rabljen 1D mark III ali nov 7D
1D MARK III
40%
 40%  [ 13 ]
7D
59%
 59%  [ 19 ]
Skupaj glasov : 32

0   

JurchPhotography @JurchPhotography 15. Mar 2010, 21:05

"Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present"....to bi pomenilo, da naj ne gledamo na preteklost ( D2, D1 ), naj ne gledamo na prihodnost, ker bo Nikon raztural sceno, rek pa pravi tudi, da nam je danes dan!!! zato se imenuje sedanjost...( D3, D3s, D300, D3x, D700,...)...pa nismo postali pogumni.. smo pač realisti, čisto preprosto!!

biggrin
 0   

Bojan Stepancic @bododo 15. Mar 2010, 21:57

majhen popravek k predhodniku... D300s in ne D300 smile
 0   

Aleš @ales13 16. Mar 2010, 22:10

še kakšno mnenje uporabnikov?
 0   

urosm @urosm 16. Mar 2010, 22:36

bododo je napisal/a:
majhen popravek k predhodniku... D300s in ne D300 smile

Saj D300 tudi prav nič ne manjka.
 0   

Aleš @ales13 16. Mar 2010, 22:38

mogoč še kdo ni opazu da je vprašanje vezano na canon in ne na nikon? biggrin
prosim za CANON komentarje, drugač pa smo že obdelal da na nikon ne grem ker ni financ, razn če kdo najde prej omenjeni komplet za take denarje kot smo si prej pisali
thumbsup
 0   

Bojan Stepancic @bododo 17. Mar 2010, 00:19

Lej sej po moje je brezveze, da se tolk ukvarjamo s tem kaj boš ti kupil ali ne, v končni fazi boš naredil tako kot boš sam hotel in po svoji presoji. Še najbolš bi blo če bi razliko, ki bi jo prišparal v kolikor se ne boš odločil za nakup sanskega fotoaparata, porabil za kakšno dobro foto delavnico ali potovanje, kjer bi se lahko malo posvetil fotografiji in ne toliko samemu fotoaparatu. Verjami, da bi bilo to še najbolš... opremo maš super in res ne razumem zakaj se tolk ubadaš s tem. Moj nasvet je tudi da si raje kupiš kakšno dodatno bliskavico in se izpopolniš v kakšni studiski fotografiji ali makru in sami tehniki fotografiranja, to ti bo ostalo za vedno in pa tudi če se bodo vmes zamenjali trije modeli fotoaparatov. grin
 0   

Primož Fideršek @piXi 17. Mar 2010, 08:51

@ bododo WORD !
 0   

Peter Bernik @Noob 17. Mar 2010, 11:04

bododo je napisal/a:
Seveda ima 1Ds mk3 tudi probleme z AF-jem, samo ti tega do sedaj še nisi opazil. smile logično bi bilo saj imata isti AF modul, razlika je le v zrcalih, ki so jih sicer pri 1D mk3 prenovili vendar to po mnenju nekaterih ni odpravilo problemov.
Torej tudi 1Ds ima verjetno probleme z AF-jem le zadosti se moraš poglobiti da jih najdeš, in če boš zadosti dolgo iskal jih boš tudi verjetno našel.

smile

Jst jih nisem opazil med fotkanjem plavanja recimo. Fotkal 2x in je bilo vse v nulo. Res pa je da lastniki ponavadi ne uporabljajo "AF-Cja", ker ga prvotno uporabljajo za modo, portrete, (fotkanje narave)...

urosm je napisal/a:
Kaj ni to tak, da imajo vsi Canoni probleme z AF? Po moje ga sploh nimajo (AF-ja namreč), sam ko so vidli, da ima Nikon to gor napisano, so pač prekopirali, pa reveži sploh niso vedli, kaj pomeni.

Glede na napisan komentar (in na nekatere ostale na vriskaču in nasploh forumu), bi si mislil, da si 15 letnik, kot lewc in Jurch, ne pa oseba srednjih let :s . Opazka malo se zresni tukaj ni več na mestu...
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Bojan Stepancic @bododo 17. Mar 2010, 14:15

Je bilo zgoraj napisano, mišljeno v ironičnem tonu, v smislu da če probleme zadosti zavzeto iščeš, jih boš sigurno tudi našel.

Tudi meni ne dela nobenih problemov, res pa je da je kar precej nastavitev delovanja AF sistema, ki jih je potrebno pravilno vmestiti v samo tehniko fotografiranja glede na motiv. smile
 0   

urosm @urosm 17. Mar 2010, 15:22

Preveč resnosti včasih tudi škodi. Kar se let tiče, pa dam vse objektive (ups, oba), da bi bil spet 16 let star.

In opažam, da Canonarji nimate smisla za humor. Tak kot nimate dobro delujočega AF laugh laugh laugh

Grem se zdaj resnit.
 0   

Aleš @ales13 17. Mar 2010, 15:24

se kr strinjam z noob-om da vse ne more bit narobe ker je pač canon... verjamem da kdo najde kakšno napako ampak to se po moje najde na vsakem sistemu...
 0   

urosm @urosm 17. Mar 2010, 15:28

Kaj naj rečem? Canonarji sami iščete dlake v jajcu, pol pa še mi, ki mamo superiorno znamko iz usmiljenja malo pljunemo na karbid, pa je veselica tu.

A ni poanta v tem, da se mamo vsi fajn?
 0   

Aleš @ales13 17. Mar 2010, 15:44

poanta je v tem, da se v tej temi izbere predlog zamenjave body-a za mene biggrin zato še vedno zbiram predloge thumbsup
lahk je tud canon pa ima rumeno tipko če bo pol boljš bigrazz
 1   

Peter Bernik @Noob 17. Mar 2010, 15:51

urosm je napisal/a:
Kaj naj rečem? Canonarji sami iščete dlake v jajcu, pol pa še mi, ki mamo superiorno znamko iz usmiljenja malo pljunemo na karbid, pa je veselica tu.

A ni poanta v tem, da se mamo vsi fajn?

Se nimamo, ti nam nam greniš uporabniško izkušnjo.

In tole tvoje mlatenje prazne slame tudi več kot očitno nikogar ne zanima. Kakšno iskanje dlake v jajcu ? confused

Smisla za humor očitno nimaš, lewcu se usaj Jurch smeji in obratno grin

Ob naslednjem odgovoru v tem tonu, torej totalno brezvezna, še ena v nizu provokacij Nikon vs Canon, smetenje in obupni poskusi duhovičenja, te bodo pripeljali do moje brce iz teme. Ali pa še česa. Raje svoj čas in energije usmeri v konstruktivno debato in pomoč uporabnikom, OPju z eno besedo nisi pomagal, si ga pa kot veliko ostalih, le znerviral...
Zahvala: Greegor
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Miha @cedo 17. Mar 2010, 16:03

ales13 je napisal/a:
poanta je v tem, da se v tej temi izbere predlog zamenjave body-a za mene biggrin zato še vedno zbiram predloge

V tem trenutku je 60:40 za 7D! Stanje je že nekaj časa stabilno, vseeno pa še počakaj kakšen dan, ker nikoli ne veš, če se tehtnica prevaga v drugo smer. Vem, da si na trnih, a kaj, ko se lahko razmerje premakne v prid 1-ki, pa ga boš z novo 7-ko usekal mimo. Ampak zdaj vsaj poznaš trend in se ob napačnem nakupu lahko izgovoriš na anketo. Par dni nazaj te možnosti nisi imel, anketa je namreč kazala 50:50. dead
 0   

RZ67 @RZ67 17. Mar 2010, 16:08

Nihče še ni omenil videa. Če rabiš tudi to, potem je izbira lahka, 7D grin
 0   

Aleš @ales13 17. Mar 2010, 16:09

načeloma imam fotoaparat za slikat, tako da lahko HD filme brez skrbi pogrešam... to ne sme prevagat... je pa res da če bom kupil 7D potem obvezno kupim zraven še recimo grip ker imam že sedaj na 40D grip in mi je stvar super, mogoče tudi za to ker imam velike roke biggrin
 0   

urosm @urosm 17. Mar 2010, 17:09

@Noob

Plašnice z oči. Je treba znat tudi med vrsticami kdaj brat. In se mi velikokrat ne da enih in istih stvari ponavljat, zato pač v malo drugačen celofan zavijem. No, ni pa moje pisanje navadno za tiste, ki Marija gledajo in Damjana poslušajo biggrin laugh

In človeku sem dal čisto resen predlog, da se čisto resno tudi po drugem sistemu ozre. Vse ostalo pa so komentarji ali odgovori ali pak pripombe na ostale komentarje.

Če pa ti ne znaš izluščit iz tega nobenega nauka in/ali zgodbe, pač bodi tako. Če boš malo premlel, boš v enem mojem, včasih tudi v šalo obrnjenem (temu rečem tudi pljuvanje na karbid, da ljudji brez smisla za humor malo poženem na wc) komentarju našel vse tisto, za kar navadno desetine postov kreganja in dokazovanja potrebujemo.

In kar se konstruktivnosti tukaj tiče, redke so teme, v katerih po dveh do treh odgovorih zadeva ne zaide totalno off. Taka je forumaška folklora.

No ja, pa bodi kakor je, ti si šef. Če te tako moti malce drugačen način komentiranja, pač uporabi svojo moč ... kdor ti jo je dal, naj ti je ne vzame cool laugh No ja, sam presodi.

Lahko tole prebereš in potem brišeš iz te teme, da ne smetim več.

Ajdiga, hitri AF in dobro luč.
 0   

Aleš @ales13 17. Mar 2010, 17:14

mislim uros da se ti da ne... dej odpri si svojo temo pa ji dej naslov ANTICANON!!! pol pa komentiraj no?! halo?! dej se zresni no.... tretjič napišem da mi ni za menjanje sistema!!! kaj tle ni jasno... naslov teme je CANON 1D mark III ali canon 7D ne pa CANON ali NIKON!!!!
 0   

Bojan Stepancic @bododo 17. Mar 2010, 18:49

Pa to je vse skupi bedasto... ti bo anketa res kaj pomagala pri odločitvi. Bolje bi bilo če bi odprli novo anketo v kateri bi bili vprašanji, kaj je bolj pomembno, si z določenimi sredstvi pridobiti fotografsko znanje in izkušnje ali kupiti nov model fotoaparata.
Sam aparat ti ne bo naredil dobrih fotografij. Ali tudi drugače, predstavljaj si da si mladenič z željo po glasbenem ustvarjanju, če si boš kupil najnovejši in najboljši glasbeni inštrument in ne boš vložil v znanje, kako igrati na ta inštrument, potem se boš lahko samo čudil zakaj iz njega ne pridejo lepe melodije. V osnovi je že samo vprašanje kaj naj kupim.... glede na to, da že imaš opremo, ki je odlična in ji nič ne manjka ter je popolnoma kompetentna za kvalitetno fotografsko ustvarjanje, malce otročje in neresno, možno pa je da si sam želiš pozornosti, kaj pa vem kupi si kompakta al pa Sonyja, mogoči Pentax K-7 ali pač Olympus micro 4/3, ki je ravno v modi... samo da boš srečen. Razumem, da se ljudje navdušujejo nad novimi modeli avtomobilov, ki poleg funkcije prevažanja ljudi iz točke A do B nimajo neke kreativne presežne vrednosti, ter v njih preferirajo obliko, barvo, moč in vse potrebne in nepotrebne elektronske naprave, saj je avtomobil v večini primerov zgolj objekt poistovečanja ter osebne identifikacije ali v določenih primerih izkazovanje določenega družbenega statusa... pri fotografiji pa bi se nekako pričakovalo, da gre ne glede na sredstva s katerimi jo ustvarjamo, predvsem za vsebino in
kvaliteto končnega izdelka in to je v tem primeru fotografija sama.

Zato moj nasvet... porabi raje denar da se izpopolniš v fotografiji sami in ne za nov fotoaparat, bo veliko koristneje porabljen denar.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati