0   

Aleš @lial 12. Mar 2010, 11:33

TomoB je napisal/a:
evo končn mamo slovenci tut samyang fisheye na www.foto-klik.si. pa cena je na srečo tut ista če ne celo nižja? kt drgje.

Po zaslugi te informacije sem poskusil in zato: komplimenti prodajalcu!
Zelo enostavno zapisano: poklical - preskusil - plačal, vse v eni uri!

thumbsup
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 12. Mar 2010, 14:11

8mm al 85mm?
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Aleš @lial 12. Mar 2010, 14:45

8 mm
 0   

Roman @Filth 12. Mar 2010, 14:49

jest sem pa ravnkar prodal 8 in 85
mi je mal žal cry
Nikon D300s | Nikkor 24/2.8 | Nikkor 35/2 | Nikkor 55/2.8 | Nikkor 85/1.8 | Nikkor 135/2.8 | Nikkor 300/4.5 | Tokina 35-70/2.8 | Tamron 80-210/4
 0   

Aleš @lial 14. Mar 2010, 17:22

Še prvi vtisi:

Mislim, da bo kar ves čas v torbi, tako kakor 17-35 in 70-200 grin grin
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Mar 2010, 17:37

welcome to the club smile je ojštr ane biggrin
 0   

Aleš @lial 14. Mar 2010, 17:50

hehe, reže.
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 14. Mar 2010, 18:11

Lial, a tale iz gradu je zajeta približno iz sredine zidu (mislim po dolžini od stopnic proti steni na koncu) ? Če je tko, potem lahko samo vaaaauuuuuuuuuuuu rečem.
 0   

Aleš @lial 14. Mar 2010, 18:45

Bolj proti stolpu, nekako na tretjini.
Na sredini je tale:

Nekaj pa sem ob tem ugotovil: ta objektiv ni najboljša izbira za panoramske posnetke, posebej še za takšne, ki naj bi prikazovali veliko detaljev. Sicer je oster kot zlodej, ampak pri panorami 'pokriva' preširoko območje.
Naredil sem še primerjalni posnetek fotke v prejšnjem postu z 17-35, kjer je to kar precej opazno:

[/img]
 0   

tilen @rebi 14. Mar 2010, 20:39

Sem že poskušal v fotošopu, pa mi ne uspe...
Je sploh možno odpraviti tale fišaj efekt?
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Mar 2010, 20:56

je... sam precej zgubi na kvaliteti... predstavljej si plastelin, ki ga raztegneš na robovih. sicer pa je fisheye čist simpatična zadeva biggrin
 0   

misfits @misfits 14. Mar 2010, 20:57

je možno, samo ne v vseh primerih

0   

Aleš @lial 14. Mar 2010, 21:07

Pravzaprav je, vendar je vprašanje, če je to potem še tisto, kar želiš posneti s takšnim objektivom.
Nekaj sem eksperimentiral s plug-inom v PhotoFiltre, predvsem zaradi tega, ker bom verjetno ta objektiv uporabil še za kakšne druge namene.
Ugotovitev je, da bi bilo uporabnih kakšnih 70-80% pokritja, oziroma bi nekaj podobnega dobil z 10mm objektivom brez fisheye efekta, mislim da je Sigma 10-20 te vrste. Tukaj nisem nič rezal, zato je fotka na konceh neuporabna:

Bom pa vesel še kakšnega mnenja - pri tako širokih kotih sem čisti začetnik.
Hvala.
 0   

misfits @misfits 14. Mar 2010, 21:19

fisheye hemi plug-in kar dobro naredi in se mi zdi slika tud na robu vredu
 0   

Peter @MX_Peter 17. Mar 2010, 11:59

ZiZa je napisal/a:

to je na 1.3 brez cropa smile je vidt sončno zaslonko na levi in desni (ravni rob)

zadeva je za zajebancijo in fotkanje v boksih d best smile Ostrina neverjetna, MF pa ne predstavlja večjih težav, ker je pač zelo širok objektiv in je ostro povsod - priporočam!

A imaš za tole fotko kake filtre (v kar dvomim ker je leča spredaj ukrivljena) al si kej v photoshopu popravu barve...sploh rdeča je taka da te kar prevzame???

lp

PS: Tudi jaz sem začel malo razmšljat o tem objektivu, ko ravno vidim, da so po večini uporabniki zelo zadovoljeni smile
 0   

Peter @MX_Peter 17. Mar 2010, 12:05

lial je napisal/a:
TomoB je napisal/a:
evo končn mamo slovenci tut samyang fisheye na www.foto-klik.si. pa cena je na srečo tut ista če ne celo nižja? kt drgje.

Po zaslugi te informacije sem poskusil in zato: komplimenti prodajalcu!
Zelo enostavno zapisano: poklical - preskusil - plačal, vse v eni uri!

thumbsup

Kje pa imajo sedež firme??? Si sprobal več objektivov? Zanima me če so lahko velike razlike med istimi modeli?

Hvala za odgovor in LP, Peter
 0   

Aleš @lial 17. Mar 2010, 13:12

MX_Peter je napisal/a:
Kje pa imajo sedež firme??? Si sprobal več objektivov? Zanima me če so lahko velike razlike med istimi modeli?
Hvala za odgovor in LP, Peter

Firma deluje samo na internetu, ker pa sem tam blizu doma, sva se s prodajalcem dobila kar na bližnjem parkirišču, imel je že pripravljen originalen račun na moje ime in naročen objektiv.
Preskusil sem bolj zaradi firbca, kakor kaj drugega, ker je bil objektiv itak še originalno zaprt, niti nisem imel namena kaj več poskušat.
Glede na odzive uporabnikov in fotke ki jih lepijo po netu, pa nisem imel občutka, da bi lahko bile kakšne večje razlike.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 17. Mar 2010, 13:23

sem mal pogledu kdo je šef te firme in ugotovim, da je to en tip k je tolk star k jst smile še na aškerčevo je hodu (tehnična gim.)... lial najbrž si ga kkšnkrat vidu.

ja, tista fotka ima mal dodan kontrast in saturacijo... original je tak http://img11.imageshack.us/img11/7305/ziza9466.jpg le zmanjšana fotka na 2000px po širin.
 0   

Aleš @lial 17. Mar 2010, 14:49

ZiZa je napisal/a:
sem mal pogledu kdo je šef te firme in ugotovim, da je to en tip k je tolk star k jst smile še na aškerčevo je hodu (tehnična gim.)... lial najbrž si ga kkšnkrat vidu.

Nisem se ga spomnil...
Je pa jasno - če kdo kaj velja, je hodil na Aškerčevo.
grin grin
 0   

Peter @MX_Peter 19. Mar 2010, 19:13

Dans postal lastnik omenjenega 8mm fisheye objektiva...sem zlo pozitivno presenečen, skoraj nič plastike, objektiv narejen robustno, edino nastavitve so vse ročne,....kot včasih grin

PS: Sem tudi sprobal s EOS 350D fokus najt s pomočjo piska bodya, pa mi ne gre...je mogoče že kdo sprobal. Sumim, da ta body nima te funkcije, ali pač???

Pa še poceni in kvaliteten ruzak sem nabavil za pičle 35€ in seveda čistilni set s super pihalko za 5€....prej sem za eno zlo slabo plačal kar 13€ bigeek

Prišlo je pa v dveh neh na dom, kar me je tudi pozitivno presenetlo grin

Zelo zadovoljen biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati