0 

JureHorvat @JureHorvat 20. Jan 2010, 20:24

Zdravo..najverjetneje bom fotografiral gledališko predstavo..koliko naj jim zaračunam, če jim dam po prireditvi na npr. CD-ju 50-100 fotk...folk je bil zadovoljen z mojimi fotkami s koncerta in mislim da bo tudi tukaj dobra kvaliteta..a ne vem kakšne so kaj cene?
   0 

urosm @urosm 20. Jan 2010, 20:32

Dobre fotke = dobra cena. Enostavno.
   0 

JureHorvat @JureHorvat 20. Jan 2010, 20:52

Danke...
   0 

urosm @urosm 20. Jan 2010, 23:22

... in Finke laugh
   0 

robi @robim 21. Jan 2010, 09:25

urosm je napisal/a:
... in Finke laugh

Ma sam ti pa maš odgovore. Dej če nimaš nč pametnega za povedat se vzdrži komentarja. Imam občutek, da se ti gre samo za to, da bi čim več postov nabil. cccc

Lp
   0 

urosm @urosm 21. Jan 2010, 09:49

Človeku sem dal odgovor na njegovo vprašanje. Nadalnji moj komentar je odgovor na njegovega. Kaj je zdaj tu čudnega?

In kdo si zdaj ti, da boš moje komentarje ocenjeval? Premisli malo drugič, preden napišeš. In tvoj komentar? Kar poka od pameti? Daj se zresni in ne mene jezit, če si že hočeš število objav zvišat.
   0 

Žiga @zcetrt 21. Jan 2010, 12:02

Verjetno jih boš dal prepoceni, če bodo dobre in predrago, če bodo slabe. Sam sem za slikanje neuveljavljene pevke zaračunal 50 EUR, s tem da so bile ideje poziranja moje, časa mi je pa vzelo 4 ure na terenu in 5 ur doma. Fotk cca 40. Ona zadovoljna, jaz pa tudi, Ker me je veselilo in ker je bil odnos dober ter ker pričakujem kaj od referenc. To je bilo pač prvo plačano delo.

Ampak, če se greš zares, je taka cena dejansko smešna. In tudi razumem fotografe, ki poskušajo živet od svojega dela in smo jim takšni amaterji pravi dumping, da se jezijo na nas. Ker poleg na tričetrt zastonj dela delamo še na črno. Brez dajatev itd. Tudi sam ne bi delal za tako ceno, če bi imel 10 ponudb na teden. Ker pa je bila to prva, mi je bilo v veselje.
   0 

JureHorvat @JureHorvat 21. Jan 2010, 13:17

Ja.. to bi bilo moje prvo plačano delo..oziroma zaslušek s fotografijo, če izzovemo natečaj...razmišljam v tem..tam nekje 40,50 evrov..bomo videli!!

HVALA!
   0 

primoz75 @primoz75 21. Jan 2010, 20:08

4+5 ur = 9 ur, 50 €....niti 6 € uro oz. nekaj več kot 1 (en) evro po fotki.....bravo thumbsup

gotovo boš s tem popolnoma izplačal foto-opremo, pa računalnik, da o originalnemu softweru sploh ne govorim. Čas pa častiš najbrž ti, ker za 50 € vsega pa ja ne moreš pokrit

p.s.: če bi delal zastonj bi bolje izpadel.... no
   0 

JureHorvat @JureHorvat 21. Jan 2010, 21:36

Čas fotkanja+obdelava=max. 5h=10€/h

Kot 16 letni poba se razveselim vsakega evra....dinar na dinar pogača..kamen na kamen palača!!

Pa lep pozdrav
   0 

WhiteCell @WhiteCell 21. Jan 2010, 22:07

čez 5 let se boš pa čudil zakaj so fotke tako rpemalo plačane confused
   0 

Aleš @lial 21. Jan 2010, 22:21

Res ni velik denar, mogoče pa je razmišljanje lahko tudi drugačno - čez nekaj let bodo njegove fotke bistveno dražje, če bo do takrat dobil dovolj 'kilometrine' in morda tudi ugleda/imena.
Takšnih zgodb, ko so se uspešni posamezniki (v vseh poklicih) na štartu prodajali za drobiž, ali pa še to ne, je kolikor hočete.

Všeč mi je razmišljanje "zrno na zrno pogača..." thumbsup
   0 

andraz korosec @androw 21. Jan 2010, 22:39

Obstajajo neke ugotovitve, da naj bi profi fotograf s svojim delom služil cca. 12-15eur čistega na uro. Tega se nekako držim (ja, profi biggrin), včasih več, včasih manj. Tudi 8ur fotkanja in 500 (od 2000) na hitro obdelanih slik za 50eur. Ali 2uri dela (foto+obdelava) za 100.
   0 

JureHorvat @JureHorvat 22. Jan 2010, 15:34

Zdej stvar je taka....fotografiral bom amaterje, ki se ljubiteljsko in ne poklicno ukvarjajo z igro! poleg tega igra tam moja sošolka, ona me je tudi predlagala šefu za uradnega fotografa..in še enkrat ponavljam: star sem šestnajst let!!androw(PROFI!!!!) misliš, da bi dali tisočake na mizo šestnajstletnemu pobu tudi profesionalni igralci?nimam se sicer za slabega fotografa...moje fotografije bodo kvalitetne..to vem..ampak saj veste predsodki...mlad je še in tako naprej in naprej...drugače pa sem se v svojih šestnajskih letih bivanja na tem nepreveč dobrem planetu Zemlja naučil, da je treba z majhnim začet in stopničko za stopničko premagovat..pot bo dolga..mogoče bom pa nekega dne eden izmed najboljših fotografov sveta!!! zakaj pa ne???..

Lp!
   0 

andraz korosec @androw 22. Jan 2010, 16:14

Če ne računaš vsaj 30eur, raje delaj zastonj. Sicer, če si si zastavil 10eur na uro je to super. In zate in za njih. Ne misli, da sem tudi sam nek bajni profič z n-000 euri plače. Študij je drag biggrin

Leta naj ti ne igrajo vloge pri tem kako ceno imaš, a ne leti previsoko. Sicer pa, če te uporabijo prek vez, pa še tista sošolka se ti ziher dopade, pol se stvari že malo zakomplicirajo bigrazz
   0 

lewc @lewc 22. Jan 2010, 20:01

Jure jure kaj sloh sprasujes ce ves da bodo vzeli moje ko jih bom dau zastojn...SEJ NE itak da mors racunat lah tut tk nardima da js racunam 60€ pa se jim bo zdelo drago pa pol reces ti 40€ pa bojo kupli ane??..team work bastard

androw: sošolka mu ni všeč ampak bi jo br...alno na...jau!!=)
   0 

JureHorvat @JureHorvat 22. Jan 2010, 21:04

Oh videk videk....na slo-fotu si:D
   0 

lewc @lewc 23. Jan 2010, 09:06

eh..ka pa pol =)
   0 

Tomaž @sixtoo 23. Jan 2010, 15:50

primoz75 je napisal/a:
4+5 ur = 9 ur, 50 €....niti 6 € uro oz. nekaj več kot 1 (en) evro po fotki.....bravo thumbsup

gotovo boš s tem popolnoma izplačal foto-opremo, pa računalnik, da o originalnemu softweru sploh ne govorim. Čas pa častiš najbrž ti, ker za 50 € vsega pa ja ne moreš pokrit

nam zaupaš svoj prvi honorar? si ti izplačal vso foto opremo, računalnik in še software?! upset
   0 

primoz75 @primoz75 23. Jan 2010, 16:54

sixtoo je napisal/a:
primoz75 je napisal/a:

nam zaupaš svoj prvi honorar? si ti izplačal vso foto opremo, računalnik in še software?! upset

verjemi da je bil moj prvi honorar zelo dober. Takrat še ni bilo računalnikov za obdelavo fotografij (bila je ena zadeva ki se ji rekla film, fotke so se razvijale v temnici), fotooprema pa je bila cenejša...in ja, ne boš verjel, kar hitro sem si izplačal opremo. Morda je imela fotografija še neko ceno, morda pa se zaradi malo bolj kompliciranega načina ni dajalo fotk naokoli zastonj...oz. ni kar vsak ki je kupil fotoaparat oklical za 'profesionalnega fotografa' wannabe...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati