0   

Solaris @Solaris 3. Okt 2009, 11:01

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup DSLR fotoaparata tam do nekje 500€ in do sedaj sem gledala Olympusa E520 z dvojnim kit objektivom (objektiva ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 in # ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6). Vse super, sploh mi je bil všeč kit objektiv Zuiko 14-42mm in široki kot za panorame ter notranjost., doker nisem videla slik posnetih z njim in so se mi vse po vrsti zdele sprane, brez prave ostrine in sem se domislila, da bo verjetno mene zadovoljil le Sony kar se tiče močnih kontrastov, nasičenih barv ter sem šla pogledat nekaj testov: to pa so fotografije in kvaliteta, ki jo želim!

Sedaj pa katera alpha (vstopni razred: 230,330...))? Vse so mi zelo podobne, razlike so praktično samo v velikosti tipala in hitrosti ostrenja-torej zame za začetek vse čisto ok. Ker pa se zavedam, da s tem kupujem sistem in je pomebno kakšni objektivi so poleg, me zanima kako je kaj z Sonyevo opremo? Kakor vem ima Minolta kar nekaj zelo dobrih, a niso poceni, mi zna kdo povedat kako je s kit objektivom: objektiv DT 18-55 mm, F3.5-5.6 SAM kateri je v kompletu s Sony Alpho 230 za 490€? Ali pa z objektivom DT 18-70mm F3.5-5.6, ki je za 460€ priložen Alphi 200? Se mi morda bolj splača kupiti samo body in kakšen drug objektiv za začetek poleg, najbolj pomeben pa mi je široki kot in da ima fotoaparat stabilizacijo slike, zato mi je bil Olympus tudi tako všeč in še dva razmeroma ok objektiva sta poleg za isto ceno...samo slike...

Sem mislila, da z večimi informacijami se lahko bolje odločiš, jaz pa ob vseh testih postajam vse bolj zmedena in prosim za kakšen nasvet.

Hvala že vnaprej!
 0   

Dejan Šibilja @siljo 3. Okt 2009, 12:23

Jaz ti predlagam, da vzameš samo body od Alphe, zraven pa si kupi objektiv Sigmo ali Tamrona 18-200 (lahko tudi rabljenega), ki jih dobiš za zelo ugoden danar in ti bo pokril večino spektra, ki ga potrebuješ.
Sam imam Alpho 100 in sem zelo zadovoljen.
 0   

Aleš @lial 3. Okt 2009, 12:47

Predlog, ki ga je dal siljo, je za začetek daleč najboljša rešitev.

Glede kvalitete 'kit' objektivov pa je zadeva še najbolj podobna vaški loteriji - vsak zadane, vendar nekateri več, drugi manj.

Ko pišeš, da si v dvomih glede slike pri Olympusu pa tole: lahko, da boš nad izdelkom, ki bo prišel iz Alphe prav tako razočarana - s popolnoma tovarniškimi nastavitvami in slikanjem na 'auto' je to kar pride ven lahko precej manj od pričakovanega. DSLR, pa naj gre za katerokoli znamko, celo za katerikoli razred, zahteva nekaj znanja in kanček ukvarjanja s fotografijo. Če te volje ni, potem je kakšen naprednejši kompakt boljša izbira.

Pred nekaj dnevi sem znancu, ki je bil na ta način razočaran nad slikami iz Nikona D60 pokazal par enostavnih stvari na aparatu in kasneje v Picasi in rezultat je bil prav takšen, kakršnega je želel, pred tem pa se je že nameraval odpovedati DSLR-ju.

Glede cene objektivov pri Alphi pa takole: originali, torej Sony objektivi so res (pre)dragi, vendar je situacija če prišteješ še stabilizacijo hitro manj drugačna od drugih firm. Zato pa so objektivi, ki niso ravno Sony enakih cen, kakor za 'velika dva', vendar se z njimi slika s stabilizacijo. Poleg tega je v obtoku velika količina Minoltinih objektivov, ki vsi do zadnjega polno delujejo na Alphah.

LP
 0   

Solaris @Solaris 3. Okt 2009, 14:25

lial je napisal/a:
Predlog, ki ga je dal siljo, je za začetek daleč najboljša rešitev.

Glede kvalitete 'kit' objektivov pa je zadeva še najbolj podobna vaški loteriji - vsak zadane, vendar nekateri več, drugi manj.

Ko pišeš, da si v dvomih glede slike pri Olympusu pa tole: lahko, da boš nad izdelkom, ki bo prišel iz Alphe prav tako razočarana - s popolnoma tovarniškimi nastavitvami in slikanjem na 'auto' je to kar pride ven lahko precej manj od pričakovanega. DSLR, pa naj gre za katerokoli znamko, celo za katerikoli razred, zahteva nekaj znanja in kanček ukvarjanja s fotografijo. Če te volje ni, potem je kakšen naprednejši kompakt boljša izbira.

Pred nekaj dnevi sem znancu, ki je bil na ta način razočaran nad slikami iz Nikona D60 pokazal par enostavnih stvari na aparatu in kasneje v Picasi in rezultat je bil prav takšen, kakršnega je želel, pred tem pa se je že nameraval odpovedati DSLR-ju.

Glede cene objektivov pri Alphi pa takole: originali, torej Sony objektivi so res (pre)dragi, vendar je situacija če prišteješ še stabilizacijo hitro manj drugačna od drugih firm. Zato pa so objektivi, ki niso ravno Sony enakih cen, kakor za 'velika dva', vendar se z njimi slika s stabilizacijo. Poleg tega je v obtoku velika količina Minoltinih objektivov, ki vsi do zadnjega polno delujejo na Alphah.

LP

Pozdrav obema!

Hvala za odgovor! Pomislek je dejansko na mestu, a zase vem, da je veliko volje za učenje, nekoč sem imela analognega Canonovega eosa in po začetnem učenju mi je dobro služil, vendar je od tega že kar nekaj časa.

Glede kvalitete slik pa takole, zdi se mi, da ima Sony z svojim poznavanjem video tehnike nudi veliko večjo zasičenost barv kot drugi-vem, da vam večini te pretirano plastične slike ne odgovarjajo, meni pa so več kot všečne in recimo, ko sem primerjala na testih slike, so mi Sonyeve veliko bližje, ne samo zaradi intenzivnih barv pač pa tudi zaradi globinske ostrine (pa sem brala teste fotografov kot so Matjaž Intihar , ne amaterjev)-čeprav se lahko povsem motim, kajti tako sem odkrila nekaj strani, tudi dobrih fotografov, kjer pa so slike porazne (zame), a od prejšnjih testov vsaj približno vidim kaj kamera zmore-in spet se lahko debelo motim confused. Ker sem imela samo en slr pa niti ne vem koliko je recimo Alpha 330 dejansko boljša od Alphe 300...nekako sem zoožila izbor na Alpho 230 ali Alpho 330.

Glede kit objektivov: recimo na Enaa.com je ohišje Alphe 330 486€, z objektivom 18-55mm pa 12 € dražje, bi pa z veseljem kupila kakšnega rabljenega z večjim razponom ali pa z širšim kotom. Torej za Sonya lahko uporabim Minolto, Tamron, Sigma...ok, je kar nekaj.

Še nekaj bi vprašala: iskalnik Ceneje.si mi večkrat ven vrže trgovino pixmania.com ali ima kdo kakšne izkušnje z njo? Tudi sicer me zanima kako je z fotoaparatom kupljenim v tujini, ali garancija pri nas velja kot trdijo nekateri in kolikšen je davek za recimo 400-500€ vrednost nakupa ?

Pozna kdo kakšno dobro tujo spl trgovino ?

Hvala!
 0   

Dejan Šibilja @siljo 5. Okt 2009, 20:55

Mogoče poizkusi dobiti kako Alpha 200 ali pa celo Alpha 100 (ki po mnenjih uporabnikov kotira dokaj visoko), ki bi znale biti zelo poceni, glede na prihajajoče nove modele. Glede objektiva pa bi jaz na tvojem mestu na Ebayu poiskal prej omenjena (ovezno v Evropi, ker te drugače opali še carina). Jaz imam ful dobre izkušnje z nakupi rabljene opreme preko Ebaya, s tem da glej da ima prodajalec 100%, če pa ima kaj manj, pa poglej, zakaj mu je kdo dal negativno oceno. (npr. pred mesecem dni sem kupil Minolta 5600 flash za cca 180 EUR, odlično ohranjen, kar je zelo ugodna cena, je pa res, da sem bil potrpežjiv in sem probaval, če mi ga bo kje uspelo poceni zlicitirati.

LP
 0   

brane4 @brane4 5. Okt 2009, 22:08

(pa sem brala teste fotografov kot so Matjaž Intihar , ne amaterjev)

brala si amaterske izkušnje...
 0   

dobran laznik @marcelmai 6. Okt 2009, 09:03

to o barvah sploh ne drži....
...veliko globinske ostrine? najbrž si malo pomešala pojme.
 0   

Chio @Chio 6. Okt 2009, 15:18

Zanimivo. Torej Sony ima boljše barve ter boljšo globinsko ostrino.

Prvo, globinska ostrina nima nič z nobeno firmo, ampak z zaslonko, oddaljenostjo tebe od predmeta ter ali je fotoaparat FullFrame(FF) ali pa crop senzor. Na FF ju jo bo manj, to je tudi ena izmed prednosti le teh fotoaparatov. Pa al je to Sony, Canon, Nikon, Pentax karkol.
Torej Sony nima boljše globinske ostrine, ker je to odvisno od stvari napisanih gor.

Drugo, barve so boljše ? Kaj lahko daš kakšen link do fotk, saj je tudi to zanimivo. Photoshop, potem v fotoaparatu si lahko sam daš več saturacije, ostrine, kontrasta itd.

Nisem hotel nič slabega, samo napisal sem to, da ne bosta ta dva razloga, razloga za nakup fotoaparata, ki sploh ne držita. grin
 0   

Solaris @Solaris 14. Okt 2009, 08:58

Chio je napisal/a:
Zanimivo. Torej Sony ima boljše barve ter boljšo globinsko ostrino.

Prvo, globinska ostrina nima nič z nobeno firmo, ampak z zaslonko, oddaljenostjo tebe od predmeta ter ali je fotoaparat FullFrame(FF) ali pa crop senzor. Na FF ju jo bo manj, to je tudi ena izmed prednosti le teh fotoaparatov. Pa al je to Sony, Canon, Nikon, Pentax karkol.
Torej Sony nima boljše globinske ostrine, ker je to odvisno od stvari napisanih gor.

Drugo, barve so boljše ? Kaj lahko daš kakšen link do fotk, saj je tudi to zanimivo. Photoshop, potem v fotoaparatu si lahko sam daš več saturacije, ostrine, kontrasta itd.

Nisem hotel nič slabega, samo napisal sem to, da ne bosta ta dva razloga, razloga za nakup fotoaparata, ki sploh ne držita. grin

Pozdrav!

Ne, ne, saj nisem vzela kot kaj slabega, kje pa, ravno to iščem, da mi kdo pove, ne pa da zaradi česa podobnega kupim aparat...smile

Mislila sem samo ostrina slike z priloženim kit objektivom; vem, da vas je tu tudi večina proti kit objektivov, če je pa v spl. trgovini samo nekaj evrov več z njim kot samo ohišje, se mi zdi pa greh ga ne vzet, sploh za to ceno.Glede barv, ko sem gledala fotografije ter teste, so se mi vse zdele žive, domala plastične. Potem vsi, ki uporabljajo Sony pač več garajo v Photoshopu in je to zgolj naključje? Tudi Sony se reklamira in hvali prav s tem...
Potem je tu še Olympus E-520 katerega za začetnika povsod pohvalijo, meni se pa vse slike zdijo sprane in ne vem ali gre spet samo za naključje? Sony se mi zdi kot kakšen kompakt, ki sploh ne skuša posnemat realnih barv, amapk bolj žive, določenim uporabnikm ljubše barve-če se pa debelo motim, potem pa najbolje, da se neham odločat, ker vsak ima nekaj česar jaz ne bi in nekaj kar jaz bi, in vzamem dvojni kit objektiv 14-55 in 55-200mm Carl Zeis z Olympusom E-520, kartico in torbo za dobrih 500€...

Ne vem, vem pa, da več berem in ceneje skušam priti skoz...ja, ni dober recept, bi z veseljem vzela kaj starejšega, če le ima live view in stabilizacijo slike že vgrajeno, gledam Alpho 300 pa je ni nikjer več razen z dvojnim kit objektivom in je zame kar draga ( se priporočam, če kdo pozna trgovino, ki jo še prodaja z enim objektivom ali samo ohišje) , rabljene se mi zdijo predrage, skorak kot nove, še malo više pa ne toliko dražje so ALPHE 350, samo res ne potrebujem 14MP,kar se mi zdi je edina izboljšava...

Kar mi je pomebno pri fotoaparatu oz. začetnem kompletu:

-široki kot
-dobra kvaliteta slike
-live view
-stabilizacija slike vgrajena

Res že veliko ne let ne slikam, pa vseeno ne bi začela z naprednim kompaktom, sem imela še analognega slr in sem bila zelo zadovoljna, kakor se poznam in kolikor volje imam za učenje bi čez nekaj časa hotela kaj več.
 0   

Solaris @Solaris 14. Okt 2009, 09:21

siljo je napisal/a:
Mogoče poizkusi dobiti kako Alpha 200 ali pa celo Alpha 100 (ki po mnenjih uporabnikov kotira dokaj visoko), ki bi znale biti zelo poceni, glede na prihajajoče nove modele. Glede objektiva pa bi jaz na tvojem mestu na Ebayu poiskal prej omenjena (ovezno v Evropi, ker te drugače opali še carina). Jaz imam ful dobre izkušnje z nakupi rabljene opreme preko Ebaya, s tem da glej da ima prodajalec 100%, če pa ima kaj manj, pa poglej, zakaj mu je kdo dal negativno oceno. (npr. pred mesecem dni sem kupil Minolta 5600 flash za cca 180 EUR, odlično ohranjen, kar je zelo ugodna cena, je pa res, da sem bil potrpežjiv in sem probaval, če mi ga bo kje uspelo poceni zlicitirati.

LP

Sem jih gledala, samo se mi sploh ne zdijo tako poceni, mogoče, če še počakam malo...na ebayu še nisem kupovala, sem enkrat hotela, pa ni bilo druge možnosti kot plačilo z pay palom pa sem potem kar nehala iskati. Sem malo gledala po ebay.de pa se mi zdi, da sploh ni kaj ceneje kot pri nas. Kako pa lahko določiš, če je en dober prodajalec pri rabljeni opremi? Pri trgovinah razumem, ki imajo 1000 in čez feed backov in te procenti res nekaj pomenijo.

Našla pa sem trgovino, ki ima neverjetno poceni, moram še malo poguglat, se mi zdi kar prelepo (čeprav ima Positive Feedback: 98.5%
Feedback score: 13628)pa še carina je...

http://cgi.ebay.com/Sony-alpha-DSLRA300K-A300-18-70mm-75-300-20-PC-Pro-KIT_W0QQitemZ180418912180QQcmdZViewItemQQptZDigital_Cameras?hash=item2a01ce1fb4
 0   

Chio @Chio 14. Okt 2009, 14:30

Če rabš stabilizacijo že vgrajeno, potem je res Sony/Olympus stvar.
Sam bi izbral E-520 komplet za ~500€ kakor si napisala. 14mm je zelo širok kot, dosti bolj opazen kot 18mm. In ker se drug objektiv začne pri 55mm, kjer se prvi konča, je to odličen komplet.

Naj te ne 'bega' firma, pač danes sta Canon in Nikon, ostali pa "naj" bi bili zanič.
Drugače pa najprej fotoaparat v roke, pa vidt če te kej mot - To je pomembn.
 0   

Aleš @lial 14. Okt 2009, 15:18

@Chio- Olympusovih 14mm je v ekvivalentu na leica format 28mm, Sony-jevih 18 pa pri isti primerjavi 27, tako da je zadeva zelo primerljiva.

Sicer pa se strinjam z zadnjim stavkom - pomembno je, kaj ti 'leži' v roki in ne firma.
Fotografijo tako ali tako naredi fotograf, aparat le pomaga grin grin
 0   

Jože @trigga 14. Okt 2009, 15:59

Na avtorico teme...

Imam olympusa e-420, kupil sem ga s kit objektivom 14-42mm, kasneje sem dokupil še 40-150. Če pogledaš moj portfolio v galeriji (isti nick), boš videla, kakšne fotke se dela s temi objektivi.
Če se ti fotke zdijo puste, sprane... si moraš mogoče nastavit monitor. Precej teh nastavitev lahko opraviš že na samem fotoaparatu - ostrina, nasičenost, kontrast...
Ne vem no, jaz sem s tem olyjem kar zadovoljen, je pa res da sem razmišljal o prehodu na kakšno stopničko višje (konkretno Nikon D90), vendar sem se predvsem zaradi financ odločil, da še nekaj časa obdržim e-420. Konec koncev mu nič ne manjka (edino včasih snemanje videa), do večine nastavitev se da enostavno dokopat preko nadzorne plošče.
Pa še link do portfolia klik
 0   

Dejan Šibilja @siljo 19. Okt 2009, 20:24

Sem jih gledala, samo se mi sploh ne zdijo tako poceni, mogoče, če še počakam malo...na ebayu še nisem kupovala, sem enkrat hotela, pa ni bilo druge možnosti kot plačilo z pay palom pa sem potem kar nehala iskati. Sem malo gledala po ebay.de pa se mi zdi, da sploh ni kaj ceneje kot pri nas. Kako pa lahko določiš, če je en dober prodajalec pri rabljeni opremi? Pri trgovinah razumem, ki imajo 1000 in čez feed backov in te procenti res nekaj pomenijo.

Našla pa sem trgovino, ki ima neverjetno poceni, moram še malo poguglat, se mi zdi kar prelepo (čeprav ima Positive Feedback: 98.5%
Feedback score: 13628)pa še carina je...

http://cgi.ebay.com/Sony-alpha-DSLRA300K-A300-18-70mm-75-300-20-PC-Pro-KIT_W0QQitemZ180418912180QQcmdZViewItemQQptZDigital_Cameras?hash=item2a01ce1fb4[/quote]

Če prodajalec nima 100% feedbacka, potem odpri ocene in poglej zakaj. Včasih je kakšna neumnost, ker imamo pač 100 ljudi / 100 čudi. Npr. moj zadnji dealer ni mel 100%, ker mu je dal kupec negativno oceno, v bistvu pa se je izkazalo, da se je pritoževal da nekega artikla ni prejel, v bistvu pa ga tudi ni plačal, tako kot bi moral. Jaz imam za enkrat samo pozitivne izkušnje z Ebayem, res pa da tudi pogledam, zakaj nekdo nima 100%.
Čez boš kupovala čez lužo, te bodo cariniki kr konkretno opalili, tako da ti vseeno priporočam EU, ker včasih pride s carino dražje kot kaka EU varianta. Poglej malo tudi po angleških trgovinah, je funt trenutno tako nizko, da bi skoraj morala kaj pametnega najt.

LP
 0   

Dejan Šibilja @siljo 23. Okt 2009, 12:10

Ena A200 se prodaja na Alpha forumu z zunanjim flashom. Vprašaj za ceno, mogoče ti bo ugodno.
http://www.portal-alpha.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=233
Drugače pa sem videl v Big Bangu, da tudi prodajajo A200, sem pozabil točno kolko je bila cena, vendar se mi je zdela zelo ugodna.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati