0   

RZ67 @RZ67 30. Apr 2011, 13:08

tomovader je napisal/a:
če se misliš bolj na ornk začet ukvarjat s tem se ti splača, če pa rabiš to za na vsake kvatre v slabših pogojih fleš uporabit je pa 700tka čist dovolj smile

Se strinjam thumbsup
 0   

Peter Atanackov @Geo 30. Apr 2011, 13:17

FotoFreak je napisal/a:
Geo je napisal/a:
urosm je napisal/a:
almasalem je napisal/a:
Hvala vsem za odgovore, sem se odločil za SB-700 !

Lp

Pametno!

Niti ne SB-800 se vedno boljsi nakup.

lahko podrobno argumentiraš?

Za zacetek SB800 je mocnejsi, za resno rabo je bolj primeren lahko kontrolira večje stevilo flashov, če že ne drugega sb 700 nima PC porta!

Sb700 ima igracke kot so avtomatsko prepoznavanje filtrov. Ampak, Sb700 če se mislis resno ukvarjat bos prerasel sb800 pa ne.

Meni je vseeno, kaj se kupi, samo povem kot je, sicer pa za večino ljudi je tudi renault Clio dovolj dober... pa si kupijo kaj drugega.
 0   

RZ67 @RZ67 30. Apr 2011, 14:19

Geo je napisal/a:
Ampak, Sb700 če se mislis resno ukvarjat bos prerasel sb800 pa ne.

Se strinjam.

Geo je napisal/a:
sicer pa za večino ljudi je tudi renault Clio dovolj dober...

Se že samo z vidika prtljažnika ne strinjam grin
 0   

Janez Pelko @Wartburg 1. Maj 2011, 11:03

RZ67 je napisal/a:
Zdaj za Wartburga sumim, da uporablja stare fleše in dela na roke z njimi, če pa rabiš/hočeš/želiš avtomatiko, moč in udobje ter garancijo, ga ni čez SB-900.

Ja, delam tudi s starimi fleši, takimi, ki jih dobiš za 50 EUR. Delam tako hecne kot resne stvari, tako komercialo kot čisto veselje. Na fotkah se niti ne pozna, da so fleši stari smile
 0   

Horvy @Horvy 1. Maj 2011, 12:34

Sicer delam vse z naravno svetlobo, ampak razmišljam o nakupu dveh flešov. Vzel bom Nikonova, oba isti model. V večini primerov se bosta uporabljala oba sneta iz fotoaparata. Prožil jih bom zaenkrat z bliskom. Uporabljal jih bom v studiu (eden za ozadja, drugi za osvetlitev subjekta), predvsem pa za fotografiranje skejterjev. Večkrat pa potrebujem samo en fleš (na kameri). Nikoli še nisem uporabljal novih flešov. Ne vem kako vi fotkate razno razne prireditve/podelitve/otvoritve itd. Verjetno uporabljate auto funkcijo? Zanima me katera fleša bi mi priporočali?Cenovno mi nekako najbolj sedeta dve SB-700-tki...ne vem? Imam nek star sigmin fleš doma, snet z analogca pa vse ročno štimam, kako to delate vi na dogodkih ko se dejansko mudi...?

Lp
 0   

Janez Pelko @Wartburg 1. Maj 2011, 12:46

Nikon ima krasen TTL. Za prireditve uporabljam izključno TTL in SB-700 bi moral zadostovati.
Za skejterje pa bi zadostovali tudi stari fleši, ki jih potem ročno nastavljaš.
Bo pa RZ67 imel seveda drugačno mnenje smile
 0   

RZ67 @RZ67 1. Maj 2011, 13:11

Wartburg je napisal/a:
Bo pa RZ67 imel seveda drugačno mnenje smile

Ne fotkam prireditve/podelitve/otvoritve, fotkam pa rojstne dneve mojih otrok. Takrat uporabljam 2x Canon 580EX II s FlexTT5 in MiniTT1 na kameri, gor pa še AC3. S to kombinacijo lahko s pozicije kamere štelaš FEC pa tudi moč fleša v Manual načinu s pozicije kamere za 3 skupine flešev (dokler sem imel tudi 430EX II sem uporabljal vse 3 skupine). Ta sistem seveda obstaja tudi za Nikon, glej http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/minitt1-nikon/ in http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/flextt5-nikon/ ter http://www.pocketwizard.com/products/transmitter_receiver/ac3%20zonecontroller/

Glede skejterjev ti ne morem nič povedat, ker jih ne fotkam.

Za delo v studiju pa ti svetujem studijske fleše. Za začetek so Elinchromovi D-lite čist OK, mislim, da jih @abo01 prodaja zelo zelo ugodno https://www.slo-foto.net/mali-oglasi/550/elinchrom-d-lite-4-komplet Za studijo ti bodo boljši zato, ker ne rabiš prenosnosti, jih priklopiš na 220V in ne rabiš skrbet glede napajanja, radijsko proženje mislim, da je vgrajeno (kupiš še skyport oddajnik), predvsem pa zato, ker ti bo na voljo več modifikatorjev za osvetlitev ozadja in subjekta.

Za ozadje npr. imaš tudi specialni lonec http://elinchrom.com/products.php?p_id=16#content za subjekt pa boš lahko mdr. imel tudi beauty dish http://elinchrom.com/products.php?p_id=12#content in deep octo http://elinchrom.com/products.php?p_id=77#content Te stvari za hotšu fleške namreč niso na voljo oz. se moraš zelo pomatrat, da jih gor spraviš, pa običajno bo potem output premajhen. S flešem v Deep Octo na 2m namreč pri ISO 100 niti pod razno ne prideš na f/8.
 0   

Horvy @Horvy 2. Maj 2011, 12:21

Torej TTL, sej za skejterje je že kak star fleš dovolj, skrbijo me samo prireditve (automatica itd..zdaj vem)...SB-700 bo torej nov gost v ruzaku..
 0   

urosm @urosm 2. Maj 2011, 15:05

Če hočeš zanesljiv TTL, ne razmišljaj o drugem kot o Nikonu. 700tke še nisem imel, 800 in 900tka pa špilata, da boljše skoraj nebi mogla.
 0   

Horvy @Horvy 2. Maj 2011, 18:17

Nikon absolutno!
 0   

David @dlicen 2. Maj 2011, 18:34

Horvy je napisal/a:
Nikon absolutno!

OK, čisto informativno, kakšne so konkretne prednosti recimo Nikona SB900 napram enemu Metzu 58? Ta naj bi bil praktično povsem združljiv z vsemi naprednimi funkcijami aparata, pa še nekoliko močnejši. Katere so lastnosti, ki prevagajo in upravičijo nakup originala?
Hvala.
 0   

urosm @urosm 2. Maj 2011, 18:42

Kot si rekel: "naj bi bil združljiv". Pa je? Pri Nikon-Nikon kombinaciji se ne ukvarjaš s pogojniki.

Jaz sem imel dokaj slabe izkušnje s Sigminimi flashi. Metza ne poznam in ga tudi ne mislim spoznavat. Mi zanesljivost pri delu pomeni bistveno več kot pa nekaj eur nižja cena.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Maj 2011, 18:55

Jaz imam eno Sigmo za remote (v ročnem načinu). TTL je dokaj loterija. Nikonova SB-800 in SB-900 pa delata ko urca.
 0   

Tomaž @Tobi 2. Maj 2011, 18:57

Metz je zanesljiv, jaz mam model 48 af - 1 digital, je preživel padec iz višine 5 - 6 metrov ko sem se poškodoval, edino kar je bilo narobe je bilo da je fin prah prišel v glavo in sma ga z atejem razdrla in ščistla, namazala ponovno motorček v notranjosti in špila tak kot včasih. da se ga tudi prožit preko CLS sistema testirano z D300s od kolega.
 0   

tmt @tmt 2. Maj 2011, 20:48

urosm je napisal/a:
Kot si rekel: "naj bi bil združljiv". Pa je? Pri Nikon-Nikon kombinaciji se ne ukvarjaš s pogojniki.

Jaz sem imel dokaj slabe izkušnje s Sigminimi flashi. Metza ne poznam in ga tudi ne mislim spoznavat. Mi zanesljivost pri delu pomeni bistveno več kot pa nekaj eur nižja cena.

Meni se pa tvoje navedbe v povezavi z znanjem o fleših zdijo precej pogojne. Metza ne poznaš, čeprav je od nekdaj bil številka 1 za fleše na svetu. Res je, da ne vgrajuje vseh softwarskih bonbončkov, kot to pridno počno canonove in nikonove podružnice na Kitajskem. Zanesljivost, dolga življenska doba, kvalitetna svetloba, so zagotovo tudi v današnjem času odlike Metza. In močno dvomim, da so nakrancljani kitajski produkti zaneslivejši od te tradicionalne kvalitete, tudi če sta jih požegnala nikon ali canon (so pa vsekakor privlačnejši za oko z vsemi tistimi nepotrebnimi gumbki in številkami).

Sicer v tej temi tudi še nekaterih drugih navedb ne razumem v celoti. Kot je recimo ta, da bo uporabnik kmalu prerasel fleš sb 700. Kaj za vraga naj bi to pomenilo in kje se to odraža pri tistih, ki ste to "prerasli"?

In malo mimo teme, ampak pridružujem se mnenju Wartburga. Tudi sam pogosto uporabljam stare fleše, predvsem Metze 45 z dvema glavama, katerih TTL merjenje ne deluje več na digitalnih aparatih. Pa se na fotografijah ne pozna ne to da so stari in tudi to ne, da imajo zgolj avtomatiko zaslonke in manual. biggrin
 0   

urosm @urosm 2. Maj 2011, 20:58

Kot sem napisal, Metza ne poznam in ga niti ne mislim spoznavat, kot tudi kakšne druge znamke ne. In nisem rekel, da ni kvaliteten. Si čisto mimo razlagaš moj odgovor.

Sem samo povedal, da mi Nikon na Nikon kombinacija špila 100 % in ne mislim več niti eksperimentirat v tej smeri. Nikomur pa ne pravim, da mora to isto počet. Sem pač podal moje izkušnje in argumente. Sam sem pripravljen plačat za zanesljivost delovanja, če pa zraven dobim še bonbončke, pa toliko bolje.

Vidiš, mene pa skrbi, kaj bom, ko bom prerastel SB-900? Kupil Metza? laugh
 0   

Jan Kajfež @Geccko 2. Maj 2011, 21:00

@urosm: ne, Sigmo boš kupil... ko enkrat nekaj obvladaš rabiš nove izzive...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Maj 2011, 22:57

tmt je napisal/a:
urosm je napisal/a:

Meni se pa tvoje navedbe v povezavi z znanjem o fleših zdijo precej pogojne. Metza ne poznaš, čeprav je od nekdaj bil številka 1 za fleše na svetu. Res je, da ne vgrajuje vseh softwarskih bonbončkov, kot to pridno počno canonove in nikonove podružnice na Kitajskem. Zanesljivost, dolga življenska doba, kvalitetna svetloba, so zagotovo tudi v današnjem času odlike Metza. In močno dvomim, da so nakrancljani kitajski produkti zaneslivejši od te tradicionalne kvalitete, tudi če sta jih požegnala nikon ali canon (so pa vsekakor privlačnejši za oko z vsemi tistimi nepotrebnimi gumbki in številkami).

Sicer v tej temi tudi še nekaterih drugih navedb ne razumem v celoti. Kot je recimo ta, da bo uporabnik kmalu prerasel fleš sb 700. Kaj za vraga naj bi to pomenilo in kje se to odraža pri tistih, ki ste to "prerasli"?

In malo mimo teme, ampak pridružujem se mnenju Wartburga. Tudi sam pogosto uporabljam stare fleše, predvsem Metze 45 z dvema glavama, katerih TTL merjenje ne deluje več na digitalnih aparatih. Pa se na fotografijah ne pozna ne to da so stari in tudi to ne, da imajo zgolj avtomatiko zaslonke in manual. biggrin

kaj pa naj bi bila kvalitetna svetloba?
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

urosm @urosm 3. Maj 2011, 06:39

@tmt
Tudi jaz se strinjam z Wartburgom, glede uporbe starih flashev v manual modu. Vse kar bliskne, se da uporabit.
Druga zgodba pa je, ko govorimo o TTL. Nehaj mešat hruške in klobase.

In zakaj poudarjaš dele mojega besedila in jih vlečeš iz konteksta?
 0   

Andrej @fotokaj 3. Maj 2011, 07:40

Ma kašen fleš, nehajte ga srat - dvignite ISO in odprite blendo ...!
upset

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati