0   

Robi @kolibri 1. Mar 2009, 00:54

Odločam se za nakup novega DSLR digitalca. Sem bolj fotograf narave, živali (tudi v gibanju), pa tudi kakšna "studijska" fotka pade vmes. Zanima pa me naslednje. Kateri fotoaparat (5D MKII ali 50D) ima hitrejši in boljši AF? Morda ve kdo od vas? Kvaliteta slike je tako na strani 5D MKII...
 0   

milosh @milosh 1. Mar 2009, 01:53

ce kupujes v kratkem se upras ce bos 5ko sploh dubu kje, ker so cele stale
 0   

iztok @izo 1. Mar 2009, 02:27

za wildlife ipd je verjetno boljši 50d, ima malo novejši af z več af točkami, občutljivimi na vertikalne kot horizontalne linije ipd. tudi "zamik" zaklopa ipd je hitrejši na 50d-ju, poleg tega pa cropa senzor deluje kot nekakšen telekovnerter (ok, ne bomo zdej šli v debate crop vs. zoom, ker vem, kako se konča, ampak recimo če bi primerjal 5d in 50d pri enaki resoluciji..), je pa nekak tako, da naj bi 5dII imel bolj natančno sredinsko af točko, samo zdej kolk je to res ne vem, je pač veliko ljudi imelo kr dosti pozitivnega povedat glede tega na forumih.
v idealnem svetu bi pa najbolje imet recimo 5dII za portret, landscape, arhitekturo ipd, za hitre objekte pa 40/50d varianta ai celo 1d serijo. sicer se res sliši bahašk, a po drugi strani verjetno dobiš kakšen 40d,stari 5d in še kakšen objektiv za ceno novega 5dII.. samo tolk v razmislek. sam sicer računam na novo petico, ampak poceni ravno ni, pa tudi kakor pravijo, nekaj so čudne azdeva z dobavo zadnje čase baje. očitno se kr dobro prodaja, ne glede na razne pomisleke..
v glavnem, glede na povedano bo zate (po mojem) bolj 50d prišel v poštev, lahko po upoštevaš tudi ostalo napisano zgoraj.
 0   

Miran @Fotograff 1. Mar 2009, 08:54

Za živali, sploh v gibanju definitivno vzami 50D..........; grin
 0   

Robi @kolibri 1. Mar 2009, 10:59

Hvala vsem za komentarje. izo, potrdil si mi ravno to, o čemer sem že sam razmišljal in kot vidim, mi bo trenutno res 50D bolje služila glede cropa 1,6x in pa "hitrejšega" AF.
Če pa koga zanima, imajo pa 5D MKII na zalogi v mimovrste.com http://www.mimovrste.com/artikel/1730284934/digitalni-fotoaparat-canon-eos-5dii-ohisje

Lp
 0   

Luka @lukas123 1. Mar 2009, 11:13

zelo malo verjetno da bi oni res imel to na zalogi
 0   

Robi @kolibri 1. Mar 2009, 12:06

Nimam pojma, samo iz nedobavljivo, je bilo v petek spremenjeno na na zalogi. Za vprašat je, če koga zanima...
 0   

Chio @Chio 1. Mar 2009, 12:57

50D bo odlična izbira. Tut 5D MK II ni slb no smile Ampak bi jst šu, in bom ko bom meu denar kr lepo po 50D, ker isto slikam kot ti.

Vso srečo grin
 0   

Robi @kolibri 1. Mar 2009, 15:24

Hvala Chio. Verjetno že ta teden naročim 50D? thumbsup Kar se tiče pa kvalitete fotk, pa po tistem, kar se našel po netu, tud pod razno ni tako slabo, kolikor se je jamralo glede tega in šuma v sliki. Posebno v perimerjavi s 40D, je bila slika 50D bolj čista yes . Morda se motim ampak tako je videt.
 0   

misfits @misfits 1. Mar 2009, 15:54

kolibri je napisal/a:
Hvala Chio. Verjetno že ta teden naročim 50D? thumbsup Kar se tiče pa kvalitete fotk, pa po tistem, kar se našel po netu, tud pod razno ni tako slabo, kolikor se je jamralo glede tega in šuma v sliki. Posebno v perimerjavi s 40D, je bila slika 50D bolj čista yes . Morda se motim ampak tako je videt.

poglej primerjavo s 40d
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos50d/page18.asp
 0   

Robi @kolibri 1. Mar 2009, 15:59

Ja, pač odvisno na kateri strani gledaš primerjavo. Nekje je boljši, drugje slabši in če vzameš zlato sredino...
 0   

misfits @misfits 1. Mar 2009, 16:02

tukaj je primerjava iz RAW kar je edino pravilno. Če na kakšni strani uporabljajo jpg iz aparata in pri 50d uporabijo močnejše odpravljanje šuma in zato zgleda bolj čisto, to ni pravi prikaz dejanskega stanja.
 0   

iztok @izo 1. Mar 2009, 17:00

50d je bil podobno sfriziran iz 40d-ja podobno kot takrat 30d iz 20d-ja, da je bil na nivoju takratne ponudbe z ostalimi modeli. se pravi, 50d ima af mikro nastavitve, bolj dodelan liveview ipd, kakor ostali sveži modeli z 5-tko ali enko v imenu.
samo za to gre, po mojem.
zdej bodo začeli z novim valom, kjer bo itak vsak imel video, najbrž nek nov af itd itd. še vedno pa bo fotograf delal fotke grin ..
 0   

milosh @milosh 1. Mar 2009, 17:58

tele mimovrste so tut eni klovni smile
 0   

črt @mici 1. Mar 2009, 18:51

Mislim, da je 50ka hitrejša od 5dMK II. Malo nad 315km/h gre 50ka 5ka pa okol 305km/h; če se ne motim. Ne me za besedo držat. Ma pa 5ka večje gume gor. biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati