0   

Špela @speLee 14. Feb 2009, 14:06

Situacija je sledeča: v glavi imam miljon zamisli, večkrat vidim sliko ki bi jo hotela imet nekje, ne pa samo za tisti moment, vidim kaj bi se s sliko dalo narest oziroma kaj hočem povedat z njo. Nekaj predznanja o photoshopu imam, tako da bi slika najbrž bila za pogledat. Zdej pa glede fotoaparata. Pregledala sem ene par tem, ki govorijo o nakupu fotoaparata. Pomoje bi mogla kupit kompaktnega (če sm prav razumela). Kaj bi rada slikala? Zadnje čase me fascinirajo predvsem ljudje, njihova mimika obraza, telesa, majhni detajli, ki jih vidim na svoj način smile Pa kakšen sončni zahod al pa kakšno sliko z velik barvami bi tud kdaj posnela. Torej.. Kot čista začetnica se obračam na vas, ker verjamem da mi boste znali bolje pomagati, kot pa kakšna knjiga, v kateri mi polovica stvari ni jasnih smile Upam da nisem bila predolga in pa da razumete kaj bi rada imela:)

Aja, še to: finančne zmogljivosti trenutno niso lih na vrhuncu, tko da v mejah normale prosim smile

Hvala za odgovore (če se bo komu sploh dalo brat tak dolg post).

Lep pozdrav smile
 0   

Jernej @Horse 14. Feb 2009, 15:24

Iz napisanega sem razumel, da nimaš fotografskega znanja, kljub vsemu pa bi rada (čez čas) slikal kot "tavelki fotografi"...

V tem primeru bi ti predlagal, da si mogoče res kupiš kakšno kompaktno zadevo, a ne katerokoli. Glede proizvajalca je tu precej težko govoriti, kaj je boljše in kaj ne (še pri "tavelikih se ne znamo zment smile ), definitivno pa ti predlagam, da si poiščeš nek fotoaparat (lahko tudi rabljen, če so finance ovira), pri katerem boš imela poleg avtomatike tudi povsem ročne nastavitve (zaslonka, čas, ISO,...). Tako boš po mojem najhitreje osvojila osnove fotografije.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Feb 2009, 15:26

Citiram:
Aja, še to: finančne zmogljivosti trenutno niso lih na vrhuncu, tko da v mejah normale prosim smile

10€,100€, 1000€?
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Špela @speLee 15. Feb 2009, 15:49

Ok, kje pa lahko najdem takšne fotoaparate? Ka je bolš da grem v trgovino (katero)? smile in tam povem kaj bi rada, po možnosti vzamem seboj kakšnega oz tega foruma in je to to. Al prej na netu pogledam.. Sam težko gledat če ne veš kaj smile Drgač pa Ziza, za začetek mogoče okol 200 eur.. Čakam nov šiht smile
 0   

Luka @lukas123 15. Feb 2009, 15:58

Se pravi da kupuješ kompakta?
Samo boš pa z njim bolj težko delala kakšne ekstremne obdelave kot si jih opisala thumbsup
 0   

togrizek @togrizek 15. Feb 2009, 17:30

...
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 15. Feb 2009, 18:51

togrizek če punca ne ve kje kupit fotoaparat najverjetneje da ne ve kaj so pojmi zaslonka, iso, ekspozicija...

spelee pejd v trgovino (maš jih ogromno... mal pogooglej) pa vpraš trgovca kaj ti za tvoj budget priporoča.
 0   

roman @romeno 15. Feb 2009, 19:00

Togrizek malo si zamešal. Govori o 200€ ne 500€. grin

Koliko pa imaš izkušenj s fotografiranjem? A si že imela kakšen fotoaparat?
 0   

togrizek @togrizek 15. Feb 2009, 19:09

...
 0   

Anže @AlienW 15. Feb 2009, 20:13

togrizek je napisal/a:
Kupi vstopni DSLR, najbolje Nikon D60 s kit objektivom. Če boš ugotovila, da je to to, da se hočeš s fotografijo resno amatersko ukvarjati še naprej, lahko Nikona prodaš in greš na Canon, recimo na rabljen 30D in si raje kupiš nekaj boljših objektivov.

Hahahaha Rofl

Kupi ta slabše, in če se ti bo fajn zdelo kupi Canona? indian
 0   

togrizek @togrizek 15. Feb 2009, 20:56

...
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 15. Feb 2009, 21:06

in zakaj so kompakti na svetu? ukinimo jih! smile punca ima 200€ ti pa govoriš o 500€...

pomoje tud kompakti niso švoh zadevce, pa še priročnejše so grin
 0   

togrizek @togrizek 15. Feb 2009, 21:13

...
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 15. Feb 2009, 21:23

mam še nek v rokavu: spelee a rabiš fotoaparat, ki ˝zna˝ delat video posnetke?

beat that togrizek biggrin
 0   

togrizek @togrizek 15. Feb 2009, 21:31

...
 0   

Artist @Artist 15. Feb 2009, 22:18

speLee je napisal/a:
Ok, kje pa lahko najdem takšne fotoaparate? Ka je bolš da grem v trgovino (katero)? smile in tam povem kaj bi rada, po možnosti vzamem seboj kakšnega oz tega foruma in je to to. Al prej na netu pogledam.. Sam težko gledat če ne veš kaj smile Drgač pa Ziza, za začetek mogoče okol 200 eur.. Čakam nov šiht smile

Če gre za tako skromen proračun bi se odločil za rabljen fotkič, vse kar je novo bo presegalo tvoj proračun. Kot dober kompakt bi ti priporočil rabljen Canon G7, da se ga dobiti že za cca 200 - 250 EUR. Poleg avtomatskih nudi tudi manualne nastavitve in je odličen fotkič za učenje, pa tudi za precej več.

Lahko pa se odločiš za kakšen rabljen Nikon D40 kot vstopno DSLR kamero, Canon 350D (Rebel Xti je isti), 400D (novega se da dobiti za cca 350 EUR) ali nekaj podobnega od Olimpusa, Sonya ali Pentaxa. Samo, ne glede na osnovno ceno praviloma DSLR že srednjeročno stane precej več od kompakta (dodatni objektivi, druga oprema).

Sita vrana ne verjame lačni. V začetku si kupi nekaj za 200 EUR. Pazi le, da ima možnost ročnih nastavitev (manual), to ti bo omogočilo, da poleg avtomatike slikaš tudi z lastnimi nastavitvami, da odkriješ skriti svet foto ustvarjalnosti. In naj te nikar ne zamotijo MPix, ki so med ostalim velika marketinška prevara. Že 8 MPix bo več kot zadočalo lep čas. Pa mnogo uspeha..

laugh
 0   

Matej Ružič @mat 16. Feb 2009, 11:52

Za 200€ mislim da je bil na bolhi že Fuji s6500, ki bi po mojem bil odličen za učenje in tudi kaj več.

Togrizek: Kolikor jaz vem je že NIkon D300 namenjen profi fotografom, tako da ne vem zakaj naj bi bil D700 le pol-pro??

Lp Matej
 0   

Artist @Artist 16. Feb 2009, 21:00

mat je napisal/a:
Za 200€ mislim da je bil na bolhi že Fuji s6500, ki bi po mojem bil odličen za učenje in tudi kaj več.

Lp Matej

Zagotovo. Pravzaprav samo išči aparat, ki ima poleg avtomatike tudi ročne nastavitve, ločljivost pa nekje od 6 MPix dalje.

laugh
 0   

Aleš @lial 17. Feb 2009, 06:23

Majčkeno ste me razočarali 'kerlci' s tega foruma... no
Pa ne zato, ker ste iz osnovnega vprašanja padli na debato o 'edini možnosti' (DSLR), ampak zaradi jasnega stavka:
speLee je napisal/a:
Ok, kje pa lahko najdem takšne fotoaparate? Ka je bolš da grem v trgovino (katero)? smile in tam povem kaj bi rada, po možnosti vzamem seboj kakšnega iz tega foruma in je to to

... namesto da bi se našel kavalir in napisal " evo mene, dekle, povej kje se dobiva in bo zadeva urejena", vi o nekakšnih tabelah primernosti in sploh in oh pomembnosti... cry

Današnja mladina, ja.

P.S.: evo, speLee, če rabiš spremstvo za pohod v štacuno, napiši mi na ZS!
 0   

Dejan @dmdm 17. Feb 2009, 09:31

kerlci, kerlci...
"poročen" pa 3 otroke, pol pa bod kerlc grin

PS: sem ji pa dal dobro ponudbo na ZS, pa tut hvala ni rekla...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati