0   

Luka @lukas123 2. Okt 2010, 21:08

Hehe, Ubistvu sm jest padu z aparatm vred v vodo, pa še pozim je blo, po enh skalah sm lezu in je blo mau ledu ki ga nism vidu in smo šli biggrin
 0   

najed01 @najed01 3. Okt 2010, 16:06

lukas123 je napisal/a:
najed01 je napisal/a:
lukas123 je napisal/a:
najed01 je napisal/a:
18-105 objektiv je bolj tako. Že ko sem ga prijel v roke,sem bil presenečen nad plastičnim bajonetom.
18-200 je dosti boljši,je pa res da tudi dosti dražji.
Je pa tudi res,da je D90ka za razred slabše narejena kot stara D80ka. To se vidi po ceneni plestiki za tipke,ko nimaš tistega pravega filinga ko kaj prtisneš.

Ne vem kje si ti pobrav da je d90 za razred slabše grajen od d80?? Kot prvo je v istem razredu kot d80, po specifikacijah je grajen iz novejših materialov, pa že koj k ga primeš v roke dobiš občutek da je zgradba na nivoju. Ne vem od kdaj naj bi bile tipke referenca za kvaliteto bodyja.

Kje sem to pobral?
Imam kar preverjene podatke,da se kar lep procent d90k vrne na servis zaradi šlampaste izdelave.
Hvala bogu naša(moja)še ne. Na ven res zgleda oh in sploh.
V znanem fotostudiju v LJ so imeli d80ko za slikanje "pasoš slik". Nobenega problema. Ko so prešaltal na d90ko,je po ne prav dolgem času uporabe šel (beri fuč) slot za kartico.
Nevem a si res tako naiven (pa brez zamere),da verjameš v zgodbice :"Kot prvo je v istem razredu kot d80, po specifikacijah je grajen iz novejših materialov"....
Jaz sem vozil Saab-a93 l2002. Super avto,BP bi se reklo. Kupil novega,lepega,iz boljših materialov narejenega,v istem razredu Saab-a93.
Drek od avta,in podobno je pri tej zadevi.

LP

ne vem no, zdej če je v tem studiu crknu slot za kartico je pa kr slabše kvalitete od d80, moj d90 ma narjenih 87.000 posnetkov, kar pomeni da sem verjetno kar nekajkrat vzel kartico not in ven pa začuda še kar dela. Pri d80 so mi menjali shutter gumb že pri 20.000 posnetkih, drgač roko na srce za ta razred sta to odlična aparata, na živce mi gre pa to k govoriš da je d90 za razred slabše grajena kot pa d80 ''to se seveda vidi po tipkah'', v drugem postu pa pol rečeš pa da sta oba v istem razredu ''samo da je d90 bolj šlampast narjena''. Imam oba in po treh letih raznih padcev z motorjem, smučmi... d90 še vedno dela normalno s tem da mi je lansko leto padla s stojalom vred v Sočo in nima posledic edino kar je blo treba sušit kakšen dan.
Če bi tudi jaz gledal samo moja d80 in d90 bi verjetno govoril isto k pa ti samo da bi bla kle d80 za razred slabše grajena ''saj se je pokvaril gumb za proženje''. Pač d80 je drek od fotiča, hahaha

Lej si že prav smešen. Se mi res ne da debatirat v stilu"kdo ima daljšega". Ti kot posameznik in tudi fotostudijo v LJ sta zadnji rupi na sviralu iz stališča statistike. V podjetju Grafo d.o.o ki,uvaža Nikone imajo evidenco kvarljivosti v garancijskem roku pravijo drugače. Ampak nema veze.

LP
 0   

Luka @lukas123 3. Okt 2010, 21:21

Mene je motil samo to da si reku da je d90 za razred slabše grajena kot pa d80
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 3. Okt 2010, 23:30

Samo par besed!!!... MNENJA SO RELATIVNA smile
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

Stane Crnjak @staneC 4. Okt 2010, 09:49

Meni so pa na D80 menjali gumo na gripu v garancijskem roku (baje tovarniška napaka), pa nekaj mrtvih piklsov sem imel ( baje tudi napaka CCD senzorja), D90 pa špila kot urca. Če jih je več na servisu, ne pomeni da so grajeni za razred slabše. Kaj pa če stvar z "gradnjo" nima nobene zveze in je stvar v "elektroniki? Ti pa si statistik, ja. laugh
 0   

najed01 @najed01 4. Okt 2010, 16:23

Oh Stanči si pa zabaven. Daj pozanimaj se kaj pomeni aftersales service in callback in kaj ima pri temu statistika. Moja,je na višjem nivoju od recimo gim.maturanta.
Kaj sem hotel povedat,da je meni d80ka delala super,prav tako d90ka,razen če odmislim (na d90ki) mlahave gumbe. In po več odprtih škatlah pri moji ženi,ki jih prodaja je z gumbi ista pesem.
Ko pa pride kišta iz fabrike,previmo,da je zadeva narejena ali se motim...in,da so kot pravi Tomovader mnenja relativna.
Ja prodaja fotičev,res ni prodaja čaja.
LP
 0   

Luka @lukas123 4. Okt 2010, 16:42

Hm, moja d80 in d90 imata oba enako mlahave gumbe, ne bi pa že po svojem mnenju uvrstil d90 razred nižje po zgradbi napram d80. In tud dejansko, vsaj na papirju je razvidno da d90 ni grajena za razred slabše
 0   

Stane Crnjak @staneC 4. Okt 2010, 17:33

Pust najeda naj najeda. Slabi gumbi na 90-ki, na 80-ki pa kamen-kost. Žena je rekla, da je 90-ka slaba in basta. Nema priče.
 0   

najed01 @najed01 4. Okt 2010, 17:56

Stanči zgleda da spadaš v tisto skupino ljudi,da če kaj rečeš čez njihov avto (fotič) to vzamejo osebno. Skušal sem se držat argumentov. Naslov teme je bil Problem z Nikon d90.
Google pravi:
Nikon d80 problem 261000 zadetkov
Nikon d90 problem 588000 zadetkov
Jaz z tem zaključujem.
 0   

Luka @lukas123 4. Okt 2010, 18:45

Hehe, Najed spet statistike.

Prvo mal preber title ki jih izpiše pod nikon d90 problem pol pa še pod nikon d80 problem!
In če se gremo že statistike je nikon prodal za polovico več d90-k (trenutno tudi večja popularnost) kot pa d80-k, tko da naj bi blo po statistikah tud več okvar an, ker več kot je produktov večji je procent okvar, seveda če je ta stvar sploh kvarljiva, tukej seveda v obeh primerih je, razen z izjemo fotostudio v ljubljani in pri tvoji ženi.
 0   

Stane Crnjak @staneC 4. Okt 2010, 20:01

Glede na to, da ne poznam tvojega imena, ni ravno na nivoju "nadgimnazijskega maturanta", da opleta s pomenjševalnicami. Napiši ime, potem se delaj pametnega OK?
Kar se pa tiče Nikona D80 in Nikona D90.
Sem bil lastnik enega in sem še lastnik drugega in mi za oba prav dol visi.
Se mi zdi pa butasto, če pametnjakoviči na podlagi ženinih izkušenj trobezlajo o trdoti in kakovosti.
Aja, pa napiše se " s tem", ne "z tem".
Ko boš napisal ime, pa lahko nadaljujeva.
Če žena pusti seveda.
najed01 je napisal/a:
Stanči zgleda da spadaš v tisto skupino ljudi,da če kaj rečeš čez njihov avto (fotič) to vzamejo osebno. Skušal sem se držat argumentov. Naslov teme je bil Problem z Nikon d90.
Google pravi:
Nikon d80 problem 261000 zadetkov
Nikon d90 problem 588000 zadetkov
Jaz z tem zaključujem.
 0   

catD11 @catD11 4. Okt 2010, 20:38

Prav v ta namen sem se registriral. Daj ustavte konje to je vendar forum. staneC prvi si začel s tem sranjem o posmehovanju. Saj je lepo povedal,da je to njegovo mnenje. Je pa res mal radikalno.
Lejte moj stric je zelo znan fotograf. Nebi se rad hvalil na račun njega. Slika za dve znane revije. Je kar ime tudi na drugem področju. Skratka on od tega živi. Zgodilo se mu je,da je imel Nikona D90 za drugi aparat. Ko ga je en večer hotu prižgat je bla tema. Res ni tako slaba zadeva,ni pa tudi tako od sile bi se reklo. Slišal sem in ponavljam slišal sem,da zaradi nezanesljivosti ni prišel v ožji izbor NPU-ja.
Jaz bi bil pa kar vesel informacij,pa tudi če so od njegove žene upset .
Lukas123 ti pa resno bedarije pišeš. Že to,da ti pade v mrzlo reko in zadeva preživi brez servisa je...
Nikon D80 se je delal od avgusta 2006 do maja 2009 (takrat sem ga jaz kupil v nemčiji)
Nikon D90 se dela od februarja 2009. Res nevem od kje maš te podatke.
Zdaj pa še malo o statistiki.
Za postprodajne usluge in servis je statistika zelooooo pomembna. Na temu bazira zavarovalništvo,prodajne strategije,servisne usluge,....
Za slovnične napake se opravičujem. Drugače je portal kar OK.
 0   

Luka @lukas123 4. Okt 2010, 23:44

catD11 : kako lohka rečeš da pišem bedarije ko se mi je pa to tudi zares zgodilo, mi je vseeno če verjameš ali ne ampak ni pa treba zaradi tega ker pač ne verjameš govorit da pišem traparije.
To da se aparat enostavne ne prižge se lohka naredi tudi pri d3 ali d3x, še celo d80 bi se lohka to naredilo, kar jo pa ne naredi nezanesljivo kamero, će gledam samo pri meni (kot večina) je to zlo zanesljiva kamerca.
Glede NPU-ja si slišal narobe oz. brez zamere ampak sploh ne veš katere kamere spadaja v NPU, kamere srednjega razreda kot so d80, d90, d7000.. tud približno ne spadajo v ožji izbor NPU-ja, pa verjetno ne zato ker naj nebi ble zanesljive.
Ne vem no kakšne mate eni, catD11 - d90 in d80 sta kameri srednjega razreda in za svojo ceno sta kar od sile sploh d90, ki je po zgradbi v istem razredu kot d80, v ostalih stvareh je pa pač (normalno saj je naslednik) boljša.
Uglavnem hotu sm samo povedat da d90 ni grajena za razred slabše kot to trdi najed...

catD11: Tvoji podatki o pričetku prodaje d90 so čist netočni (ne vem od kje imaš ti podatke), pravi podatek je oktobra 2008 in glede na to da je to prvi dslr ki snema video je šel za med in si moral imeti srečo da si ga sploh dobil ker 1.runda je bila razprodana v momentu. D80 so pričeli prodajat septembra 2006. Ne vem no, ampak mene na žalost to spravi ob živce da mi nekdo npr. govori da kje sem pa dobil te podatke nakar so njegovi sfaljeni do konca.

lp
 0   

catD11 @catD11 5. Okt 2010, 07:18

Joj nebi se rad še jaz zapletu v te cenene debate. Mogoče sem falil za kak mesec. Ampak vseeno je razlika 2l in več. Tako,da težko verjamem (kot tvojemu padcu v reko) taki razliki.
Zakaj? Zato,ker so se skoraj takoj na trgu pojavile kamere,ki imajo video kot se šika. Na D90 je pa to še vedno polizdelek.
Na DP so ocene za kvaliteto gradnje vseh Nikon DSLR od 8 pa do 9,5. Če ta interval porazdeliva,in da se v intervalu po 0,5 od 8,0 do 9,5 (10,0 ima smo bog) skriva 100% je razlika v kvaliteti gradnje 25% v korist Nikon D80. Nikon D80 ima oceno 9,0,Nikon D90 pa 8,5. Jaz bi temu,kar pravi najed kar verjel. Poglejte kaj se je dogajalo z Toyoto. Šparanje na celi črti.

Res ne vem kaj bi bilo narobe z D90 v NPU. A da bi okoli skakali z Nikon D3?? To NPU sploh ne počne. Ti povem,da je za pripravo dokaznega materiala D90 čist uredu zadeva. Za moje pojme je G10 super za take stvari. Saj upam,da ne živiš v svetu James Bonda.
Brez zamere,tukaj je kar nekaj takih k si hitro z njimi na nož

LP

Jani
 0   

Bostjan @Archie 5. Okt 2010, 08:39

Citiram:
Na DP so ocene za kvaliteto gradnje vseh Nikon DSLR od 8 pa do 9,5. Če ta interval porazdeliva,in da se v intervalu po 0,5 od 8,0 do 9,5 (10,0 ima smo bog) skriva 100% je razlika v kvaliteti gradnje 25% v korist Nikon D80. Nikon D80 ima oceno 9,0,Nikon D90 pa 8,5.

Zakaj pa ne porazdeliš intervala od 8.5 do 9.0 raje na 100%, pa bo D80 kar za 100% boljši v kvaliteti gradnje??? thumbsup

.... zelo všeč tvoja matematična logika. upset devilish
 0   

Bostjan @Archie 5. Okt 2010, 08:43

Citiram:
Poglejte kaj se je dogajalo z Toyoto. Šparanje na celi črti.

A BMW in Rolls-Royce recall si pa zgrešil?

Important BMW Product Recall
August 13, 2008: BMW has announced a recall of 200,000 cars and small SUVs because of possible airbag failure.

1.10.2010 The German luxury automaker BMW said Friday it was recalling 350,800 BMW and Rolls-Royce vehicles worldwide because of brake problems that a spokesman stressed were "without danger."
 0   

Luka @lukas123 5. Okt 2010, 15:42

mah, ne da se mi več, briga me če je d80 koj za 500% boljše grajen in za 300% bolje prodajan, pa če majo v npu koj mobitele za slikat. Jao
 0   

niko01 @niko01 9. Okt 2010, 15:45

lep pozdrav
Šele sedaj sem videl tole nakladanje in tudi mene (na žalost) zmotijo take brezpredmetne izjave kot jih dajeta najed01 in catD11. Če ne bi bil več let zaposlen kot poslovodja v foto trgovini v Žireh se verjetno sploh ne bi oglasil tukaj v temu topiku. Prva dobava nikona d90 v koncu oktobra 2008 je bila prodana že preden so sploh prišli na prodajne police, zanimanje bilo tako, da nove pošiljke kar nekaj časa sploh ni bilo mogoče dobiti ker nikon ni pričakoval tako dobre prodaje in predno so naredili zadostno zalogo je tudi trajalo nekaj časa. Do sedaj v dveh letih je bilo d90 v Sloveniji prodanih za okoli 20 % več od predhodnika d80.
Kar se tiče zgradbe je popolnoma enaka pri obeh modelih, zanimivo ampak v našem podjetju je bilo reklamacij glede na prodano število modelov manj na strani d90 kljub večji prodaji. Tudi tiste stranke, ki so prej imele d80 so zelo zadovoljne z novejšim d90 in še nisem slišal da bi kdo rekel da ima d90 slabše gumbe in tudi sam nisem opazil tega, da pa je narejena šlampasto pa lahko reče samo nekdo ki še nikoli ni imel vpogleda v notranjost več modelov različnih znamk. In kdor pravi da je d90 nezanesljiva kamera pomeni da očitno nima pojma kaj se je v zadnjih letih dogajalo na trgu, poleg tega je d90 požela kar nekaj več nagrad kot pa d80. O videu ne bi ker to ni videokamera.

Upam da bo tovrstno širjenje ''krive vere'' po forumih čim manjše

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati