0   

Urška @Toki 1. Sep 2009, 08:21

Torej...
bila sem na potovanju in v torbi imela objektiv, ki se mu je med celodnevnem prevažanju snel pokrovček... rezultat je takšen: http://toki.mifotoblog.com/fotogaleria.php?galeria=64293

no cry
Sicer mi niti ni jasno, kako se je lahko tako hudo poškodoval, saj ravno ostrih predmetov v torbi nisem imela.
Kakorkoli že, moje vprašanje je, če obstaja kakšna možnost, da se zamenja sprednjo lečo, ali bom morala kupit nov Tamron 28-75 2.8??

Vem, da obstajajo UV filtri, ki imajo namen zaščitit to lečo, a sem šla na potovanje še preden sem jo uspela kupit... torej nasvet vsem, ki je še nimate: zraven novega objektiva je najbolje TAKOJ kupit UV filter.

Hvala za odgovor! Lp
 0   

misfits @misfits 1. Sep 2009, 09:00

pa res zgleda precej popraskan bigeek
si naredila že kakšno sliko z njim? morda te praske sploh ne vplivajo na sliko, sem že videl fotke z zelo popraskanim objektivom in so zgledale čisto normalne.
 0   

Urška @Toki 1. Sep 2009, 09:02

ja, sem poskusila fotkat, pa je precejšnji del slike moten, kot da bi bilo megleno.
ali mogoče veš, če obstaja kakšna možnost zamenjave sprednje leče?
 0   

misfits @misfits 1. Sep 2009, 09:10

sigurno obstaja, vprašaj na servis
 0   

iztok @izo 1. Sep 2009, 10:57

o madona, to se ti je pa moralo orenk drgnit nekje (lahko tudi po kakšni zadrgi ipd, čeprav je morelo biti kr trdo ali pa je nekaj močno pristiskalo zgoraj).
najbolj ugodno bi najbrž kje odbit kakšno prednjo lečo od drugače pokvarjenega objektiva ipd. poliranje najbrž ne bi kaj dosti pomagalo, saj se verjetno pokvari optična zasnova in bi na tistem delo bila slike deformirana. lahko pa vprašaš, mogoče se da..
 0   

m a @stozka 26. Sep 2009, 23:47

misfits je napisal/a:
pa res zgleda precej popraskan bigeek
si naredila že kakšno sliko z njim? morda te praske sploh ne vplivajo na sliko, sem že videl fotke z zelo popraskanim objektivom in so zgledale čisto normalne.

sam tale mora k zdravniku da bo ratal normalen
biggrin
 0   

jasminm @jasminm 27. Sep 2009, 11:28

Bom kar tukaj napisal.
Kako pa recimo odstraniš prstni odtis s sprednje leče? so potrebni kakšni posebni pripomočki?
 0   

Andrej @fotokaj 27. Sep 2009, 15:06

jasminm - tega se ne da. Ko je prstni odtis enkrat na prednji leči, je gor in fertik. Prav nič se ne da narest. Sicer bi lahko probal s krpico čisto nalahno očistit, a kaj, ko lahko totalno uničiš celoten objektiv.

Objektiv zavrzi in kupi novega.

:fredy:
 0   

Aleš @lial 27. Sep 2009, 15:10

Tako je, kakor pravi fotokaj!
Drugič pa ne šlataj tam, kjer se ne sme!

thumbsup
 0   

j @sikoj 27. Sep 2009, 17:10

V kolikor nimaš posebnih orodij, se odtisa žal ne da zbrisati. Sem imel tudi sam pred kratkim podoben problem in sem ga kar lepo na servis nesel.

Najbolje, da pokličeš kakšen bližnji servis in vprašaš kdaj lahko prineseš.
 0   

David @dlicen 27. Sep 2009, 18:42

ne streljajte neumnosti. pa sej se v ameriki dobi komplet za odstranjevanje prstnih odtisov s prednjih leč. thumbsup
 0   

Aleš @lial 27. Sep 2009, 18:53

dlicen je napisal/a:
ne streljajte neumnosti. pa sej se v ameriki dobi komplet za odstranjevanje prstnih odtisov s prednjih leč. thumbsup

Ne vem, če bo šlo.
Po zanesljivih in nepreverjenih informacijah, je ta komplet možno naročiti le, če si registriran uslužbenec centralne intilegentne(ful-obveščene) agencije.
tako da ostaja edina možnost, ki jo je že predlagal fotokaj - kupit nov objektiv.
cry cry cry cry
 0   

misfits @misfits 27. Sep 2009, 19:16

jaz bi ti ga odkupil, ga bom imel za dele
 0   

Zelod @flambirana_oFca 27. Sep 2009, 20:02

Ta gospod ma dober nasvet kako med drugim tudi odstraniti prstni odtis s sprednje leče objektiva:
http://www.hermes.net.au/bayling/repair.html thumbsup
 0   

alividmar @alividmar 27. Sep 2009, 23:22

jasminm je napisal/a:
Bom kar tukaj napisal.
Kako pa recimo odstraniš prstni odtis s sprednje leče? so potrebni kakšni posebni pripomočki?

Očisti ga z namensko krpo za brisanje očal, lahko pa ga tudi prebrišeš z destilirano vodo v katerega si kanil malo (MALO!) detergenta za pranje posode.
Lahko uporabiš naravno vato.
Vajo ponoviš z destilirano vodo brez detergenta in nato zbrišeš do suhega.

LP
 0   

jasminm @jasminm 27. Sep 2009, 23:39

alividmar je napisal/a:
jasminm je napisal/a:
Bom kar tukaj napisal.

Očisti ga z namensko krpo za brisanje očal, lahko pa ga tudi prebrišeš z destilirano vodo v katerega si kanil malo (MALO!) detergenta za pranje posode.

LP

Hvala, takšen odgovor sem rabil.
 0   

Peter Atanackov @Geo 27. Sep 2009, 23:50

jasminm je napisal/a:
alividmar je napisal/a:
jasminm je napisal/a:
Bom kar tukaj napisal.

LP

Hvala, takšen odgovor sem rabil.

Ja in pol se uporabi cilit bang da bo se svetlo... Mocno odsvetujem uporabo detergenta, dobi si kako čistilo za pucat objektive in popuči z res dobro in čisto krpo za očalo oz. še boljše z vato.
 0   

Ratter @Ratter 28. Sep 2009, 04:24

Kupiš Lenspen.Prstni odtis je malenkost.
Jaz sem ga kupil v Mariboru v Evroparku. (Foto Tabor trgovina)
Stane okrog 12€.
Tole:
http://www.youtube.com/watch?v=Dzcj2HX5QHE
Upam,da me ne bo kdo obtožil,da delam reklamo.
 0   

alividmar @alividmar 28. Sep 2009, 04:25

Geo je napisal/a:

Ja in pol se uporabi cilit bang da bo se svetlo... Mocno odsvetujem uporabo detergenta, dobi si kako čistilo za pucat objektive in popuči z res dobro in čisto krpo za očalo oz. še boljše z vato.

Geo si kdaj preizkusil?? thumbsup ( zanimiv bi znal biti tudi Cevosan bigeek )

Iz izkušenj (mojih) je najboljše destilirana voda in MALO detergenta za pranje posode (sam uporabim Pril ).
Naredim tako da se z vatirano palčko dotaknem detergenta in z palčko premešam destilirano vodo pokrovčku od kakšne pijače.
Za čiščenje pa uporabim naravno vato ( izogibam se umetni oz. mešanici, ker naj bi poškodovala steklo oz. premaz na steklu)

Nekatera kupljena namenska čistila za objektive in (ali) senzorje puščajo sledi v obliki mavrice ko se posušijo.
Nazadnje sem imel tako izkušnjo z namenskim čistilom za CCD senzorje (kuplejnim v sloveniji ) ko mi ni nikakor uspelo odstraniti mavrice iz senzorja. Vedno mi je ostala mavrica ki je bila vidna tudi na sliki.

Lep pozdrav.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati