0   

Sandi @Sandi_Poli 7. Jul 2009, 08:34

http://www.porocna-fotografija.net/ (galerija- 5. pomanjšana sličica desno zgoraj)
Kako pridemo do take barve fotografije? Ali je to filter, ali PS?

Hvala za odgovore.
 0   

Aleš @lial 7. Jul 2009, 09:52

...
 0   

Sandi @Sandi_Poli 7. Jul 2009, 09:59

Jst sem vprašu samo za pomoč ker ne vem kako do takšnega razultata.
 0   

RZ67 @RZ67 7. Jul 2009, 11:14

Za takšne in podobne rezultate bo treba malo tudi s fleši (bliskavicami) začeti delat.
 0   

milosh @milosh 7. Jul 2009, 11:21

nevem ce je pr tej fotki uporablen kaksn fleš, zgleda dost na naravno, mogoce en micken odbojnika
drugac pa pac fotošop, se da pa do teh tonov pridt na miljon nacinov
 0   

tmt @tmt 7. Jul 2009, 11:37

Madonca že petič štejem laugh Če misliš na isto sliko kot jaz, portret mladoporočencev je najbrž le malo zmehčan s filtrom ali pa v PS, drugače je pa slika močno modro zaštihana in prav neprijetno hladna na pogled.
Mogoče si mislil tisto tretjo, kjer je old style narejen v PS ali kakem drugem programu?
 0   

Kris @kris 7. Jul 2009, 12:12

To je po moje PS. En način bi bil na kanalih odvzeta rdeča barva in dodano malo modre.

- Paleta CHANNELS
>Izbereš rdečo barvo (pokaže se ČB slika rdečega kanala)
>klikneš na "oko" RGB kanala, da se ti nazaj pokažejo vse barve, rdeč kanal pa mora ostati izbran
>CRTL+L - sedaj pa s srednjim drsnikom z rahlim pomikom v desno zmanjšaš intenzivnost rdečega kanala (cca. 0,85)
>postopek ponoviš za moder kanal, le da pomakneš srednji drsnik v levo
>verjetno je fotka tudi malo desaturirana (Image/adjustment/hue/saturation)

Sigurno pa obstaja še več drugih načinov, da prideš v PS-u do teh barv.
 0   

dobran laznik @marcelmai 7. Jul 2009, 15:43

smile
verjetno si lahko to temo štejem v kompliment....thumbsup

...v glavnem v tem primeru nič odbojnikov, samo naravna svetloba....rahlo mehčanje ter barvna korekcija štiha. to pa lahko dosežeš na x načinov. Tale, če se prav spominjam je le s colour balance ton narejen...
 0   

Sandi @Sandi_Poli 7. Jul 2009, 17:00

Vsem hvala za nasvete! Bom poskusil thumbsup
 0   

Sandi @Sandi_Poli 7. Jul 2009, 18:17

marcelmai- ali sem ravno tvojo fotografijo objavil/ predlagal? upam, da ni kaj narobe grin seveda je to kompliment thumbsup
 0   

Peter @MX_Peter 3. Dec 2009, 11:00

Mene tudi zanima, kako se pride do takšnih barv?...Pri svojih fotografijah sem opazil, da je skoraj vedno preveč rumene...sploh če dam kakšno fotografijo razvit ali sprintat se opazi???

Primerek:
 0   

Jože @trigga 3. Dec 2009, 11:10

Najprej moraš imeti kalibriran monitor, lahko da imaš odstopanja najprej tam. Če tiskaš sam, moraš kalibrirati tudi tiskalnik (ustvariti barvni profil).
Če daješ svoje fotografije razvijati v kakšen studio, si pa poglej test v Monitorju, objavljen je bil nekaj mesecev nazaj, ko so preizkušali kvaliteto razvitih fotografij pri najbolj popularnih razvijalcih. Nekateri so recimo konkretno zgrešili WB, kar ti lahko kompletno pokvari fotografijo.

Če fotografije naknadno obdeluješ (recimo v photoshopu) se ti splača poigrati tudi z levelsi in hue/saturation, včasih minimalna obdelava čisto spremeni fotografijo.
 0   

Peter @MX_Peter 3. Dec 2009, 11:28

Sliko na hitro popravim v PS s Ctrl+B...da vzamem malo rumene in dodam malenkost modre...popravki so minimalno 5-10 stopenj...in je slika kar bolša...mogoče celo, da imam v fotoaparatu barvo zgrešeno (je takšen graf in ima različne stopnje barv...jaz imam nastavljeno v center) (Uporabljam Canon EOS 350D).

Kako pa imate kaj vi v fotoaparatu nastavljene nastavitve...sharpnes,contrast, color, saturation,... (-2...-1...0...1...2)...

Moje nastavitve so bile:
sharpnes +2
contrast +2
color +1
saturation +1
 0   

Jože @trigga 3. Dec 2009, 11:39

Nastavitve so precej subjektivna zadeva, vsak si nastavi tako, kot se mu zdi najbolje. Poleg tega se nastavitve spreminjajo glede na razmere.
V veliko pomoč je lahko, če fotografiraš v raw, lahko potem veliko stvari popravljaš (med drugim tudi zgrešen white ballance). Resda so datoteke večje od jpegov, vendar so spominske kartice tako poceni, da se ti tukaj ne splača varčevati. Izjema bi bila recimo tam, kjer rafaliraš, saj se s fotkami v raw zelo hitro zapolni buffer (kako velik buffer imaš in koliko fotk "sprejme" si lahko pogledaš v navodilih).
Sam zadnje čase praktično ves čas fotkam v raw, picasa zna prebrati tudi olympusov zapis, tako da so rezultati vidni takoj.
 0   

Ratter @Ratter 3. Dec 2009, 12:01

Sandi

Take barve kot je tista peta sličica v galeriji dobiš,že iz kamere.
V meniju kamere greš na:

1. Picture styles
2. Nastaviš si barve NEUTRAL
3.Nastavitve barv neutral:
Sharpness +3
Contrast +1
Saturation +1
Color tone 0

Želim veliko lepih fotografij v neutral načinu.
 0   

Peter @MX_Peter 3. Dec 2009, 12:05

Na kaj pa imate kaj WB nastavljeno...oblačno, sončno, avtomatika,...
 0   

Ratter @Ratter 3. Dec 2009, 13:11

Na tako kot mora bit.Jaz imam Expo disc.
Ali pa si nastaviš custom white balance na bel papir.
 0   

Peter @MX_Peter 3. Dec 2009, 13:42

Aha hvala za namig...se počasi učimo...sej bo grin
 0   

Ratter @Ratter 3. Dec 2009, 14:53

MX_Peter je napisal/a:
Mene tudi zanima, kako se pride do takšnih barv?...Pri svojih fotografijah sem opazil, da je skoraj vedno preveč rumene...sploh če dam kakšno fotografijo razvit ali sprintat se opazi???

Primerek:

Meni izgleda fotografija čisto normalno.Avtodom v ozadju je bel in ne rumen.
Bi rekel,da so barve kar OK.
Če pa imaš občutek,da je preveč rumene,enostavno greš v Photoshopu na:
1.Image/adjustment/saturation.
2.Klikneš tisti mali črni trikotnik.
3.Izbereš rumeno barvo
4.Potegneš sredinski drsnik proti levi
To je to.
 0   

ramseus @ramseus 3. Dec 2009, 14:54

MX_Peter je napisal/a:
Sliko na hitro popravim v PS s Ctrl+B...da vzamem malo rumene in dodam malenkost modre...popravki so minimalno 5-10 stopenj...in je slika kar bolša...mogoče celo, da imam v fotoaparatu barvo zgrešeno (je takšen graf in ima različne stopnje barv...jaz imam nastavljeno v center) (Uporabljam Canon EOS 350D).

Kako pa imate kaj vi v fotoaparatu nastavljene nastavitve...sharpnes,contrast, color, saturation,... (-2...-1...0...1...2)...

Moje nastavitve so bile:
sharpnes +2
contrast +2
color +1
saturation +1

Dej na Faithfull pa pol popravljaj barve grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati