0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 23. Okt 2008, 18:20

Torej, namen imam nabavit 2 objektiva (širokokotnik in makro). Glede na razliko v ceni pa bi se najbrž splačalo zapeljat čez mejo. Zanima me, kje kupujete (AUT, ITA), katere trgovine priporočate? Kako je v teh primerih z garancijo? Objektive bi seveda rad testiral preden se odločim za nakup.

Hvala in lp,
DK
 0   

Dejan @dejan_mik 23. Okt 2008, 18:37

Graz

http://www.grazcamera.com/html/f-shop.htm

dobra cena, revna izbira
 0   

Aleš @shark 23. Okt 2008, 20:26

Za garancijo (vsaj pri Canonu) potrebuješ original račun in potrjeno, izpolnjeno EU garancijo. samo z računom pri nas garancija ne velja.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 23. Okt 2008, 20:40

Pri Nikonu je najbrž zadeva podobna. Se pravi zahtevam potrjeno EU garancijo... Hvala!
Kaj pa trgovine?? Avstrija?
Mogoče še to; objektivi, ki jih nameravam nabavit: širokokotnik Sigma 10-20 ali Tokina 11-16 (se še nisem odločil, zato bi rad sprobal oba), makro pa Tamron 90.

Trgovina v Grazu (link zgoraj) je katastrofalno založena- skoraj nič na zalogi. Cene so pa kar ugodne.
 0   

Aleš @shark 23. Okt 2008, 20:54

trgovin v Avstriji ne poznam dobro, bo kdo drug lahko kaj priporočal. Včasih je bil v celovcu Majdič, misli da imajo zdaj tudi internetno prodaja electronics4you.
Predlagam da pogledaš na www.geizhals.at

Za Nikona pa ne vem kako je z garancijo, verjetno podobno kot pri Canonu.
 0   

Milan Mendaš @bliskavica 22. Nov 2008, 10:46

Dosedaj sem večino opreme kupil v Avstriji preko Geizhalsa v različnih trgovinah. Ponavadi se odločim za osebni prevzem v trgovini (če imaš to vezo prihraniš stroške poštnine in plačila v tujino). Lahko rečem da so doslej samo pozitivne izkušnje. (Edino naši Nikon zastopniki so me enkrat zašili za Cashback, čeprav sem v tujini preveril da cashback velja ne glede kje v EU si kupil) Pri trgovinah na primer če kupuješ kaj za Nikon je ponavadi navedeno pri dotični trgovini ali je pooblaščeni Nikon trgovec in imaš vso Nikon garancijo. V tem primeru raje dam kak Euro več. Slaba stran je na primer če kupiš objektiv (na primer Sigmo 10-20) in ugotoviš da ni dobre kvalitete imaš probleme- stroške za menjavo, kar pri našem trgovcu ponavadi gre bolje.
 0   

Simon @partyzan10 22. Nov 2008, 13:13

No glede, da tu tema teče o nakupu objektovov v tujini pa mene neki zanima. Ali lahko v tujini ravno tako kupiš brez DDV če vzamem objektiva preko firme?
 0   

Gregor Gomboc @George 22. Nov 2008, 13:47

Dead_Kennedy je napisal/a:

Trgovina v Grazu (link zgoraj) je katastrofalno založena- skoraj nič na zalogi. Cene so pa kar ugodne.

Če stvar naročiš jo bodo dobavili in boš lahko pred nakupom testiral.
Jaz bom v kratkem nabavil tam nekaj k€ opreme.

To da je slabo založena ima pa tudi eno veliko prednost: Verjetnost, da dobiš že enkrat prodano in od kupca vrnjeno robo, je bistveno manjša.
 0   

Milan Mendaš @bliskavica 23. Nov 2008, 12:35

partyzan10 je napisal/a:
No glede, da tu tema teče o nakupu objektovov v tujini pa mene neki zanima. Ali lahko v tujini ravno tako kupiš brez DDV če vzamem objektiva preko firme?

Lahko kupiš brez DDV, vendar ne v vsaki internetni trgovini- prej preveri. Mediamarkt na primer gre(manj ugodne cene), Graz kamera tudi http://www.grazcamera.com/..itd Pri Amazonu pa nisem uspel ugotoviti če gre.
 0   

Iztok Fink @tumpo 27. Nov 2008, 10:05

Jest imam tud namen v roku meseca dni, naročit pri http://www.grazcamera.com/
dva objektiva in flash - zame kr nekaj denarja. Ko naročate ali pošiljajo v slo? Imam dobre izkušnje z spletno trgovino http://www.fotohorst.at/shop.php, tale grazcamera se mi pa na uč zdi bl tko, je pa najceneje.
Je pa stvar v tem, da bi jest tud nabavil Sigmo 10-20 in če mi kej ne bo štimalo, se nam glih mogu it kej cenkat, al kako ti razložiš spletni trgovini, da primerek ni glih najboljši?
Kako vi vidite ta problem, sej objektiv v bistvu deluje.

http://izyfink.blogspot.com/
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 27. Nov 2008, 10:16

Jst mam eno vprašanje, ki recimo da paše v tole temo.

Če v sloveniji kupim en objektiv, lahko kupim na firmo in dobim brez DDVja, torej 20% manj. A se da to tudi v tujini kej tacga izvest?

lp
 0   

Marko @marko22 27. Nov 2008, 10:59

ACsef je napisal/a:
Jst mam eno vprašanje, ki recimo da paše v tole temo.

Če v sloveniji kupim en objektiv, lahko kupim na firmo in dobim brez DDVja, torej 20% manj. A se da to tudi v tujini kej tacga izvest?

lp

V Sloveniji ne dobiš avtomatsko brez 20% DDV-ja ampak ga ob nakupu plačaš, kasneje ga uveljavljaš kot vstopni DDV pri obračunu (torej se ti obveznost za plačilo DDV-ja zmanjša).

V tujini se lahko pri nekaterih trgovcih dogovoriš, da ti DDV-ja ne zaračunajo. Oni itak po EU davčni številki preverijo v registru če si zares zavezanec za DDV.
 0   

Igor @Umetnik 28. Nov 2008, 01:11

tumpo je napisal/a:
Je pa stvar v tem, da bi jest tud nabavil Sigmo 10-20 in če mi kej ne bo štimalo, se nam glih mogu it kej cenkat, al kako ti razložiš spletni trgovini, da primerek ni glih najboljši?
Kako vi vidite ta problem, sej objektiv v bistvu deluje.

Tvoj problem bi poenostavil tako, da bi Sigmo kupil v SLO!
 0   

Iztok Fink @tumpo 28. Nov 2008, 07:49

Ja,, hmm, zakaj nism na to pomislil???
Zato, ker so slo prodajalci tok požrešni, da morjo zaslužt 100 eur več kot v Avstriji. Ma ne,, sej če bi bla razlika v ceni par deset eur, samo 100 eur višja cena za izdelek ki se prodaja za 450eur, groza!!!
Nimam denarja, da bi podpiral Slo prodajalce, ki imajo itak previsoke marže, pa naj bo za karkoli.
 0   

Dejan @dejan_mik 28. Nov 2008, 07:55

Mene pa zanima, kolk so prodajalci v Avstriji kaj dovzetni za sprobavanje ene 5. (recimo Sigma) objektivov (vsi vemo kolk je ura pri Sigmah)? Konkretne izkušnje?!
 0   

Iztok Fink @tumpo 28. Nov 2008, 08:09

Misliš spletne trgovine ali trgovine, kjer stvar ta'pru primeš v roko?
 0   

Dejan @dejan_mik 28. Nov 2008, 10:23

tumpo je napisal/a:
Misliš spletne trgovine ali trgovine, kjer stvar ta'pru primeš v roko?

Naročilo preko spletne trgovine (ker so cenejše) ampak osebni prevzem. Že sama zaloga je lahko problem.
 0   

Alen @alen1989 26. Apr 2009, 19:28

Malo si bom sposodil tole temo.
Naročil bi namreč nikona D90 iz nemčije (essential-systems), pa me zanima kako je točno z garancijo - moram bit na kaj pozoren, moram za kaj zaprosit? ima kdo mogoče kake izkušnje z njimi?
 0   

Luka Lavrinc @lavrinc 26. Apr 2009, 20:56

ufffff.. v Grazu so kar obcutno nizje cene.. zdaj nameravam kupiti canon EF 50 1.8 in tukaj je cena 119 € v Grazu pa 97€...
 0   

j @sikoj 26. Apr 2009, 22:22

Fora cenejših spletnih trgovin je v tem, da tam nimajo s teboj stroškov postrežbe oz. trgovine in prodajalcev, tako da skoraj da ne verjamem, da ti bi ob osebnem prevzemu dali še za preizkusit in prodali po spletni ceni. Pri Majdiču je že tako, komplicira že samo pri osebnem prevzemu.

Glede Essential Systems: Jaz sem tam leto nazaj naročil ohišje, dva objektiva in pa fleš. Cene so res ugodne, vendar se lahko za EU garancijo obrišeš pod nosom. Dobiš dveletno garancijo pri njih, tako da boš moral pošiljat gor, sicer pa jaz z robo naročeno pri njih še nisem imel nobenih problemov in dela tako kot mora, robo pa boš tudi dobil v parih delovnih dneh odkar bodo dobili nakazilo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati