0   

Goran @tassek 26. Jan 2009, 10:16

Potrebujem grip za Nikon D80.
Malo gledam po eBayu ( in pri nas) ter ugotavljam, da stane nov, originalen grip (MB-D80) cca. 160 EUR, avkcijske cene pa se sučejo okoli 100-110 EUR.
Imajo pa tudi neoriginalne gripe, ki so bistveno ceneje-okoli 70 EUR+poštnina iz Namčije.
Ve kdo, kako se obnesejo ti neoriginalni gripi? Se sploh splača kupiti?
Aja, že imam dve bateriji, tako da teh ne potrebujem.

Hvala za odgovore in lep pozdrav!
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Jan 2009, 10:31

Meni Ultra BG dela OK. Sicer se sprednji kolešček včasih zavrti v prazno, ampak je OK.
 0   

Goran @tassek 26. Jan 2009, 10:35

staneC je napisal/a:
Meni Ultra BG dela OK. Sicer se sprednji kolešček včasih zavrti v prazno, ampak je OK.

Ultra BG? Lahko malo razložiš, kakšen link?
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Jan 2009, 10:51

Poljaki ga prodajajo na e-bayu. Malo prebrskaj.
 0   

Stane Crnjak @staneC 26. Jan 2009, 11:14

Mislim, da je prvi Ultra.
 0   

Oracle @Oracle 13. Feb 2009, 14:18

Vzami Ansmanov grip iz pro serije, ima vse potrebne gumbe in vgrajeno 3600mAh baterijo, ki zdrži juhuhu slik thumbsup cene v sloveniji so okoli 130€. kvaliteta je na nivoju originala, baterija pa drži dlje, kot pri originalu thumbsup
 0   

Goran @tassek 23. Feb 2009, 07:17

Preko E-baya sem kupil no name grip (Phottix). Dobil sem ga v 6 delovnih dneh. Dela super, koleščki so trdi (se ne vrtijo v prazno), uporabljen material (barvni odtenek) je zelo podoben aparatu.
Cena: 65 EUR z poštnino! yes laugh yes
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 23. Feb 2009, 09:25

Jaz sem imel pa s Hähnelom zelo slabe izkušnje. Vse po vrsti je bilo polovično in šlampasto. Prvega sem vrnil po dveh dneh, ker so se zlomila vratca od baterij, baterije so zdržale vsaj pol manj kot original, nikakor se ni "zlil" z bodyjem, če sem ga privil na glavo stativa, sem imel občitek, da se bo od teže 70-300vr objektiva zlomil ... To sem uporabljal na D50, zato sem se zdaj za D300 odločil za original, čeprav je drag.
 0   

m a @stozka 28. Sep 2009, 06:08

tassek je napisal/a:
Preko E-baya sem kupil no name grip (Phottix). Dobil sem ga v 6 delovnih dneh. Dela super, koleščki so trdi (se ne vrtijo v prazno), uporabljen material (barvni odtenek) je zelo podoben aparatu.
Cena: 65 EUR z poštnino! yes laugh yes

In kk si zadovoljen zdej? Dela ok? A si kaj primerjal z originalnim? Nisem se še odločil al bi vzel original ali phottix verzijo pa me zelo zanima !

lp, Stož
 0   

urosm @urosm 28. Sep 2009, 10:08

Sem zelo zadovoljen z originalom.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati