0   

Žan @dolinko 30. Mar 2009, 05:34

Jaz biti 15-letnik, ki ne more niti zbrati dnarja da bi motor popravu, kaj šele za nov fleš =D
Mogoče ko bom malo večji laugh
 0   

Bojan Javornik @Boka 30. Mar 2009, 07:14

Sicer odgovora ne razumem in tudi ne znam povezati s kontekstom.
A gotovo veš, kaj govoriš.
Bi pa vseeno rad vedel, kaj pomeni, če gre.
 0   

Žan @dolinko 30. Mar 2009, 13:14

Boka je napisal/a:
Zanimiv je ta hec master-slave.

Imam Canona 580 II in Sigmo 500 DG. Pa smo rekli, da mora!!! biti Canon master. Pa je šlo nikakor.
Ko smo obrnili, pa čarovnija. Domet v prostoru brez problema par metrov, koliko še nisem izmeril tudi na odboj, meritve zadovoljujoče ...

Tako da, eksperimentiraj.

hmm... tista dva fleša ki sem jih imel jaz... sposojeno... mišleno kot, da si ne morem privoščiti še enega fleša.
 0   

Bojan Javornik @Boka 30. Mar 2009, 14:40

Eh, pa ko imaš sposojeno poizkusiš.

Ni bilo mišljeno kot hvalisanje, da ne rečem kaj neokusnejšega, bolj kot nasvet, da logika ni vedno prava pot.

Poizkusi zamenjat Masterja, pa nekako morata imeti IRja med seboj kontakt - najbolje je optična vidljivost med oddajnikom in sprejemnikom, pa na odboj tudi gre. Je pa kot kaže problem, da 430 ne more biti master - sam je še nisem imel prilike uporabljati. Probaj s Sigmo, meni deluje.
 0   

Žan @dolinko 30. Mar 2009, 14:45

430-ka ne more biti master, to vem, zato sem si izposodil tudi 580-ko...
Res moram priznati, da mi je hot shoe kabel zelo pri srcu, ker je pravtako zelo uporaben, vendar veliko cenejša verzija smile
Res ga veliko uporabljam in že spada med nujo v mojem nahrbtniku (=
 0   

Borut @laborutory 19. Mar 2010, 10:37

Mene je tudi prepričal v nakup, ampak me zanima, če poleg osnovnega kompleta potrebujem še kak dodatni kabl za priklop na SB-900? Pa zanima me, kak je z baterijo v praksi, res deluje tako dolgo, kot piše?

hvala

Lep dan
You don`t have to be a freakon to use Nikon.
 0   

Borut @laborutory 20. Mar 2010, 08:07

Ahhh, včeraj sem kupil Skyport in zadeva ne deluje... povežem z SB-900 preko hot-shoe adapterja - ne deluje (sproži parkrat in še to ne vedno), povežem s flash sync kablom - ne deluje (sproži parkrat in še to ne vedno). Preko gumba test prožim kamot in dela brezhibno, preko sprožilca na fotoaparatu pa ne dela, oziroma kadar se mu zazdi! Kaj vraga bi lahko bilo? Aja, flash na fotoaparatu dela brezhibno, tako da ni kriv hot-shoe na fotoaparatu in ne na flashu, zdej pa res nimam več pojma, kaj bi še lahko bilo.
 0   

Miha @mauss 20. Mar 2010, 13:45

čim je skyport (oddajnik) na fotoaparatu malenkost zamaknjen, ga zna srat točno tako kot si opisal...
...
 0   

Borut @laborutory 20. Mar 2010, 13:53

Kaj pa vem, se mi zdi, da res trdno sedi, do konca je zataknjen in sploh nima lufta, res mi ni jasn. Zdej bom šel do kolega, da vidimo kaj bo rekel Skyport na drugi opremi.
 0   

Borut @laborutory 21. Mar 2010, 11:55

mauss je napisal/a:
čim je skyport (oddajnik) na fotoaparatu malenkost zamaknjen, ga zna srat točno tako kot si opisal...

Skor bi ti dal prav mauss, ker nekaj more bit s kontakti, ampak pomoje v samem ohišju Skyporta, ker če ga narahlo pritisnem s prstom navzdol na hot shoe, proži super. Mislim, da so ga med prevozom čist preveč metali smile Bom šel zamenjat stvar in upam, da je drugi imel bolj udobno pot.
 0   

Miha @mauss 21. Mar 2010, 14:24

...če ti ne uspe, ti lahko svoje prodam smile
...
 0   

Borut @laborutory 21. Mar 2010, 15:09

Da ne uspe zamenjat?! Sem jih kupil tri dni nazaj pri Šefu, kamot se bo zamenjalo grin
 0   

Heretic @Heretic 21. Mar 2010, 19:42

Zdravo,

a je ta Skyport IR ali radijska zadeva? Iščem eno radijsko proženje dveh remote flešev - SB800 in SB28, a obstaja kakšna cenovno dobra varianta? TTL mi ni nuja, lahko shajam z manualnimi nastavitvami.
 0   

Borut @laborutory 21. Mar 2010, 20:12

Pogruntal sem kaj je bilo, da ni prožilo. Ko ga zataknem na hot-shoe, ga ne smem porinit čisto do konca, ker zgleda nima dobrega kontakta, morm ga za pol milimetra nazaj dat in potem dela brezhibno, se pa sprašujem, kaj sem naredil s hot-shoe kontaktom na svojem fotoaparatu, da Skyport "kao" nima stika, ko pa zataknem flash pa dela super.
 0   

Miha @mauss 21. Mar 2010, 21:54

@Heretic; radijska, dela tut okol ovinkov. kitajci imajo eno zelo pocen alternativo,
http://www.gadgetinfinity.com/product.php?productid=17204
isto radijski trigerji, na bolhi se jih dokaj pogosto da dobit. drgač pa ebay.
...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati