0   

mark @fulllstorrr 13. Mar 2009, 19:44

Zdravo, februarja sem kupil moj prvi dslr fotoaparat (eos 450d), zato na tem podrocju se nisem najbolj spreten. No da preidem k bistvu, s prijateljem sva zadnic slikala ekstremno "zabijanje" na kos, zadeva je potekala telovadnica, kjer ni ravno na pretek svetlobe, zato moram reci, da s svojim kit objektivom (18-55 IS) nisem kej prida dosegel. Kolega mi je posodu svojga canon 50mm 1.8 in takoj je blo bols, zato sedaj tudi sam razmisljam o nakupu omenjenega objektiva. Ker pa se ne vem a je to to ne bi dal zanj 100 eur (ceprav vem da je price performance super) ampak iscem rabljenega. Na bolhi sem nasel tole, zanimajo pa me vasa mnenja, ce je to uredu za zacetek...

linka od oglasov:
http://www.bolha.com/oglas3209633/makinon-auto-1-7-50mm-canon-fd-navoj-lep-

http://www.bolha.com/oglas3143797/revuenon-auto-1-4-50mm-m42-navoj-

ps zanima me se kolk priblizno stanejo adapterji za eose...

Hvala za vasa mnenja
 0   

Žiga @zcetrt 13. Mar 2009, 19:54

Kot kaže, imaš toliko denarja, da razmišljaš, da bi ga vrgel nekaj stran.

Canonov 50 1.8 je zelo soliden objektiv in teh 100 evrov lahko nabereš že, če nekaj časa manj ješ yes

Ti linkani objektivi bodo imeli slabšo sliko, vmes boš tlačil konverter, ne bodo avtomatsko ostrili, blendo boš nastavljal ročno... Skratka... Zate, ki kot kaže nisi nek izkušen fotograf, bo vse skupaj vredno toliko, kot je kovine notri.

Res, kupi raje 50 1.8.
 0   

Chio @Chio 13. Mar 2009, 20:08

Kaj ni to to kar iščeš ? http://www.bolha.com/oglas1700918/objektivi-filtri-objektiv-canon-ef-50-1-8-ii = 120 € ..

Objektiv 50mm 1.8 za 450D ? Saj bo v redu že samo objektiv.. bigeek
Upam, da uporabljaš fleš

bigrazz
 0   

mark @fulllstorrr 13. Mar 2009, 20:47

kaj pa je narobe z eos 450d in 50 mm 1.8?
 0   

Chio @Chio 13. Mar 2009, 20:59

fulllstorrr je napisal/a:
kaj pa je narobe z eos 450d in 50 mm 1.8?

Če leti to name, nisem nič rekel o temu..450D in 1.8 se mi zdita odlična.. sam imam prvo in tudi nameravam kupiti drugo čez nekaj časa.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 13. Mar 2009, 21:03

ta lens je špica res... ga ne dam od sebe smile 100€ ni dost za tak lens grin
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

mark @fulllstorrr 13. Mar 2009, 21:08

Pol pa oprosti, nism te razumel, mi razlozis kaj si mislil? Jest sem razumel, da si/ste se eden, ki mi bo tezil zakaj sem kupil omenjeni aparat, vsi mi govorijo kako je ne vem nikon d90 bolsi pa ne vem kaj, noben pa se ne zave da mladi nimamo denarja=)...

Drugace pa ce kupujes canon 50mm 1.8 je anjcenejsi pri besenicarju 99eur, ceprav je bil cenejsi tudi ze (93eur), sam se je podrazilo februarja...
 0   

mark @fulllstorrr 13. Mar 2009, 21:10

ZiZa, sej vem da je poceni 100 eur pa res je super zadeva... samo 25 eur se mi slisi smesno poceni, je pa res da nijam pojma kak je...
 0   

Žiga @zcetrt 13. Mar 2009, 21:24

Ja, 25 EUR je smešno poceni.

Za 25 eur dobiš:
- Star objektiv vprašljive ostrine
- Objektiv, ki ne paše na tvoj aparat brez konverterja
- Objektiv, ki ne bo omogočal nastavitev zaslonke s fotoaparatom
- Objektiv, ki ne bo deloval na A, P, mogoče tudi na S načinu ne.
- Objektiv, ki zagotovo ne bo deloval na "zeleni" avtomatiki in ostalih scenskih načinih (če jih uporabljaš)
- Objektiv, ki ne bo samodejno ostril.
- Star objektiv, v vprašljivem stanju.

Ali je še smešno poceni?
 0   

Chio @Chio 13. Mar 2009, 21:52

fulllstorrr je napisal/a:
Pol pa oprosti, nism te razumel, mi razlozis kaj si mislil? Jest sem razumel, da si/ste se eden, ki mi bo tezil zakaj sem kupil omenjeni aparat, vsi mi govorijo kako je ne vem nikon d90 bolsi pa ne vem kaj, noben pa se ne zave da mladi nimamo denarja=)...

Drugace pa ce kupujes canon 50mm 1.8 je anjcenejsi pri besenicarju 99eur, ceprav je bil cenejsi tudi ze (93eur), sam se je podrazilo februarja...

Sem tud mlad biggrin Nimam keša ampak se kr najde za 450D pa potem nove objektive biggrin Jst ti nočm težit, sam hočm povedat da je kombinacije 1.8-ke in 450D odlična in boš dobil zelo lepe rezultate ! biggrin
 0   

mark @fulllstorrr 13. Mar 2009, 22:04

zcetrt, si me kr hitro preprical, slikam sicer po vecini na manual, ampak vseeno veliko protiargumentov...

Hvala vam
 0   

Ratter @Ratter 14. Mar 2009, 06:50

Si na začetku v svojem postu pisal,da si fotografiral ekstremno zabijanje na koš.
Če misliš kupit objektiv z bolhe za 25€,ki nima samodejnega ostrenja,pozabi na šport.Ti objektivi so primerni samo za mirujoče zadeve pa še tam je vprašljiva ostrina.Canonov objektiv 50 1,8 ima dokaj hitro ostrenje in končni rezultat zadovoljivo ostre fotografije,kot večina fiksnih leč.
Vem,da mladi nimajo toliko denarja,ampak raje kupi 2 meseca pozneje,kot pa da kupiš poceni neuporabno zadevo,ki ti bo samo žrla živce.
Canonov 50 1,8 objektiv se da dobit za 100€ nov.
 0   

Aleš Poštrak @alip 14. Mar 2009, 09:38

Jaz sem pred par leti nazaj , bolj točno ko je prišlel ven Canon350D. Imel skoraj enak problem. Kupul sem si 50 1,8.
Slike so nenormalno dobre za tako ceno objektiva. Saj ceno samo pokvari, ker je cel plastičen.
Zdaj ga imam na 40D in je tudi cool.

Mislim povedat da jaz sem imel 350 ti imaš 450 to pomeni 2 generaciji mlajši in seveda dosti boljši fotoaparat in če dodaš ta objektov 50 1,8. boš naredil fotke zavidanja vredno.

Če si zbral za 450 naj ti ne bo še žal 100€ za objektiv. Vsi ti ga priporočajo !
 0   

Simon @SimonG 14. Mar 2009, 09:46

Če ti je 100€ za objektiv preveč, je vrjetno čas da začneš razmišljat o kakšnem drugem hobiju (ali pa zamenjaš 450ko za kompakta)
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Mar 2009, 10:15

SimonG je napisal/a:
Če ti je 100€ za objektiv preveč, je vrjetno čas da začneš razmišljat o kakšnem drugem hobiju (ali pa zamenjaš 450ko za kompakta)

yes
 0   

Chio @Chio 14. Mar 2009, 11:52

Ne kupt objektiva ki nima samodejnega ostrenja. Ko boš ti ročno sfokusiral bo on že nekje drugje. Objektiv za 25 €... to je mal tko no. Počaki še par dni/tednov/mescov pa si kup 1.8 ki ima AF in ne samo MF.
 0   

Blaž @Jazzi 14. Mar 2009, 12:14

Zame objektiv z samo ročnim ostrenjem pride v poštev pri macro, da bi pa šport slikal si pa ne predstavljam.
 0   

mark @fulllstorrr 14. Mar 2009, 13:26

100 eur za objektiv nikakor ni prevec, sej je v bistvu najcenejsi, vprasal sem cist tko, ker je blo uno cist poceni, pa zagotavljlal mi je super rezultate z njim, jest mu nism cist verjel, zato sm pa vas vprasal in ze včeraj ste me preprical...
pa kompakta sem menjal za 450ko...
Hvala vam vsem in se enkrat nikol se mi 100 eur ni zdel velik, se mi je pa zdel 25 štirikrat manj...=)
 0   

Jernej Lasič @Sviri 14. Mar 2009, 13:34

Jaz sem tudi imel tole plastik fantastik 50ko, pa se mi je večino cajta samo valjala v torbi. en je rekel, da hitro ostri... mnja, po mojih izkušnjah ne.
jaz nisem bil zadovoljen z njo in sem jo pred kakšnim tednom prodal izdelava je pa tudi taka, da bi jo lahko v pralnih praških zraven dajali bigrazz

ampak ok, za tako poceni objektiv se res ne morem preveč pritoževati.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Mar 2009, 14:30

zdj kaj je hitr je precej relativno... glih za šport ni. za te zadeve maš druge L serijo pa morda še kkšn drug lens ki ni zrastel na canonovih zelnikih.

glede ostrine in točnosti ostrenja je pa boljš kot marsikatera sigma... vsaj moj primerek je tak, ostali, ki pa nek jamrajo da narobe ostri morjo pa mal si pri izotu pogledat kak se mora nek polotat in zadeva deluje (baje)

je pa res lens, ki ga v slabih svetlobnih pogojih non stop nucam. thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati