NZ, zato mojo opozorilo za vse morebitne kupce preko globalmediapro - dodatni stroški so!!

Ha, super te nategnejo na svoji strani! smile Na veliko besedičijo o dveh sedežih, očitno pa res vse laufa samo iz enega...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati