0   

Pavlic @pavlic 29. Sep 2011, 06:56

Sem pred dilemo ali kupiti rabljen Canon 50D ali novega 7D. Zato vse prosim, da mi malo pomagate pri odločitvi. Ob nakupu Canon 50D bom zraven dokupil še 17-55 2,8 ali 17-40 f4 in pa 24mm EF f/2,8 pri nakupu Canon 7D pa samo 17-40 ali 17-55. Torej vse, ki uporabljate oz. ste uporabljali ali objektiv ali body prosim za nasvete.
 0   

ant-dj @ant-dj 29. Sep 2011, 07:55

Zakaj bi pa kupil še 24 2,8? Oba objektiva ti že pokrivata tole goriščnico in tudi zaslonko. Potem bi bil bolj smiselen nakup sigma 30 1,4 ali morda sigma 24 1,8.

p.s. kako to, da si prestopil na Canon? Saj med d90 in 50d ni tako velike razlike

LP
 0   

Pavlic @pavlic 29. Sep 2011, 08:03

Am zaradi tega ker, večina prijateljev ima Canona in si bom lažje izposojal objektive pa tudi več rabljene opreme je v Sloveniji za Canon.

Aja pa zgleda da sem kopiral naroben objektiv mislil sem Canon EF 28mm f/1.8 USM
 0   

ant-dj @ant-dj 29. Sep 2011, 08:20

Kolikor sem bral ocene objektivov je tale 28 1,8 oster od 2,8 naprej, torej spet bolj malo pridobiš z nakupom. Res pa je, da ga nisem imel in ne poznam dejanskega stanja.
 0   

Pavlic @pavlic 29. Sep 2011, 08:29

No sej glede fiksnega je še vse odprto ker, na nikonu sem imel 50mm 1,4 in je bil predolg v zaprtih prostorih. Tako, da sedaj gledam 35,30,28,24mm
 0   

andyz @andyz 29. Sep 2011, 08:58

5D ali 7D je stvar osebne odločitve in je nemogoče reči, kateri je boljši.
Torej se moraš sam odločiti ali boš imel FF ali crop.
Če boš imel 7D, potem je 50mm najbrž malo preveč in je za ta namen bolje 35mm.
 0   

komar89 @komar89 29. Sep 2011, 09:29

Odvisno koliko nujno rabiš 28 1.8 . Čeprav pravijo, več denarja za objektive, bi jaz kljub vsemu šel na 7d+ 17-55, je en tak konkreten preskok kar se tiče crop kamer. Itak boš še zmetal denarja za objektive, če ti je bolj resen hobi.
šank, drš me, jst te bom spustu...
 0   

Zelod @flambirana_oFca 29. Sep 2011, 11:36

Sam lahko podam le mnenje za objektiv 17-55mm f2.8 IS USM. Uporabljam ga dve leti in je v moji zbirki odličen objektiv. Zelo oster, dela lep kontrast, relativno tih pri ostrenju (npr. v gledališču prav pride) in v temi se odlično znajde (hitro najde fokus). Na blendi f2.8 ni ravno najbolj oster, zato ga sam uporabljam šele od f3.2 oziroma f3.5 naprej. Edina dva minusa sta - teža in slaba zaščitenost proti vstopu tujkov v notranjost objektiva.
 0   

Grega @Greegor 29. Sep 2011, 12:02

andyz je napisal/a:
5D ali 7D je stvar osebne odločitve in je nemogoče reči, kateri je boljši.
Torej se moraš sam odločiti ali boš imel FF ali crop.
Če boš imel 7D, potem je 50mm najbrž malo preveč in je za ta namen bolje 35mm.

50D ne 5d upset
 0   

andyz @andyz 30. Sep 2011, 06:36

Jaoo, sorry. Sem čisto spregledal, da je govora o 50D.
Verjetno zato, ker se mi je zdelo smiselno.
Dilema med 50D in 7D pa itak ne obstaja.
Vse je odvisno seveda od denarnice.
 0   

Pavlic @pavlic 30. Sep 2011, 07:12

Ja budget je nekje 2000€ oz. bo ko bom prodal še nekaj stvari od nikona.
 0   

andyz @andyz 30. Sep 2011, 15:26

7D je trenutno menda najboljši crop aparat, ki je na trgu.
Za 2000 dobiš še kakšen soliden objektiv zraven.
 0   

Aleš @lial 30. Sep 2011, 15:38

andyz je napisal/a:

Hm.

Ocenjevalci na SnapSort se ravno ne strinjajo s to trditvijo:

http://snapsort.com/explore/best-entry-level-dslrs/24-months-recent
 0   

komar89 @komar89 30. Sep 2011, 18:21

lial je napisal/a:
andyz je napisal/a:

Hm.

Ocenjevalci na SnapSort se ravno ne strinjajo s to trditvijo:

http://snapsort.com/explore/best-entry-level-dslrs/24-months-recent

Hm, pa 60D je boljši od 1dmk4, če klikneš na pro dslr...toliko o teh ocenjevalcih smile
 0   

Aleš @lial 30. Sep 2011, 18:34

Seveda nimajo vedno prav, vendar se je treba v njihov način in kriterije malo poglobiti, pa vidiš, da ni vse (če sploh) mimo.
Vsekakor so mnogo bolj vredni zaupanja, kakor 90% ostalih testerjev, predvsem zaradi sistema, ki v glavnem temelji na podatkih in ne nekih subjektivnih ocenah navdušencev.
 0   

Tester @Tester 30. Sep 2011, 18:54

Če že gledamo lestvice je tule še ena zanimiva:

http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-DSLR-%C3%BCber-1.000-Euro--index/index/id/969/

smile
 0   

Klemen Blokar @kleb 30. Sep 2011, 19:15

7D je kar hudirjevo dober aparat. Na tem nivoju je Canon večinoma modele menjal vsako leto. Dve leti je od 10D naprej zdržal le še 20D (Pa tudi prej ni bilo takih rekordov). 7D pa tudi po dveh letih še nima najavljenega naslednika, kar je v tem razredu pri Canonu rekordno trajanje modela v zadnjih 10 letih... Seveda to ne pove vsega, ampak nekaj pa že... grin

Na linku, ki si ga pripel, so pa le aparati, ki so bili najavljeni v zadnjih 24 mesecih, kjer je 7D že padel ven. Če to malo razvlečemo na 26mesecev, se pri pro dslr 7D uvrsti na 4. mesto, kjer ga v APS-C razredu prehiti le Sonyjev SLT-A77, najavljen pred kakim mesecem dni. Pri čemer se je treba zavedati, da sta aparata povsem drugačni zverini in v bistvu pokrivata dva različna tržna segmenta.

Tako da lialov link bolj potrjuje tezo, da je 7D najboljši APS-C DSLR ta hip (in to dve leti po najavi). Če hočeš "boljši" (odvisno za koga, za kakšne želje in potrebe) aparat, se je treba odpovedat optičnemu iskalu in pristat na EVF.
 0   

Aleš @lial 30. Sep 2011, 20:55

Hja, če pa razvlečemo še nekoliko, na primer na 48 mesecev pa spet pade za nekaj mest.
Ni bil moj namen dokazovati kar koli, le trditev, da je najboljši me je zanimala in sem jo šel preverjat na SnapSort.
Kjer pa se nikakor ne more postavit na prvo mesto, pa če še tako spreminjaš nastavitve iskanja in primerjave, celo v konkurenci izključno Canonovih DSLR-jev, je z nekaj poskusi najvišje na 4 mestu.

Da pa ne bom negativen - verjamem, da je dober, zelo dober aparat in pravzaprav nimam kakšnega razloga, da bi to poskušal zanikati.
Le pripomba da je nekaj 'najboljše' je bila razlog mojemu iskanju. grin grin

Brez zamere, prosim!

Edit: kar se mene tiče, ga lahko na SF tudi proglasimo za najboljši aparat, ni problema! grin
 0   

Klemen Blokar @kleb 30. Sep 2011, 23:23

No, saj nisem jaz postavil trditve najboljši, želel sem pa pokazat na nesmiselno uporabo spletnih lestvic, pa naj bodo še tako dobro zastavljene. In prvotna trditev je bila:

Citiram:

Ti si to očitno raztegnil kar na vse DSLR aparate, neodvisno od velikosti senzorja. Jaz v skladu s prvotno izjavo upoštevam le tiste, ki imajo približno enak crop faktor. In tudi, če obdobje raztegnem na 48 mesecev, ga prehitijo le full-frame aparati, torej ostaja še vedno na istem mestu (pod)lestvice APS-C modelov.

Seveda pa je osnova vsakega primerjanja to, da se primerja primerljive stvari. Aparati so tako raznolika zadeva, da brez jasnih kriterijev primerjave nimamo itak kaj pametnega za povedat. Je pa po mojem mnenju še vedno res, da med 1.5-1.6x crop aparati ni ogromno takih, ki bi bili po vsestranskosti kos 7D. So taki, ki ga premagajo v določenih segmentih, ampak celoten paket pa težko dobiš tako dober. Če so ti pri tvojem delu pomembni le določeni segmenti (npr. dinamični razpon, visok iso, ...) boš morda našel kak drug zate primernejši aparat. Ampak težko pa rečeš, da 7D ni nekje pri vrhu lestvice - to pravi tudi tvoja spletna lestvica. In še enkrat ponovim: govorimo o APS-C formatu senzorja.

PS: Sicer se pa strinjam s tvojo izjavo, da je govoriti o "najboljšem" na splošno brez pomena. Samo s tvojim dokazovanjem tega se ne strinjam.
 0   

Dule @DuleB 30. Sep 2011, 23:56

He, he, he, najboljši... Jaz se tega izraza ter takšnih in onakvih primerjalnih testov raje izogibam. Vse preveč kažejo na pipetkarstvo, podobno onemu, ko razni "stručkoti" že kar s krvavo rdečimi očmi buljijo v svoje 21 (ali še več!) inčne monitorje ter na 100% povečavah fotk iščejo sledi šuma, kromatske aberacije, disperzije... Take vprašam: "Koji ku*ac ti bo to, razen da se prčiš pred drugimi? Pri natisnjenih fotkah recimo 40 X 30 cm se to le redko opazi, one "jumbo" plakate pa itak moraš gledat z določene razdalje."

Torej 7D je do uporabnika zelo prijazen aparat in ko ga enkrat naštudiraš ter obvladaš, si z njim super zadovoljen. Prav sladko se ti fučka za to, kako visoko je uvrščen na raznih lestvicah top aparatov. Premore cel kup hitro dostopnih funkcij, ki delo z njim znatno olajšajo, zato pravim, da je vreden vsakega evra.

Potem se pa neha...

Ti hitri dostopi za uspešno fotkanje niso nujni, so bolj neke vrste "cukrčki" za razvajanje lastnika. Ko primerjam RAW posnetke napravljene s prejšnjim 500D in sedanjim 7D kakšne bistvene, da ne rečem dramatične razlike, ne opazim. Še največja je v MB in Mpix. O teži aparata ne bi kaj dosti. Moj ima z dodatnim gripom, dvema baterijama ter objektivom Canon EF-S 15-85mm F/3.5-5.6 IS USM solidni dve kili in par dekagramov. Nositi par ur dve kili okoli vratu... Včasih se mi kar milo stori po plastik-fantastiku 500D, ki je s Tamronom 17-50mm F/2,8 vred, tahtal slab kilogram. Mogoče bo zdaj kdo zlobno vprašal, zakaj sem si potem kupil 7D, če ga šimfam? Tu ni dileme: zato, ker sem hudo ležeren tip, ki se prav rad pusti razvajati in crkljati. Bye
Dušan Brezovnik

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati