rabljen 1D mark III ali nov 7D
1D MARK III
40%
 40%  [ 13 ]
7D
59%
 59%  [ 19 ]
Skupaj glasov : 32

0   

JurchPhotography @JurchPhotography 15. Mar 2010, 14:51

kot Nikonašu* pardon za neumno napako ( tipkanje )
 0   

Aleš @ales13 15. Mar 2010, 14:52

hehe, no po pravici m tole mnenje primoza veliko pove, glede na to da uporablja oba... zanima me samo to kar sem nazadnje vprašal...

kam pa se tle uvršča 40D recimo?? se splača že upgrade iz 40D na mark II naredit?? ali na 7D?
pa recimo da gledamo na športno fotografijo pa na recimo vsakdanjo uporabo...
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 15. Mar 2010, 14:59

Js bi na tvojem mestu nabavil 24-70 2.8.....nevem če boš vesel tega odgovora, a obenem s tem povem, da se mi zdi neumen up-grade! S 40D sem fotkal, gor so bli fajn objektivi 2.8 in mi nič ni manjkalo...prodaj 24-105 in kupi 24-70 2.8...js sem športne fotke delal z Nikon D40 in 18-55mm ( 3.5-5.6 ) za člansko in mladinsko rokometno ekipo v slabo osvetljenem prostoru, pa so se jim fotke zdele odlične.....ne vem no...to je nesmisel------> upgrade
 0   

Miha @cedo 15. Mar 2010, 15:00

ales13 je napisal/a:
kam pa se tle uvršča 40D recimo??.

Med napredne amaterske fotoaparate.

ales13 je napisal/a:
se splača že upgrade iz 40D na mark II naredit??

Ne. Tisti, ki rabi 1-ko, tega ne sprašuje na forumu, niti se ne odloča na podlagi ankete.
 0   

Bojan Stepancic @bododo 15. Mar 2010, 15:03

ales kup si že enkrat mk2 pol se pa čud kake bojo barve in šum smile)))) AF-ja tko al tko ne boš znal izkoristit, boš imel pa velik in pro aparat... in ne predrag.
 0   

Andrej @fotokaj 15. Mar 2010, 15:11

JurchPhotography je napisal/a:
... čeprav z Nikonom ne moreš zgrešit ...

Itak, da lahko; men se je baba prejšnji teden sklonila in sem jo zgrešil z Nikonom (in enim Nikkorjem!) ...
grin
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 15. Mar 2010, 15:19

...baba cela nikon/nikkor hin?biggrinbiggrin
 0   

Bojan Stepancic @bododo 15. Mar 2010, 15:25

To je samo dokaz da tud najboljša oprema v ekstremnih situacijah ne more popravit če fotograf kej zgreši... he he smile))) sicer pa odvisno kako jo uporabljaš
 0   

Andrej @fotokaj 15. Mar 2010, 16:11

...baba cela nikon/nikkor hin?biggrinbiggrin

Nikon cel (in Nikkor tud), baba jih je pol pa z metlo fasala!
 0   

Bojan Stepancic @bododo 15. Mar 2010, 16:15

Evo ni važn kaj uporabljaš, samo da koristi namenu smile))
 0   

primoz75 @primoz75 15. Mar 2010, 16:31

ales13 je napisal/a:
hehe, no po pravici m tole mnenje primoza veliko pove, glede na to da uporablja oba... zanima me samo to kar sem nazadnje vprašal...

kam pa se tle uvršča 40D recimo?? se splača že upgrade iz 40D na mark II naredit?? ali na 7D?
pa recimo da gledamo na športno fotografijo pa na recimo vsakdanjo uporabo...

imam tudi 40D in če ti povem, da je skoraj kot nov...pomeni da ga sploh ne uporabljam. razen za kak izlet ko se mi ne da 'cigle' s sabo jemat.

40D ima (nekoliko) slabši AF kot 7D
 0   

jukk @jukk 15. Mar 2010, 16:59

Citiram:

Ne. Tisti, ki rabi 1-ko, tega ne sprašuje na forumu, niti se ne odloča na podlagi ankete.

Če je cena 1ke mk2 manjša kot cena 7d potem razumem spraševanje, tisti ki pa kupuje mark 4 pa sigurno ne sprašuje smile
 0   

name1 @name1 15. Mar 2010, 18:09

vem da je offtopic ampak vseen - 1d m3 ima probleme z AF-jem? pa to velja tudi za 1ds m3? imam ga že nekaj časa pa še nikoli nisem opazil, da bi mi sfalil AF...
sicer pa na opremo, ki jo imaš - FF body...
May the light shine on you!
 0   

name1 @name1 15. Mar 2010, 18:11

cedo je napisal/a:
ales13 je napisal/a:
se splača že upgrade iz 40D na mark II naredit??

s tem se pa strinjam...
 0   

Bojan Stepancic @bododo 15. Mar 2010, 18:39

Seveda ima 1Ds mk3 tudi probleme z AF-jem, samo ti tega do sedaj še nisi opazil. smile logično bi bilo saj imata isti AF modul, razlika je le v zrcalih, ki so jih sicer pri 1D mk3 prenovili vendar to po mnenju nekaterih ni odpravilo problemov.
Torej tudi 1Ds ima verjetno probleme z AF-jem le zadosti se moraš poglobiti da jih najdeš, in če boš zadosti dolgo iskal jih boš tudi verjetno našel.

smile
 0   

urosm @urosm 15. Mar 2010, 19:01

Kaj ni to tak, da imajo vsi Canoni probleme z AF? Po moje ga sploh nimajo (AF-ja namreč), sam ko so vidli, da ima Nikon to gor napisano, so pač prekopirali, pa reveži sploh niso vedli, kaj pomeni.

Še na ono vprašanje višje gor: Nikkorjeva sveta trojica se z 14-24 začne. 50/1.4 si pa za imidž kupiš. Podobno, kot si bubašvabu cabrio nabaviš za nedeljske izlete. Tak, za piko na i.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 15. Mar 2010, 19:33

urosm je napisal/a:
Kaj ni to tak, da imajo vsi Canoni probleme z AF? Po moje ga sploh nimajo (AF-ja namreč), sam ko so vidli, da ima Nikon to gor napisano, so pač prekopirali, pa reveži sploh niso vedli, kaj pomeni.

bahaahaha laugh
ne bluzi, prosim.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 15. Mar 2010, 19:59

Js mislim da ne bluzi! To je čista resnica
 0   

urosm @urosm 15. Mar 2010, 20:29

Js mislim da ne bluzi! To je čista resnica

Vidiš, sva že dva, torej to ni bluzenje. Pravzaprav sva dva, to pa je marsikje že množina bigrazz
 0   

ogabe @ogabe 15. Mar 2010, 20:58

Kako so Nikonasi v zadnjih dveh letih postali pogumni... kot da d1(h,x) in d2(h,x) ter njun joke od af-a sploh nikoli niso obstajali. grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati