0   

Aleš @lial 15. Jul 2009, 15:12

... se to seveda zgodi ob najbolj nepravem času.
13.07, shit happens
In tako mi je v ponedeljek odpovedala bigma (Sigma 50-500), objektiv, ki je na mojem aparatu večino časa.
Dela-ne dela-pa spet dela, skoraj kakor žmigavec pri Mujotu.
Panika je bila še dodatno podkrepljena z dejstvom, da se prav koncem tega tedna zame prične tako željeni dopust, kjer je seveda fotkanje narave osrednja dejavnost.
Kličem Jureta J. (Infocona, zastopnik za Sigmo) in se mi oglasi - iz Pekinga!!! bigeek cry cry
Potem ostane še Foto mehanika na Dolenjski cesti, kjer pa me že ob sprejemu presenetijo z enkratnim, razumevajočim odnosom in obljubijo da se bo naredilo kar se bo dalo. Po možnosti že v tem tednu.
In se je dalo!
Že naslednji dan (torek, 14.07) sem dobil informacijo, da je objektiv popravljen in ga danes tudi dobil, cena popravila pa je bila daleč pod mojimi pričakovanji, prijaznost zaposlenih pa je še kar trajala.
Hvala, gospodje v Foto mehaniki, tudi na tem mestu!

Konec dober, vse dobro, hja.
 0   

chips @chips 15. Jul 2009, 15:46

No, lepo je kdaj slišat tudi kakšno pohvalo in ne samo graje. thumbsup
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 15. Jul 2009, 15:57

tud sam imam dobre izkušnje s Foto mehaniko! thumbsup
 0   

klemen @soled 15. Jul 2009, 17:03

lial..kaj je pa crknilo..in a si kaj slisal o bigmi z os...?
 0   

Aleš @lial 15. Jul 2009, 17:40

@soled: mehanski del, točneje zobniški prenos ostrenja.
Za stabilizirano bigmo sem sicer nekaj slišal, vendar ne vem kdaj bi lahko prišla na trg.
Ker pa je na voljo 150-500 s stabilizacijo, je vprašanje, če bodo bigmo sploh preurejali.
Pustimo se presenetiti.

LP.
 0   

Peter Atanackov @Geo 15. Jul 2009, 18:05

Super to, da so ti tako hitro porihtali thumbsup .
 0   

Oracle @Oracle 16. Jul 2009, 12:32

Lepo to slišati, bom pa dodal še svojo malenkost slabšo izkušnjo s 3A.

Ker je tudi meni odpovedal (razpadel) objektiv, sem uspel polomiti pine na bajonetu, zato seveda objektivi niso komunicirali z bodyjem.

Pridem v 3A, pogledajo pustim tam, prijazni, vse super thumbsup

Potem pa se odločim čez en teden poklicati in se nihče ne javi. ne tisti dan, ne naslednji dan, pravzaprav več kot en teden ne, na nobeno njihovo številko sleep ok, pošljem mail, nič bigeek preverim številko naloga na njihovi strani in mi napiše da ta številka naloga ne obstaja no upset

ko mi je dokončno dopizdilo sem šel tja in na mojo srečo ugotovil, da je aparat že popravljen, fantje pa so se "čudili" zakaj se nihče ni javil in zakaj nisem dobil smsja o končanem popravilu...Yeah, right...

V glavnem, fotič dela, 50mm 1,8 je v smeteh, jaz pa grem v soboto lepo na dopust z namenom da posnamem najlepše fotke letošnjega leta cool thumbsup
 0   

klemen @soled 16. Jul 2009, 14:50

lial je napisal/a:
@soled: mehanski del, točneje zobniški prenos ostrenja.
Za stabilizirano bigmo sem sicer nekaj slišal, vendar ne vem kdaj bi lahko prišla na trg.
Ker pa je na voljo 150-500 s stabilizacijo, je vprašanje, če bodo bigmo sploh preurejali.
Pustimo se presenetiti.

LP.

hvala za info...me firbec matra, ker jo bom kupil...prej ali slej. biggrin
 0   

Oto Žan @smilyxx 17. Jul 2009, 00:26

Kolega je s canonovim 10-22 enkrat odletel kar ene par metrov po betonskih stopnicah in je objektiv začuda preživel, samo proti 10mm ga je blo treba mal na silo obrnt. No po dobrem letu pa je še autofocus odpovedal kompletno, tako da je objektiv romal na servis (fotomehanika).

Prinesel sem ga v torek, popravljen je bil že v četrtek, zamenjali so zdrobljena vodila pa še neke malenkosti, strošek pa tud čisto razumen. Tako da mojstrom v fotomehaniki samo thumbsup .
 0   

Alen @legolass 17. Jul 2009, 07:39

Pozdrav
Imam podoben problem za Canon 10-22mm...
Padel po tleh in se zjebalo nekaj, AF se lovi.
Koliko si dal za popravilo pri fotomehaniki.. A na 3A si nesel ocenit?
Aja ceno lahko tudi na ZS.. Pa hitro bi rabil shy
 0   

Robert @Robert1975 18. Jul 2009, 09:00

Tudi jaz imam z njimi dobre izkušnje thumbsup Zamenjali so mi vodila pri objektivu Tokina 28-70/2.8 za Minolto, ki sem ga kupil preko ebaya, plačal 50 EUR takrat in zadeva je sped delala kot mora grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati