0   

Gregor Gomboc @George 15. Maj 2012, 13:55

milosh je napisal/a:

george ce bos pa se naprej pametoval si pa sam poglej na tem forumu "fotografije tedna" pa bos vidu da je cist pri vsaki fotki zelo pomembna lokacija...
zdej me pa prepricaj v nasprotno. poslusam z odprtimi usti

Imam kup fotografij, narejenih na dokaj neuglednih lokacijah, žal pa lokacij nisem poslikal. Zato naj za ponazoritev moje trditve služi primer fotografa Jerryja Ghionisa.

Milosh (in ostali) prosim povejte mi... A je tale fotografija dobra in ali menite, da je bila lokacija zelo pomembna, ali celo ključna, za njen nastanek?

0   

Miha Fabijan @skopusnik 15. Maj 2012, 16:02

Ja, lokacija je pomembna. Je res, da se da tudi na "slabi" lokaciji dobro fotko nardit. Ni pa nikakor res da sploh ni pomembna. Pejt v štacuno portrete slikat...al pa v avtopralnco.
Kdor kasneje zavira, je dalj časa hiter! smile
 0   

Gregor Gomboc @George 15. Maj 2012, 16:41

Kdo je kje rekel, da je "nepomembna"?

Je drugorazredna! In kdor meni, da je samo na "dobri lokaciji" možno narediti dobro fotografijo, je v zmoti.

Vse kar trdim je, da če nekdo po celi Ljubljani išče lokacijo za fotografiranje modela in je ne najde (in se mora obrniti še na forum), dela nekaj narobe.

BTW: A lahko prosim kdo definira "dobro lokacijo"?
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 15. Maj 2012, 16:48

Ni vedno drugorazredna. Na nekaterih lokacijah pač določene fotografije ne moreš posnet. oz. ne take kot bi jo lahko na boljši lokaciji. Hja, nekateri pač nimajo idej, ne vidijo, kakorkoli, in se potem obrnejo na forum za pomoč.
Kdor kasneje zavira, je dalj časa hiter! smile
 0   

Gregor Gomboc @George 15. Maj 2012, 16:58

Ah, da fotografije brhkega dekleta v bikiniju, ki se valja po rajski peščeni plaži ne moreš narediti v Kočevskem gozdu?

(opravičujem se moderatorjem za off topic - nisem mogel drugače)
 0   

Gregor Gomboc @George 15. Maj 2012, 17:11

Pa da nebo še kdo mislil, da nabijam v prazno in "govorim neumnosti na katere je potrebno opozoriti", ker z njimi škodim širši (fotografski) javnosti...

Spodaj je fotografija prostora, v katerem je bila narejena fotografija nekaj postov nazaj. Vse kar vidite na prvi fotki, je mogoče najti tudi na drugi.

O pomembnosti lokacije se z že prepričanimi in vsevednimi ne mislim prepirati. Upam pa, da sem komu odprte glave dal pobudo za razmislek o pristopu k fotografiji.
 0   

milosh @milosh 15. Maj 2012, 18:37

no vids na temle primeru je lokacija resila fotko. ce ne bi blo te mize ki deluje kot zrcalo ne bi blo od fotke nic, una okvir slike zgori bi bil cist cudn,... sama poza bi dost slabse delovala,...

lokacija je tok pomembna kot sam portretiranc. in ocitno se tuki isce dobre lokacije, ker se folk se uci. recimo dobra lokacija je un prehod/tunelcek med mestno hiso in brvjo cez lublanco. tm je svetloba zanimiva, linije tunelcka so super (ker mal zavije), tlakovci majo super vzorec,... in tm notr je tezko narest slabo fotko, zato je pa tm notr tut tok videospotov in reklam posnetih,...
ni lokacija samo zid. je tut luc. sej zato se pa ponavad dela na lokacijah da se svetlobo izkorist. tut ce dodajas flashe. in zato je tut odvisn ob keri uri in kaksnem vremenu gres km fotkat. to je vse location shoot. edin ce mas seveda moznost met sabo gaffer kamjon pa 30kilovatov luci...
lokacija je tok pomembna kot sama zgodba fotke in izbira portretiranca,... vse se more poklapat, drugac ne gre, kar je tut dokaz zgornji primer. sam v kaksnih situacijah pa ti znas to najdt je pa stvar izkusenj in dobrega ocesa.
 0   

Vili @tetta 16. Maj 2012, 07:22

Torej lokacije le ni drugorazredna George...bi pa nekaj dodal - na prvi fotki če je odsev v mizi potem je slika super, če pa bi razni umetniki delali iz fotografije photoshop rebuild pol pa vsa vrednost fotografije - za moje pojme seveda - totalno pade. Dober fotograf namreč naredi fotografijo ki je ne popravlja, pa tudi eč konec koncev slika rožico in ne kakega hudega modela...sam osebno se tega poskušam čimbolj držati...in vsem ki imajo sicer lepe fotke tu gor, se opravičujem - fotke ki so do onemoglosti sharpane ali barvno popravljane so zame vredne en k...
recimo tale: https://www.slo-foto.net/galerija_slika-98985.html&filter=low
, osebno bi imel zaslonko malo bolj odprto, regratova lučka bi kljub temu izstopila ven......upam da se ve o čem govorim - o kompoziciji, katere sestavni del je vsekakor ne-drugorazredna lokacija smile
Pa naj mi da kdo prav, da ne bom imel slabe vesti grin
 0   

Gregor Gomboc @George 16. Maj 2012, 16:03

Še zmeraj ne razumete ali kako?

A je tak prostor izjemna lokacija? NI
Kaj bi naredil na taki lokaciji nekdo, ki po celi Ljubljani išče plac za šoting? GLADKO BI ŠEL MIMO
Se da na slabi lokaciji naredit dobro fotko? Dokaz je podan. SEVEDA

Lokacija torej je drugorazredna. Ker lokacija za dobro fotko nebo naredila ničesar!

In prej kot to nekdo spozna in začne razmišljati prvenstveno o drugih vidikih in uriti oko (ter ne postavlja na prvo mesto epske lokacije) prej se bo njegova fotografija izboljšala.

Razumljivo, zakaj govorim o drugorazrednosti?
 0   

Vili @tetta 16. Maj 2012, 16:17

Pa bi tako privič povedal grin
 0   

Primož @Smrkec 19. Maj 2012, 09:38

Fantje...pejte rajš fotkat...bo velik več koristi od vas grin
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati