0   

Chio @Chio 21. Mar 2010, 19:42

Trenutno imam 430EX II z enim pocen, ampak dobrim wireless oddajnik pa sprejemnikom (yongnuo pt-04tm).

Kupu bi drug, master fleš, in gledam 580EX.

Ali je možno da na 580EX dam sprejemnik in 430EX II naštimam kot slave od 580EX da potem oba prožta naenkrat ?
 0   

Oracle @Oracle 22. Mar 2010, 08:22

ja!

580 lahko proži 430 brezžično.
 0   

Jernej @Horse 22. Mar 2010, 09:49

Oracle je napisal/a:
ja!

Nočem ti že v osnovi oporekati, a kljub vsemu bi bil osebno pri takšni "zaporedni vezavi" precej previden... Sicer zadeve nisem preizkušal s 580EX, pač pa z Metz-ovo 58-ko, in zadeva ni delovala.

Lahko, da se s Canon-ovimi flash-i zadeva kaj bolje razume, a kot že rečeno, bi jaz prej preveril.
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

Oracle @Oracle 22. Mar 2010, 10:36

Horse je napisal/a:
Oracle je napisal/a:
ja!

Nočem ti že v osnovi oporekati, a kljub vsemu bi bil osebno pri takšni "zaporedni vezavi" precej previden... Sicer zadeve nisem preizkušal s 580EX, pač pa z Metz-ovo 58-ko, in zadeva ni delovala.

Lahko, da se s Canon-ovimi flash-i zadeva kaj bolje razume, a kot že rečeno, bi jaz prej preveril.

Ker vsaj 2x na teden tako delam, ti lahko zagotovim, da dela biggrin

580 je na fotoaparatu ali pa ga povežem s 5m dolgim kablom, 430 pa je nekje v prostoru. Edini pogoj je, da se "vidita", ampak ponavadi to ni tak problem. Zadeva v 95% deluje brezhibno, tistih 5% je pa itak tako čudna postavitev da se še sam sebi čudim, če mi slučajno uspe laugh
 0   

RZ67 @RZ67 22. Mar 2010, 10:40

Chio je napisal/a:
Ali je možno da na 580EX dam sprejemnik in 430EX II naštimam kot slave od 580EX da potem oba prožta naenkrat ?

NE. 430EX II nima vgrajenega generičnega optičnega proženja, ampak se lahko optično proži le prek Canonovega sistema, kar pomeni, da moraš imeti master fleš (580EX, 580EX II) ali pa ST-E2 na kameri, da prožiš 430EX II kot slave. Če imaš 580EX ali 580EX II off-camera je lahko ta samo v slave funkciji, ker ne dobiva komande za sinhrono proženje od kamere. To komando dobiva v tvojem primeru radijski oddajnik na hotšuju kamere, 580EX off-camera pa ne.

Če želiš prožiti 430EX II z generičnim optičnim proženjem, je povsem vseeno, kateri fleš boš imel na sprejemniku, ker se bo 430EX II prožil ob blisku in ne prek master komande. Za to potrebuješ adapter za optično slave proženje, na katerega daš 430EX II. Pred nakupom ti priporočam, da preskusiš, če adapter dela s 430EX II, ker je možno, da nekateri bodo in drugi ne, ker gre pač za implementacijo komand prek hotšuja.

Nekaj takšnih adapterjev:
http://www.cumulus.si/trgovina/pribor-za-bliskavice/ostali-pribor/servo-sprozilec_2
http://www.cumulus.si/trgovina/pribor-za-bliskavice/ostali-pribor/shoe-slave-adapter_2
http://www.cumulus.si/trgovina/pribor-za-bliskavice/ostali-pribor/metz-mecalux-11_2
 0   

RZ67 @RZ67 22. Mar 2010, 10:48

Oracle je napisal/a:
Horse je napisal/a:
Oracle je napisal/a:
ja!

Ker vsaj 2x na teden tako delam, ti lahko zagotovim, da dela biggrin

580 je na fotoaparatu ali pa ga povežem s 5m dolgim kablom, 430 pa je nekje v prostoru. Edini pogoj je, da se "vidita", ampak ponavadi to ni tak problem. Zadeva v 95% deluje brezhibno, tistih 5% je pa itak tako čudna postavitev da se še sam sebi čudim, če mi slučajno uspe laugh

To seveda dela, ker tu je 580EX še vedno v funkciji masterja. Res je fizično off-camera, vendar je tehnično še vedno on-camera, ker je prek kabla povezana s hotšujem kamere. Skratka, tu 580EX dobi komando kamere, kdaj naj proži in to komando prek Canonovega sistema optičnega proženja posreduje 430EX II, ki je slave.

Primer, ki ga je opisal Chio, pa je povsem drugačen. Tam je master radijski oddajnik na kameri, ki posreduje komando proži radijskemu sprejemniku, na katerem je 580EX. V tem primeru je 580EX slave, ki ne more te informacije posredovati naprej 430EX II, razen prek bliska, ki ga mora zaznati 430EX II. Tega pa 430EX II lahko zazna le, če ima omenjeni adapter za generično optično proženje.

Upam, da sem malo razjasnil obe situaciji.
 0   

Oracle @Oracle 22. Mar 2010, 10:50

Ja, imaš prav, sem površno prebral!

No, za tistih 20€ in nekaj drobiža je kabel vreden zlata in si rešil marsikateri problem, nevem zakaj bi vedno moral "komplicirati" z brezžičnimi opcijami smile
 0   

Jernej @Horse 22. Mar 2010, 10:52

toldjuso! biggrin
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

Oracle @Oracle 22. Mar 2010, 10:58

Obljubim, da bom drugič bolj dosledno bral smile
 0   

Chio @Chio 22. Mar 2010, 16:45

Ok, en kabl pa bo biggrin

Hvala vsem!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati