0   

Andrej @fotokaj 4. Jan 2009, 17:54

Pa tole je tud precej težko prodat naprej, ker gre le za mal bolj specifično zadevo, vsekakor pa bi pomagalo tudi, da napišeš še serijske cifre objektivov in fleša.
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 4. Jan 2009, 20:38

lahko se pa to odpelje v sosednje dežele, kjer je mogoče lažje prodat. Zato svetujem (sicer ne poznam) da poiščeš še podobne foto portale na hrvaškem, avstriji, italiji, bosni, srbiji... in tam vsaj objaviš serijske številke in dejstvo da je ukraden. Možnosti niso velike, ampak pri taki vrednosti opreme, je najbrž naredite kar se le da! (pa jst bi se redno čekiral e-bay, bolho, salomonov oglasnik, slo-foto biggrin ...)

PS: Si predstavljate da bi se na slo-foto pojavil : "P: Nikon d2x z objektivi in flešem" biggrin
 0   

Luka @lukas123 4. Jan 2009, 20:51

Jest mislm, da če ga bo prodal, da bo to zlo pocen, ker kot prvič se verjetno ne zastopi na te zadeve, kot drugo nima nobenih dokumentov, ne računa, ne navodil, ne škatel, ne cdjev, samo tisto kar je bilo v torbi, tko da predvidevam da tudi filalca ni in raznih stvari ki pašejo zraven.
Pa tudi na bolhi ali na katerumu podobnemu oglasniku ne bomo videli nič od tega, ker ga bo človek prodal(če ga ni že) kakšnemu znancu.
Ampak useeno upajmo na najboljše thumbsup
 0   

Lenart @Lenxyx 4. Jan 2009, 22:28

Ej zdej k nimas fotoaparata ti loh jst prodam d2xs z objektivom 17-55 2.8 ce rabs thumbsup
 0   

milosh @milosh 4. Jan 2009, 22:33

ah tole ne bo slo na net nikol, to bo slo pomoje bl v smislu "ej ti mas kolega k fotka, dej ga upras ce kup en fotkic,... je pocen ker je ukraden,..." in pac se bo najdu nekdo ki bo dubu pocen fotkic, pa ceprov je ukraden, konc koncev, kokrat vam je pa ze kdo pogledu serijsko na fotkicu,...
pac nazalost je tko
 0   

Robert @Redesign2003 5. Jan 2009, 17:52

Huda zadeva, res smola.
Bi pa samo nekaj vprašal in prosim ne zamerit in ne mislit da karkoli provociram, sej vem, da je zdaj lepo bit pametn, ampak resnično me zanima;

lej v nahrbtniku si imel pravo malo bogastvo, napisal si, da si ga pozabil, pa čeprav samo za 5 minut... Ampak ne vem no, takšne stvari vendar ne pozabiš kar tako, konec koncev ne gre za vrečko solate jebentiš: fotkič, objektivi, dokumenti, kartice, gotovina... Jaz osebno takšnega rukzaka sploh nebi dajal dol s sebe oziroma spustil z rok. Resnično, ne pa da bi ga še kje puščal, nikakor pa ga nebi pozabil. Mislim da si bil zelo zelo nepreviden.

Brez zamere še enkrat, ne me zdej kurcat, kot sem rekel, vem da je zdaj lahko bit pametn...
Upam res, da boš zadevo uspel najti, jaz bi poskušal čimbolj spremljati oglasnike ( salomon, bolha) po moje se bo slej ko prej nekje pojavil. Nekaj časa bo mogoče krožil med dilerji ukradene robe, kasneje pa ga bo morda kdo dal na oglas, ko bo zmanjkalo "strank". Upajmo da ni šel preko meje...

D2X pa je aparat, ki jih ni ravno veliko naprodaj (na Bolhi je trebutno samo en) in bi se vsakega sumljivega tudi zapeljal pogledat pod pretvezo da ga kupujem.
 0   

evgen @eti 6. Jan 2009, 03:27

Ja nič, mel sem zmrznjeno klučavnico, pa sem odložil težko breme ob prednje desno kolo, pa se zezal z vžigalniki, pa burja, pa poln avto šare pa sem šel po drugi strani notr in se odpeljal. Pol sem pa kmalu pogruntal da neki ni ok, samo nisem mogel obnit ker so čez celo polje dali ograjo.
Pač zmeda.
Zdaj pa še ponoči matram comp, da bo kej soldov.
lp
 0   

Andrej @fotokaj 6. Jan 2009, 09:03

Tole ti sicer ne bo pomagalo, mam pa tud sam v svoji omari par podobnih štorij.

Pred leti sva šla s punco v Izolo na silvestrovanje in ko prispeva iz Logatca na obalo, se najprej s katrco zapeljeva do agencije, ki nama je zrihtala apartma. Poštimamo papirje, osebne dokumente in bla, bla, nakar na parkirišču sedeva nazaj v katrco in se odpeljeva kak poldrugi km od agencije do apartmaja. Prideva tja, odprem zadnja vrata in zadnja klop prazna (torbo z opremo vedno prevažam na zadnji klopi) ...!?
V trenutku, ko sem zagledal prazno klop, sem bil 100% prepričan, da sem torbo odložil na streho, ko sem katrco odklepal ... Razčefuk, ki v tistem trenutku nastane v glavi je nepopisen.
Torbo, v kateri sem imel D100, F100, Rolleiflex 6008 Pro z 80/2.8 planarjem, FE2 in 5 (dobrih!) objektivov, fleš ter vse možne dodatke razen stativa, skratka vse moje foto premoženje (takrat sem se s fotografijo preživljal ravno pol leta ...) sem sicer pozabil že poprej in me je čakala v pisarni agencije ...

Huda je bila tud fora, ko sem v času tik pred zadnjimi lokalnimi volitvami imel v Postojni za portretirat enega od županskih kandidatov. Zmenila sva se na Titovem trgu (bravo Postojna ...) v strogem centru mesta in jaz ruknem torbo z vsemi svojimi objektivi (tisti dan sem delal 3 različne stvari in sem nosil s sabo vse) in midva lepo začneva fotkanje z D200 in 50/1.4 objektivom. Nato končava, tipu sežem v roke, se zahvalim, stečem v avto, aparat na zic in se lepo odpeljem naprej v Pivko, kjer sem imel v enem podjetju za pofotkat proizvodnjo.
Se pripeljem pred firmo, pustim avto na parkir placu pred upravo in se skočim z aparatom na rami not zment kako in kaj. Pol pa Teksas; grem jaz kao do (odklenjenega) avta po torbo z opremo in ko odprem zadnja vrata spet ... zadnja klop prazna!
Jaz not znort, da mi je en iz avta pljunil torbo in da bi rad vidu posnetke varnostnih kamer in ko čakam pred pisarno varnostnikov, v glavi premlevam preteklo uro lepo po korakih ... jao mater, torba je ostala na klopi na Titovem trgu!
Torba, s takrat vsaj milijonom sit opreme, me je ODPRTA čakala usred Postojne na lep sončen dan okrog 13. ure popoldan celih cca tri četrt ure!
Še dobro, da je šel tisti kandidat v bližnji bufet na deci belega, saj je, ko sem ga iz Pivke poklical, če je torba še tam, le-to videl skozi okno bufeta in jo shranil za tistih 15 min vožnje nazaj do Postojne ... Po mojem je nihče ni pljunil samo zaradi tega, ker je bila odprta in je pač dajala vtis, da fotograf ni daleč ... pa je bil ...

Da ne omenim, kako sem lani fotkal en koncert Nietov ... Ko sem snel 70-200/2.8 in nataknil 85/1.4, sem zum postavil pokonci pod oder za cerado , ki prekriva odprtino na prednjem delu odra. Pol pa ... koncerta je bilo konec, jaz pa lepo pit za šank in ko sem se 2 uri po koncu koncerta odpravljal domov, se mi je zdel ruzak nekam lahek ...
Objektiv me je čakal točno tam, kjer sem ga pustil pred slabimi tremi urami - vsem na očeh, ker so delavci že odstranili cerado! Najbrž se ga ni ločilo od morja flaš, kozarcev (mam tistega v beli izvedbi) ... in se sploh nihče ni zmenil zanj ...

Trikrat (3-krat!) pa sem torbo s parimi objektivi že pozabil v "divjini"; dvakrat v gozdu in enkrat v travi sredi Planinskega polja; si kar predstavljam, kaj bi od nje ostalo, če bi se je lotil kak traktorist z rotacijsko kosilnico ...

V glavnem; očitno se splača hodit kakih 5 m za mano in pobirat robo, ki jo pozabljam?

Mislim, da imam dovolj "izkušenj", eti, da lahko rečem, da točno vem, kako se počutiš - tega nikomur ne privoščim, ker to so stvari, za katere ne vem kdaj jih človek preboli, če sploh kdaj. Sploh kadar je kriva lastna neumnost ali pozabljivost, kot v najinih primerih.
 0   

Aleš @lial 6. Jan 2009, 11:34

Me je fotokaj sicer prehitel, tako v količini, kakor tudi v vrednosti grin grin glede občutka ki ga poznam tudi sam - davnega leta 76 sem pozno jeseni v močni burji komaj uspešno prijadral iz Umaga v Piran, časa za pot domov je že zmanjkovalo (nočna služba), raztovoril sem barko in na pomolu pozabil škatlo z orodjem (še danes vem, kaj je bilo vse notri)
Na vrhu pri Belem križu sem se obrnil, peljal nazaj - zastonj. cry
 0   

Matej Gorjup @ZoomiranLajf 7. Jan 2009, 08:16

Jaz sem v oktobru v celjskem Planetu Tuš fotografiral brucovanje celjskih študentov in moj flash Nikon SB-600 je ostal tam in se ni nikoli vrnil v mojo torbo.
Še zdej žalujem za tem ličnim flashom.... Če ga je kdo našel kr naj piše na ZS. smile

lp
 0   

Luka @Luka111 7. Jan 2009, 09:31

uf, kokrat sem se po parih urah vrnil do avta in panično iskal ključe po žepih... seveda so me čakali v kontaktu z odklenjenimi vrati thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati