0   

nnnn @nnnn 20. Sep 2009, 12:38

pozdravljeni!

Odločil sem se da se bom začel ljubiteljsko ukvarjati s fotografijo, tako da moje vprašanje je gotovo že 1000000 krat napisano ampak vselej:

Kateri DSLR fotoaparat priporočate za popolnega začetnika, ki nima dosti pojma o fotografiji.....ampak se hitro uči? smile smile smile

Glede cene sem mislil nekje do 400 evrov. In če veste za kakšne dobre trgovine kar na dan z besedo.
Zanima pa me predvsem fotografiranje narave.

Hvala!
 0   

nnnn @nnnn 20. Sep 2009, 12:49

Pa še to.

Dobro bi bilo, da bi imel fotoaparat tudi stabilizator, pa funkcijo za več posnetkov zapored, in pa mogoče še za snemat video-ampak video ni neka nuja
 0   

Ismar @accim 28. Sep 2009, 19:55

Pozdravljen,

Za ceno do 400EUR boš verjetno dobil kak rabljen DSLR fotoaparat. Sam uporabljam Canon-ove fotkiče, zato bi priporočal kak Canon EOS 400D, 350D ali 300D. Na 300D sem se jaz učil, se ga da dobiti tudi precej poceni.. 350-ka je vmes, sedaj uporabljam 400D pa sem z njim zadovoljen..zaenkrat mi 400-ka zadostuje, trenutno bolj "vlagam" v objektive. Vsi ti fotkiči so vstopni modeli, ampak drugače kar precej ponujajo za ta denar. Funkcijo za večkrat zapored slikati imajo.. Stabilizator slike pa "dobiš" z objektivom, so pa le-ti dražji.

Kar se kakega Nikona tiče, pa za ta denar lahko kupiš tudi dobro ohranjen rabljen Nikon D40.

Objektiv..na začetku ti bo dovolj tudi kit objektiv 18-55, se da z njim narediti kar solidne fotografije.. Vmes si potem kupiš še kak zoom objektiv 55-200 ali 70-200, 70-300 (Canon, Tamron, Sigma..) in je.. Čez čas kit objektiv zamenjaš s kakim Tamron 28-75, Sigma 24-80 ali celo Canon 24-105 L, Canon 17-85 USM..

Če bi rad z DSLR-jem snemal video, boš moral dati več €.. Mislim, da imajo to funkcijo novi EOS 500D, Nikon D5000...

Aja..maš tudi razne Pentax-e, Sony-je itd, ampak je mogoče lažje dobiti objektive za Canon/Nikon kot katere druge..ni pa nujno.

Prebrskaj male oglase / bolho.

lp
 0   

Leon @blastx 1. Okt 2009, 17:57

Se strinjam z accim-om, Canon je v slovenij vsaj 2x bolj popularen od ostalih in zato dobiš tudi rabljeno opremo hitreje in ceneje.

Sam imam Sony Alpha A350 in ni slab, ampak oprema me je potem prišla 2x toliko kot kit komplet, ker sem vse kupil na novo. Če pa kupiš rabljeno, pa imaš 30-60% prihranka, oziroma več opreme.

V enem postu sem omenil da se v nemčiji dobi zelo dober rabljen fotoaparat Canon 40d skupaj s poštnino za ceno okoli 500€. (100€ več od tvojega proračuna ampak vsaj za 2razreda boljši fotoaparat, nov je okoli 1100€)
http://foto.shop.ebay.de/Digitale-Spiegelreflexkameras-/43453/i.html?_nkw=canon+40d&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282

Kar se tiče snemanja FullHD filmov, pa taki fotoaparati stanejo vsaj 4x več kot začetni DSLRji in se ne splačajo zaenkrat.
 0   

nnnn @nnnn 5. Okt 2009, 15:54

A se splača tole nabavit
http://www.bolha.com/oglas383177942/canon-eos-300d
 0   

dobran laznik @marcelmai 5. Okt 2009, 17:10

300D je še prva generacija digitalnih SLR, zato je zelo zastarel. Po moje je škoda še teh 150€ za to dajat. Da se sicer z njim čisto dobre fotke delat, vendar tudi recimo 400D se da dobit rabljeno zelo poceni.
 0   

Chio @Chio 5. Okt 2009, 18:36

Ne priporočam 300D, 350D glede na to kok se je dans vse pocenil..400D,450D, D80, D5000 pa kej tazga.
 0   

jJack @jJack 18. Okt 2009, 18:38

Mene pa zanima, koliko se splača nabavit rabljen fotoaparat? Je možno opaziti kakšne napake na fotoaparatu ali objektivu ob prvem testiranju, preden ga kupiš? Lahko en lajik, ki nima kilometrine z DSLR-ji, opazi napako na fotoaparatu? Namreč razmišlam o nakupu DSLR-ja, bi za učenje kupil nekaj rabljenega, vendar se bojim, da se lahko zafrkneš oz. te kdo nategne ob nakupu rabljene opreme.
 0   

Žiga @zcetrt 18. Okt 2009, 20:13

Nekoliko laže je, če gre kdo, ki je malo bolj izkušen, s tabo.
 0   

lana88 @lana88 21. Okt 2009, 20:31

Pozdravljeni!

Tudi jas se odločam za nakup novega SLR fotoaparata. Zanima me kaj menite o primerjavi med Canon EOS 450D in 50D?! Se bolj splača kupiti 450d + boljši objektiv ali 50d + cenejši objektiv?
Drugo vprašanje pa je glede objektiva (zanimam me področje portretov, narave in makro fotografijo)... katerega mi priporočate za prvi nakup?! Sama sem gledala objektiva Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR Di-II LD in Sigma objektiv 70-300/4-5.6 APO Makro.

hvala!
lp smile
 0   

AndrazT @AndrazT 22. Okt 2009, 10:42

jJack je napisal/a:
Mene pa zanima, koliko se splača nabavit rabljen fotoaparat? Je možno opaziti kakšne napake na fotoaparatu ali objektivu ob prvem testiranju, preden ga kupiš? Lahko en lajik, ki nima kilometrine z DSLR-ji, opazi napako na fotoaparatu? Namreč razmišlam o nakupu DSLR-ja, bi za učenje kupil nekaj rabljenega, vendar se bojim, da se lahko zafrkneš oz. te kdo nategne ob nakupu rabljene opreme.

Živjo jJack,
ko kupuješ rabljen aparat vprašaj koliko posnetkov je bilo narejeno z njim in za kakšno fotografijo je šlo. Lahko tudi prosiš za kako zelo svetlo fotografijo v polni resoluciji s katere bi lahko razbral morebitne mrtve piksle na senzorju.
Aparat zelo dobro uničiš s pogostim hitrim sprožanjem, na ta način se zelo obremeni zaslonko.
Dobro je če gre za kako studijsko fotografijo saj na ta način aparat ni bil izpostavljen kakim čudnim vremenskim pogojem in prahu.
Zmagovalec pa si če najdeš aparat ki je bil pri nekom 2 leti v omari in ga prodaja zaradi neuporabe.

Ob ogledu aparata je težko ugotoviti kake skrite napake.
Pogledaš lahko če aparat dela - to je obvezno, nobenih izgovorov da je baterija prazna ali kaj podobnega... pogledaš lahko znake obrabe na držalu, sprožilcu, pogledaš če delajo vse fokusne točke, če se gumbi lepo pritiskajo in vrtijo. Tisk ob in na gumbih je načeloma zelo dober in se ne zbriše tudi pri najbolj zagrizenih. Preišči vse zunanje dele ohišja za udarnine in odrgnine.
Potem poglej če je objektiv fiksno pritjen, da se ne maje in to je vse kar lahko narediš. Preden se dobiš ga opomni naj napolni baterijo in če ti ne da zraven kartice imej eno sabo in naredi nekaj fotografij pa poslušaj za kake zvoke. Če aparat prešeklaš nebi smelo nič ropotat notri. Ko aparat primeš v roke se ne sme nič vdat tudi če močneje stisneš.

Sam imam z nakupom rabljene opreme zelo dobre izkušnje, vse sem dobil zelo lepo ohranjeno v originalni embalaži z dokazili o datumu nakupa in podobno (Pa je šlo za več let staro opremo).
Pri odločitvi se lahko zaneseš tudi na osebni vtis, ki ti ga da prodajalec, saj lahko hitro opaziš njegov odnos do opreme.

Srečno
 0   

jJack @jJack 22. Okt 2009, 13:06

AndrazT hvala za odlično razlago. Tudi sam imam občutek, da večjih problemov ne bi smelo biti z nakupom, nikol pa ne veš kdaj se prikrade kdo ki ima zle namene. Mislim, da bom za začetek kupil kar rabljen aparat. Hvala, še 1x.
 0   

Žiga @zcetrt 22. Okt 2009, 13:55

Pazi: Nekateri aparati imajo tipalo za zaznavo orientacije (pokončna dfotka, ležeča), ki "ropota". Sliši se neko škatljanje, če aparat obračaš. Konkretno vem za Nikon D80. Da ne boš mislil, da je kaj narobe, če bo malo prasketalo med vihtenjem aparata smile

Pa na objektivih se preveri, če dela zaslonka, kot je treba ter kako se vrtijo zum in obroči za osrtrenje.
 0   

Chio @Chio 22. Okt 2009, 18:25

lana88 je napisal/a:
Pozdravljeni!

Tudi jas se odločam za nakup novega SLR fotoaparata. Zanima me kaj menite o primerjavi med Canon EOS 450D in 50D?! Se bolj splača kupiti 450d + boljši objektiv ali 50d + cenejši objektiv?
Drugo vprašanje pa je glede objektiva (zanimam me področje portretov, narave in makro fotografijo)... katerega mi priporočate za prvi nakup?! Sama sem gledala objektiva Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR Di-II LD in Sigma objektiv 70-300/4-5.6 APO Makro.

hvala!
lp smile

Objektivi so bolj pomembni thumbsup Seveda mora biti tudi body dokaj soliden, 450D pa je odličen fotoaparat! Sam sem ga imel in ti tako raje priporočam da si kupiš 450D + 17-50 2.8.
Sigma 70-300 je optično zelo slab objektiv..Nima niti IS, pri 250-300mm pa je slika večinoma neuporabna. 450D + 17-50 2.8 je najbolše možno za začetek.
 0   

Aleksander @Alex74 23. Okt 2009, 06:46

Če iščeš aparat s stabilizacijo poglej za kakšnim pentaxom. K100D so poceni (200€ v KITu) .Najde se za 300€ že kakšno ohišje K10D. K200D pa bo verjetno v prihodnosti tudi padla cena zaradi K-x.

Jst imam K100D, ki sem ga dobil za 210€ in je imel okoli 8000 posnetkov. Za začetek bo OK, potem čez čas pa če bo potreba presedlam višje. Trenutno sem v iskanju steklovine za moje potrebe...

So pa imeli na eBayu pred kratkem akcijo za Sony A330 KIT. So nove prodajali za malo čez 400€. Preveri!

cool
*** How do I print my voice-mail? ***
 0   

lana88 @lana88 27. Okt 2009, 19:06

hvala vam na odgovoru!

mam še eno vprašanje... upam,da ni preveč "neprofesionalno" smile
zanima me namreč,kaj pomeni kratica SP pri npr. objektivu: Tamron SP AF 17-50mm F/2,8 XR Di II?! ker na: http://www.mimovrste.com/artikel/1130136116/objektiv-tamron-17-50mm-f-28-xr-di-ii-ld-za-canon#pictures je v nazivu tega objektiva kratica SP izpuščena!?!

lep večer:)
 0   

Tomaž @lazarus 27. Okt 2009, 21:04

Nič ni neprofesionalno, sprašuješ ker te zanima.
SP je čist splošna oznaka Tamronovih objektivov in sicer pomeni "Super Performance". Ni nič posebej pomembnega zato so verjetno izpustili oznako.
lp smile
 0   

urosm @urosm 27. Okt 2009, 21:24

Tamron ima take dolge oznake, da sploh ni problem česa izpustit. Navadno se to niti ne opazi laugh
 0   

lana88 @lana88 28. Okt 2009, 17:18

zdaj pa res zadnjičsmile :
je že kdo mogoče kupoval preko nemške spletne trgovine eg-electronics?! odločla sem se namreč za Canon eos 450d, http://www.eg-electronics.com/product_info.php?pName=canon-eos450d-body-p-6969 pa ne si ne upam tvegat?! mam namreč možnost nakupa fotoaparata brez davka... in v primerjavi z nakupom v slo bi bla to znatno nižja cena.
 0   

name1 @name1 28. Okt 2009, 17:40

jz nisem imel nobenih težav kake 2 leti nazaj...pa tud oceno ima 4,5 od 9.000 ocen kar ni malo...

nič ni 100% ampak mislm da ni panike...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati