0   

miha @mihaaa 10. Okt 2006, 20:51

bigeek bigeek bigeek bigeek bigeek bigeek

kako pa to da tako nizka cena, sploh pa za tak tele objektiv... sicer je res temen, ampak ga pa lahko uporabis za recimo nekaj podobnega kot je digiskopija namesto spektiva... mene pa zanima a ima kdo kaj podobnega temu, ter kako je z ostrino, nekaj sem bral po forumih in eni so nad njim navduseni (bolj zaradi cene kot ostrine seveda;).. tukaj je nekaj testnih fotk
[web:9b629a8d40]http://www.fortunecity.com/greenfield/porton/464/id37.htm[/web:9b629a8d40]
a ga slucajno kdo ima oz ga je imel?
 0   

Rok @Redeemer 17. Okt 2006, 15:24

MatH, se lahko enkrat oglasim pa probam ta objektiv namontirat na videokamero? biggrin

več informacij tule (sploh na koncu teme):
http://www.filmar.si/phpBB2/viewtopic.php?t=58&postdays=0&postorder=asc&highlight=mini35&start=15
 0   

ro-bi @ro-bi 26. Okt 2006, 06:20

Noob je napisal/a:
100% izrez je zanič. Najbrž je pa veliko kriv tudi visok ISO. Pravo vrednost objektiva se vidi na ISO 100...

Iz izkušenj ti povem, da je ta 100% izrez odličen- gre za mirror in ti imajo vsi mehkejšo sliko.
lp
 0   

mrv @ptujchan 22. Feb 2012, 09:45

imam tudi MTO 11-CA 1000mm F10 in ga uporabljam na Sony Nex5 za Full HD posnetke lune in je zakon.

Ob soncu se mu komot prilega 3x tele adapter m42 tako da snemam 3000mm F30 in to z več kot zadovoljivo kvaliteto grin.
To tudi na luno deluje z 3000mm več kot dobro.

Manualni focus zaradi nexove funkcije fokuc peaka sploh ni problem več.

Če koga zahnimajo vzorci imam za enkrat le posnetke z nex3, ampak že tu so super.

Z nex5 še nisem uspel lune snemat zaradi vremena.

Ena vzorčna od včeraj, tota ruska kanta je zakon. Edino snapshoti se lahko pozabijo pri hitrosti focusa

Zračna linija po najdi.si je ca. 800metrov
 0   

mzajcek @mzajcek 22. Feb 2012, 19:59

In kaj bi ti zdaj rad povedal? To da si zgrešil temo? Da imaš sony nex 5? Da vohuniš za slovensko vojsko? Zdaj še samo povej da si Rus...
 0   

mrv @ptujchan 22. Feb 2012, 20:11

ja kaj, povedal bi rad da se je ta objektiv pred 6 letami lažje dobil kot danes. Večina jih je ostalo v zbiratelskih rokah.

Zgrešil sem temo ? Na forumih sem se navadil prvo brskat slične teme, na to objavit članek. Seveda po želji lahko odprem nov topic o MTO11CA, ampak to tu niti večina "belih" objektivov ne zanima.

Da imam sony nex5 ? Ja žal nimam denarja da bi si privoščil nex7 (mogoče za 2 leti), sem pa za to dobil 5ko z double lens kitom in 70% popusta na razstavni exponat z 30 narejenih slik in to v slovenski trgovini.

Mislim da slovenska ali pa celo ameriška vojska vohuna več za nami kot je meni možno za njimi zvohunat.

Pa ne žal nisem rus, potem bi zagotovo bil car. Ampak življenje je moglo tak potekat da sem kaj sem in imam le nex5 in "Russentonne" (pa še nekaj ostalega od opreme)

Ni pa me nikol mikal najnovejši in najdražji ekvipment za ego, more bit staro pa trdo, retro brez pomoči. Da je aparat trdovraten in špila ko presekaš bučo z njim (za halloween npr.)
 0   

Aleš @lial 22. Feb 2012, 21:52

@ptujcan: naj te ne motijo takšne pripombe, kakršna se je pojavila pod tvojim zapisom.
Marsikomu je bilo to, kar si zapisal zanimivo in vredno razmisleka!

Glede teh zrcalnih objektivov pa: žal sem do sedaj imel priložnost uporabiti le enega, ki je bil konkurenčen zoomom z večjimi goriščnicami, pišem o Sony 500/8 reflex-u.
Imel sem tudi dva 'rusa', 800/11 in 500/8, prav tako sem nekaj časa testiral Samyang-a 500/5,6.
Pred leti sem celo sestavil neke vrste 'komplet' za digiskopijo s pomočjo 500/8, zato me prav zanima, kako boš uspel pri fotkah velikih oddaljenosti.
Kako je bilo to videti pa lahko pogledaš TUKAJ

Torej: kar nadaljuj in naj te takšni neumestni klici ne zmedejo!

LP
 0   

mrv @ptujchan 23. Feb 2012, 07:20

@lial

Ne pustim se zmedit, in meni je vsako mnenje dobrodošlo.
Ne počutim se ogrožen zaradi objave zajčeka.

Tukaj nekaj starejših posnetkov z Sony Nex3

http://www.youtube.com/watch?v=_Ax4vbEYT5o&feature=plcp&context=C3f4a4c4UDOEgsToPDskKTOc8yfXC9v_3IAVWTP5BG

Določene lune so z 3x adapterjem, pa pri srnah sem isto 3x tele uporabljal.

Če je zaželjen kaki test lahko slikam vsak predmet kot željeno.

Do 1000ke sem prišel po Sigmi 400mm F5.6 pa Sigma 500mm F8. Na to pa en cajt nič te pa omenjen MTO.
 0   

tmt @tmt 23. Feb 2012, 08:14

Ti zrcalni 1100mm objektivi so bili zelo pogosti in poceni. Tudi sam ga še imam, mislim da sem ga celo dobil zastonj, uporabljal pa zelo malo, ker ostrina nikoli ni bila za moje pojme niti za silo - oziroma sem v tistih časih uporabljal canonov zrcalni 500mm, tako da je vsakršna primerjave kvalitete jasno kazala, da ta ruski sodi le v tisti trdi usnjen kufer.
 0   

mrv @ptujchan 23. Feb 2012, 08:22

tmt je napisal/a:
Ti zrcalni 1100mm objektivi so bili zelo pogosti in poceni. Tudi sam ga še imam, mislim da sem ga celo dobil zastonj, uporabljal pa zelo malo, ker ostrina nikoli ni bila za moje pojme niti za silo - oziroma sem v tistih časih uporabljal canonov zrcalni 500mm, tako da je vsakršna primerjave kvalitete jasno kazala, da ta ruski sodi le v tisti trdi usnjen kufer.

Mogoče ga imaš out of focus. Bral sem neke da te modele treba znova našpanat, focus nastavit, pa umaknit infinite focus blokado. Tudi velike razlike so bile. Jaz imam recimo 1000mm F10, tema tukaj je o 1100mm F10.5.
Pa medseboj jih ne moreš primerjat, original so te MTO, potem pa mislim da so še bili RUBINAR, kateri so mogo slabši bli

Ojstrina za tvoje pojme ni mogla bit dovolj, saj brez focus peaka in magnificatorja 7 oz 14x bi tudi z nexom bilo nemogoče ojstro sliko napravit
 0   

tmt @tmt 23. Feb 2012, 09:07

ptujchan, saj če si ti zadovoljen prav. Želel sem le povedat, da so tovrstni objektivi bili najbolj ceneni ( skoraj vsak ga je imel, pa skoraj nihče uporabljal) in z njimi pač nisi mogel dobit niti povprečne kvalitete ( pa španaš - razšraufaš ali mečeš ob tla - ni možno, ker gre za cenene izredno grobo izdelane leče, pa še ravno tako nič kaj kvalitetno zrcalo k temu pripomore) - da bi pa to natikal na kak digitalni aparat pa mi niti v sanjah ne pride na pamet.
In v takratni Sovjetski zvezi se niso izdelovali ponaredki, če si na to mislil laugh Rubinar je le ime objektiva takratne firme MTO in če je po tvojem rubinar še slabši, kajti gre za novejši objektiv od omenjenega 1100....
 0   

Janez Pelko @Wartburg 23. Feb 2012, 09:29

lial je napisal/a:
prav tako sem nekaj časa testiral Samyang-a 500/5,6.

Kako se pa obnese ta Samyang? Je dovolj svetel, da ga lahko normalno ostriš?
Jaz imam Nikkorja 8/500 in je precej temen, zelo težko ga je natančno izostriti brez live-view.
 0   

Aleš @lial 23. Feb 2012, 09:46

Ups - sem narobe zapisal zaslonko, ni 5,6, ampak 6,3 - se opravičujem!

Sicer pa sem nekaj vtisov o tem objektivu zapisal tukaj:
https://www.slo-foto.net/ftopic-16197-days0-orderasc-80.html
Malo sem se poigral tudi z obročki, tudi to je kar 'uporabno', čeprav je pri teh zrcalnih ostrina problematična.
Vendar ne pri vseh, kakor sem že zapisal - Sony 500/8 me je močno presenetil. Pa tudi cena pri slednjem ni bila kar tako grin grin
 0   

mrv @ptujchan 23. Feb 2012, 10:24

tmt je napisal/a:
ptujchan, saj če si ti zadovoljen prav. Želel sem le povedat, da so tovrstni objektivi bili najbolj ceneni ( skoraj vsak ga je imel, pa skoraj nihče uporabljal) in z njimi pač nisi mogel dobit niti povprečne kvalitete ( pa španaš - razšraufaš ali mečeš ob tla - ni možno, ker gre za cenene izredno grobo izdelane leče, pa še ravno tako nič kaj kvalitetno zrcalo k temu pripomore) - da bi pa to natikal na kak digitalni aparat pa mi niti v sanjah ne pride na pamet.
In v takratni Sovjetski zvezi se niso izdelovali ponaredki, če si na to mislil laugh Rubinar je le ime objektiva takratne firme MTO in če je po tvojem rubinar še slabši, kajti gre za novejši objektiv od omenjenega 1100....

Vidiš, ravno zarad tega, ker enim niti na pamet ne padne da bi kaj takega natikali na digitalni aparat, ga jaz nataknem z tolko večjim veseljom. Pa naj bo to ta ruska čuda, ali pa tudi Biotar 2/58 ali pa Sirius 80-200 F3.9.

na raznih testih se je izkazalo da je MTO odrezaj zmeraj boljše kot RUBINAR, pa naj gre za identične objektive.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rubinar

" MTO-11CA is a clone of MC Rubinar 10/1000 made by a different factory The MTO is a completely different design from the Rubinar. "

BACKGROUND INFO ON THE MTO

The MTO-11CA design was invented in 1941 by the Russian optician Dmitri Maksutov (1896-1964). It falls under the "catadioptric" construction category or a "Mirror" lens. His design improved upon the mirror concept going back to at least the mid-1600's. That design is the premise for all reflecting astronomy telescopes. It is built where two mirrors are set inside a tube facing each other. Light is bounced to allow for a very short lens and to still keep the longer lens focal length. The MTO-11CA's focus doesn't even start until 24 feet away. Visualize this for the mirrored lens concept..
.................
..Interesting historic tie-in for me was that Dmitri's grandfather was the last Russian govenor in Alaska before the United States took ownership. I lived in Alaska for eight years so enjoyed this historical fact.

vir: http://www.tracyleerose.com/Txt/Tutorials/Tutorial_Lens/MTO.html

o teh lečah je malo morja podatkov na netu, očitno jih je kar v obtoku. Kako je 1100mm verzija ne znam sporočat lahko govorim le o 1000mm
 0   

mrv @ptujchan 23. Feb 2012, 11:18

Zgoraj sem se zmotil, mislil sem Sigma 600mm F8 Reflex
 0   

mzajcek @mzajcek 23. Feb 2012, 19:24

Mene nič ne moti, samo naj slika lune, drevesa, živali in razno tako, kaj pa bo, ko se bo kdo prepoznal, kak grila za hišo ali pa se sonči na plaži? Malo je vseeno treba pri takšnih fotografijah zajetih na 800m razmislit o javni objavi...
 0   

Janez Pelko @Wartburg 24. Feb 2012, 09:28

lial je napisal/a:
Sicer pa sem nekaj vtisov o tem objektivu zapisal tukaj:
https://www.slo-foto.net/ftopic-16197-days0-orderasc-80.html

Hvala ti za tale link.
Saj vem, da vsako tele hvali svojega konja (al kako se že reče upset ), ampak Nikkor reflex 500mm je oster kot žiletka. Temen pa kot tačrna žiletka smile
Ga bom kar obdržal, čeprav je nov Samyang cenejši od rabljenega Nikkorja, pa še pol zaslonke je svetlejši.
 0   

mrv @ptujchan 1. Mar 2012, 00:42

luna od prej z 1000mm , pa še boljše bi šlo

pa prvi neki testi na nex5 z full hd

http://www.youtube.com/watch?v=wAK5LmpNZl4
 0   

sch @schurda 3. Jan 2013, 08:34

Bravo! thumbsup

A lahko dodaš še kakšen podatek? t, ISO, ...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 3. Jan 2013, 08:41

Shrani sliko in lahko boš preveril EXIF podatke.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati