0   

mato295 @mato295 14. Dec 2011, 10:30

Ne kupuj 350D za tako ceno. Ta aparat je realno vreden manj kot 100€. Za dobrih 300€ dobiš že Nikon D90 ali Canon 40D.
Prodajal se je komplet Canon 40D in Tamron 17-50 F2.8 za 500€. Zmagovalna kombinacija, če mene vprašaš.
Če sam nebi posegel po FF, bi sigurno izbral nekaj takega.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 14. Dec 2011, 12:22

pozabi na 350D, je popolnoma zastarel.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

skat @skat 14. Dec 2011, 12:44

Glede na to, da ti fotografija ni osnovna dejavnost ali hoby, ti odsvetujem nakup DSLR aparata. Objava slik na spletu pa tudi ne zahteva vrhunske kvalitete. Bolj ti priporočam nakup boljšega kompakra. Mogoče Canon serije SX. Veliki razpon goriščnic in dokaj enostaven za uporabo.

Zakaj ne DSLR. Porabil boš veliko časa, da se naučiš dobro rokovati z njim, porabil boš veliko časa pri dodatni obdelavi slik, predvsem pa boš potreboval precej denarja za dodatne kakovostne objektive.

V kolikor pa se želiš bolj resno ukvarjati s fotografijo je smiselno razmišljati o nakupu DSLR aparata. Razumem komentarje ostalih na tem in ostalih forumih, ki so bodisi fotografi ali resni hoby friki, da propagirajo zgolj DSLR aparate. Za drugega, ki pa mu je fotografija zgolj vzporedna stvar pa je kompakt več kot dobra odločitev.
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 14. Dec 2011, 13:13

A lahko nekdo določi mejo, pri kateri se začne "resno ukvarjanje s fotografijo"?
Pusti človeku, da poskusi nekaj novega. Dejstvo je, da DSLR omogoča veliko večjo kreativnost in umski izziv. Glede na to, da ga fotografija zanima, mu svetujem DSLR.

Zakaj DSLR? Veliko časa boš lahko posvetil temu, da se naučiš dobro rokovati z njim, naučil se boš ogromno o dodatni obdelavi slik, predvsem pa lahko dokupoval dodatne kakovostne objektive.

Se splača? Najbrž ne. Ali je zabavno? Vsekakor.
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. (Antoine de Saint-Exupery)

http://www.socahiking.com
 0   

skat @skat 14. Dec 2011, 13:22

Danijelz je napisal/a:
A lahko nekdo določi mejo, pri kateri se začne "resno ukvarjanje s fotografijo"?
Pusti človeku, da poskusi nekaj novega. Dejstvo je, da DSLR omogoča veliko večjo kreativnost in umski izziv. Glede na to, da ga fotografija zanima, mu svetujem DSLR.

Zakaj DSLR? Veliko časa boš lahko posvetil temu, da se naučiš dobro rokovati z njim, naučil se boš ogromno o dodatni obdelavi slik, predvsem pa lahko dokupoval dodatne kakovostne objektive.

Se splača? Najbrž ne. Ali je zabavno? Vsekakor.

Nič ni napisal, da ga fotografija močno zanila. Le, da si želi kupiti aparat in zakaj.

Vse kar si napisal ti sem napisal tudi jaz, le da sem utemeljil kdaj za DSLR in kdaj ne.
 1   

Danijel Žagar @Danijelz 14. Dec 2011, 13:44

skat je napisal/a:
le da sem utemeljil kdaj za DSLR in kdaj ne

skat je napisal/a:
Glede na to, da ti fotografija ni osnovna dejavnost ali hoby, ti odsvetujem nakup DSLR aparata.

Aha.

Fotoaparat za na web ima že na telefonu. Če nabavi boljši kompakt, je s ceno tam tam. Glede na to, s čim se ukvarja, mu bo dodatno znanje prav prišlo. Pravzaprav dodatno znanje še nikomur ni škodilo. Je pa že sam potrdil, da mu ne bo treba hiše prodat za ta nakup.

Prvi DSLR je večina kupila takole: želeli smo nekaj boljšega. DSLR je zvenelo nekoliko zapleteno in vsekakor drago, a vendar tako mikavno... Pa malce prišparaš, pa si malce v dvomih... vprašaš na forumu in veš še manj kot prej... v tem je čar. Preštej tiste, ki so bili razočarani nad prehodom na DSLR.

Lp od "resnega hobi frika"...
Zahvala: JernejZ
 0   

H2SO4 @H2SO4 14. Dec 2011, 14:37

Ne se prepirat, prosim. bigrazz

Hvala vsem za mnenja...v bistvu bi dodal to, da se gre za raziskovanje nečesa novega. Rad imam vse kar je povezano z multimedio... obdelava video/glasbenih posnetkov, obdelava slik,... in bi res rad raziskal področje DSLRjev. Rad se učim novih stvari.

Približno sliko sem si ustvaril hvala vašim komentarjem. V nakup pa bom šel po novem letu, ko bom potegnu črto čez finančno stanje. biggrin

Če ima kdo še kakšen predlog, pa seveda kar na dan z njim.
 0   

Jernej @JernejZ 14. Dec 2011, 16:24

A ste nekateri tukaj totalni idioti? Se opravičujem ampak to je bedarija kar pišete tukaj. Nekdo bo kupil DSLRja pa če ga rabi ali ne. Če se bo naučil delat hvala bogu, če ne pa bo njemu zabavno in to je glavno. Na potrošništvu trg stoji...tako je, tako je bilo od nekdaj.

Nekaterim ego sega kilometre dlje kot fotografsko znanje.

@H2SO4: Kupi DSLR, če si vsaj malo kreativen ga boš hitro naštudiral in ustvaril kaj dobrega!

Upam da ni kdo sedaj užaljen, ampak egoizma pa res ne podpiram.

Lep večer vsem skupaj! grin
 1   

skat @skat 14. Dec 2011, 17:02

JernejZ je napisal/a:
A ste nekateri tukaj totalni idioti? Se opravičujem ampak to je bedarija kar pišete tukaj. Nekdo bo kupil DSLRja pa če ga rabi ali ne. Če se bo naučil delat hvala bogu, če ne pa bo njemu zabavno in to je glavno. Na potrošništvu trg stoji...tako je, tako je bilo od nekdaj.

@H2SO4: Kupi DSLR, če si vsaj malo kreativen ga boš hitro naštudiral in ustvaril kaj dobrega!

Res pametni nasveti nekomu ki nima denarja na pretek ampak zgolj 550€.

JernejZ: Ti pa hitro po Audi ali Mercedes, če ga rabiš ali ne. Glavno res, da si ti dvigneš ego.
 1   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Dec 2011, 18:26

Sam sem kupil DSLR zato, ker sem želel več možnosti, kot mi je omogočal kompaktnež... Boljše fotke sem hotel, to je vse. Takrat niti pomislil nisem na to, da si moram povrnit stroške nastale s fotografijo. Pa vendar, teorija evolucije drži. Fotke so ratale boljše in pristajajo v revijah, na koledarjih,... Pomoje je bolj zgrešeno to, da greš v fotografske vode z željo po zaslužku, saj so ti fotografi navadno slabši smile

Lp od hobi fotografa smile
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Jernej @JernejZ 14. Dec 2011, 21:14

skat je napisal/a:
JernejZ je napisal/a:

Res pametni nasveti nekomu ki nima denarja na pretek ampak zgolj 550€.

JernejZ: Ti pa hitro po Audi ali Mercedes, če ga rabiš ali ne. Glavno res, da si ti dvigneš ego.

Vidim da ne dojemaš mojega stališča...pustimo thumbsup
 0   

Klemen Blokar @kleb 14. Dec 2011, 23:03

Evo, med oglasi se je pojavil en 30D... - pri tej ceni ti v 550€ pride še čisto spodoben objektiv notri, pa 30D sploh ni slaba mašinca... Saj je 40D boljši, a vprašanje, če ga dobiš tako ugodno.

Jaz mislim, da je za začetnika, ki še ne ve, kaj hoče, smiselno, da pri prvem nakupu špara. Potem bo pa hitro jasno, ali se bo hobi širil, ali ne. Če se bo, boš začel več investirat in bistveno bolj premišljeno. Za začetek je pa važno imet nekaj v rokah in starejši aparati srednjega razreda so v resnici super roba. Seveda malo upaš, da ti zaklop ne bo crknil nemudoma, ampak to je pač stvar sreče in deloma tudi tega, da ne kupiš preveč zgonjenega aparata.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Dec 2011, 23:19

število škljocev lahko preveriš recimo v 3A - men so rekl da to naredijo free.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Jernej Lasič @Sviri 16. Dec 2011, 14:09

Prodajam Canon 40D. Če te zanima poglej pod male oglase.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Jasmina @Jessy 31. Dec 2011, 17:25

Imam Canon EOS 1000D, a bi ga rada zamenjala. Kateri fotoaparat mi priporočate? Glede na to, da imam nekaj Canon objektivov, bi najverjetneje ostala pri Canonu, razen če so Nikonovi fotoaparati boljši. Mogoče Canon EOS 1100D? Ali pa 550D, samo ta je dražji. Kaj pa Nikonovi fotoaparati v tem cenovnem razredu (do 500€)? S to znamko namreč nisem tako domača.
 0   

Klemen Blokar @kleb 31. Dec 2011, 19:46

Lažje bo odgovorit na to vprašanje, če poveš zakaj bi ga rada zamenjala. Od razlogov, ki jih imaš, je odvisno, kaj bo priporočilo. Ker če nimaš konkretnih razlogov, le željo po menjavi, bo vsak nakup dober, ne moreš zgrešit. :-)
 0   

skastah @skastah 1. Jan 2012, 12:58

Menjava 1000 za 1100? Upam, da o menjavi razmišljaš zaradi okvare ali česa podobnega in ne kar tako...
 0   

Jasmina @Jessy 1. Jan 2012, 13:24

Ja, spet mi je začelo (po dveh letih) občasno javljati error 99. Sicer sem zdaj brala in baje, da se to da odpraviti, ampak je bil zaradi tega že pred 2 letoma na servisu (garancija), zdaj imam pa spet isti problem ...
 0   

Klemen Blokar @kleb 2. Jan 2012, 02:37

Hja, če zbereš finance za 550D je to gotovo super, sicer pa tudi s 1100D ne bo nič narobe. Od 1000D je vsak boljši.
 0   

Gregor Gomboc @George 2. Jan 2012, 13:55

Jessy...
Si kaj poskusila očistiti kontakte na aparatu in objektivih?

Seveda ne vem, kaj pomeni "občasno" in kako ga nato odpraviš. Če je to samo enkrat vsaka dva tedna in ne dnevno...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati