0   

DamDesign @DamDesign 7. Apr 2011, 09:05

OWNED...

Mene pa moti, da pubec ocitno rola napacno vrsto muzike za moj okus... bigrazz

Fantje, nehimo ga biksat... Ce ste ze taksi skeptiki, si poskusite doma na hitro simulirat podobne pogoje in se mal poigrat s foticem. Ravno to sem vceraj naredil in upam si trditi, da lahko taksno sliko, kot je ta s tem D.J.-jem, naredim s svojim Nikonckom in flashem, brez Photoshopa ali kakrsnihkoli layerjev in podobnega... grin

Get creative, for fuck's sake! biggrin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

tmt @tmt 7. Apr 2011, 10:25

No, lepo DamDesign, da si se tudi ti nekaj naučil. Kajti včeraj so bili vsi tvoji argumenti zgolj "da" in žalitve. Celo na nevmesno primerjavo tistih dveh šolskih fotografij, je bil tvoj odgovor z značilno razlago in močnim argumentom: "bi rekel da". laugh
In to kljub temu, da sem v dveh - treh postih jasno napisal, da me moti in je tudi ključnega pomena, ker gredo svetlobne sledi le iz izbranih gumbov (kajti iz fotografije pač ni razvidno, da so ti gumbi lučke), ni nihče podal odgovora. Razen Wartburga, ki je po vsej verjetnosti edini imel jasno predstavo v glavi, pa tega ni dovolj jasno pojasnil.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 7. Apr 2011, 10:42

Jaz sem z enim stavkom povedal veliko:
Fotografija je risanje s svetlobo.
Mar je res treba vse razlagati podolgem in počez?
Včasih je fino mal pomisliti in uporabiti svojo pamet, pa saj zato jo imamo, kanede smile
 0   

Aleš @lial 7. Apr 2011, 10:54

Wartburg je napisal/a:
Jaz sem z enim stavkom povedal veliko:
Fotografija je risanje s svetlobo.
Mar je res treba vse razlagati podolgem in počez?
Včasih je fino mal pomisliti in uporabiti svojo pamet, pa saj zato jo imamo, kanede smile

Hehe, ne morem si kaj, da ne bi zapisal:
"pri popravilih električnih naprav sta možni le dve napaki: ali je kontakt, ko bi ne smel biti, ali pa ga ni, ko bi moral biti..."

Enostavno, ne?
 0   

Janez Pelko @Wartburg 7. Apr 2011, 11:02

Ni čisto tako.
Elektrotehnika zna biti malce bolj kompleksna kot fotografija.
Vsaj meni se zdi tako.
Ker se nekako ukvarjam z obojim smile
Za razumevanje štromarije moraš imeti precej fizikalnega in matematičnega znanja, fotografska tehnika je pa nekako intuitivna in se večino stvari da razumeti že z malce bolj poglobljenim razmišljanjem.
OK, saj vem da je bil to bolj joke, lial smile
Sicer nam je pa na elektro faksu en profesor lepo razložil: vse je zelo enostavno, obstajata le dve pravili. Pravilo leve roke in desnega vijaka. Nekako tako, leta so pač minila smile
 0   

DamDesign @DamDesign 7. Apr 2011, 11:09

tmt je napisal/a:
No, lepo DamDesign, da si se tudi ti nekaj naučil. Kajti včeraj so bili vsi tvoji argumenti zgolj "da" in žalitve...

Ucim se ze celo zivljenje in to nameravam poceti se naprej, torej se kakih 120 let…
Bodi frajer in citiraj moj komentar, pred tistim "Pa kaj teb ni jasno?!", ki je po tvojem mnenju zalitev. Ajde, tica vun...

tmt je napisal/a:
...Celo na nevmesno primerjavo tistih dveh šolskih fotografij, je bil tvoj odgovor z značilno razlago in močnim argumentom: "bi rekel da". laugh ...

Laugh all you want, lil' girl, ampak tam ne pise "bi rekel da", ampak pise: "Moje amatersko mnenje: Da.". Vidim, da ti gre izkrivljanje podatkov v svojo korist dobro od tipkovnice. Ko bi ti le se dojemanje svetlobe in fotografije slo vsaj 2% tako dobro......
 0   

Aleš @lial 7. Apr 2011, 11:24

Wartburg je napisal/a:
OK, saj vem da je bil to bolj joke, lial smile

thumbsup thumbsup grin grin
 0   

tmt @tmt 7. Apr 2011, 11:26

Wartburg, je pač tako, da človek nečesa včasih ne vidi, ker ima misli osredotočene v napačno smer. Velikokrat se tudi pri delu ali kje drugje zgodi, da stoji več ljudi na kupu in si beli glavo, medtem ko je rešitev popolnoma enostavna in tik pred nosom.
Ampak dobro, ti si vsaj pojasnil na nek način, ostali so pa zgolj prikimavali in ponavljali nebistvene reči. In še celo danes nadaljujejo, kajti res je bistvena razlika med "bi rekel da" in "moje amatersko mnenje je da". Saj slednje resnično poda tako bogato razlago, da zagotovo pojasni zadevo do potankosti.
In ravno argumentiranih razlag, pa če tudi včasih napačnih (kajti tudi te doprinesejo k pravilnemu odgovoru) manjka na tem forumu. In mnogo preveč je prikimavanja in povzdigovanja lastnega ega na podlagi ničesar.
 1   

DamDesign @DamDesign 7. Apr 2011, 11:39

tmt, pa ti si car......... smile Tebi je "bi rekel da" in "Moje amatersko mnenje: Da." enako?! Pa tebe je treba cuvat kot oko v glavi, ker si neponovljiv biggrin

Moje "ponavljanje nebistvenih reci" so bili dejansko konkretni odgovori na temo - torej kako doseci taksno fotko, kot je v prvem postu.

Eh, skoda moje tipkovnice za prerekanje z neodraslimi otroci.

Lep dan ti zelim in upam, da me se kdaj razsvetlis s kaksno ultra-pametno, da se bom lahko se naprej ucil, pa magari od tebe, ki zakompliciras, potem se negiras, na koncu se pa izmikas konkretnim odgovorom na svoje zajebe grin Ti si taprav dec grin

Damir ma vas rad.
Zahvala: mzajcek
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 2   

Jernej Lasič @Sviri 7. Apr 2011, 12:42

kakšna debata, ne me jebat...
bravo tmt, čestitam, prvak v vlečenju samega sebe iz dreka. laugh
Zahvala: fearless, piXi
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Janez Pelko @Wartburg 7. Apr 2011, 13:03

A ni fino mal popestrit forumskega dogajanja smile
 0   

mzajcek @mzajcek 7. Apr 2011, 21:03

DamDesign je napisal/a:
tmt, pa ti si car......... smile Tebi je "bi rekel da" in "Moje amatersko mnenje: Da." enako?! Pa tebe je treba cuvat kot oko v glavi, ker si neponovljiv biggrin

Eh, skoda moje tipkovnice za prerekanje z neodraslimi otroci.

Lep dan ti zelim in upam, da me se kdaj razsvetlis s kaksno ultra-pametno, da se bom lahko se naprej ucil, pa magari od tebe, ki zakompliciras, potem se negiras, na koncu se pa izmikas konkretnim odgovorom na svoje zajebe grin Ti si taprav dec grin

Sviri je napisal/a:
bravo tmt, čestitam, prvak v vlečenju samega sebe iz dreka. laugh

+1!!!
 0   

PrimozS @PrimozS 8. Apr 2011, 08:01

Wartburg je napisal/a:
Sicer nam je pa na elektro faksu en profesor lepo razložil: vse je zelo enostavno, obstajata le dve pravili. Pravilo leve roke in desnega vijaka.

OET I? Vojko? :-)
 0   

Janez Pelko @Wartburg 8. Apr 2011, 08:15

Uf, sem že pozabil.
Leta 92 sem končal 4. letnik...
 0   

PrimozS @PrimozS 8. Apr 2011, 08:23

E pol zna bit, da je bil še kak njegov predhodnik.
 0   

najed01 @najed01 12. Apr 2011, 10:52

Wartburg je napisal/a:
Zategadelj res nimam kaj pametovati...

Od cele debate mi je najbolj všeč, da Wartburg uporablja besedo -ZATEGADELJ-. Sem bil prepričan, da jo v vsakdanji praksi poleg kakega Toporišiča samo še Jure Gustinčič uporablja upset
 0   

Janez Pelko @Wartburg 12. Apr 2011, 11:05

Kakopak smile
 0   

balli12 @balli12 12. Apr 2011, 17:48

nisem bral vse ga a podpiram mnenje Wartburg in dodajam fleš + rotacija naredi tako sliko seveda z takim časom da lahko rotiraš fotič in dobr fleš, ne se tole lotevet z kakim mobitelom.....
 0   

Matej @Ranko 16. Maj 2011, 21:02

thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati