0   

Martin @Mart1 6. Jul 2010, 12:51

Zdravo,

uporabljam Canon 7D, pred kratkim pa sem kupil bliskavico Metz 48. Zanima me kaj več o proženju na 1. ali 2. zaveso. Je to možno le pri brezžičnemu proženjenju?
 0   

Žan Kuralt @zkuralt 6. Jul 2010, 13:04

1. zavesa - blisk ob pritisku na sprožilec
2. zavesa - blisk ob koncu osvetlitve

Pri kratkih časih se to skoraj ne opazi. Če boš dal pa na pol sekunde, boš pa opazil, da bliskne na koncu in ne takoj ko pritisneš. Probej grin

Najbrž gre tudi pri brezžičnem, sploh ker ima 7d vgrajen transmitter. Jaz s kitajci ne morem 2 zavese delat.
pamet*lepota*dostopnost=konstanta

http://zankuralt.blogspot.com/
 0   

Jan Kajfež @Geccko 6. Jul 2010, 13:25

Pri fotkanju gibanja, kjer imaš daljši čas uporabi drugo zavesico, bo najprej "blur" ali sence od subjekta/objekta in šele po flashu bo objekt oster....dobiš filing da se objekt giblje naprej....če imaš pa naštiman na prvo zavesico potem je pa bolj filing da se objekt giblje v rikvrc... smile
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

RZ67 @RZ67 6. Jul 2010, 14:03

Pri Canonu lahko na drugo zavesico prožiš tako v E-TTL II načinu kot tudi, če delaš na Manual, vendar pa ne, če delaš daljinsko s Canonovim IR sistemom proženja.

Radijsko proženje na drugo zavesico pa omogočajo le naslednji modeli Pocket Wizardov:
- MultiMAX
- MiniTT1 kot oddajnik - od firmwarea 5.0 naprej
- Flex TT5 kot oddajnik ali sprejemnik - od firmwarea 5.0 naprej

Daljinska sinhronizacija na drugo zavesico je dosežena s programabilnim zamikom proženja.

Če to omogočajo tudi drugi radijski prožilci pa ne bi vedel.

Sicer je pa druga zavesica učinkovita tam od 1/30s in daljše pri premikajočih se subjektih/objektih.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati