0   

Sharpshooter @Sharpshooter 3. Avg 2010, 14:21

Torej, kako obdelati fotografijo da bo takšna kot te na sledečem linku:
http://fashioncopious.typepad.com/fashioncopious/2010/06/editorial-yellow-rose.html
Uporabljam pa photoshop CS5.
 0   

iztok @izo 3. Avg 2010, 14:29

sej ne vem, ali bi flancal ali ne, vendar trenutno je ta retro look in videz postarene analogne fotke samo trend v fotografiji, ki se je naprej iz eksperimenta posameznikov preselil v modno fotografijo, zdej pa bodo (oz so že) vsi foto portali polni takih fotk, kot ne dolgo nazaj tistih prenavitih hdr-jev ipd.
kako nardit ta k pridih na fotki, imaš na netu celo morje tutorialsov, vseeno pa bo treba poskrbet tudi za fizuro, makeup, obleke, ozadje ipd, če res hočeš točno to, kar je na fotki. polega talenta, prakse in kreativnosti seveda (čeprav neke kreativnosti v posnemanju nečesa jst ne vidim ravno).
pa upam, da ne bo narobe razumljeno, samo moje razmišljanje ob vseh teh trendih. ostani rajši pri lastnem izrazu v fotografiji.
 0   

chips @chips 3. Avg 2010, 15:43

Tu imaš na tone akcij za Photoshop, ki producirajo tak (in podoben) look:
http://browse.deviantart.com/resources/applications/psactions/
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 3. Avg 2010, 16:59

izo je napisal/a:
sej ne vem, ali bi flancal ali ne, vendar trenutno je ta retro look in videz postarene analogne fotke samo trend v fotografiji, ki se je naprej iz eksperimenta posameznikov preselil v modno fotografijo, zdej pa bodo (oz so že) vsi foto portali polni takih fotk, kot ne dolgo nazaj tistih prenavitih hdr-jev ipd.
kako nardit ta k pridih na fotki, imaš na netu celo morje tutorialsov, vseeno pa bo treba poskrbet tudi za fizuro, makeup, obleke, ozadje ipd, če res hočeš točno to, kar je na fotki. polega talenta, prakse in kreativnosti seveda (čeprav neke kreativnosti v posnemanju nečesa jst ne vidim ravno).
pa upam, da ne bo narobe razumljeno, samo moje razmišljanje ob vseh teh trendih. ostani rajši pri lastnem izrazu v fotografiji.

Pravzaprav sploh ne gre za obdelavo kake modne fotografije, s tem se jaz sploh ne ukvarjam. Zanimalo me je samo, kako priti do takega videza barv, kontrastov itd.
 0   

iztok @izo 3. Avg 2010, 17:03

no, potem že v chipsovem linku najdeš..
 0   

iztok @izo 3. Avg 2010, 17:06

ali pa ponucaš tole (malo za šalo, malo za res)
http://www.poladroid.net/
 0   

Tomislav @tomaz_urh 3. Avg 2010, 22:49

tak filter je tudi v pluginu nix color effect
 0   

2fast4U @2fast4U 31. Avg 2010, 10:50

Hej,
jaz sem takoj zaštekala kaj Sharpshooter sprašuje in sicer, ker sem tudi sama pred meseci malce obdelovala eno svojo fotko in sem želela podoben izgled. Modna fotka me ne zanima, veliko raje fotkam podobno kot Izo (tvoj blog je razlog, da sem sem zašla....svaka čast za fotografije). Res pa je, da rada, če mi je kakšna fotka še posebaj ratala, potem 'packam' in 'mutim' po njej, da vidim kaj lahko vse izvlečem ven. Drugače nisem pristaš obdelav, ker mislim, da pravi 'fotoljubac' ujame pravi moment, ki mu ni treba veliko dodajati, odvzemati, spreminjati... Sem pogledala od chipsa in izota linke... Kul, čisto v stilu; več linkov pregledaš, več veš/znaš.

Nekaj pa me zanima; Ali ima še kdo od vas kljub vsej tehnologiji rad črno-bele fotografije? Meni so zakon. Ampak ne tiste črno-bele, ker so pač stare in barvnega filma še ni bilo....črno-bele zgolj zaradi umetniškega vtisa in odvečnosti barv. Vsak denimo fotoportret, ki sem ga videla in me je takoj, ampak res takoj prevzel, je bil črno-bel. Naključje? Dvomim. thumbsup
Have a nice day...or night and take a photo of it, 2fast4U
 0   

Zelod @flambirana_oFca 31. Avg 2010, 11:24

Črnobele so kul. Sam precej fotografiram raznorazne oderske nastope (prireditve, koncerti, dramske igre itd.). Vse selekcionirane fotke takoj po končanem dogodku objavim na facebook javni strani. Neko odobravanje je in pozitivni komentarji prav tako zaidejo med komentarje.

Za foro sem potem od boljših koncertnih fotk naredil ČB pretvorbo (ampak pravi ČB, z veliko igranja okrog temnih, preosvetljenih delov, "zrnatosti" ipd.) in odzivi na te ČB fotke so bili popolnoma drugačni in absolutno boljši. Veliko ogledovalcev je potrdilo, da se jim zdijo veliko boljše od barvnih različic.

Sam ČB fotografijo dojemam kot fotografijo, ki me prevzame na prvi pogled, ali pa me sploh ne.
Ni mi potrebno opazovati barvnih odtenkov in razmišljati o njih. Preprosto vidim linije.
Je pa ČB fotografija veliko težja kot se na prvi pogled zdi.
 0   

Mitja Vodušek @Mixi 31. Avg 2010, 11:26

Glede tega retro videza je lepo povedal Izo, da je to spet ena modna muha, ki jo bo kaj kmalu zamenjala nova modna muha. Vsak fotograf, pa mora najti svojo pot, kajti samo na tak način se lahko razlikuješ od drugih.

Kaj se pa tiče črno bele fotografije, ki jo je povdarila 2fast4u, pa je dejansko na njih nekaj več kot na barvnih. Torej sprva odvzameš tonsko nfotmacjo iz slike, ki je pri zelo svetlobno in kompozicijsko močni fotki čisto odveč, ker se oko opazovalca poigrava še z dodatno spremenljivko zraven kompozicije in osvetlitve. Torej naključij, da so fotografije postavljene v črno beli prostor zagotovo ni, saj zna vsak dober fotograf izuščiti iz fotografije kar se da najboljše, kar je tudi naš namen. A ne?
 0   

2fast4U @2fast4U 1. Sep 2010, 19:23

Kar je Mixi reku..... thumbsup
Have a nice day...or night and take a photo of it, 2fast4U

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati