0   

MartinaKofol @MartinaKofol 5. Maj 2010, 14:58

Šola v Parizu, ki jo je obiskovala moja sošolka iz VIVISS-a je Speos.

http://www.speos.fr/

ps. Mene na Viviss-u niso skoraj nič novega naučili, tisti, ki pa ni imel skoraj nič ali zelo malo predznanja se je verjetno naučil precej, ja.
 0   

Horvy @Horvy 23. Jun 2010, 11:47

Pozdravljeni!

Sem Jure Horvat, 16-letni deček iz Slovenj Gradca in me zanima, koliko se lahko v štirih oz. treh letih, dokler sem še v gimnaziji, spremenijo oz. izboljšajo fakultete za fotografijo v Sloveniji? Sem izredno zaljubljen v fotografijo, zato sem pripravljen študirati tudi v BLIŽNJI tujini a me še vseeno premaga ''ljubezen'' do domovine in Ljubljane. Malo sem si pomagal s spletom a stavim, da je tu vsaj eden, ki mi lahko direktno pove, kako in kaj?

Hvala..

Jure Horvat
 0   

Borut @laborutory 1. Jul 2010, 10:50

Ja pridi enkrat v Lj in ti pokažemo faks, ker najboljše je to, da sam vidiš in se odločiš grin Pa do takrat, ko se boš ti vpisal na faks, se zna povsod marsikaj spremeniti, ali na boljše, ali na slabše pa ne mormo vedet, se je pa treba skos trudit, da se nivo dvigne smile
You don`t have to be a freakon to use Nikon.
 0   

Horvy @Horvy 1. Jul 2010, 22:59

Hvala! Hvala!

Zdej bom še zaenkrat s fotoaparatom okol skakal, potem vas pa RES pridem pogledat!
 0   

Matej @Sunquyman 12. Jul 2010, 07:28

Pozdravljeni fotografi

Po besedah "MartinaKofol" bi lahko sklepal, da se ne izplača investirati € za bivanje v Sežani/Ljubljani (hrano prevoz), če že imaš predznanje? (želim vaša osebna mnenja)

Študij v Ljubljani je za plačati tudi redni program?

Hvala
Matej Golob
 0   

MartinaKofol @MartinaKofol 12. Jul 2010, 09:19

Splača se samo, ker imaš na koncu papir, da si fotograf. Ampak po mojih izkušnjah je to tudi vse. Žal sem kot prva generacija na šoli v Sežani to občutila tako. Verjamem pa, da bodo naslednje boljše oz. upam v to, saj sem večni optimist smile
 0   

name1 @name1 12. Jul 2010, 10:08

MartinaKofol je napisal/a:
Splača se samo, ker imaš na koncu papir, da si fotograf. Ampak po mojih izkušnjah je to tudi vse. Žal sem kot prva generacija na šoli v Sežani to občutila tako. Verjamem pa, da bodo naslednje boljše oz. upam v to, saj sem večni optimist smile

sicer programa ne poznam dobro (samo kar sem si prebral) in upam, da imaš prav vendar kolikor poznam slovenske fakultete močno dvomim smile

pa naj me demantirajo, vesel bom thumbsup
 0   

mmmBop @mmmBop 24. Feb 2012, 22:28

Vidim, da tema ni bila aktivna že kar nekaj časa... A ima še kdo drug izkušnje z že omenjenima šolama? smile
 0   

Martin Peca @mPECA 25. Feb 2012, 10:16

Nisem že dolgo aktiven tukaj, pa me je malo presenetilo koliko "poznavalcev" fotografije in nasploh situacije fotografije na slovenskih tleh je tukaj! Njihove izjave so prav smešne! Po 2 letih v sežani lahko rečem samo škoda, ker ni zadeva malo bolj podprta s strani države in na žalost še ne omogoča več kot 2 letno izobraževanje. Kdor me pozna ve, da nisem prišel tam kot laik, ampak sem kmalu spoznal koliko zadev ne poznam! Na šoli je ogromno ljudi, ki lahko ponudijo obilico znanja, pa vendar imajo nekaj samokritike in ne razpredajo koliko so oni oh in sploh na tem svetu, kot morda nekateri drugi. So ljudje, ki so tam 6 dni na teden in več kot preveč njihovega časa namenijo šoli in deljenju znanja študentom. Na žalost je tudi pri nas ogromno takih, ki se vpišejo zato ker je fotografija "kul" ali "in"... Takih, ki bi radi fotkali modo, "fešon" ali "ful dobre portrete s spranimi barvami in identične kot smo jih že videli na internetu"! No takim bi se jaz najraje klanjal, da imajo tako malo samokritike in toliko samozavesti, da se sploh ne zavedajo kaj počnejo fotografiji! Na srečo, pa me vsakokrat, ko se hočem priklonit, zvije v želodcu in me požene srat! Tako ostanejo samo z mojim grdim pogledom in smrdeč spomin nanje!

Kar sem hotel povedati: če te nekdo uči osnov kompozicije ali barvne teorije, je to očitno zato, ker je ne obvladaš, ker delaš povprečno in ker ne nameniš dovolj časa fotografiji in umetnosti! Je že res tudi, da bi bil kateri od profesorjev lahko bolj pozoren na naše znanje in bi morda kdaj pa kdaj moral ob oddaji povprečne naloge se zgrozit in zavrnit vse skupaj. Večina se jih trudi in to iz dneva v dan bolj upošteva, ampak pot je dolga in bo potrebno še kar nekaj časa in potu ter študentov, ki bi ne samo "ufali in stokali" kako so vsi tečni in grozni namesto, da bi šli ven in naredili kakšno kulturno fotografijo in ne "sliko"!

Trudijo in trudimo se, da bi našo šolo v sežani lahko predstavili kot dostojno ustanovo, ki ima študente, ki radi delijo znanje okoli in niso samo šalabajzerji, ki bolj škodijo fotografiji kot kaj drugega.

Informativni dnevi so na žalost že mimo, naslednji bo septembra, za točen datum si oglej na spletni strani šole (viviss.si) in za tiste, ki bodo znali kaj vprašat in ne samo neumno strmet v ekran, se bo vedno najdel tudi pameten odgovor!

Tisti, ki se vpišejo zaradi statusa ali papirja pa naj grejo raje jarke kopat, ker bodo sami imeli več od tega, staršem ne bo treba financirat otrok, šola bo imela prosta mesta za tiste, ki si želijo znanja in konec koncev bo imela tudi država par novih delavcev, ki si bodo s trudom in garanjem prislužili minimalno plačo! smile

http://youtu.be/I3gnpu6b44I
 0   

Gašper @Gapiii 1. Mar 2012, 09:01

Na strani je nerazumljivo napisano pa me zanima ali je plačilo šolnine tudi ob rednem študiju ali samo ob izrednem?
 0   

Martin Peca @mPECA 1. Mar 2012, 11:45

@Gapi: pri izrednem študiju, se plača šolnina v višini nekaj tisoč evrov, točnega zneska ne poznam. To lahko preveriš na spletni strani. Kar se tiče rednega študija, pa je šolnina okoli 20eur. Oziroma birokratski stroški, kakor jaz pravim temu! smile
 0   

andrej_e @andrej_e 29. Mar 2012, 09:45

Mene zelo zanima ta študij, samo me skrbijo sprejemci. Ima kdo kakšen nasvet?
 0   

andrej_e @andrej_e 11. Apr 2012, 13:08

Očitno se tu nič ne dogaja.
 0   

Anja88 @Anja88 18. Apr 2012, 10:46

Zdaj pa me zanima tole. Je kakšna razlika v podanem znanju etc med srednjo fotografsko in tem faksom? (bolonjski sistem domala vsi spluvajo). Se nekomu, ki je zaključil srednjo fotografsko sploh splača it na študij fotografije? Je res toliko več novega znanja in ne samo par novih zadevc. Namreč 3 leta in količina €, ki se zarabi.....Tako po moji logiki-čimprej končaš šolanje in začen služit evre in se odseliš na svoje oz. si samostojen, kriješ vse svoje stroške (če živiš doma, pač del bivalnih stroškov)...tem bolje!
100% predanost...100% zagnanost...vmesne poti ni
 0   

foREVer @foREVer 8. Nov 2012, 19:09

Živjo! Mene zanima poteka preizkus nadarjenosti z zagovorom portfolia?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati